Anderlecht – Kortrijk 3:0 (kon.) | Genk – Oostende 4:1 (kon.) | Mechelen – Liége 4:0 (kon.)
Waregem – Mouscron 3:0 (kon.) | Charleroi – Gent 1:1 (kon.) | Leuven – Brugge 0:1 (kon.)
Westerlo – Waasland-Beveren 1:0 (kon.) | Sint-Truiden – Lokeren 1:1 (kon.)
Sint-Truiden VV
1:1 (0:0)
Sporting Lokeren
cz Nedeľa 13.03.2016, 18:00 • Stayen, Sint-Truiden • Belgická Jupiler Pro League • 30. kolo

To je ode mě pro tuto chvíli vše, na shledanou u dalšího online přenosu. (20:03:00)

Nakonec jsme viděli dramatický zápas, o jehož remízovém výsledku rozhodl až v nastavení Yohan Boli, který hlavičkou poslal domácí tým do skupiny o Evropskou ligu. Sint-Truiden končí v základní části na třináctém místě a záchranu má jistou. Lokeren zakončuje základní část o dvě místa výše a oba týmy se letos v lize ještě určitě potkají.

90+2
    90+1. Yohan BOLI - 1:1

90+1
    Sint-Truiden právě vstřelil branku!
    YOHAN BOLI je hrdinou domácího týmu! Střídající hráč si ve vápně naskočil na centr z levé strany a hlavou překonal Verhuista, čímž Sint-Truiden v poslední minutě zápasu posunul do skupiny o Evropskou ligu.

89
    Přímý kop domácího týmu skončil přímou střelou, která však zcela minula bránu.

88
    Střídání v týmu Sint-Truiden VV: ze hřiště odchází Dussaut, přichází Tchite.

87
    Domácí si snaží vytvořit tlak, ale čas rychle utíká.

84
    Domácí se opět marně dožadovali pokutového kopu po sporné situaci ve vápně Lokerenu.
    82. Hamdi HARBAOUI - 0:1

82
    Lokeren právě vstřelil branku!
    Velká rána pro domácí! HAMDI HARBAOUI si naběhl za obranu na kolmou přihrávku od Miriće a následně uspěl tváří v tvář Dutoîtovi. Sint-Truiden se tak rázem musí obávat o svou prvoligovou příslušnost.

78
    Střídání v týmu KSC Lokeren: ze hřiště odchází Terki, přichází Rassoul.

78
    Střídání v týmu KSC Lokeren: ze hřiště odchází Patosi, přichází Bolbat.

76
    Hosté však centrem neohrozili domácí obranu, která si snadno poradila.

75
    Nyní se však Sint-Truiden bude muset bránit rohovému kopu.

73
    Domácí se ve druhém poločase skutečně osmělili a nyní působí dojmem, že by si rádi došli pro tři body.

69
    Raman zkusil vypálit ze střední vzdálenosti, ale jeho rána šla hodně mimo. Hosté jsou teď zcela neškodní.

68
    Leuven prohrává doma s Brugami, což je dobrá zpráva pro Sint-Truiden, který má za aktuální situace v tabulce nakročeno do skupiny o Evropskou ligu.

63
    Sint-Truiden je teď aktivnějším týmem na hřišti, diváci na tribunách cítí příležitost a hlasitě své oblíbence ženou dopředu.

60
    Centrovaný míč prolétl nebezpečně pokutovým územím Lokerenu, ale nikdo z hráčů se k němu nedostal.

59
    Domácí se po situaci v šestnáctce Lokerenu dožadovali penalty, ale bude z toho pouze rohový kop.

58
    Žlutou kartu dostává Harbaoui (KSC Lokeren).

57
    Domácí ve druhém poločase vyrovnali hru, ale stále platí, že se většinu času hraje na polovině hřiště, kde je k videní plno nepřesností.

57
    Střídání v týmu Sint-Truiden VV: ze hřiště odchází Rherras, přichází Boli.

51
    Standardku jsme viděli i na druhé straně, kde však míč odhlavičkoval jeden z obránců, který následně potřebuje ošetření.
    50. Raman trefil pouze boční síť.

50
    Centrovaný míč se nakonec odrazil k Ramanovi, který vypálil jen do boční sítě. Spoustu domácích příznivců rozvlněná síť zmátla a chvíli se radovali z gólu.

49
    Domácí budou mít k dispozici nebezpečnou standardní situaci.

48
    Žlutou kartu dostává Galitsios (KSC Lokeren).

47
    Žlutou kartu dostává Rherras (Sint-Truiden VV).

46

V prvním poločase jsme se branky nedočkali, což není s podivem, jelikož obraz hry skutečně není gólovým hodům nakloněn. Uvidíme, co nám hráči obou týmů předvedou ve druhé půli, která začne přibližně v 19:06.

45+1

45+1
    Z rohu nic nebezpečného nevzešlo, takže první poločas končí bezbrankovou remízou.

45+1
    Domácí obrana odvrátila centrovaný míč do zámezí, následuje roh pro hosty.

45+1
    První poločas se chýlí ke konci, ale ještě uvidíme standardní situaci Lokerenu.

43
    Proschwitz dostal dlouhou přihrávku na hranici vápna, odkud vypálil hodně vysoko nad.

40
    Bránící hráč Lokerenu musel odvrátit nebezpečný centr a následuje další roh.
    39. V závěru prvního poločasu musel Verhuist likvidovat první střelu na bránu.

