Dunajská Streda – Trenčín 1:0 (kon.) | Ružomberok – Žilina 0:2 (kon.) | Trnava – Skalica 5:1 (kon.)
Myjava – Michalovce 3:0 (kon.)
FC Spartak Trnava
5:1 (2:1)
MFK Skalica
Sobota 16.04.2016, 19:00 • Štadión Antona Malatinského • Niké liga

Pekný zvyšok víkendu z Trnavy! (21:19:53)

Štefan Horný, tréner Skalice:
    "Výsledok je pre nás krutý, nezodpovedá hre, do 30. minúty malo byť 3:0 pre nás. Následne penalta, domácich sme postavili na nohy. Spravili sme veľa chýb, ľahké straty lôpt. My sa musíme postaviť a čaká nás šesťbodový zápas. Gratulujem domácim."

Ivan Hucko, tréner Spartaka:
    "Súhlasím s kolegom, futbal nemá logiku. Keby sme prehrávali nemohol by nikto nič povedať. Dôležitý bol gól Ježa a potom to už išlo. Keď bolo 3:1, naši hráči vedeli hrať futbal, vedeli kde majú stáť. Je to v hlavách hráčov.
    Jakubech si zaslúži pochvalu, chytil tri čisté góly."

Zaujímavosťou je, že naposledy dal hráč Spartaka ligový hetrik na jeseň 2010. Vtedy sa to podarilo stopérovi Patrikovi Grossovi proti Dubnici. Dnes to bol jubilejný 30. hetrik v lige.
    Okrem toho dali hráči Trnavy aj v troch zápasoch štyri góly. Boli to Masrna, Luhový a Ujlaky.

O malú chvíľu vyjadrenia trénerov.

Zápas sa začal tlakom a nepremenenými šancami Skalice a skončil sa veľkým výpraskom tohto mužstva zo Záhoria. Trnava išla do vedenia po penalte Depetrisa. Hostia vyrovnali v krátkom čase Jakubekom. Ihneď vrátil vedenie domácim Jež. Neskôr to už bola spanilá jazda Trnavy. Hattrick zavŕšil Depetris a debutový ligový gól za Spartak dal Košťál.

Ešte Vám prinesieme ohlasy trénerov po dnešnom zápase.

90+1

90
    Rozhodca pridá ešte jednu minútu.

88
    Hostia dohrávajú iba desiati, Hudák bol zranený a zatiaľ sa do hry nevrátil.

87
    Zápas sa iba dohráva. Do konca ostáva zopár minút.

85
    Domáci fanúšikovia oslavujú vysoké víťazstvo, na to, že v prvých 20 minútach na hráčov pískali, je to zmena.

84
    Jeden z hostí leží na zemi a je ošetrovaný.

83
    Ešte sa vrátil k Depetrisovi. Dnes to bol jeho ôsmy, deviaty a desiaty gól v drese Trnavy. Je najlepším strelcom Spartaka.

82
    Horník zahral zlú malú domov a do šance sa dostal Štromach. Gól nedal a zaskvel sa Jakubech.

81
    Trnava je gólová snáď z každej akcie v druhom polčase. Všetko mohlo byť inak, keby hostia premenili superšance v prvom polčase.

80
    Trnava dala gól!
    Po centri kapitána Mikoviča z ľavej strany sa v šestnástke presadil MARTIN KOŠŤÁL. Mladý hráč strelil svoj prvý gól za Spartak.

79
    Tréneri využili všetky striedania, do konca zápasu ostáva aj s nadstavením asi 15 minút.

78
    Emira Haliloviča nahradil Martin Košťál.

77
    Halilovič sedí na trávniku. Prichádza k jeho ošetreniu.

76
    Dnešné stretnutie sleduje 4142 divákov.

75
    Veľký výkon strelca sa skončil. Depetrisa nechal Hucko vytlieskať a poslal za na plochu Baéza.

74
    Je tu hattrick DAVIDA DEPETRISA. Kanonier sa dostal k lopte v strede šestnástky a zavŕšil svoj dnešný výborný výkon.

