Mönchengladbach – Frankfurt 3:0 (kon.) | Hannover – Kolín nad Rýnom 0:2 (kon.) | Hoffenheim – Wolfsburg 1:0 (kon.)
Ingolstadt – Stuttgart 3:3 (kon.) | Darmstadt – Augsburg 2:2 (kon.) | Bayern – Brémy 5:0 (kon.)
TSG 1899 Hoffenheim
1:0 (1:0)
VfL Wolfsburg
Sobota 12.03.2016, 15:30 • WIRSOL Rhein-Neckar Arena, Sinsheim • Nemecká Bundesliga • 26. kolo

Zápas v Hoffenheime sa skončil. Druhý polčas priniesol nepremenenú penaltu Vollanda a niekoľko ďalších veľkých príležitostí na oboch stranách, ale gól už nepadol a tak sa hráči Hoffenheimu tešia z víťazstva. Domáci zdolali Wolfsburg po góle z 3. minúty, a pripisujú si cenné 3 body v boji o záchranu.
    To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný večer. (17:24:21)

90+4

90+4
    Rodriguez skúsil strelu z cca 30 metrov, ale brankár Baumann aj tento pokus zvládol a loptu má vo svojich rukaviciach.

90+3
    Nadstavený čas prináša snahu Wolfsburgu, ale zatiaľ sa hrá prevažne v strede ihriska.

90+1
    Schürrle sa dostal k strele z cca 10 metrov, ale brankár Baumann predviedol skvelý zákrok, ktorým loptu vyrazil do bezpečia.

90+1
    V druhom polčase sa budú nadstavovať 4 minúty.

90
    Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času. Pri lopte sú hráči Wolfsburgu, ktorí sa pomaly dostávajú na útočnú polovicu.

89
    Brankár Baumann vidí žltú kartu za zdržiavanie hry.

89
    Amiri sa snažil vystreliť z cca 20 metrov, ale jeho pokus bol zblokovaný. Domáci šikovne držia loptu na útočnej polovici a získavajú cenné sekundy.

88
    Po faule na Kadeřábeka sa musia hostia rýchlo vrátiť na vlastnú polovicu. Domáci získavajú priamy kop a k lopte smeruje brankár Baumann.

87
    Po akcii Wolfsburgu a zásahu Bičakčića nasledoval rohový kop z pravej strany, ale ten podobne ako tie predošlé nepriniesol žiadne ohrozenie brány. Caligiuri následne v ťažkej pozícii vystrelil na bránu z cca 14 metrov, ale loptu smerujúcu do stredu brány chytil brankár Baumann bez väčších problémov.

86
    Do pokutového územia domáceho tímu lietajú nebezpečné lopty, ale hráči Wolfsburgu ich nedokážu usmerniť do brány. Zatiaľ sa zdá, že z Hoffenheimu odídu naprázdno.

85
    Blíži sa záver dnešného zápasu. Guilavogui sa takmer dostal do zakončenia, ale brankár Baumann skvele vybehol a loptu ukryl vo svojich rukaviciach.

84
    Knoche posielal center do domácej 16ky, ale loptu má v rukaviciach brankár Baumann. Ani táto akcia hosťom nevyšla.

83
    Stále sa hrá na polovici domáceho tímu. Hráči Wolfsburgu obliehajú domácu 16ku, ale zatiaľ bez strely na bránu.

82
    Caligiuri sa nepresadil v domácej 16ke, ale hostia ostávajú na útočnej polovici.

81
    Schäfer si v domácej 16ke počínal nedovolene, a po jeho útočnom faule loptu získavajú hráči Hoffenheimu.

80
    Pri lopte sú znova hráči Wolfsburgu, ktorí sa v závere zápasu snažia o vyrovnanie.

79
    Rohový kop Wolfsburgu nepriniesol žiadne ohrozenie domácej brány. Danteho strela bola veľmi nepresná a brankár Baumann loptu ešte stihol chytiť predtým než opustila hraciu plochu.

78
    Hostia predviedli veľmi peknú akciu, a v poslednej chvíli musel situáciu zachrániť Kadeřábek, ktorý loptu odkopol za čiaru. Nasleduje rohový kop z pravej strany.

77
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza strelec jediného gólu Kramarić, a nahradí ho Elyounoussi.

75
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Arnold, a nahradí ho Schäfer.

75
    Caligiuri sa dostal k strele z hranice 16ky, ale jeho pokus bol veľmi nepresný a lopta minula ľavú žrď.

75
    Do konca dnešného zápasu ostáva 15 minút. Momentálne sú pri lopte hostia, ktorí sa márne snažia dostať na útočnú polovicu.

