Olomouc – Litvínov 4:1 (kon.) | K. Vary – Hradec Králové 2:4 (kon.) | Vítkovice – Liberec 5:6 (kon.)
Pardubice – Kometa Brno 3:4 (po pr.) | Zlín – Plzeň 6:4 (kon.) | Chomutov – Sparta Praha 1:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Třinec 1:0 (2:1 po s.n.)
Piráti Chomutov
1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
HC Sparta Praha
cz Utorok 01.03.2016, 17:20 • SD ARÉNA • Tipsport extraliga (ČR) • 51. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.

Dobrý podvečer, vítejte u online přenosu z předposledního utkání základní části Tipsport extraligy mezi týmy Piráti Chomutov a HC Sparta Praha.

Piráti Chomutov mají za sebou tři vítězné zápasy v řadě. V tom poslední zajížděli na led Hradce Králové, kde se dostali do vedení 2:0. To jim ale nevydrželo, domácí vyrovnali a utkání tak rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější právě Piráti.

HC Sparta Praha má vítěznou vlnu o poznání delší, od 29. kola Sparta prohrála pouze dvakrát. V posledním kole přivítali Pražané na svém ledě Dynamo Pardubice, se kterým si lehce poradili a zvítězili vysoko 6:1.

Piráti jsou aktuálně na sedmé příčce extraligové tabulky a na aktuálně šestou Olomouc ztrácejí pouze jeden bod. Případný postup přímo do play-off by byl pro Chomutovské jistě velikým úspěchem. Sparta je v tabulce druhá a tato pozice jí zůstane i do konce základní části, na vedoucí Liberec ztrácí osm bodů a na třetí Plzeň má náskok celých dvacet bodů.

Poslední vzájemné zápasy:

12. kolo Sparta – Chomutov 4:0
    25. kolo Chomutov – Sparta 3:1
    38. kolo Sparta – Chomutov 7:1
    Domácí dnes nastoupí v této sestavě.

Jak je vidět, prozatím se v duelech Chomutova a Sparty vždy radoval domácí tým. Kdo se bude radovat tentokrát se dozvíme kolem dvacáté hodiny.

Lukáš Pech ze Sparty hraje s #RBZSpeedBurner ???????????? #CCMHockey #MadeOfHockey

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Piráti Chomutov: Kristan (Strmeň) – Skinner, Rutta, Mrázek, harant, Tejnor, Šidlík, Pereťagin – Tomica, Červenka, Račuk – Sklenář, Růžička, Ölvecký – Hřebejk, Kämpf, Květoň – Chrpa, Dušek, Kaše – Veselý

HC Sparta Praha: Taylor (Pöpperle) – Polášek, Eminger, Švrček, Čajkovský, Mikuš, Hrbas, Kalina, Piskáček – Buchtele, Hlinka, Přibyl – Hlaváč, Klimek, Hamilton – Kumstát, Pech, Forman – Černoch, Dragoun, Netík

Rozhodčí: Hodek, Hrubý – Komárek, Ondráček.

Vše je připraveno na úvodní buly, čeká se pouze na oba týmy.

00:01

00:08
    Hned na úvod zakázané uvolnění Sparty.

00:23
    Buchtele dostal přihrávku na dlouho hůl a nemohl tak zakončit.

00:58
    Červenka dlouho držel kotouč za hostující brankou, ale jeho spoluhráči byli obsazeni.

01:34
    Střela Švrčka byla zblokována do rohu kluziště.

01:54
    Klimek byl sám v dobré pozici před brankou, ale jeho střela neměla potřebnou razanci.

02:07
    Vhazování po pravici Kristana.

02:34
    Několik odrazů od hokejek ve středním pásmu přisoudilo kotouč Pirátům.

02:52
    Kotouč opustil hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

03:23
    Piskáček špatně přihrál a kotouč tak mají opět Piráti.

03:36
    Nahození ze středního pásma raději Taylor pokrývá.

04:16
    Červenka dostal výbornou přihrávku zpoza brány, ale Taylor jeho rychlou střelu vyráží ramenem.

04:50
    A opět Červenka, tentokrát bekhendem přestřeluje.

05:07
    Po rychlém přesunutí hry raději Kristan pokryl kotouč.

05:35
    Harant dobře zblokoval střelu letící brankovištěm, ačkoliv o tom ani nevěděl, kotouč ho trefil do brusle.

