Zlaté Moravce – Ružomberok 1:2 (kon.) | Senica – Slovan Bratislava 1:2 (3:4 po pen.) | Žilina – Dunajská Streda 3:0 (kon.)
FC ViOn Zlaté Moravce
1:2 (1:2)
MFK Ružomberok
Utorok 15.03.2016, 17:00Slovenský pohár - Slovnaft cup

O víťazstve Ružomberčanov sa rozhodlo už v prvom polčase, v ktorom padli všetky tri góly. MFK Ružomberok tak postupuje do semifinále Slovnaft Cupu.

Prajeme príjemný večer! (18:57:10)

90+2

90
    K riadnemu hraciemu času sa nadstavujú 2 minúty.

89
    Štandartku z dobrej pozície majú k dispozícii tentoraz aj hostia, Ružomberok sa odhodlal k priamej strele, brankár Kováč chytá.

88
    Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Školnik (FC ViOn Zlaté Moravce).

87
    Žltú kartu dostáva Školnik (FC ViOn Zlaté Moravce).

87
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Gál Andrezly, prichádza Kučera.

86
    Zlatomoravčania volili priamu strelu, lopta však letí nad Tofiloského bránu, brankár hostí sa chystá na odkop z vlastnej šestnástky.

85
    Riadna hracia doba sa nám zachvíľu končí, Zlaté Moravce majú k dispozícii v 85. minúte štandartku z nebezpečnej pozície.

83
    Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce: z ihriska odchádza Gešnábel, prichádza Bamba.

78
    Darko Tofiloski má teraz viac roboty, musí byť v pozore, zatiaľ však domáci nevedia nájsť recept na v druhom polčase pozornú obranu Ružomberčanov.

74
    Darko Tofiloski musel teraz zasahovať, domáci sa zmohli na strelu na bránu, našťastie pre hostí bol brankár Ružomberka na svojom mieste a chytá.

73
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Ďubek, prichádza Sapara.

69
    Ružomberčania stratili loptu po neúspešnom útoku, zo šestnástky domácich sa chystá na odkop Pavel Kováč.

66
    Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce: z ihriska odchádza Karlík, prichádza Školnik.

66
    Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce: z ihriska odchádza Cebara, prichádza Krznarič.

64
    Žltú kartu dostáva Gerát (MFK Ružomberok).

60
    Stav sa zatiaľ v druhom polčase nemení, Zlatomoravčania v tejto časti hry zatiaľ nevystrelili do priestoru hosťujúcej brány.

53
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Faško, prichádza Gerát.

51
    Domáci futbalisti sa v 51. minúte dostali do streleckej pozície, lopta však nemieri do priestoru brány, Tofiloski sa tak môže chystať na odkop od brány.

47
    O prvú strelu na bránu v druhej časti hry sa postarali hostia, Kováč tentoraz tento pokus kryl.

46

Zlatomoravčania síce viedli, vedenie stratili v priebehu 12-tich minút. Ružomberok tak otočil skóre vo svoj prospech, v druhom polčase budú mať domáci čo robiť, ak chcú ďalej postúpiť do semifinále tohto turnaja.

Strely – 5:2

Druhý polčas začne približne o 18:05.

45

45
    Žltú kartu dostáva Faško (MFK Ružomberok).

44
    Žltú kartu dostáva Gešnábel (FC ViOn Zlaté Moravce).

39

Ružomberok dal gól!
    Do vedenia posiela svoj tím MILOŠ LAČNÝ, brankár Kováč po druhýkrát inkasuje, hostia znovu vedú!

38
    Pre ofsajd tentoraz domáci futbalisti nemôžu pokračovať v hre, útočiť budú v nasledujúcich sekundách Ružomberčania.

37
    Žltú kartu dostáva Rosa (MFK Ružomberok).

