Bayern – Benfica 1:0 (kon.) | Barcelona – Atlético Madrid 2:1 (kon.)
2:1 (0:1)
Atlético Madrid
Utorok 05.04.2016, 20:45 • Camp Nou (Barcelona) • Liga majstrov • Štvrťfinále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.

Liga majstrov dnes pokračuje svojimi prvými štvrťfinálovými zápasmi. V tomto onlajne Vás budeme informovať o dianí z Camp Nou, kde Barcelona privíta v ostrom španielskom derby Atlético Madrid.

Blaugranas síce naposledy prehrali s Realom, no aj tak vedú domácu súťaž so šesťbodovým náskokom práve pred ich dnešným súperom. Zverenci Luisa Enriqueho okúsili trpkosť prehry po 39 zápasoch a práve dnes by veľmi radi naštartovali ďalšiu podobnú sériu.
    V osemfinále Barcelona narazila na londýnsky Arsenal. Prvý zápas bol dlho bezgólový, no v 71. minúte premenil penaltu Lionel Messi a po prvý raz vo svojej kariére prekonal Petra Čecha. Argentínsky najlepší hráč na svete pridal o dvanásť minút neskôr poisťovací gól a katalánsky veľkoklub si z Emirates Stadium odniesol veľmi dobrú východiskovú pozíciu. Odveta začala lepšie pre domácich, keď v 18. minúte otvoril skóre Neymar. Po zmene strán vyrovnal Elneny, ale Arsenal stále čakala veľmi ťažká úloha, priam nesplniteľná. V 65. minúte vrátil Barcelonu do vedenia Suárez a Messi o pár minút neskôr potvrdil postup svojho tímu.
    Najlepšími strelcami v Lige majstrov sú Luis Suárez a Lionel Messi, ktorí strelili po šesť gólov.
    Pre zranenie nemôže Luis Enrique počítať s Adrianom, Jeremym Mathieuom a Sandrom Ramírezom.

Los Colchoneros majú stále šancu na triumf v španielskej Primera Division, keď práve na Barcu strácajú šesť bodov. V poslednom súťažnom stretnutí sa tím pod vedením Diega Simeoneho naladil na dnešný deň veľmi dobre, keď rozstrieľal Betis 5:1. O góly sa postupne postarali Fernando Torres, Griezmann, Juanfran, opäť Griezmann a v samotnom závere Teye.
    V osemfinále najprestížnejšej klubovej súťaže Atléti vyradili PSV Eindhoven. Po konci oboch zápasov sa diváci nedočkali ani jedného gólu, a tak v Madride nasledovalo predĺženie, ktoré taktiež nerozhodlo. V penaltovom rozstrele to bola poriadna prestrelka, no domáci napokon vyhrali 8:7, keď po Filipe Luisovi nedal Narsingh a Juanfran vystrelil postup.
    Atlético našlo svoju streleckú oporu vo Francúzovi Griezmannovi, ktorý v Lige majstrov skóroval štyri razy.
    Na Camp Nou si dnes nezahrajú Tiago a Giménez, otázny je štart Yannicka Carrasca.

Tieto dva celky sa logicky poznajú veľmi dobre. Naposledy sa stretli 30. januára, keď zohrali zápas 22. kola La Ligy. Ten sa lepšie začal pre hostí z Madridu, keď už v 10. minúte otvoril gólový účet zápasu Koke. Domáci vyrovnali vďaka zásahu Lionela Messiho a o osem minút neskôr skompletizoval Suárez obrat.

Atlético porazilo Barcelonu naposledy 9. apríla 2014 vo štvrťfinále Ligy majstrov a aj postúpilo ďalej. Odvtedy skončil jeden vzájomný duel remízou a 6-krát sa z výhry tešili hráči katalánskeho veľkoklubu.

Barcelona je favoritom dnešného zápasu a potvrdiť by jej to mal pomôcť zaplnený legendárny futbalový stánok Camp Nou. Atléti sa budú spoliehať na rýchle kontry, ktoré sú v ich podaní veľmi nebezpečné.