06:17
    Sparta právě vstřelila branku!
    Dragoun zavezl kotouč z obranného pásma až do útočného, poslal ho do druhé vlny na volného JANA PISKÁČKA, který ukázkovou pumelicí prostřelil vše, co mu stálo v cestě, včetně Kristana. Asistence: Michal Dragoun, Petr Kalina.
    06:17 Jan PISKÁČEK - 0:1

06:48
    Pokračovat se bude po komerční přestávce.

07:04
    K Ölveckému se dostal odražený kotouč, ale Taylor jeho střelu vykopnul betonem.

07:57
    Sparta si nyní v útočném pásmu dělá doslova co chce.

08:18
    Až nyní domácí obrana trochu uklidnila hru a zakládá útočnou akci.

08:39
    Kotouč se od zadního mantinelu odrazil k Taylorovi, který ho bleskurychle lapil do rukavice.

09:03
    Pech dostal přihrávku do druhé vlny, ale minul branku.

09:41
    A opět je Sparta usazená v útočném pásmu.

10:26
    Piráti se nemohou dostat do útočného pásma.

V chomutovské SD ARÉNĚ sleduje souboj Pirátů se Spartou také reprezentační kouč Vladimír Vůjtek.

11:00
    Kristan musel opět zasahovat po střele z levého kruhu.

11:30
    Za evidentní držení hole je vyloučen hostující Michal Čajkovský.

11:58
    Růžička to zkoušel od modré, ale ani on, ani dorážející Rutta kotouč do brány neposlali.

12:54
    Hosté vyhazují až ke Kristanovi.

13:14
    Kotouč se od Květoně odrazil do ochranné sítě, hra je vykázána do středního pásma.

13:30

13:52
    Květoň poslal kotouč před branku na volného Chrpu, který ale Taylora nepřekonal.

14:01
    Další přesilovka pro Piráty, při předchozí akci domácích si sekáním pomohl Buchtele.

14:31
    Švrček fauloval loktem do hlavy Růžičku, rozhodčí mu dávají dvouminutový trest. Piráti tak budou hrát minutu a půl dvojnásobnou přesilovku.

15:06
    Piráti právě vstřelili branku!
    VLADIMÍR RŮŽIČKA se dostal s kotoučem až do těsné blízkosti Taylora, který byl trochu zmatený a domácí kanonýr tak neměl problém zakončit. Asistence: Roman Červenka, Brett Skinner.
    15:06 Vladimír RŮŽIČKA - 1:1

15:34
    Netík se zmocnil kotouče, ale jeho střelu zblokoval vracející se Račuk.

16:21
    Sparťané i v oslabení dobře napadají.

16:31

17:01
    Tvrdou střelu Mikuše Kristan v pokleku chytá.

17:33
    Hned dvě chyby za sebou v domácím pásmu, Sparta se hned usadila před Kristanem.

18:17
    Dušek si dobře vybruslil, ale trefil pouze boční síť.

18:46
    Domácí se dostali do velkého tlaku.

19:01
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

19:21
    Až nyní Taylor se štěstím pokryl kotouč povalující se v brankovišti.

19:34
    Za držení protihráče je vyloučen domácí Růžička, první přesilovka pro Spartu.

19:50
    Roman Červenka se zmocnil puku před Kristanem, dojel až do útočného pásma, kde obehrál obránce a pokusil se udělat stahovačku před Taylorem, o kotouč ale nakonec přišel.

20:00

V první třetině byly k vidění dvě branky, po jedné na každé straně. Nejprve se hosté dostali do vedení zásluhou krásné střely Piskáčka, domácí ale vyrovnali ve dvojnásobné přesilovce, autorem gólu byl navrátilec do sestavy Vladimír Růžička. Druhá třetina začne přibližně v 18:13.

20:01

20:28
    Sparta se hned usadil a v útočném pásmu.

21:05
    Až nyní Piráti vyhazují z pásma a mohou vystřídat.

21:34

21:46
    Kotouč skončil na domácí střídačce, vhazuje se ve středním pásmu.

22:13
    Pískán je úmyslný ofsajd Pirátů, hra se stěhuje před Kristana.

22:42
    Další ofsajd Pirátů, Sparta dobře brání svou modrou čáru.

23:14
    Buchtele se zmocnil kotouče, ale nedokázal přihrát svému spoluhráči.

23:51
    Exkluzivní zákrok Kristana! Pech dostal dobrou přihrávku před volnou bránu, domácí brankář si ale lehnul na bok a betony dokázal vytěsnit kotouč.

24:21
    Račuk ujížděl společně s Červenkou dva na jednoho, prvně jmenovaný ale pokazil přihrávku, kterou odvrátil obránce.