36
    Tretí rohový kop Zlatých Moraviec končí neúspešne, Ružomberčania sa po dobrej obrane dostávajú k lopte.

32
    Zlatomoravčania mali k dispozícii štandartku z veľkej diaľky, po nej sa priblížili šestnástke súpera, hostia sa nateraz ubránili, loptu posielajú za autovú čiaru.

28

Zlaté Moravce dali gól!
    Po útoku domácich sa pred Tofiloskim presadil FABIÁN SLANČÍK, Zlaté Moravce dokázali vyrovnať stav stretnutia!

27
    Na priame strely na bránu už vyhrávajú domáci Zlatomoravčania, hrá sa však na góly.

19
    Domáci po inkasovaní mierne znížili prevahu Ružomberčanov, vybojovali si dva rohové kopy, ani z jedného však gól nepadol.

11

Z bieleho bodu sa nemýlil TOMÁŠ ĎUBEK, Ružomberčania vedú!

10
    Marquez De Souza dostáva po faule vo vlastnej šestnástke žltú kartu, hostia budú kopať penaltu!

10
    Ružomberok po slabšom úvode už má viac z hry, držanie lopty je na ich strane.

9
    Po rohu hostí sa domáci vybrali do rýchleho protiútoku, jeden z domácich hráčov sa dostal aj k strele, lopta však letí privysoko, Tofiloski sa chystá na odkop z vlastnej šestnástky.

8
    Rohový kop Ružomberčanov nenarobil domácej obrane problémy, hostia ale ostávajú pri lopte.

4
    Na začiatku zápasu sú zatiaľ aktívnejší domáci futbalisti, o jedinú strelu zápasu sa postarali práve oni, nemierila však do priestoru brány.

2
    V Zlatých Moravciach sú aktuálne 3 °C, slabo prší, v nasledujúcich chvíľach sa rozhodne o postupe do semifinále.

1

FC ViOn Zlaté Moravce: Kováč (C) – Kupec, De Souza, Tipurić, Majkić – Gešnábel, Perišić, Karlík, Slančík– Cebara, Kana.
    Náhradníci: Rejdovian, Krznarič, Školnik, Kuzma, Bamba, Pintér, Lovrec

MFK Ružomberok: Tofiloski – Boszorád, Ján Maslo, Rosa, Peter Maslo – Ďubek, Nagy – Gál-Andrezly, Faško, Zošák (C) – Lačný
    Náhradníci: Šavol, Kružliak, Gerát, Lupták, Kučera, Jakubko, Sapara

Rozhodca: Smolák – T. Somoláni, Petríček.

Štvrťfinále Slovnaft Cupu pokračuje dnes zápasom v Zlatých Moravciach, domáci privítajú MFK Ružomberok. Hrá sa na jeden víťazný zápas, po prípadnej remíze sa nepredlžuje, nasledovať bude ihneď penaltový rozstrel.

V tejto súťaži je o čo hrať, víťaz si totiž zabezpečí účasť v 1. predkole Európskej ligy. Oba tímy už okúsili chuť víťazstva v tejto súťaži. Zlatým Moravciam sa to podarilo v sezóne 2006/2007, keď vo finále zdolali Senec 4:0, Ružomberčania boli úspešní rok predtým, keď zdolali Spartak Trnava 4:3 po penaltovom rozstrele.

„Na každý zápas sa pripravujeme rovnako, darí sa nám. Teraz sa tešíme na zápas v utorok v pohári a dúfam, že ho úspešne zvládneme," povedal pre oficiálny web Ružomberčanov obranca Lukáš Lupták.

Osemfinále – Topoľčany 0:5 Ružomberok

►Brankár Zlatých Moraviec Pavel Kováč hrával za Ružomberok v sezóne 2013/2014 rovnako ako Leandre Tawamba Kana

►Hosťom budú chýbať určite hráči Ivan Kotora, Juraj Vavrík a Lukáš Ondrek, otáznik visí nad Marekom Saparom a Antonínom Rosom

Vítame Vás pri zmenách stavu zápasu Zlaté Moravce – Ružomberok. Stretnutie sa začne o 17:00.