FC Barcelona: ter Stegen – Dani Alves, Piqué, Mascherano, Alba – Rakitić, Busquets, Iniesta (C) – Messi, L. Suárez, Neymar.
    Náhradníci: Bravo – Bartra, Vermaelen, Arda Turan, Rafinha, Munir, Roberto.

Atlético Madrid: Oblak – Torres Juanfran, Hernández, Godín, Luís – Koke, Gabi (C), Ñíguez – Griezmann – Ferreira-Carrasco, F. Torres.
    Náhradníci: Moyà – Gámez, Kranevitter, Augusto Fernández, Á. Correa, Partey, Vietto.

Rozhodca: Brych – Borsch, Lupp (všetci Nemecko).
    O malú chvíľu to vypukne!

Oba celky sú na trávniku, aktuálne počúvame melódiu legendárnej hymny Ligy majstrov, ktorú sprevádza hlučný piskot.

Kapitáni oboch celkov sa pozdravili s rozhodcami a aj navzájom. O niekoľko sekúnd prvý zápas začne.

1

1
    O úvodný výkop prvé zápasu štvrťfinále medzi Barcelonou a Atléticom sa postarali hostia z Madridu.

1
    Filipe Luis nenašiel Carrasca a po aute sa ku lopte dostala Barcelona, ktorá kombinuje na vlastnej polovici, ale hostia aktívne napádajú.

2
    Iniesta prihral Messimu, ktorý skúsil nájsť Suáreza pasom za obranu, no bol príliš dlhý a Oblak bude odkopávať od svojej brány.

3
    Diego Simeone naordinoval svojim zverencom útočnú taktiku, ktorá takmer slávila úspech, keď Griezmann zatlačil Alvesa do úzkych, no ten to napokon dokázal vyriešiť.

4
    Blaugranas si pohadzovali loptu za veľkým vápnom. Neymar sa snažil prihrať Albovi, no loptu im vyrazil jeden z hostí. Po aute domáci pokračovali, ale Busquetsov center Neymar nezachytil.

5
    Po Oblakovom odkope sa lopty zmocnili domáci, ktorí opäť začali až od Brava. Neymar prihral Messimu, ktorý urobil dva tempá a vypálil, no prízemnou strelou netrafil bránu.

6
    Po prvý raz sa dostali ku šestnástke súpera hostia, no po ich kombinácii zakončenie neprišlo. Dopredu vyrážajú zverenci Luisa Enriqueho, ktorých ženie vpred naplnený Camp Nou.

7
    Ani domácim sa nepodarilo vymyslieť nič zaujímavé a na druhú stranu bežia s loptou Atléti.

8
    Koke si neporozumel s Carrascom a lopta skončila mimo ihriska. Následne sa Barcelona chcela dostať dopredu dlhým nákopom, ale loptu zachytil Saúl.

9
    Messi sa vybral smerom ku bráne, no Filipe Luis ho stihol dobehnúť a loptu mu odobral. Následne ťukol Neymarovi Iniesta, ale šikovný Brazílčan cez Hernándeza neprešiel.

10
    Fernando Torres dostal loptu na pravú stranu, snažil sa urobiť kľučku a vystrelil, ale lopta skončila pri Alvesovi.

11
    Neymar hľadal prihrávkou Suáreza, no pri lopte bol ako prvý Jan Oblak.

12
    Barca drží loptu a posúva si ju z kopačky na kopačku v okolí deliacej čiary.

13
    Prvý náznak zo strany Barcelony nevyzeral až na koncovku vôbec zle! Neymar vycvičil dvojicu hosťujúcich hráčov a následne prihral Albovi, do ktorého centra sa Messi oprel z voleja, ale zakončil veľmi nepresne.

14
    Atlético smerom dopredu ďaleko nezašlo a opäť sú pri lopte domáci hráči, ktorí sa prezentujú svojim typickým poňatím hry.

