Metallurg Magnitogorsk – CSKA Moskva 2:3 (po pr.)
Metallurg Magnitogorsk
2:3 (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1) Stav série: 1:2
CSKA Moskva
cz Pondelok 11.04.2016, 16:00 • Metallurg Ice Arena • Play-off KHL • Finále

Metallurg Magnitogorsk dokázal v závěru třetí třetiny srovnat na 2:2, avšak v prodloužení bylo úspěšnější CSKA Moskva, které si zajistilo druhý finálový bod!

V prodloužení jsme viděli parádní hokej a k vidění bylo několik velkých šancí. Více ze hry měl moskevský celek a hlavně první útočná formace Radulov – Da Costa – Telegin dělala domácím velké problémy. V závěru prvního prodloužení dostalo CSKA k dispozici přesilovou hru, kterou dokázal Stephane Da Costa přesnou střelou k tyči využít! CSKA se tak dostává do vedení v sérii a uvidíme, zdali si ve středečním zápase vybojuje mečbol!

To je z mé strany vše, a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou! (19:17:03)

78:12 Stephane Da COSTA - 2:3

78:12
    CSKA právě vstřelilo branku!
    A máme rozhodnuto! Necelé dvě minuty před koncem prvního prodloužení se moskevský celek prosazuje a ujímá se vedení ve finálové sérii! CSKA se usadilo v útočném pásmu a dlouho kombinovalo. Následně se dostal mezi kruhy ke kotouči STEPHANE DA COSTA, který vystřelil a jeho rána zamířila přesně k tyči! Košečkin nedokázal zareagovat... Asistence: Nikita Zajcev.

77:52
    CSKA si ještě bere oddechový čas před důležitou přesilovou hrou!

77:52
    Dvě minuty před koncem prvního prodloužení si CSKA zahraje přesilovou hru! Na trestnou lavici míří Rafael Batyršin, který na brankovišti nedovoleně atakoval Telegina a dostává dvouminutový trest!

77:33
    První útočná formace moskveského celku se usadila v útočném pásmu a opět způsobila v útočném pásmu velký rozruch! Radulov poslal z rohu kotouč před branku, kde zakončoval Telegin, avšak Košečkin jeho ránu vyrazil!

77:07
    Radulov se hned po svém návratu na led pokoušel prodrat v útočném pásmu do střelecké pozice, avšak ruského útočníka obrana Magnitogorsku dokázala zastavit!

76:39
    Kotouč je opět v pásmu domácího celku a přesilová hra Magnitky se blíží ke svému konci!

76:15
    Simon Hjalmarsson skvěle zapracoval na pravé straně, kde dokázal vyhodit kotouč do středního pásma a hostující hráči mohou vystřídat!

75:47
    Kovář našel přesnou přihrávkou mezi kruhy volného Danise Zaripova, avšak ten trefil pouze Mozjakina, který stínil Sorokinovi!

75:31
    Domácí sice stále kombinují v útočném pásmu, avšak stále se nemohou dostat do zakončení!

74:48
    Tak, Metallurg si nakonec zahraje přesilovou hru! Na trestnou lavici však míří Alexander Radulov, neboť Grigorij Panin je po ostrém souboji v péči lékařů!
    74:48 Souboj Kaletnika s Paninem

74:48
    Kaletnik byl u domácí střídačky velmi ostře atakován Grigorij Paninem, avšak vypadá to, že za svůj ostrý zákrok potrestán nebude!

74:26
    Za brankou domácího celku se dostal ke kotouči Pihlström, který bleskově obrkoužil domácí klec a zakončil, avšak Košečkin byl na svém místě včas!

73:53
    Metallurg postupoval do rychlého protiútoku, který táhl Potěchin. Jeho následná zadovka našla Filippiho, který nebezpečně vypálil z hranice pravého kruhu. Sorokin však zasáhl!

73:19
    Telegin nedokázal na levé straně zpracovat přihrávku od Žarkova, nicméně za kotoučem šel do útočného pásma Radulov, který jej získal po souboji s Antipinem!

72:56
    Zaripov se pokoušel najít křížnou přihrávkou na pravé straně Leeho, avšak puk přes bránící hráče neprošel!

Jan Havlovic

Góly a asistencie: 37. Zaripov (Mozjakin, Lee), 60. Kovář (Sjomin) – 50. Da Costa (Petrov), 52. Zajcev (Telegin, Radulov), 79. Da Costa (Zajcev)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Antipin, Birjukov, Bereglazov, Lee, Těreščenko, Batyršin, Chabarov – Zaripov (A), Kovář, Mozjakin (C) – Wolski, Osala, Kosov – Sjomin, Filippi, Potěchin – Timkin, Kaletnik, Platonov (A) – Železkov
    CSKA Moskva: Sorokin (Fasth) – Denisov (C), Zajcev (A), Pivcakin, Kutuzov, Panin, Sergejev, Ožiganov – Radulov (A), Da Costa, Telegin – Žarkov, Andronov, Pihlström – Makarov, Junkov, Hjalmarsson – Košelev, Stoljarov, Petrov – Mamin

Rozhodca: Buturlin, Gofman – Sirotkin, Metalnikov