74
    Kramarić je už v poriadku a hra pokračuje ďalej. Pri lopte sú hráči Wolfsburgu, ktorí smerujú na útočnú polovicu.

73
    Kramarić si v útoku nevypýtal faul v súboji s Vieirinhom, ale ostáva ležať na hracej ploche a hlavný rozhodca hru prerušuje.

72
    Na opačnej strane nevydarená akcia Hoffenheimu a znova sa o loptu bojuje v strede ihriska.

71
    Hráči Wolfsburgu sa neúspešne snažia dostať pred domácu 16ku. Ich akcie končia 20-25 metrov pred domácou bránou.

70
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Träsch, a nahradí ho Henrique.

70
    Schürrle si v útoku nerozumel so spoluhráčmi a hra sa znova presunula do stredu ihriska.

69
    Posledné minúty prinášajú iba hru v strede ihriska. Momentálne sú pri lopte hráči Wolfsburgu, ktorí sa snažia dostať na útočnú polovicu.

68
    Uth sa ocitol v ofsajde a loptu získavajú hráči Wolfsburgu.

67
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Schär, a nahradí ho Canouse.

66
    Arnold sa ocitol v ofsajde a loptu znova získavajú hráči domáceho tímu.

65
    Hráči Wolfsburgu začínajú novú akciu pomalou rozohrávkou na vlastnej polovici. Domáci vyčkávajú v strede ihriska.

64
    Volland sa snažil centrovať do 16ky Wolfsburgu, ale brankár Casteels jeho úmysel prečítal a loptu má vo svojich rukaviciach.

63
    Hráči Wolfsburgu zahrávali rohový kop z pravej strany, ale ten nepriniesol žiadne ohrozenie domácej brány. Následne skúsil strelu z cca 25 metrov Caligiuri, ale brankár Baumann bol pozorný.

62
    Arnold sa ocitol v ofsajde a loptu tak získavajú hráči domáceho tímu.

61
    Po niekoľkých nepresných prihrávkach na oboch stranách sa hra presunula do stredu ihriska.

60
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Kruse, a nahradí ho Vieirinha.

60
    Kramarić skúsil strelu z cca 20 metrov, ale lopta smerovala tesne nad bránu.

60
    Do konca dnešného zápasu ostáva už iba pol hodina hry. Pri lopte sú hráči Hoffenheimu, ktorí sa postupne presúvajú pred pokutové územie Wolfsburgu.

59
    Volland si v súboji s Träschom pomohol faulom, a hostia získavajú priamy kop z cca 25 metrov.
    58.

58
    Toljan sa snažil prihrať pred bránu Wolfsburgu, ale jeho pokus bol veľmi nepresný a lopta končí za bránou. Nasleduje odkop brankára Casteelsa, ktorý je hrdinom Wolfsburgu.

57
    Volland neprekonal brankára Wolfsburgu!
    56. Koen Casteels (WOF)

56
    Casteels vidí žltú kartu po faule na Kramarića.

56
    Brankár Casteels fauloval Kramarića a domáci získavajú priamy kop.

56
    Domáci budú zahrávať pokutový kop!

55
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Vargas, a nahradí ho Ochs.

55
    Toljan si v pokutovom území Wolfsburgu nerozumel so spoluhráčmi a lopta končí v rukaviciach brankára Casteelsa.

54
    Pri lopte sú už hráči domáceho tímu, ktorí sa snažia dostať na útočnú polovicu.

53
    Ďalšia akcia Wolfsburgu, ale Caligiuri nedokázal poslať loptu pred domácu bránu a tá končí za čiarou. Nasleduje odkop brankára Baumanna.

52
    Po peknej akcii hostí pálil z cca 12 metrov Schürrle, ale lopta smerovala tesne vedľa pravej žrde domácej brány.

51
    Arnold sa snažil presadiť v domácej 16ke, ale lopta mu ušla príliš ďaleko a končí za čiarou. Nasleduje odkop brankára Baumanna.

50
    Arnold fauloval v strede ihriska Utha a domáci získavajú priamy kop.

49
    Rodríguez skúsil strelu z cca 30 metrov, ale jeho zblokovaný pokus nemohol ohroziť brankára Baumanna.

48
    Rohový kop Hoffenheimu nebol úspešný, a následná strela Schära smerovala niekoľko metrov vedľa ľavej žrde.

47
    Volland pálil z vnútra 16ky, ale jeho strelu zblokoval Träsch na rohový kop.

46
    V Hoffenheime sa začal druhý polčas zápasu medzi TSG 1899 Hoffenheim a VfL Wolfsburg. Úvodný výkop patril hráčom Wolfsburgu, ktorí po 45 minútach prehrávajú 0-1.