15
    Celý štadión stojí a tlieska. Priaznivci si pripomínajú zosnulú legendu Johana Cruyffa.

16
    Iniesta si narazil s Neymarom a ihneď chcel poslať pas na Albu, ale bol príliš dlhý.

17
    Atlético prehustilo stred ihriska a zachytilo Iniestovu prihrávku, no Carrasco trafil pred sebou stojaceho Piquého.

18
    Dani Alves pristrčil rozbehnutého Filipeho Luisa. Alético si pripráva voľný kop.

19
    Ter Stegen prečítal Gabiho prihrávku smerom na Griezmanna a parádnou rozohrávkou založil akciu svojho tímu.

19
    A mohla skončiť gólom! Dani Alves poslal z pravej strany nádherný center, do ktorého sa vo vzduchu zavesil Neymar, ale mieril tesne nad!
    19. Neymar tesne prehlavičkoval

20
    Katalánci pokračujú v držaní lopty na súperovej polovici.

22
    Messi sa snažil preniknúť do šestnástky sám, no zastavil ho hneď prvý hráč, ale Gabiho prihrávka na Griezmanna skončila pri Mascheranovi.

23
    Ďalšia strata lopty v podaní Barcelony, tentoraz o ňu prišiel Andrés Iniesta. Atlético využilo šancu dostať sa ku nej a preniklo na útočnú polovicu.

24
    O prvú strelu Atlética sa postaral, kto iný, než Antoine Griezmann. Francúzsky kanonier poslal strelu vedľa brány.

25
    Alvesov dlhý center na Neymara skončil v Oblakovom náručí. Hosťujúci gólman zatiaľ číta hru veľmi dobre.

25
    Atlético dalo gól!
    Druhá strela hostí končí v sieti a Barcelona dostáva studenú sprchu! Koke našiel medzi Piquém a Alvesom FERNANDA TORRESA, ktorý poslal loptu pomedzi ter Stegenove nohy do siete! Je to jeho jedenásty gól proti Barcelone a v Lige majstrov sa presadil po dvoch rokoch!
    25. Fernando Torres (ATM) - 0:1

27
    Atlético hrá efektívne. Čaká na chyby Barcelony a smerom dopredu je priamočiarejšie. Uvidíme, či sa po tomto góle Barca smerom dopredu odviaže viac, pretože zatiaľ je to veľmi podobné tomu, čoho sme boli svedkami v nedávnom El Clásicu.

28
    Iniesta sa prekľučkoval do šestnástky a následne sa lopta dostala ku Messimu, ktorý napálil Hernándeza.

29
    Iniesta prihral dovnútra veľkého vápna Neymarovi, no tomu loptu odkopol jeden z hostí.

29
    Strelec nedávneho gólu Fernando Torres dostal za faul na Neymara prvú žltú kartu zápasu.

30
    Priamy kop zahrá jeden z dvojice Messi – Neymar.

30
    Bolo to však zo strednej vzdialenosti a Messi zvolil prihrávku na Alvesa. Barcelona sa rozhodla pre držanie lopty.

31
    Jordi Alba sa chcel dostať cez Gabiho s Juanfranom, no lopta sa od neho odrazila do zámedzia. Oblak následne zahral domácim na nervy, keď natiahol čas.

32
    Atlético mohlo ísť do dvojgólového vedenia! Torres Griezmanna, ktorý strelu umiestnil ku ľavej žrdi, ale ter Stegen ju stihol vytlačiť vedľa brány!
    32. Antoine Griezmann (ATM)

33
    Jordi Alba pri bránení Griezmanna spadol na zem a privodil si zranenie ruky. Nevyzerá to s ním vôbec dobre a pravdepodobne bude musieť striedať.

33
    Koke zastavil Messiho, ktorý sa rútil do protiútoku za cenu faulu a žltej karty.

34
    Po súboji Torresa s Mascheranom bola domácim ponechaná výhoda. Tí si loptu pohadzujú za veľkým vápnom svojho súpera.

