Novgorod – Helsinki 1:0 (kon.) | D. Moskva – Soči 3:0 (kon.) | Petrohrad – Jaroslavľ 3:0 (kon.)
HC Slovan – CSKA Moskva 1:2 (kon.)
SKA Petrohrad
3:0 (1:0, 1:0, 1:0) Stav série: 2:1
Lokomotiv Jaroslavľ
cz Štvrtok 25.02.2016, 17:30 • Ice Palace • Play-off KHL

Česká stopa

Jiří Novotný (JAR): 0+0, 1 střela na bránu. (19:59:10)

Ve třetí třetině přišel třetí gól, který zpečetil osud zápasu! Vítězství patří Petrohradu, který se ujímá vedení v sérii.

59:50
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Malcev – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Kablukov – 2 min., hrubost).

59:50
    A na závěr třetiny zde máme pěstní souboj a to dokonce mezi několika hráči!

59:40
    Icing Petrohradu.

59:25

59:01
    Po střele od modré vyrazil Koskinen puk až do hlediště.

58:25
    Jaroslavli se nyní podařilo ujmout kotouče a vyhodit.

57:40
    Petrohradští obléhají bránu a snaží se dostat do střelecké pozice.

57:25
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Gorochov – 2 min., sekání).

56:59
    Puk se odrazil od brusle obránce a Koskinen ho raději zalehl na ledě.

56:32
    Hersley našel nehlídaného Averina a ten bekhendovým zakončením poslal puk směrem na bránu. Koskinen vyrazil kotouč nad bránu až do ochranné sítě.

55:44
    Nahození je posouzeno jako icing. Hra se stěhuje před Murygina.
    Nejlepší střelec minulého ročníku KHL - Steve Moses, má zatím v play-off na svém kontě jednu asistenci. Vedení SKA čeká od amerického útočníka jistě lepší výkony!

55:03
    Nahození směřující na bránu hostů zastavil obránce Lokomotivu a nyní míří s pukem na druhou stranu.

54:28
    Apalkov byl již v ofsajdovém postavení a hra se tedy přerušuje.

54:07
    Odražený puk poslal Čistov do betonů gólmana.

53:06
    Averin šel při souboji o puk do pokleku. V něm ale narazil hlavou do hrazení a s bolestivou grimasou odešel na střídačku.

52:20
    Puk se dostal do hlediště. Následovalo vhazování na středovém kruhu. to vyhrál Loktionov.

51:52
    Korškov dovezl puk do pásma. Zde ale nezakončil přesně.

51:13
    Nebezpečná Gusevova střela mířila těsně nad bránu.

50:26
    Odražený kotouč se dostal zpět do brankoviště. Murygin ho raději přikryl lapačkou.

49:47
    Chafizulinova střela mířila těsně vedle.

49:18
    Loktionov (JAR) sekl Guseva přes ruce a dostává zasloužený trest.

48:40
    Ofsajd teď zastavil další útočnou akci Jaroslavli.

48:20
    Proti Hersleyho střele výborně zasáhl Koskinen.
    47:00 Maxim CHUDINOV - 3:0

47:00
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Dadonov si udělal útočný výlet a našel MAXIMA CHUDINOVA. Ten ostrou ranou navýšil skóre na třígólový rozdíl. Asistence: Jevgenij Dadonov.

46:20
    Po ofsajdu hostů následuje komerční pauza.

46:01
    Po rozehrání se od Koskinena odrazil kotouč do hlediště. Vhazuje se po jeho pravici.

45:55
    Koskinen učinil přítrž nepříjemnému dotírání soupeřů a zakročil proti skákavému puku.

45:42
    Ofsajd zastavuje útok Jaroslavli.

45:31
    Lokomotiv selhal na modré a nepodařilo se mu přejít do útoku.

44:23
    Gorochov předvedl nádhernou kličku na jejímž konci se ocitl za obranou a zakončoval. Puk vyrazil Koskinen pouze se štěstím.

43:31
    Novotného střela vypadla gólmanovi z náruče a končí v rohu kluziště.

43:08

43:02
    Po Kutějkinově střele domácí dobývali bránu. Kotouč ale skončil na bráně a hra je tedy přerušena.

42:39
    SKA se nedaří dostat do zakončení. Hosté zvládli vyhodit kotouč za bránu soupeře.

42:16
    Po chybě na modré čáře ztratili domácí pásmo a musejí ho znovu dobývat.

41:25
    Petrohrad krátce kombinoval v útočné třetině. Po střele ale kotouč opustil pásmo a domácí se pro něj musí vrátit ke své bráně.

41:08
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Gorochov – 2 min., hákování).

40:51
    Novotný tečoval nahozený kotouč. Ten zamířil do rohu kluziště.

40:27
    Gusev se dostal do nebezpečné blízkosti. Jeho zakončení ale nemělo úspěch.

40:10
    Novotný vybojoval puk na buly. Kotouč ale vzápětí převzali domácí.

40:01

Ve druhé třetině se domácímu celku podařilo využít přesilové hry a dostat se do dvoubrankového vedení. Uvidíme, zda ho v poslední dvacetiminutovce udrží.

40:00
    Jokerit překvapil, a z vlastního ledu si do Novgorodu přiváží pouze jednu výhru. Jak se finskému celku bude dařit dnes?

Focus before a big game. #Jokerit #KHLfi

Fotka zveřejněná uživatelem @jokerithc,

39:28
    Nahození Lokomotivu končí pukem v ochranné síti. Vhazuje se před bránou Petrohradu.

38:52
    Tvrdou střelou od modré prověřil obránce Koskinena.

38:10
    Útok Mosese zastavuje ofsajd.

