Ottawa – Montreal 5:0 (kon.) | Florida – Detroit 3:5 (kon.) | Columbus – NJ Devils 6:3 (kon.)
Toronto – Buffalo 4:1 (kon.) | Dallas – NY Islanders 3:0 (kon.) | Arizona – Tampa Bay 0:2 (kon.)
Vancouver – St. Louis 0:3 (kon.) | LA Kings – Boston 2:1 (kon.) | Winnipeg – Anaheim 2:3 (po pr.)
NJ Devils – Columbus 2:1 (kon.) | Pittsburgh – Washington 6:2 (kon.)
Winnipeg Jets
2:3 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Anaheim Ducks
cz Nedeľa 20.03.2016, 20:00 • MTS Centre, Winnipeg • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Hezký večer přeji všem příznivcům ledního hokeje, obzvláště pak nejlepší ligy na světě, a sice NHL. Dnes je na programu další várka zápasů této soutěže a my budeme v příznivý čas sledovat utkání mezi týmy Winnipeg Jets a Anaheim Ducks.

Tryskáčům z Winnipegu se začíná sen o play-off vzdalovat. V tabulce Západní konference se nacházejí na posledním, čtrnáctém místě a na svém kontě mají třiašedesát bodů. Na postupovou pozici, tedy osmé místo ztrácejí patnáct bodů. Ztráta je už opravdu velká a zatím to tedy vypadá, že ve Winnipegu budou bez vyřazovacích bojů. Do konce základní části zbývá u tohoto týmu odehrát jedenáct utkání, ve hře je tedy dvaadvacet bodů. Postup do další fáze soutěže je tedy zatím spíše v nedohlednu.

To hosté z Anaheimu mají úplně opačné starosti. Po špatném rozjezdu na začátku základní části se nakonec rozjeli a nyní okupují pátou příčku stejné konference. Dosud získali sedmaosmdesát bodů a pomalu kráčejí do play-off. V dnešním utkání ve Winnipegu se rozhodně poperou o jakýkoli bodový zisk, aby si svou pozici udrželi nebo nejlépe postoupili ještě o nějaký ten stupínek výše.

Vzájemná utkání

Oba týmy se v letošní sezóně utkaly zatím pouze jednou. Bylo to začátkem ledna a úspěšnější byli Kačeři z Anaheimu, kteří zvítězili ve svém teritoriu 4:1. Budou úspěšní i dnes nebo domácí zaberou a favorita porazí?

Československá stopa v utkání

Ondřej Pavelec (WPG)
    Marko Daňo (WPG)

Jak si oba týmy povedou v dnešním duelu, se dozvíme v pozdějších večerních hodinách. Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou a hokejovou zábavu.

Winnipeg Jets: Hutchinson (Pavelec) – Byfuglien (A), Enström, Myers, Trouba, Postma, Chiarot – Wheeler (A), Scheifele (A), Stafford – Leo, Burmistrov, Perreault – Kosmachuk, Lowry, Petan – Thorburn, Copp, Halischuk. Trenér Paul Maurice

Anaheim Ducks: Gibson (Andersen) – Despres, Fowler, Lindhölm, Bieksa, Manson, Stoner – Pirri, Getzlaf (C), Perron – Perry (A), Rakell, McGinn – Silfverberg, Kesler (A), Cogliano – Garbutt, Horcoff, Ritchie. Trenér: Bruce Boudreau

Rozhodčí: Hanson, Kowal – Mach, McElman.

00:01

01:02
    Trouba prověřil pozornost hostujícího gólmana střelou od modré čáry. Gibson vyráží.

01:33
    Po střele Lowryho Gibson raději přerušil hru.

02:19
    Pirri před domácí brankou šikovně tečoval kotouč a zasahovat musel Hutchinson.

03:05
    Hosté nyní rozehrávají útočnou akci zpoza své branky.

03:41
    Kotouč se odrazil mimo hrací plochu. Buly je nařízeno ve středovém kruhu.

04:30
    Jeden z domácích hráčů to zkoušel z pravého kruhu, Gibson puk vyrazil betonem.

05:06
    Domácí se snaží hrát aktivně. Pokus Burmistrova skončil v náručí Gibsona.