35
    Jordi Alba sa medzitým vrátil do hry a už sa aj zapojil do hry. Na Iniestov pas bol krátky a loptu má Atlético.

36
    Fernando Torres sa stáva hlavnou postavou prvého zápasu! Po strelenom góle teraz dostal druhú žltú kartu a Atlético bude hrať v desiatich mužoch! Španielsky hráč v strede ihrisko zbytočne zašiel do Busquetsa a Diego Simeone sa môže rozčuľovať koľko len chce, no verdikt už nezmení.
    36. Fernando Torres (ATM)

37
    Jordi Alba nemohol pokračovať v akcii, pretože sa nachádzal v postavení mimo hry.

38
    Videli sme ďalší tvrdý súboj, v ktorom zoťal Griezmanna Busquets, no na rozhorčenie Simeoneho karta udelená nebola.

39
    Emócie sa na trávniku stupňujú. Hostia cítia krivdu a pri každej situácii sa ju snažia hlavnému arbitrovi z Nemecka vyčítať.

40
    Prvý polčas sa dostal do záveru. Barcelona hrá presilovku a veľmi rada by vyrovnala ešte do výmeny strán.

41
    Javier Mascherano vyskúšal Oblakovu pozornosť strelou z približne 30 metrov, no hosťujúci gólman ju s prehľadom chytil.

42
    Barcelona si rozhodila súperovu obranu, no Iniestov center sa ku Suárezovi cez Oblaka nedostal.

43
    Barcelona však zatiaľ nepodnikla takmer nič a stále si len posúva loptu za veľkým vápnom.

44
    Iniesta opäť hľadal Suáreza, no Filipe Luís loptu poslal do bezpečia.

45
    Pohľadná akcia Barcelony skončila ofsajdom, v ktorom sa po Neymarovom predĺžení hlavou ocitol Luis Suárez.

45+1
    Hlavný arbiter pridal nad rámec prvého dejstva ešte dve minúty.

45+2
    Neymar vypálil spoza šestnástky, no jeho delovka preletela ponad bránu.

45+2
    V strede ihriska si pri spracovaní lopty pomohol rukou Rakitić.

45+2

Po prvom polčase sú spokojnejší hostia, no určite z neho majú zmiešané pocity. Fernando Torres stihol za približne desať minút streliť gól a dostať dve žlté karty, teda automaticky červenú.
    Barcelona sa zmohla len na jednu šancu, keď po Alvesovom centri mieril hlavou nad bránu Neymar. Atlético začlo aktívne, ale Torresove vylúčenie celý systém narušilo.

Uvidíme, ako sa hostia vysporiadajú s oslabovkou v druhom polčase, ktorý začne približne o 21:50.

46

46
    Do druhého polčasu vstúpili oba celky v nezmenenom zložení. Diego Simeone na Torresove vylúčenie reagovať nemusel, keďže Fernando je útočník a vzadu ostalo všetko kompletné.

47
    Koke zahral voľný kop, no Piqué bol vo vzduchu najsilnejší a loptu odvrátil na stred ihriska.

47
    Rýchlu kontru Barcelony zastavil ofsajd. Messi nahral Suárezovi, ktorý stál mimo hry.

48
    Sergio Busquets udrel vo vzdušnom súboji Saúla do hlavy a vyfasoval žltú kartu.

49
    Nádherný moment, ktorému chýbal už len gól! Iniesta potiahol loptu stredom a nahral doľava Neymarovi, ktorý nacentroval Messimu. Ten si loptu spracoval a nožničkami zakončil tesne vedľa brány!
    49. Messiho ukážkovým nožničkám chýbala už len gólová bodka.

50
    Po súboji s Neymarom bol Juanfran trocha otrasený, no ošetrenie nebolo potrebné a plynulo sa pokračuje v hre.

51
    Barcelona dobíja Oblakovu bránu! Neymar dostal loptu na ľavú stranu šestnástky, kde spravil krok do stredu a poslal technickú strelu a ozvala sa konštrukcia brány!