25:21
    Sparta se tlačila do útočení, ale domácí obrana nyní hraje pozorně a nechybuje.

26:07
    Sklenář zkusil vystřelit od levého mantinelu, kotouč ale k Taylorovi neprošel.

26:51
    Hlaváčovi se nelíbil zákrok Rutty na svou osobu, a tak se po něm ohnal. Za to inkasuje dvě minuty.

27:01
    Kotouč je až u Kristana.

27:35
    Velmi kuriózní situace. Kotouč skončil někde v brankovišti Sparty, hala zhasla, ale rozhodčí do té doby nepřerušil hru. Bude se zkoumat video.

Stále se zkoumá video.

27:35
    Branky nebylo dosaženo, stav je tedy stále 1:1.

28:10
    Hosté vyvážejí kotouč.

28:29
    Polášek dostává dvouminutový trest, za jízdy „sejmul“ jednoho z domácích útočníků. Sám ale reklamuje, že byl zasažen do obličeje. Piráti budou hrát 22 vteřin dvojnásobné přesilovky.

29:54
    Kämpf dostal kotouč mezi kruhy, ale nedokázal bekhendem pořádně zakončit.

30:29

31:01
    Piráti jsou nyní aktivnější a drží kotouč na holích.

31:14
    Jen, co jsem to dopsal, předvedla domácí obrana ukázkovou chybu, které ale Sparta nedokázala využít, Kristan střelu chytá.

31:48
    Sparta zamkla svého soupeře v útočném pásmu.

32:09
    Mrázek tvrdě srazil Přibyla, ale pravděpodobně ho netrefil do hlavy, a tak rozhodčí nepíská.

32:21

32:38
    Taylor raději pokryl kotouč, který na něj šel až od protější brankové čáry.

33:21
    Hamilton zavezl kotouč do pásma, kde se nyní Sparta usadila.

34:00
    Buchtele neprostřelil Kristana bekhendem.

34:13
    Vhazuje se před Kristanem.

34:27
    Rutta přihrál rukou Skinnerovi, hra je tedy přerušena.

35:04
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale kotouče létají hlavně po mantinelech.

35:10
    Další zákrok Kristana.

35:46
    Tejnor už prchal do útoku, ale kotouč mu utekl.

35:49
    Vzápětí byl v brankovišti sražen Kristan, který ale bude v pořádku. Hra bude pokračovat vhazováním v obranném pásmu Pirátů.

36:07
    Švrček vypálil od modré čáry, Kristan měl ale lapačku připravenou.

36:38
    Vladimír Růžička dostal přihrávku do jízdy, od modré čáry jel samostatný nájezd, ale střelou poslal kotouč mimo bránu.

37:00
    Hamilton dal krosček jednomu z domácích, za což oplácel Mrázek. Oba jsou vyloučeni na dvě minuty.

37:28
    Kämpf nepropálil z dobré pozice Taylora.

37:39
    Na druhé straně si dobře vybruslil Netík, ale Kristan byl taktéž pozorný.

38:20
    Eminger míjí bránu střelou od modré.

38:44
    Hostující Forman přidržel hokejku ujíždějícímu hráči, za tento prohřešek dostává dvě minuty.

39:00
    Domácí v plném počtu, hosté ve čtyřech.

39:07
    Rutta chtěl lišácky obhodit brankáře Taylora, o kotouč ale přišel a brankáře zalehl.

39:46
    Červenka byl u mantinelu masírován jedním ze Sparťanů, a tak se po něm ohnal. Toho si ale všimnl rozhodčí a posílá vedoucího muže kanadského bodování na trestnou lavici za sekání.

39:56
    Veliký závar v domácím brankovišti, Kristan zůstává otřesený.

40:00

Zdá se, že na teplo si ještě počkáme. V naší nabídce najdete celou řadu kulichů, se kterými vám rozhodně zima nebude. Tř...

Zveřejnil(a) Oficiální Fanshop české hokejové reprezentace dne 1. březen 2016

Ve druhé třetině nepadla ani jedna branka. Hra se ale hodně přiostřila a hlavně v závěru třetiny bylo k vidění několik dobrých příležitostí. Třetí třetina začne přibližně v 19:12.

40:01

40:28
    Rutta střelou přes obránce přestřeluje bránu.

40:44

41:17
    Sparťané dlouho kombinovali v útočném pásmu, následná střela ale skončila jen v ochranné síti nad brankou.