05:53
    Getzlaf s Perrym kombinovali za domácí brankou. Do střelecké pozice se však s kotoučem nedostali.

06:29
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Domácí jdou do vedení! Mezi kruhy se dostal ke kotouči PAUL POSTMA, jehož první střelu Gibson ještě vyrazil, ale dorážka stejného hráče skončila v horním růžku svatyně Ducks. Asistence: Andrew Copp a Scott Kosmachuk.
    06:29 Paul POSTMA - 1:0

06:48
    Je tu první reklamní přestávka.

07:18
    Blake Wheeler zavezl puk do útočného pásma a sám vyzkoušel pozornost Gibsona. Ten v rozkleku vyráží.

07:38
    Další zákrok Gibsona. Opět to zkoušel Wheeler a hostující gólman raději přidržel puk.

07:59
    Domácí i nadále setrvávají v útočné třetině. Počínají si velice aktivně.

08:14
    Bitka, do které se pustili domácí Adan Lowry a hostující Jamie McGinn!

08:14
    Oba hráči si posedí pět minut na trestné lavici.

09:10
    Z nulového úhlu nahodil puk do brankoviště Ritchie. Hutchinson ho vyrazil hrudí.

10:15
    Zakázané uvolnění Jets. Hra se vrací před Hutchinsona.

10:43
    Kačeři se zatím málo tlačí do střelby. V tom je dnes jejich hlavní problém.

11:08
    Perreault nabil do dobré pozice Dustinu Byfuglienovi. Obrovitý domácí zadák Gibsona neprostřelil.

11:23
    Byfuglien pak vypálil ještě jednou. Domácí se snaží zakončovat z každé pozice. Reklamní přestávka.

11:30
    Anaheimu nevyšel přechod do útoku. Je z toho postavení mimo hru.

11:43
    Gibson raději přikryl nahozený kotouč. Vhazovat se bude po jeho levici.

11:43
    Tryskáči vedou na střely už 10:5. V utkání přitom rozhodně nejsou favoritem.

12:45
    Oba týmy se vystřídaly v pobytu v útočném pásmu, aniž by musel jeden z gólmanů zasahovat.

13:29
    Do rychlého protiútoku se vydal Corey Perry. Jeho střelu zápěstím z prostoru mezi kruhy ale vyrazil Hutchinson.

13:54
    A práce pro Gibsona. Prověřil ho Kosmachuk.

14:46
    Hosté budou hrát přesilovku! Za podražení si půjde sednout Alexander Burmistrov.

14:56
    Domácí na úvod oslabení zahnali svého soupeře až do obranného pásma.

15:27
    Ve vlastním oslabení se dostal do samostatného úniku Dustin Byfuglien, který využil podklouznutí Fowlera. Anaheim však podržel Gibson, jenž zasáhl levým ramenem!

16:01
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Hosté přesilovou hru využívají a srovnávají skóre! Lindholm dostal kotouč na modrou čáru ke Kevinovi Bieksovi. Ten vypálil a letící puk ještě tečoval mezi betony brankáře Hutchinsona JAMIE MCGINN – 1:1. Asistence: Kevin Bieksa a Hampus Lindholm.
    16:01 Jamie MCGINN - 1:1

16:33
    Domácím mohl vrátit vedení Blake Wheeler. Ten se řítil na branku po pravém křídle a jeho bomba orazítkovala břevno!

17:28
    Za držení je vyloučen hostující David Perron. Početní výhodu si vyzkoušejí i Jets.

18:00
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

18:44
    Trouba se odhodlal ke střele od modré. Branku ale netrefil.

19:01
    Běží už poslední minuta první třetiny.

19:30
    Domácí jsou kompletní.

19:52
    Ducks si na závěr periody vytvořili velký tlak! Na Hutchinsona to zkoušeli Getzlaf i Perry, ale domácí brankář vše zvládl a nakonec ukořistil puk.

20:00

Po první třetině hraje Winnipeg s Anaheimem nerozhodně 1:1. Domácí zatím drží s favoritem krok a dokonce jsou střelecky aktivnější. Skóre duelu otevřel v 7. minutě dorážkou své vlastní střely Paul Postma. Ducks srovnali v 17. minutě, kdy v přesilovce tečoval Bieksovu střelu Jamie McGinn.