52
    Filipe Luís sa rozhodol zariskovať, keď obranným sklzom zastavil Lionela Messiho na hranici malého vápna! Vyrovnanie je na spadnutie...

53
    Alvesov center z pravej strany odvrátili hostia len na stred, ale následne sme videli nepresnú Iniestovu prihrávku, po ktorej bude odkopávať Oblak.

53
    Fernández Augusto prichádza na úkor Ferreiru-Carrasca posilniť zadné rady Atlética. Diego Simeone zbadal, že jeho hráči teraz Barcelone nestíhali.

55
    Augusto Fernández sa zapojil prvý raz do hry, keď zablokoval Rakitióvu strelu.

55
    Neymar hlavičkoval len do stredu brány!

56
    Messiho ľavačka preverila Oblakovu pozornosť! Slovinský gólman sa musel hodiť, aby strelu argentínskeho mága vyrazil.
    56. Lionel Messi prišiel dobrou strelou, no Oblak vyrazil.

57
    Barcelona sa tlačí do brány a cíti príležitosť. Gerard Piqué bol na Iniestov center príliš krátky, no loptu aspoň udržal na strane domáceho celku.

59
    Juanfran zahral na nervy domácich hráčov a priaznivcov, keď s autom čakal príliš dlho.

60
    Barcelona by chcel dostať Atlético späť pod tlak, no hostia si môžu v posledných minútach vydýchnuť.

61
    Filipe Luís potiahol Suáreza za dres a je štvrtým hráčom so žltou kartou na svojom konte.

63
    Barcelona dala gól!
    Camp Nou vybuchol od radosti, domáci sa dočkali vyrovnania! Barca si pohadzovala loptu poza šestnástku až prišiel parádny Alvesov center, do ktorého sa oprel z voleja Neymar a od LUISA SUARÉZA sa lopta odrazila do siete! Uruguajský ostrostrelec zobral loptu a bežal s ňou do stredového kruhu a dal jasný signál – Blaugranas idú útočiť naďalej!
    63. Luis Suárez (BAR) - 1:1

64
    Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Ivan Rakitić, prichádza Rafinha.

64
    Barcelona sa rýchlo nasťahovala ku bráne, no tentoraz Oblak nemusel zasahovať.

65
    Dani Alves si pri spracovaní lopty pomohol rukou a dostávajú sa ku nej hostia.

66
    Zverenci Luisa Enriqueho pokračujú v nátlakovej hre a dobíjajú hradby madridského klubu.

67
    Atlético sa smerom dopredu moc nepúšťa maximálne úsilie tam vydáva hlavne Griezmann, ktorý sa snažil natiahnuť čas, ale Mascherano ho zastavil.

68
    Lionel Messi bol exekútorom voľného kopu, no jeho center skončil v Oblakových rukaviciach.

69
    Griezmann nebol v ofsajdovej pozícii, no Piqué ho do samostatného úniku nepustil. Hra sa opäť sťahuje pred Jana Oblaka.

70
    Jordi Alba zachytil loptu v ľavom rohu šestnástky, no po prvej kľučke mal strieľať a nie robiť ďalšiu.

70
    Luis Suárez dostal za faul na Filipeho Luía žltú kartu.

72
    Kokeho zozadu fauloval Neymar. Domáci sa rozčuľujú, no bol tam zjavný kontakt.

73
    Antoine Griezmann zbytočne zastavil Jordiho Albu a zbadal žlté varovanie.

74
    Krásna akcia domácich končí gólom, ktorý ich posiela do vedenia! Lionel Messi prihral Suárezovi, ktorý našiel na pravej strane Daniho Alvesa. Ten má dnes fantastickú pravačku a po jeho centri sa hlavou spred brány presadil po druhý raz v zápase LUIS SUÁREZ!
    74. Luis Suárez (BAR) - 2:1

76
    Kanonier Antoine Griezmann opustil trávnik. Namiesto neho prišiel do hry Thomas Partey.

77
    Partey ťahal loptu dopredu, no Lionel Messi sa vrátil a odobral mu ju. Príliš ďaleko nezašla ani domáca hviezda.

78
    Tak tento faul si podľa mňa pýtal aj červenú kartu! Neymar by išiel na bránu, no Lucas Hernández do neho zboku vletel a poslal ho k zemi.

