Omsk – Ufa 2:3 (po pr.) | Metallurg Magnitogorsk – Novosibirsk 3:1 (kon.)
Avangard Omsk
2:3 (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1) Stav série: 0:1
HC Salavat Julajev Ufa
cz Utorok 08.03.2016, 12:00 • Omsk Arena • Play-off KHL

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Již dnes v noci se na vás opět budu těšit u textového přenosu z utkání NHL mezi celky Buffalo Sabres a New York Rangers. Zápas startuje v 01:00. Do té doby se mějte krásně a přeji hezký zbytek dne! (15:11:39)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Dominik Furch (OMS) 73 minut, 27 zákroků, 3 góly, 90%
    Michal Kempný (OMS) 0+1, 1 střela, čas na ledě 30:22
    Martin Erat (OMS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 20:16
    Vladimír Sobotka (OMS) do utkání nezasáhl

Právě skončilo první utkání čtvrtfinálové série mezi týmy Avangard Omsk a Salavat Julajev Ufa. Po základní hrací době bylo skóre nerozhodné 2:2 a o osudu zápasu tak muselo rozhodnout prodloužení. V něm se v 73. minutě prosadil Sergej Soin, který rozhodl o tom, že si jeho tým připíše první bod v této sérii za vítězství 2:3 po prodloužení.

72:34 SOIN - 2:3

72:34
    Ufa právě vstřelila branku!
    Hostům se podařilo vstřelit třetí gól a o osudu tohoto zápasu je rozhodnuto! Po chybě v rozehrávce domácího celku se k puku dostal SERGEJ SOIN, který z těsné blízkosti prostřelil Dominika Furcha v brance Omsku. Bez Asistence.

72:11
    Igor Grigorenko šikovně pronikl do útočného pásma střelou přes obránce vyzkoušel pozornost Furcha. Ten však s lehkými obtížemi kotouč chytá.

71:27
    Kus černé gumy se právě ocitl na střídačce Salavatu Julajev. Vhazování ve středovém kruhu.

70:41
    Lazarev přenechal puk po přejetí modré čáry Sergeji Soinovi, který vypálil z levé strany. Furch však jeho pokus dobře viděl a kotouč v pohodě lapil.

69:40
    Paršin při převzetí puku podklouzl, ale i přesto se mu podařilo zakončit. Svedberg však vykopl svůj levý beton, čímž jeho pokus vyrazil mimo tři tyče.

68:34
    To však už neplatí. Do zakončení se dostal Popov, ale jeho ránu vyrazil reflexivním zákrokem brankář Salavatu Julajev.

67:48
    Pjanovova střela minula bránu Svedberga, který se za kotoučem jen ohlédl. Kus černé gumy nyní mají na svých holích hosté.

67:05
    Avangard se nyní usadil v pásmu Ufy a snaží se dostat do zakončení.

65:58
    Domácí hodně váhali s rozehrávkou, až se ke kotouči dostal Gončarov, kterému však obrana Omsku zakončení znesnadnila a Furch nemusel vůbec zasahovat.

65:00
    Michejev s Černikovem se pokusili ohrozit branku, ale druhý jmenovaný nasměroval svou teč jen do ochranné sítě.

64:41
    Lemťugov nyní rychle objel bránu a snažil se zasunout kotouč k pravé tyči Svedbergovy brány. Švédský brankář si však ten prostor pohlídal zakončení útočníka Omsku vyrazil pravým betonem.

63:20
    Avangard svého svého soupeře svírá v pásmu, ale zatím se vůbec nedostal k ohrožení jejich brankáře.

62:21
    Střela Nikolaji Prochorkina byla sražená do ochranné sítě a vhazovat se bude v útočném pásmu Salavatu Julajev.

Radomír Fukala

Góly a asistencie: 2. Lemťugov (Gluchov), 41. Paršin (Kempný, Zubov) – 16. Majorov, 52. Omark (Višněvskij, Makarov), 73. Soin

Avangard Omsk: Furch (Kostin) – Lekomcev, Pervyšin, Alexandrov, Kempný, Gusev (A), Ahnelöv – Pěrežogin (A), Zubov (C), Paršin – Erat, Pjanov, Popov – Lemťugov, Gluchov, Burdasov – Lauta, Petrov, Černikov – Děrvuk, Michejev
    HC Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochackij) – Loginov, Lepistö, Bodrov, Arzamascev, Višněvskij, Gončarov – Grigorenko (C), Engqvist, Omark – Chlystov, Makarov, Lisin – Soin (A), Saprykin, Lazarev – Hartikainen (A), Prochorkin, Mayorov – Chripunov, Vorobjov

Rozhodca: Anisimov, Bulanov – Metalnikov, Sirotkin

Diváci: 10 190