Litvínov – Vítkovice 2:1 (po pr.) | K. Vary – Pardubice 2:3 (kon.)
HC VERVA Litvínov
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
HC Vítkovice Ridera
cz Piatok 11.03.2016, 17:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky • Play-out extraligy (ČR) • 2. kolo

Litvínov si na svém stadionu nechá více bodů! Domácí byli od samého úvodu utkání aktivnější. Potvrdili to v 6. minutě, kdy se prosadil Pavelka. Vyrovnat sice dokázal v minutě 11. Hlinka. To však bylo od Vítkovic všechno. Verva tlačila a jen díky fantastickému výkonu Patrika Bartošáka inkasovali v základní hrací době pouze jednou. Zápas šel do prodloužení. V něm se nejdříve neprosadil Lukeš. Poté to ale na sebe vzal Rostislav Martynek a po famózním sólovém úniku rozhodl utkání. S dnešním zápasem se s Vámi loučí Lukáš Holán. Přeji další příjemné sportovní zážitky. (20:02:08)

61:19 Rostislav MARTYNEK - 2:1

61:19
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Vítěznou branku v prodloužení dávají hráči Litvínova. Po nádherném samostatném úniku se i s pomocí blafáku prosazuje ROSTISLAV MARTYNEK a ukončuje tak vítkovické naděje na dva body z tohoto utkání.

61:11
    Puk skončil mimo hrací plochu po teči domácích. Vhazování před Michalem Petráskem.

60:39
    Litvínov tlačí v prodloužení svého soka. Lukeš minul přihrávku a Bartošák mohl zůstat v klidu.

60:01

60:00

59:40
    Zázračný zákrok vytáhl proti Marku Hovorkovi Michal Petrásek! Hovroka dostal přihrávku přes celé kluziště a ihned vyslal střelu na bránu. Jenže v pohotovosti byl Petrásek, který se bleskově přesunul a ránu Hovorky vyrazil.

57:33
    Domácí v plném počtu. Duda je zpět a pomáhá svému týmu.

57:27
    Přerušení hry kvůli přihrávce rukou. Buly vhodí sudí ve středním pásmu.

56:47
    Petr Kolouch zavezl opět kotouč před gólmana domácích. Litvínov se hned vzápětí osvobozuje.

56:03
    Ostravané v klidu kombinují v útočném pásmu. Neodhodlali se vyzkoušet pozornost Michala Petráska.

55:33
    Radek Duda si podržel hůl jednoho z Vítkovických. Musí si odsedět dvě minuty na trestné lavici.

55:20
    Vítkovice nepouštějí soupeře do útoku a drží Vervu na distanc od vlastního pásma.

54:34
    Litvínov si zatím s přesilovkou neví rady. Patrik Bartošák musel čelit pouze jedné jednoduché střele.

53:28
    Radek Phillip zasáhl protihráče do hlavy vysokou holí. Za to se odsedí dvě minuty.

53:09
    Radek Duda procedil puk na Robina Hanzla. Hanzl si se štěstím kotouč zpracoval. Před ním už byla jen prázdná branka. Puk se litvínovskému útočníkovi však nešikovně zamotal pod brusle a Bartošák si mohl z hluboka oddychnout.

52:12
    Filip Pavlík se dostal až před brankáře Vítkovic. Patrik Bartošák měl s jeho pokusem problémy.

Lukáš Holán

Góly a asistencie: 6. Pavelka (Hanzl, Duda), 62. Martynek (Hořava) – 11. Hlinka (Štencel, Kafka)

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Řehoř) – Kubát, Pavlík, Pavelka, Gula, Frolo, Chaloupka, Černý – Lukeš, Hübl, Gerhát, Hořava, Hanzl, Martynek, Trávníček, Reichel, Duda, Piroš, Válek, Jurčík
    HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Kovář, Čerešňák, Klok, Sloboda, Philipp, Štencel, Pastor – Kafka, Hlinka, Olesz, Kucsera, Kolouch, Strapáč, Hovorka, Balán, Zdráhal, Maliník, Szturc

Rozhodca: Hribik, Horák – Frodl, Zavřel