Střely na branku v 1. třetině – 14:11.

Další třetina začne přibližně ve 21:04.

Hráči už jsou zpět na ledě. Druhá třetina za malou chvilku začne.

20:01

20:20
    Hosté jdou po 20 sekundách druhé části do vedení! Skvělou práci odvedl Jakob Silfverberg, jenž napadal obránce Enströma tak, že nakonec i získal kotouč. Cogliano následně nahrál mezi kruhy úplně volnému RYANU KESLEROVI a ten se trefil k levé tyčce z pohledu Hutchinsona – 1:2. Asistence: Andrew Cogliano.
    20:20 Ryan KESLER - 1:2

22:01
    Z levého kruhu vystřelil Ryan Getzlaf. V opačném gardu chytající Hutchinson zasáhl lapačkou.

22:13
    David Perron napadal Scheifeleho, ale vlastním přičiněním vlétl do hrazení a dal si pořádnou pecku do pravého ramene. Hostující útočník zamířil rovnou do útrob stadionu.

23:27
    Domácí se už nedostávají do střelby tak často, jako v první části. Ducks viditelně přidali a mnohem aktivněji forčekují.

23:59
    Byfuglien už číhal před odkrytou brankou hostí, ale neprošla k němu přihrávka.

24:24
    Trouba projel až před branku Anaheimu. Jeho nabídku ale netrefil nikdo ze spoluhráčů.

24:35
    Silfverberg byl v útočné třetině dříve než kotouč. Je pískáno postavení mimo hru.

25:11
    Od modré pálil Myers, ale Rakell se obětavě postavil do jeho rány.

26:01
    Byfuglien posunul kotouč na pravý kruh, kde byl Blake Wheeler. Jeho střelu vychýlil holí mimo branku Bieksa.

27:26
    Je vyrovnáno! Od modré vypálil Ben Chiarot a z Gibsona, kterému dobře clonil Scheifele, kotouč vypadl. BLAKE WHEELER už měl tedy lehkou úlohu a bekhendem puk dorazil do odkryté branky. Asistence: Ben Chiarot a Mathieu Perreault.
    27:26 Blake WHEELER - 2:2

28:49
    S další domácí aktivitou přišel Halischuk, Gibson ale vyráží.

29:17
    Keslerova střela byla sražena do ochranné sítě. Reklamní přestávka.

29:51
    Despres nedokázal najít Perryho přesnou přihrávkou. Je z toho zakázané uvolnění hostí.

30:17
    Burmistrov se ve středním pásmu elegantně vyhnul obránci Anaheimu. Jeho střelu ale zblokoval Despres.

30:35
    Pro další ránu Alexandera Burmistrova si sáhl John Gibson. Je tu reklamní přestávka.

31:18
    Takovou neurovnanou pasáž zakončilo zakázané uvolnění Kačerů.

31:40
    Hosté dostali puk daleko od své branky a mohou vystřídat pětici, která byla na ledě už poměrně dlouho.

32:05
    Na icing nyní zahrály Tryskáči.

32:39
    Dustin Byfuglien je velice silný a Josh Manson ho musel bránit nedovoleným způsobem. Hostující bek je vyloučen za držení.

33:05
    Perreault vyslal na branku soupeře velmi nebezpečnou střelu. Gibson nemohl přes clonícího Wheelera mnoho vidět, přesto se natáhl a zastavil puk lapačkou. Krásný zákrok!

34:07
    Od modré střílel Trouba, Gibson vyráží do rohu.

34:11
    Na ledě zůstává ležet Mathieu Perreault, Ten ztratil rovnováhu a narazil hlavou na hrazení. Doufejme, že to nebude nic vážného.

34:11
    Otřesený Perreault opouští let v doprovodu lékaře a svých spoluhráčů. Míří do šaten.

34:37
    Po dobré předávce se dostal mezi kruhy ke kotouči Stafford. Gibson stačil zareagovat a vykopl střelu domácího hráče mimo svou klec!