79
    Luis Enrique pripravuje ďalšie striedanie. Medzitým si chcela Barcelona vypýtať rohový kop, no nariadený bol odkop od hosťujúcej brány.

79
    Jan Oblak bol za zdržiavanie hry napomenutý už v prvej polovici, no previnil sa zase a už dostal žltú kartu.

80
    Juanfran nepustil Neymara dovnútra šestnástky, keď ukázal výbornú prácu telom.

80
    Namiesto Sergia Busquetsa prišiel do hry 24-ročný Sergi Roberto.

81
    Barcelona s kombináciou v okolí stredového kruhu. Zdá sa, že sa domáci nadychujú k záverečnému náporu.

82
    Ďalší Alvesov center smeroval na Messiho, no pred ním odhlavičkoval do bezpečia Diego Godín.

82
    Javier Mascherano schytal žlté varovanie za ostrý sklz.

83
    Za veľkého potlesku opustil ihrisko Andrés Iniesta, namiesto ktorého prišiel do hry Arda Turan.

84
    Po krátkom prerušení sa pokračuje v hre. Atlético zahrávalo voľný kop, no z neho nevzplanulo nič zaujímavé.

85
    Lionel Messi parádne prenikol do pokutového územia, kde sa už nedostal cez Gabiho s Hernándezom a porúčal sa k zemi. Nemecký arbiter Brych penaltu neodpískal.

86
    Augusto Fernández môže byť rád, že po tomto ostrom zákroku nezamieril za Fernandom Torresom.

87
    Rafinha ešte stihol odohrať loptu do zámedzia a zastavil vznikajúci protiútok Atlétov.

88
    Mascherano dostal loptu od Messiho, ktorý mu ju vrátil. Následne sme videli center, po ktorom sa vo vzduchu zrazil Lucas Hernández s Rafinhom. Hosťujúci hráč ostáva na zemi.

89
    Hernández sa napokon postavil a pokračujeme ďalej. V strede ihriska zhodil na zem Sergiho Roberta Saúl.

90
    Koke zahral rohový kop Atlética, no jeho center na prvú žrď odvrátil Rafinha.

90+1
    Dnešný futbalový večer na Camp Nou sa predĺži o ďalších päť minút, ktoré ešte môžu priniesť čosi zaujímavé.

90+2
    Domáci fanúšikovia tlačia Barcelonu dopredu, zatiaľ čo Diego Simeone sa snaží organizovať svojich zverencov.

90+3
    Blaugranas držia loptu za pokutovým územím Madridu a posúvajú si ju zo strany na stranu.

90+4
    Atlético sa dokázalo oslobodiť formou dlhého odkopu, no katalánsky klub sa dostal späť ku bráne veľmi rýchlo.

90+5
    Začala sa posledná pridaná minúta prvé zápasu štvrťfinále medzi Barcelonou a Atléticom.

90+5
    Barcelona vyrazila do posledného útoku v dnešnom zápase.

90+5

Druhé dejstvo prinieslo veľmi zaujímavý futbal, v ktorom sme boli svedkami obrovského tlaku v podaní Barcelony. Tá sa dočkala v 63. minúte, keď vyrovnal Luis Suárez. Ten istý hráč otočil na 2:1 o jedenásť minút neskôr. Do konca zápasu sa už Barca nedostala do vážnejšej príležitosti a smerom do odvety je všetko otvorené.

Ďakujem Vám za pozornosť a pozývam Vás sledovať zajtrajšie zápasy. (22:42:31)