41:45

41:52
    Jen co na led naskočil potrestaný Červenka, hosté skórují. Na střelu Buchteleho ještě Kristan dokázal zareagovat, kotouč se ale odrazil k volnému JAROSLAVU HLINKOVI, který měl vcelku lehkou pozici. Asistence: Jan Buchtele, Jan Hlaváč.
    41:52 Jaroslav HLINKA - 1:2

42:42
    A vzápětí třetí branka v síti domácích. Domácí obrana si nepohlídala JANA HLAVÁČE, kterému poslal Hamilton dobrou přihrávku a prvně jmenovaný měl před sebou odkrytou bránu. Asistence: Curtis Hamilton.
    42:42 Jan HLAVÁČ - 1:3

43:36
    Ofsajd brzdí snahy Pirátů o snížení skóre.

43:49
    Květoň se dostal ke kotouči, ale byl již v těžkém úhlu ke skórování.

44:44
    Hlinka se dral před bránu, kotouč ale nedokázal tečovat za záda Kristana.

45:24
    Sparťané nikam nespěchají a drží kotouč za svou brankou.

45:52
    Harant vystřelil na Taylora po odpískání ofsajdu, vzápětí se mu ale jel omluvit.

46:34
    Za nedovolené bránění dostává dvě minuty hostující Pech.

46:48
    Hosté dobře zabojovali a vyhodili kotouč do středního pásma.

47:06
    Červenka byl u mantinelu tvrdě sražen ranou do hlavy, rozhodčí ale pravděpodobně vylučovat nebudou.

47:35
    Další vyhození Sparťanů do středního pásma.

48:11
    A další vyhození, tato přesilovka se domácím vůbec nedaří.

48:34

49:08
    V domácích přihrávkách je vidět spousta nepřesností.

49:20
    Dnešní utkání sleduje 4901 diváků.

49:20
    Roman Červenka pravděpodobně řekl rozhodčímu něco od plic o předchozím zákroku a dostává desetiminutový osobní trest.

49:59
    Harant dostává dvě minuty za faul loktem.

50:14
    Poláškovu střelu Kristan vyráží.

50:44
    Kotouč je až u Taylora.

50:59
    Buchtele poslal zadovku jen do středního pásma.

51:21
    Za podražení je vyloučen domácí Šidlík. To je pro Piráty velká komplikace. Hosté mají 38 vteřin dvojnásobné přesilovky.

51:37
    Čajkovský míří mimo.

51:59
    Piráti ve čtyřech.

52:20
    Mikuš našel pouze připraveného Kristana.

52:36
    Piráti vyhazují přes všechny čáry.

52:59
    Dobrá kombinace hostů, na jejímž konci pálil Kumstát, který ale trefil pouze clonícího obránce.

53:21

53:29
    Ofsajd zastavuje Spartu. Pokračovat se bude po komerční přestávce.

53:48
    Další ofsajd Pražanů.

54:23
    K tomu se schylovalo delší dobu, Švrček a Chrpa se bijí jak lvi.

54:23
    Na body by pravděpodobně vyhrál hostující hráč, který ale bitku taktéž vyprovokoval.

54:23
    Oba bijci dostávají po čtyřech minutách, navíc je ale vyloučen hostující Kalina za držení hole.

55:52
    Piráti se až nyní usadili v útočném pásmu.

56:23

56:58
    Nahození Mikuše před bránu prošlo až k domácím.

57:52
    Velká šance Pirátů, kteří ale chtěli dovézt kotouč až do prázdné brány, nakonec o něj ale přišli.

58:36
    Domácí se tlačí do útoku, ale hostující obrana je pozorná.

59:06
    Hamilton svou střelu poslal jen do betonu Kristana.

59:36
    Zápas se již jen dohrává.

59:55
    Ještě jeden ofsajd Sparty, ta bere všechny tři body.

Nejlepší hráči dnešního utkání:

HC Sparta Praha – Danny Taylor
    Piráti Chomutov – Vladimír Růžička

S konstatováním, že Sparta vyhrává v Chomutově 3:1 se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera. (19:49:08)

Miroslav Kučera

Góly a asistencie: 16. Růžička (Červenka, Skinner) – 7. Piskáček (Dragoun, Kalina), 42. Hlinka (Buchtele, Hlaváč), 43. Hlaváč (Hamilton)

Piráti Chomutov: Kristan (Strmeň) – Skinner, Rutta, Mrázek, Harant, Tejnor, Šidlík, Pereťagin – Tomica, Červenka, Račuk – Sklenář, Růžička, Ölvecký – Hřebejk, Kämpf, Květoň – Chrpa, Dušek, Kaše – Veselý

Rozhodca: Hodek, Hrubý – Komárek, Ondráček