46

Prvý polčas v Hoffenheime sa skončil. Počas 45 minút sme videli jediný gól, o ktorý sa v 3. minúte postaral Kramarić. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

45+1

45+1
    Dante fauloval v strede ihriska Vollanda a domáci získavajú priamy kop.

45+1
    V prvom polčase sa bude nadstavovať 1 minúta.

45
    Prebieha posledná minúta prvého polčasu. Po akcii Vollanda nasleduje rohový kop domáceho tímu z pravej strany.

44
    Domáci začínajú novú akciu pomalou rozohrávkou na vlastnej polovici. Hostia vyčkávajú v strede ihriska.

43
    Schürrle sa v domácej 16ke nepresadil a lopta sa dostala do stredu ihriska. Následne sa k zakončeniu dostal Kruse, ale z cca 10 metrov namieril hlavou iba do stredu brány kde bol pripravený Baumann.

42
    Guilavogui sa ocitol v ofsajde, a tak sa celá akcia Wolfsburgu končí neúspešne. Následne Volland fauloval v strede ihriska Träscha a hostia získavajú priamy kop.

41
    Kruse sa snažil poslať loptu pred domácu bránu, ale jeho center bol zblokovaný a lopta končí za postrannou čiarou.

40
    Po akcii Toljana nasledoval rohový kop domáceho tímu z pravej strany, ale ten nepriniesol žiadne ohrozenie brány.

39
    Blíži sa záver prvého polčasu. Domáci sa usadili na útočnej polovici a snažia sa niečo vymyslieť pred 16kou Wolfsburgu.

38
    Po priamom kope lopta končí v rukaviciach brankára Casteelsa, ktorý ju posiela do stredu ihriska.

37
    Arnold zahral na vlastnej polovici rukou, a domáci získavajú priamy kop z cca 35 metrov.

36
    Rodríguez fauloval v strede ihriska Utha a domáci získavajú priamy kop.

35
    Kramarić sa v útoku nedokázal presadiť a loptu získavajú hráči Wolfsburgu. Tí by pred koncom prvého polčasu radi vyrovnali na 1-1.

34
    Träsch si v útoku počínal nedovolene, a po faule na Vollanda loptu získavajú hráči Hoffenheimu.

32
    Po výbornej prihrávke do domácej 16ky zakončoval hlavou Caligiuri, ale lopta smerovala do priestoru kde bol pripravený brankár Baumann.

31
    Uth sa dostával do šance, ale na hranici 16ky zasiahol Guilavogui, ktorý loptu dostal do bezpečia.

30
    Do konca prvého polčasu ostáva ešte 15 minút. Pri lopte sú hráči domáceho tímu, ktorí od 3. minúty vyhrávajú nad Wolfsburgom 1-0.

29
    Träsch fauloval Vollanda a domáci získavajú priamy kop v strede ihriska.

28
    Po akcii Wolfsburgu nasledoval rohový kop z pravej strany, ale hlavný rozhodca videl v pokutovom území útočný faul na Bičakčića a hru prerušil.

27
    Na opačnej strane nevydarená akcia Vargasa s Bičakčićom, po ktorej lopta končí za čiarou a nasleduje odkop brankára Casteelsa.

26
    Kruse sa ocitol v ofsajde, a tak sa akcia Wolfsburgu končí neúspešne. Loptu získavajú hráči Hoffenheimu.

25
    Schär fauloval v strede ihriska Gustava a hostia získavajú priamy kop.

24
    Po priamom kope prišlo zakončenie Utha z cca 14 metrov, ale lopta smerovala tesne vedľa pravej žrde!

23
    Gustavo fauloval Schära a domáci získavajú priamy kop z cca 40 metrov.

22
    Träsch sa nepresadil pri postrannej čiare, a po súboji s dvomi obrancami domáceho tímu sa lopta dostáva do stredu ihriska.

21
    Pri brankárovi Hoffenheimu končí nepresná prihrávka hráčov Wolfsburgu, a domáci tak získavajú loptu prakticky zadarmo.

20
    Máme za sebou úvodných 20 minút dnešného zápasu. Vargas sa ocitol v dobrej príležitosti, ale v 16ke Wolfsburgu zle prihral a lopta sa dostala do stredu ihriska.

19
    Schürrle skúsil strelu z veľkého uhla, ale brankár Baumann jeho pokus chytil bez väčších problémov.

18
    Vargas si v útoku počínal nedovolene, a po jeho faule na Arnolda sa domáci musia rýchlo vrátiť na vlastnú polovicu.