39
    Jeden z domácích hráčů se podél zadní čáry prodral až do zakončení, jeho střelu z úhlu si však brankář u bližší tyče pohlídal a bude z toho roh pro Sint-Truiden.

39
    Žlutou kartu dostává Dussaut (Sint-Truiden VV).

38
    Centrovaný míč nakonec skončil až v zámezí, takže obrana Lokerenu může být i nyní v klidu.

37
    Další standardka pro domácí tým. Dokáží tentokrát žluto-modří ohrozit Verhuista.

35
    Sint-Truiden mělo k dispozici standardku, ale ani z ní vůbec nezahrozilo. Nepřesný centr byl snadnou kořistí pro hráče Lokerenu.

32
    Ve statistice držení míče vedou hosté, střela na branku však zatím nebyla k vidění žádná. Domácí působí dojmem, že by jim konečný výsledek 0:0 vůbec nebyl proti srsti.

30
    Půlhodina zápasu utekla jako nic a na velkou gólovou šanci zatím marně čekáme. Zejména domácí se zatím nikam neženou a čekají, co vymyslí soupeř.

27
    Raman se vrací do zápasu, hra pokračuje a v útoku je hostující Lokeren.

26
    Raman nabral s balónem rychlost směrem do šestnáctky a nasadil jesličky bránícímu hráči, jenže zároveň si v tu chvíli míč příliš předkopl a gólman byl u balónu dříve. Domácí hráč to navíc poté neubrzdil a přepadl přes brankáře, načež si vyžádal ošetření.

25
    Obrana Lokerenu centrovaný míč odvrátila a dopředu jdou hosté.

24
    Na druhé straně uvidíme standardku ve prospěch domácího týmu.

23
    Harbaoui si naběhl na přihrávku do vápna, jenže tam si míč pouze příliš předkopl, čímž ho lacině odevzdal domácímu gólmanovi.

20
    Zápas je plný nepřesností, které zatím brání vzniku vyložených šancí. Oba týmy většinou ztrácejí balón ještě v uctivé vzdálenosti od brány soupeře.

18
    Hosté jsou více na balónu, ale jen stěží se dostávají blízko domácí bráně. Sint-Truiden hraje zatím hodně opatrně.

14
    Na druhé straně vyvolal vzrušení Patosi, který si naběhl na protečovaný míč za obranu a vystřelil těsně vedle brány, ale rozhodčí mu odmávali ofsajd.

12
    Gerkens se snažil dlouhou kolmicí vysunout Proschwitze, který si nabíhal za obranu, jenže balón byl moc rychlý a brankář hostů si na něj mohl počkat na hranici šestnáctky.

10
    Domácí teď kouskují hru nedovolenými zákroky ve středu hrací plochy. Rozhodčí však zatím nemusel sahat pro kartu.

8
    Bránící hráč odhlavičkoval míč před šestnáctku k jednomu z domácích, ten se pokusil vypálit z voleje, ale z velké dálky mířil jen vysoko nad bránu.

7
    Domácí rychle přešli do útoku po levé straně a následný centr před bránu srazil jeden z obránců na rohový kop.

5
    Centrovaný míč letěl blízko před bránou, takže ho Dutoît snadno vyboxoval do bezpečí.

5
    Na druhé straně hosté získali první rohový kop zápasu.
    2. Domácí už ve 2. minutě zahrozili centrem z pravé strany.

2
    Nebezpečný centr z pravé strany nakonec prolétl malým vápnem hostujícího týmu, aniž by na míč dosáhl někdo z nabíhajících hráčů Sint-Truidenu.

1

Hráči už jsou na trávníku a zápas za chvilku začne. Tribuny jsou zaplněny, pro domácí je toto utkání nesmírně důležité, jelikož se rozhodne o tom, zda si nejvyšší soutěž zahrají i v příští sezoně. Po očku tak samozřejmě budeme sledovat zápasy Leuvenu a Westerla, tedy týmů, které mohou při určité konstelaci výsledků přeskočit Sint-Truiden a poslat ho do druhé ligy. Domácí však mají svůj osud ve svých rukách.

Sint-Truiden VV: Dutoît – Rherras, Erichot, Kotysch, Dussaut – Gerkens, Tchenkoua, Mahlangu – Raman, Cuevas – Proschwitz.
    Náhradníci: De Winter, De Norre, De Sart, Tchité, Boli, Nirisarike, Fernandes

KSC Lokeren: Verhuist – Galitsios, Marić, Carlos, Odoi – Mirić, Overmeire – Terki, Jajá, Patosi – Harbaoui.
    Náhradníci: Barry, Ingason, Tičinović, Rassoul, Melnjak, Ňinaj, Bolbat

Rozhodčí: W. Smet – D. Gilon, T. Dens.

Poslední kolo základní části belgické Jupiler League je tady a všechny zápasy začnou shodně dnes v 18:00. Sint-Truiden přivítá na svém hřišti Lokeren a souboj to bude pro domácí tým hodně důležitý. Domácí totiž potřebují získat alespoň bod, aby měli jistotu záchrany, jelikož v případě nulového bodového zisku by se mohli propadnout na poslední místo – jediné sestupové. Naopak Lokeren už hraje pouze o lepší pozici pro vstup do nadstavbové části, v níž se bude bojovat o Evropskou ligu. Bude domácí tým bodovat a vezme tím záchranu do svých rukou?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.