34:47
    Mason naskočil z trestné lavice a hned se dostal do dobré šance. Jets podržel Michael Hutchinson. Následuje reklamní přestávka.

35:25
    Pokračuje velice vyrovnané utkání. Oslabení domácí stále drží krok s Kačery.

36:06
    Hosté se dopustili zakázaného uvolnění. Hra se stěhuje před Johna Gibsona.

36:54
    Na ledě se toho teď mnoho neděje. Brankáři je sledují počínání svých spoluhráčů.

37:12
    Nyní se musel vložit do situace Hutchinson. Ten přidržel ve výstroji kotouč po pokusu Ritchieho.

38:02
    Kesler jen nahodil puk za domácí branku, kde ho zastavil gólman Hutchinson.

38:29
    Stafford se prokličkoval až před Gibsona, který byl na svém místě.

39:00
    Přesně minutu před koncem periody přerušil hru Hutchinson. Ten máchl lapačkou proti střele Ryana Getzlafa.

39:23
    Od modré střílel Bieksa, puk byl ale sražen do rohu.

39:28
    Getzlaf našel křížným pasem Garbutta. Ten puk zvedal do bližšího horního rohu branky, ale tam byla lapačka Michaela Hutchinsona!

39:32
    Hned po buly zakončoval Jakob Silfverberg. Hutchinson předvedl další jistý zákrok.

40:00

Zatím sledujeme velice vyrovnaný zápas, ke kterému průběžný stav 2:2 pasuje dokonale. Také ve druhé periodě jsme viděli po gólu na každé straně. Hned 20 sekund po zahájení hry se prosadili Kačeři. Výborný forčeking Silfverberga zužitkoval ve vedoucí zásah Ryan Kesler. Tryskáči ale nesložily zbraně a ve 28. minutě srovnaly po dorážce Blakea Wheelera.

Střely na branku ve 2. třetině – 7:10, celkem – 21:21.

Třetí třetina začne přibližně ve 22:04.

40:01

40:31
    Cogliano byl v útočném pásmu dříve než puk. Byl tedy v postavení mimo hru.

41:15
    Scheifele zakončil svůj průnik ranou z pravé strany vedle tyčky.

41:36
    K další střele se dostal Nic Petan. Gibson byl na místě.

42:30
    Prudký pas Trouby směřoval na Halischuka. Ten před brankou těžký puk nezpracoval.

43:28
    Domácí stále působí velice energicky. Ducks se ve třetí části ještě nedostali ke střele.

44:10
    Střelu Jacoba Trouby si Gibson našel a přidržel puk ve výstroji.

44:53
    Rozjetý Garbutt dostal přihrávku od Perryho a z levé strany pálil na Hutchinsona. Ten vyráží.

45:25
    Ben Chiarot zahákoval Ritchieho a posílá domácí mužstvo do čtyř!

45:32
    Ránu Pirriho srazil do ochranné sítě Burmistrov.

45:43
    Burmistrov vyhodil a dopřál domácím cenné sekundy.

46:04
    Tryskáči opět vyhazují, Anaheim musí začínat znovu.

46:48
    Od modré to zkoušel Bieksa, Hutchinson střelu viděl a vyrazil ji.

47:26
    Po nahození Bieksy se dostali k dorážkám Ryan Kesler a Jamie McGinn. Hutchinson puk za brankovou čáru nepustil! Domácí už jsou kompletní.

48:39
    Pozornost Gibsona zkoušeli Scheifele a Trouba. Hostující gólman oba pokusy ze střední vzdálenosti vyrazil.

49:37
    Scheifelemu najížděl do šance Myers, domácí bek ale nezpracoval puk.

50:22
    Getzlaf parádně uvolnil Hampuse Lindholma, který měl dost času na zamíření. Hutchinson předvedl dobrý zákrok a podržel svůj tým! Následuje reklamní přestávka.

50:46
    Rakell hrál kotouč ještě za modrou čarou a vystavil tak své spoluhráče do ofsajdu.

51:06
    Gibson si připisuje další zákrok proti pokusu Matta Halischuka.

51:32
    Andrew Cogliano se snažil natlačit až před Hutchinsona. Jeden z bránících hráčů mu vypíchl kotouč.