17
    Pri lopte sú už hráči domáceho tímu, ktorí sa pomaly presúvajú na útočnú polovicu.

16
    Guilavogui vypálil z cca 20 metrov, ale brankár Baumann jeho pokus dokázal zneškodniť.

15
    Po priamom kope sa lopta dostáva za postrannú čiaru a získavajú ju hráči Hoffenheimu.

14
    Schär fauloval v strede ihriska Kruseho a hostia získavajú priamy kop.

13
    Hra sa presunula do stredu ihriska kde je množstvo súbojov o loptu.

12
    Amiri si v útoku nedokázal poradiť a lopta končí za čiarou. Nasleduje odkop brankára Casteelsa.

11
    Hráči Wolfsburgu sa snažia presadiť cez nakopávané lopty za domácu obranu, ale zatiaľ to neprináša úspech.

10
    Po neúspešnej akcii hostí loptu získava Kadeřábek a posiela ju do stredu ihriska.

9
    Na opačnej strane sa snažil centrovať pred bránu Toljan, ale jeho pokus bol veľmi nepresný a lopta končí za čiarou. Nasleduje odkop brankára Casteelsa.

8
    Kruse predviedol skvelú prácu s loptou, dostal sa do domácej 16ky ale tam stroskotal na troch obrancoch Hoffenheimu. Veľká škoda, pretože táto akcia mohla dopadnúť lepšie.

7
    Hráči Wolfsburgu sa síce dostali pred domácu 16ku, ale tam nevymysleli vôbec nič a znova sa musia brániť.

6
    Posledná minúta priniesla iba množstvo outových vhadzovaní a rozohrávku Hoffenheimu. Domáci držia loptu na svojich kopačkách a v úvodných minútach sú jasne lepším tímom.

5
    Akcia Wolfsburgu nebola úspešná a do útoku sa znova dostávajú domáci.

4
    Hostia sa snažia okamžite odpovedať, ale zatiaľ sa len veľmi ťažko dostávajú na útočnú polovicu.
    3. Andrej Kramarić (HOF) - 1:0

3
    Hoffenheim dal gól! Domáci sa dostávajú do vedenia po góle ANDREJA KRAMARIĆA, ktorý dostal od Vollanda skvelú prihrávku za obranu Wolfsburgu, s loptou sa dostal do 16ky a následne poslal loptu do brány.

2
    Prvá akcia domáceho tímu nebola úspešná, a do útoku už zamierili hráči Wolfsburgu.

1
    Zápas v Hoffenheime sa začal. Domáci dnes nastúpili v tradičných modro-bielych dresoch, a hostia z Wolfsburgu v zeleno-bielych. Úvodný výkop patril hráčom domáceho tímu, ktorí sa snažia založiť prvú akciu.

1

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Kadeřábek, Süle, Bičakčić, Toljan – Uth, Schär, Amiri, Volland – E. Vargas, Kramarić.

Náhradníci: Stolz – Zuber, Schmid, Ochs, T. Elyounoussi, Hamad, Canouse.

VfL Wolfsburg: Casteels – Träsch, Knoche, Dante, Ricardo Rodríguez – Guilavogui, Gustavo (C), Arnold – Schürrle, M. Kruse, D. Caligiuri.

Náhradníci: Grün – Ascues, Azzaoui, Draxler, Bruno Henrique, Vieirinha, Schäfer.

Rozhodca: Robert Hartmann- M.Achmüller, E.Beitinger.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu nemeckej Bundesligy medzi TSG 1899 Hoffenheim a VfL Wolfsburg.

Domácim sa v tejto sezóne vôbec nedarí. Po 25 kolách majú na svojom konte iba 21 bodov, a v tabuľke im patrí predposledná 17. priečka. Sú teda v pásme zostupu, a po niekoľkých rokoch v Bundeslige im hrozí zostup. Na 15. Darmstadt strácajú 5 bodov a tak je jasné, že boj o záchranu nebude jednoduchý. Hráči Hoffenheimu si z posledných piatich zápasov odniesli 6 bodov za dve výhry a dve prehry. V poslednom stretnutí nestačili na Stuttgart, s ktorým prehrali 1-5.

Do Hoffenheimu zavíta Wolfsburg, ktorému sa v tejto sezóne darí oveľa lepšie. Po 25 kolách má na svojom konte 37 bodov, a v tabuľke mu patrí siedma priečka. Na šiestu pozíciu ktorá znamená účasť v Európskej lige strácajú hráči Wolfsburgu iba dva body, no momentálne pôsobia v Lige majstrov kde sa po utorňajšom víťazstve nad Gentom dostali už do štvrťfinále. Hráči Wolfsburgu si z posledných štyroch zápasov odniesli 7 bodov za dve výhry, jednu remízu a jednu prehru. V poslednom stretnutí zdolali Borussiu Mönchengladbach tesne 2-1.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne WIRSOL Rhein-Neckar Arena v Sinsheime, ktorý má kapacitu 30 150 divákov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.