73
    Roh pre Skalicu. Hostia sa dostali do šance po chybe domácej obrany.

72
    Tréner Horný sa ešte snaží niečo so zápasom urobiť, najviac zrejme očakáva od Pirosku.

71
    V zápätí vymenil Majerníka v drese Skalice Hudák.

71
    Jakubek dohral, prišiel Štromach.

70
    Spartak vedie už o dva góly, do konca zápasu ostáva iba 20 minút. Na ťahu sú hostia.

69
    Tambe rozohral v strede ihriska akciu a posunul doprava na nabiehajúceho Halilovča. Ten si potiahol po pravej strane a našiel pred bránou kanoniera DAVIDA DEPETRISA. Hráč s číslom 22 nezaváhal a pridal svoj dnešný druhý gól.

67
    Jež sa dostal k odrazenej lopte, ale napriek času na zakončenie minul bránu Jakubecha. Mohlo byť 3:1, stále je to však o jeden presný zásah.

66
    Horník až na hrote naháňal rozohrávku súpera, diváci mu tlieskajú.

65
    Piroska nahradil Neoveského.

63
    Do Trnavy prišlo aj zopár fanúšikov hostí. Svojich povzbudzuje odhadom asi 20 ľudí.

62
    Tóth vyhral loptu v obrannej akcii a posnul ju po ľavej strane. Center do ohňa našiel Tambeho, ale jeho hlavička mierila mimo brány.

61
    Hlinka po faule vynadal Depetrisovi, Masaryk ho umravňuje a berie bokom. Pri lopte Trnava, ale prihrávka viedla nikam.

60
    Po hodine hry vedú domáci, je to však iba o gól a Skalica body potrebuje. Dá sa očakávať boj až do konca.

59
    Z rohu Spartak nevyťažil nič, ostáva však pri lopte.

58
    Mikovič vletel do šestnástky ako víchor a preletel cez hráča. Penalta sa nepíska, je tu iba roh pre domácich.

57
    Tambe si telom vybojoval loptu, ale zlou prihrávkou pokazil celú akciu.

55
    Skalica ma teraz viac z hry, Denis Horník videl po faule žltú kartu.

53
    Jakubek sa dostal k hlavičke a lopta končí na brvne. Dnes to mohol byť jeho druhý gól.

52
    Nevinne vyzerajúca akcia a strela Ulricha, tesne mimo brány Trnavy. Jakubech ju kontroloval iba pohľadom.

51
    Druhý polčas sa tempo viditeľne znížilo, Trnava je spokojná, po príchode Tótha prešla na rozostavenie 4-4-2 a kontroluje hru.

50
    Rozhodca umravňoval Dobrotku a ten ho dlhý čas ignoroval. Následne vidí žltú kartu.

49
    Ani z rohu Trnava teraz nič nevyťažila a Krnáč môže poslať loptu na svojich kolegov vpredu.

48
    Depetris vysunul Tambeho, ale ten bol v ofsajde a akcia končí.

47
    Tambe sa dostal k lopte a vnikol do šestnástky. Hľadal lepšie postaveného spoluhráča, obrana hostí zareagovala skôr a nikto v bielom sa k strele nedostal.

46
    Trnavčania pokračujú v druhej polovici v rovnakej zostave ako skončili prvý polčas. Strelou v úvode preveril gólmana Bello.

46

Prvý polčas priniesol množstvo šancí hostí, ale vedú domáci. Po góloch Depetrisa a Ježa si v polčase spokojnejší Trnavčania. Za hostí sa trafil Jakubek,

45+1

45
    Rozhodca Weiss pridá minimálne jednu minútu.

44
    Depetris si zakryl loptu a Trnavčan padol. Rozhodca píska a hrajú domáci.

43
    Na zemi ležia dvaja hráči, každý z jedného mužstva, lekári nemusia zasahovať.

42
    Skalica sa ubránila, ale loptu drží stále Spartak.

41
    Roh pre Spartak, Jež pošle loptu do ohňa pošle Jež.

40
    Mihálika strieda Tóth. Mladý hráč asi doplatil na svoju chybu pri zásahu Skalice.

39
    Tambe sa prebojoval popri čiare, ale jeho center obrana hostí odkopla.

38
    Kapitán Trnavy ošetrovaný na ploche a lekári ho premiestnili za čiaru.

37
    Ulrich pri lopta a jeho boj s Bellom vyústil do rohu. Trnava sa ubránila a Mikovič faulovaný Dobrotkom.

36
    Ulrich oplatil faul na Greššáka a vidí žltú kartu.

34
    Spartak opäť vedie. Po snahe Mikoviča v pokutovom území sa lopat dostala na kopačku RÓBERTA JEŽA a skúsený borec nezaváhal. 2:1.