52:18
    Getzlaf opět ukázal, že je skvělý nahrávač. Hostující kapitán předložil puk před branku Nickovi Ritchiemu, který z bezprostřední blízkosti nepřelstil Hutchinsona! Další reklamní pauza.

52:34
    Kačeři přebrali s blížícím se závěrem iniciativu. Nyní soupeře tlačí.

53:15
    Další akci hostů rozehrává zpoza své branky Cam Fowler...

53:43
    Rakell na útočné modré trochu zabrzdil a Garbutt mu přejel do ofsajdu.

53:59
    Ránu Cogliana vyrazil Hutchinson před sebe. O zbytek se již postarali jeho obránci.

54:55
    Domácí v postavení mimo hru. Ještě jedna reklamní přestávka. Pět minut před koncem třetí třetiny stále platí skóre 2:2.

55:20
    Scheifele vystřelil od modré čáry. Gibson měl volný výhled a přidržel puk v lapačce.

56:00
    Čtyři minuty do konce třetí třetiny. Dokáže některý z týmů rozhodnout, nebo přijde na řadu prodloužení?

56:49
    Myers vyslal od modré čáry nabídku na teč. Jeho spoluhráč ze vzduchu kotouč netrefil.

57:33
    Tohle byl neskutečný obranný zákrok Hampuse Lindholma! Alexander Burmistrov dostal přihrávku před odkrytou branku, ale Lindholm do jeho zakončení skočil a snad holí kotouč srazil mimo hrací plochu. Gibson by byl jinak asi bezmocný!

57:33
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Josh Manson – 2 min., držení protihráče).

57:55
    Od modré čáry vypálil Byfuglien, Gibson vyráží.

59:00
    Trouba branku Ducks netrefuje. Zbývá minuta do konce třetí části.

59:34
    Hosté jsou v plném počtu. Zápas směřuje do prodloužení.

59:59
    V úplném závěru ještě vypálil na Hutchinsona Garbutt. Na tom, že se bude prodlužovat, se nic nemění.

60:00

60:01

60:32
    Puk si vzal Jakob Silfverberg, který s ním zatím krouží v útočném pásmu.

60:48
    Getzlaf to zkoušel bekhendem, Hutchinson vyráží.

61:45
    Lindholm vyhrál přetlačovanou s Wheelerem a zakládá protiútok Ducks.

62:26
    Cam Fowler objel Byfugliena, ale bekhendem Hutchinsona nepřekonal. Před Perrym pak zalehl puk domácí gólman.

62:40
    Z pravého kruhu střílel nebezpečně Trouba, Gibson puk vyrazil vyrážečkou.

64:01
    Je rozhodnuto! JAKOB SILFVERBERG si narazil puk s Ryanem Keslerem a jel zcela sám na domácího brankáře. Hutchinson ještě stihl po bekhendové kličce švédského útočníka zakročit betonem, ale Silfverberg se dostal i k dorážce a měl dost času, aby položený chránič gólmana Jets přehodil. Asistence: Ryan Kesler.
    64:01 Jakob SILFVERBERG - 2:3

Hokejisté Anaheimu si z Winnipegu vezou dva body za výhru 2:3 v prodloužení! To rozhodl 59 sekund před jeho koncem Jakob Silfverberg. Kanadský celek se dnes ale nemá za co stydět. S Kačery totiž odehrál vyrovnané utkání.

Střely na branku v prodloužení – 1:4, celkem – 29:33.

Tři hvězdy utkání:
    1. John Gibson (ANA) 27 zák., 2 góly, 93,1%
    2. Blake Wheeler (WPG) 1+0
    3. Ryan Kesler (ANA) 1+1

Děkuji za pozornost a přeji Vám hezký zbytek večera! (22:55:48)

Martin Augustin

Góly a asistencie: 7. Postma (Copp, Kosmachuk), 28. Wheeler (Chiarot, Perreault) – 17. McGinn (Bieksa, Lindholm), 21. Kesler (Cogliano), 65. Silfverberg (Kesler)

Rozhodca: Hanson, Kowal – Mach, McElman

Diváci: 15294