Lotyšsko – USA 1:12 (kon.) | Dánsko – Fínsko 1:4 (kon.) | Rusko – Lotyšsko 7:0 (kon.)
Švajčiarsko – Švédsko 1:8 (kon.)
Švajčiarsko
1:8 (1:1, 0:3, 0:4)
Švédsko
cz Pondelok 18.04.2016, 22:30 • Ralph Engelstad Arena, Grand Forks • Majstrovstvá sveta U18 • Skupina A

Díky za pozornost, za zhruba 20 minut začíná na druhé straně Grand Forks v ICON Sports Center utkání Česka s Dánskem, zde v Ralph Engelstad Areně bude za necelé dvě hodinky na programu duel Kanady se Slovenskem. (00:46:39)

Je konec, po nerozhodném úvodu tomuto utkání jasně dominovali Švédové, kteří ve zbývajícím průběhu duelu nasázeli soupeři sedm gólů, z toho pět v přesilovkách. Čistý hat-trick zaznamenal Wahlgren, šest bodů za dva góly a čtyři asistence si připsal Alexander Nylander. Tre Kronor se tak posouvají na druhou příčku tabulky skupiny A, Švýcaři jsou čtvrtí.

59:30
    V samém závěru pálí Hugg nad břevno.

58:48
    Zápas se dohrává bez vážnějších šancí na obou stranách.

57:15
    Švýcarský obránce le Coutre je na ledě, poprvé z jeho tří vyloučení v této třetině si odseděl celé dvě minuty.

56:49
    Thilander pálí od modré, Chuard vyráží betony.

55:15
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (le Coutre – 2 min., držení protihráče).

55:01
    Tempo utkání opadlo, je rozhodnuto a gólový apetit Švédů byl zdá se také nasycen.

53:40
    Volejnicek míří z mezikruží mimo branku.

53:21
    Švédové jsou v plném počtu.

53:05
    Axel Simic se prokličkoval do zakončení a trefuje levou tyč švédské branky.

52:16
    Po nepřesné rozehrávce je tu zakázané uvolnění Švýcarska.

51:21
    Vyloučení v týmu Švédsko (Brannström – 2 min., podražení).
    50:04 Jesper BOKVIST - 1:8

50:04
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Chuard kapituluje z první střely na branku, po levém křídle se do brankoviště dostal JESPER BOKVIST a tentokrát už byl úspěšný. Brankáře sice neprostřelil na první pokus, ale volný puk našel v brankovišti a doklepává do odkryté branky. Asistence: Rickard Hugg.

49:25
    Oddechový čas a střídání brankářů na švýcarské straně, Ritze nahrazuje Chuard.

49:25
    Kapitán Švédů Jacob Cederholm zajel za rozhodčími pro puk, který hned předává Wahlgrenovi na střídačce.
    49:25 Tim WAHLGREN - 1:7

Lukáš Peroutka

Góly a asistencie: 9. Eggenberger (Riva, Lust) – 16. Nylander (Andersson, Pettersson), 23. Davidsson (Liljegren, Nylander), 37. Davidsson (Bratt, Nylander), 39. Nylander (Pettersson), 47. Wahlgren (Andersson, Nylander), 49. Wahlgren (Nylander), 50. Wahlgren (Pettersson), 51. Bokvist (Hugg)

Švajčiarsko: Ritz (50. Chuard) – Gross, Stadler (C), Geisser, Riva, Gerber, le Coultre, Steinmann – Berni, Lerch, Heim – Hischier, Loosli, Simic – Suter, Miranda, Kurašev – Volejnicek, Lust, Eggenberger – Ruegsegger.
    Švédsko: Gustavsson (Larsson) – Moverare, Thilander, Cederholm (C), Brännström, Sellgren, Liljegren, Danielsson – Bratt, Steen, Lindström – Nylander, Pettersson, Andersson – Bokvist, Hugg, Wahlgren – Jonsson Fjällby, Lunderström, Davidsson – Söderlund.

Rozhodca: Voss (USA), Warschaw (AUT) – Dalton (GBR), Vanoosten (CAN)