33
    Trnava sa tešia iba tri minúty. Skalica bola odmenená za svoju doterajšiu aktivitu.

32
    Skalica dala gól!
    Mladý Mihálik hlúpo stratil loptu po dlho držaní a kontra hostí vyústila do gólu MICHALA JAKUBEKA z ľavej strany. Vyrovnané 1:1.

30
    Všetko je po 30 minútach inak. Po šanciach hostí je tu vedúci gól Spartaka. Hostia takýto vývoj asi nečakali.

29
    Po faule na Haliloviča v pokutovom území sa k lopte postavil DAVID DEPETRIS a nedal Krnáčovi šancu.

29
    Bola nariadená penalta. Trnava bude mať veľkú šancu.

27
    Výborné počasie a akčný futbal. Dnes sa zatiaľ do Trnavy oplatilo prísť. Ešte zápasu chýbajú góly, šance sú.

26
    Spartak z rohu nič nevyťažil, Tambe sa pri spracovaní lopty pošmykol a loptu drží Skalica.

24
    Penalta sa teraz mala pískať v prospech Trnavy, Krnáč fauloval Mikoviča, ale rozhodca ukazuje na roh.

23
    Center končí u Krnáča a gólman hostí si pripísal druhý zákrok. Dnes je futbal v Trnave zaujímavý.

22
    Spartak prežil úvodný tlak hostí bez inkasovaného gólu a zopár minút drží loptu. Teraz faul na polovici hostí a priamy kop.

21
    Teraz kopala Trnava priamy kop, vysoká lopta na Depetrisa sa neujala a Krnáč dokázal vyboxovať.

20
    Skalica mohla za prvých 20 minút viesť rozdielom piatich gólov. Nikto by nemohol povedať ani ň.

19
    V zámorí by bol brankár Trnavy za hviezdu. Opäť chytil peknú strelu hostí. Diváci si pýtajú Spartak. Pripomínam, že dnes hrajú s posledným mužstvom.

18
    Jakubech znovu. Vytlačil hlavičku hostí nad bránu a drží Trnavu nad vodou. Ešte príde roh.

17
    Superšanca hostí. Hlinka sa dostal k zakončeniu po tlaku a Jakubech opäť vytiahol výborný zákrok. Diváci mohutne protestujú. Skalica hrá a Trnava sa iba prizerá.

16
    Jakubek videl žltú kartu za faul.

15
    Skalica v tlaku, teraz Masaryk zakončoval v šestnástke, jeho strela bola blokovaná a Jakubech sa nemusel hádzať.

14
    Kontra Mikoviča sa skončila hvizdom rozhodcu, pretože si kapitán Trnavy pomohol rukou.

13
    Čonka si pekne obišiel dvoch súperov, ale jeho prihrávka vpred skončila u súpera. Naďalej hrajú Skaličania. Teraz zahrajú priamy kop. Lopta je pri šestnástke Trnavy.

12
    Center Mikoviča na nabiehajúceho Depetrisa, ale kanonier Trnavy sa nepresadil, loptu stihol zobrať Krnáč.

11
    Aktívny hostia mohli viesť už o dva góly. Trnavčania zatiaľ môžu ďakovať Jakubechovi za zákroky.

10
    Trnavskí diváci pískajú. Dobrotka sa po rohu dostal k nebezpečnej strele a Jakubech musel vytlačiť loptu nad bránu.

9
    Skalica, zdá sa, nepustí body lacno, práve idú hostia zahrať tretí roh.

8
    Ešte pred žltou kartou sa do šance dostal Masaryk, rútil sa na Jakubecha sám a trestuhodne napálil loptu do gólmana Trnavy. Skóre sa nemení.

8
    Robert També videl žltú kartu za faul.

6
    V akcii teraz hostia, pekná prihrávka na voľného Jakubeka a ten však minul bránu domácich. Všetko bolo márne, rozhodca signalizoval ofsajd.

5
    Šanca hostí. Jakubek hlavičkoval a na bránkovej čiare zachránil istý gól Adam Jakubech. Už mohlo byť 0:1.

4
    Roh pre Skalicu.

4
    Úvodný tlak si vypracovala Trnava, po kombinácii prichádza však faul a budú rozohrávať Skaličania.

3
    V drese Trnavy nenastúpil v základe Ivan Schranz, ktorý sa zranil pri rozcvičke a nahradil ho Halilovič.

2
    Na lavičke hostí ostal skúsený Juraj Piroska.

1
    Výkop mali hostia, hrajú v tmavozelenom, domáci v bielom.

1

-1
    Obe mužstvá sú už na ihrisku, pred výkopom zablahoželajú domáci činovníci Stanislavovi Martinkovičovi k 70. narodeninám.

-24

FC Spartak Trnava: Jakubech – Horník, Greššák, Čonka – Schranz, Mihálik, Bello, Jež, Mikovič (C) – Depetris, També.
    Náhradníci: Kamenár – Kadlec, Tóth, Košťál, Halilovič, Baéz, Majtán.

MFK Skalica: Krnáč – Dobrotka (C), Majerník, Vaško, Hlavatovič – Neoveský, Jakubek, Ulrich, Záhumenský – Masaryk, Hlinka.
    Náhradníci: Fišan – Čermák, Štrombach, Šebesta, Piroska, Hillary, Hudák.

Rozhodca: Weiss – Balko, Bobko.

Spartak Trnava privíta v 27. kole Fortuna ligy v sobotu 16. apríla o 19.00 posledný tím súťaže zo Skalice.

Trnavčanom patrí pred zápasom v ligovom pelotóne priebežne šiesta priečka so ziskom 39 bodov a mierne pasívnym skóre 31:30.

V ostatnom zápase bodoval Spartak Trnava naplno, keď po dvoch góloch kapitána Martina Mikoviča vyhral nad Senicou 2:0. Doma majú Trnavčania bilanciu osem výhier, tri remízy a dve prehry.

Najlepšími strelcami v drese Spartaka sú Martin Mikovič a David Depetris, obaja dali po sedem gólov.

Trénerovi Huckovi bude v sobotu chýbať pre zranenie Schranz.

MFK Skalica

Skaličanom patrí v lige posledné miesto so ziskom 18 bodov. Súper Trnavy má pasívne skóre 24:49.

Vonku zaznamenali Skaličania v trinástich zápasoch iba jednu výhru, dve remízy a až desať prehier. Súper Trnavy má najhorší ligový útok a druhú najhoršiu obranu.

Najlepší strelec hostí je stále Michal Gašparík, autor piatich ligových gólov. Ten však už v kádri nefiguruje a počas zimy ukončil aktívnu kariéru.

V ostatnom kole vyhrala Skalica nad Podbrezovou 2:1 a posledné tri kolá vždy bodovala.

Vzájomnú bilanciu v tejto sezóne má lepšiu Trnava, keď vyhrala oba vzájomné zápasy. Najprv v Skalici 3:2 a doma 2:1. Oba zápasy Trnavčania museli otáčať.

Náš tip na tento zápas: 2:0 pre Spartak.

Trnava je favorit aj podľa stávkových kanceláriách na jej výhru je kurz v priemere 1,45, na remízu je vypísaný kurz okolo 4,00 a výhre hostí môžu tipujúci veriť za kurz okolo 7,00.

Zápas rozhoduje ako hlavný arbiter Roland Weiss, na čiarach mu budú pomáhať Martin Balko a Radoslav Bobko.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Martin Janiš

Hľadáme spravodajcu pre tím MFK Skalica. Viac informácií tu.

Góly: 29. Depetris (pen.), 34. Jež (Mikovič), 69. Depetris (Halilovič), 74. Depetris, 80. Košťál (Mikovič) – 32. Jakubek

Karty:   8. També (TRN), 55. Horník (TRN) – 16. Jakubek (SKA), 36. Ulrich (SKA), 50. Dobrotka (SKA)

FC Spartak Trnava: Jakubech – Horník, Greššák, Čonka – Halilovič (78. Košťál), Mihálik (40. Tóth), Bello, Jež, Mikovič (C) – Depetris (75. Baéz), També.
    Náhradníci: Kamenár – Kadlec, Tóth, Košťál, Baéz, Majtán.

MFK Skalica: Krnáč – Hlavatovič (C), Dobrotka, Majerník (71. Hudák), Záhumenský – Ulrich, Hlinka, Neoveský (65. Piroska), Vaško – Masaryk, Jakubek (71. Štrombach).

Rozhodca: Weiss – Balko, Bobko