37:26
    Kablukov číhal na přihrávku před bránou. V kritický okamžik mu puk přeskočil hůl.

37:07

36:40
    I v oslabení se domácím daří útočit. Nyní dobře ohrožovali bránu Murygina.

35:50
    Hosté byli usazeni v pásmu. Petrohradu se ale podařilo dostat do útoku a donutit gólmana Lokomotivu k zákroku.

35:07
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Dergačjov – 2 min., hákování).

35:06
    Čistov si posunul puk na hranici kruhu pro vhazování a přesnou střelou ho namířil do lapačky Koskinena.

34:27
    Oba týmy v plném počtu.

34:15
    Tečovaná střela se odrazila k Muryginovi, který zákrokem přerušuje hru.

33:58
    Koskirantovo zakončení z těsné blízkosti mířilo těsně nad.

33:42
    Bělov se opřel do střely a puk proletěl okolo brány.

32:50
    Kronwallovo nahození před bránu doslova proskákalo okolo odkryté tyče až za bránu!

32:27
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Novotný – 2 min., hrubost).

32:27
    O puk se nyní dlouze bojovalo u střídačky SKA. Po přerušení následovala potyčka jak slovní, tak fyzická.

31:47
    Hosté nepříjemné napadají rozehrávku SKA. Domácí se tak nemohou dostat do útočné fáze.

31:13
    Gusev vlétl do pásma jako neřízená střela a poslal tvrdý projektil přímo do lapačky brankáře.

30:28
    Postavení útočícího hráče v brankovišti přerušuje akci Petrohradu.

29:53
    Konkov vystřelil přes obránce. Puk vypadl Koskinenovi z náruče. Dorážce ale zabránili pozorní obránci.

29:43
    Střelu Buchneviče lapil pozorný Murygin.

29:13
    Bělov poslal puk před bránu. Zde postavený útočník nestihl kotouč tečovat a ten tak propadl.

28:42
    Polunin se hnal za pukem. Zde byli ale dříve obránci domácích, kteří otáčejí směr hry.

28:21
    Kraskovskij nahodil puk, ale jeho kolegové nestihli dojet za bránu a bojovat o něj.

27:45
    Čistov vyslal střelu z hranice kruhu. Puk trefil jen nastavenou brusli obránce.

27:28
    Střelu Kartajeva z mezikruží lapil připravený Koskinen.

27:17
    Čistov dostal puk do pásma, ale obdržel tvrdý hit a nemohl pokračovat.

26:40
    Po ofsajdu Jaroslavli následuje komerční pauza.
    Vadim ŠIPAČJOV - 2:0

25:56
    A domácí využívají přesilovou hru! Po krásné akci dopravil puk do brány VADIM ŠIPAČJOV! Asistence: Andrej Kutějkin, Jevgenij Dadonov.

25:27
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Pašnin – 2 min. + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).

25:27
    Dadonov se dostal před gólmana a již napřahoval ke střele.Puk mu ale z hole zázračně vypíchl Gorochov.

25:06
    Po souboji o kotouč se kus černé gumy dostal do hlediště. Hra s přerušuje a vhazuje se na středovém kruhu.

24:50

24:17
    Koledovovu střelu viděl gólman, přesunul se a lapil kotouč.

24:10
    Petrohradu se po vhazování podařilo získat puk a poslat ho pryč z pásma.

24:01
    Averinovu střelu lapil Koskinen a odolal i nepříjemně dotírajícím útočníkům.

23:45
    Hersley nahodil a o kotouč se svádí souboj v rohu kluziště.

23:15
    Puk převzali domácí a posílají ho až za bránu hostů.

22:54
    Po vhazování SKA ihned vyhazuje puk z pásma.

22:50
    Vojnov (PET) si pomohl hákováním a je poslán na trestnou.

22:40
    Lokomotiv operuje v pásmu s poskytnutou výhodou.

22:01

21:44
    Chafizulin vystřelil z hranice kruhu těsně vedle brány. Hosté následně vyhazují.

21:23
    Lokomotivu se po vhazování podařilo vzít a vyhodit kotouč.

21:09
    Chudinovova tvrdá rána končí v náručí brankáře.

20:36
    Po špatné kombinaci za bránou převzali hosté puk a vyhodili ho přes celou délku kluziště.

20:10
    Puk dostali hosté za bránu domácích. Ti nyní převzali puk a míří do útoku.

20:01

Smolařem první třetiny je zatím obránce Lokomotivu Koledov. U úvodního gólu se vrhl po puku, ten se ale nešťastně odrazil ke střelci. Na konci třetiny pak poslal puk do hlediště a obdržel trest. jeho tým se od úvodní vteřiny druhé periody bude muset bránit.

Jiří Novotný v přestávkovém rozhovoru: "Hra je velmi náročná a hraje se od prvního zápasu tvrdě. Zápas byl vyrovnaný, ale stačila jedna chyba a soupeř šel do vedení."

Domácí se v první třetině ujali vedení po akci Barabanova, kdy puk v pádu zvedl pod horní tyč padající Širokov. Těsné vedení si SKA udrželo, v další třetině navíc budou mít domácí k dispozici přesilovou hru.

20:00

00:01
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Koledov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

19:55
    Domácí ještě stihli jedno nahození a vše vypadá, že kdosi z hostů vyhodil puk do hlediště.
    Mladý ruský reprezentant Ilja Sorokin zasáhl do obou čtvrtfinálových duelů se Slovanem, a v obou případech vychytal výhru!

Илья Сорокин будет защищать ворота сборной России во втором матче с Чехами!

Fotka zveřejněná uživatelem Хоккейный клуб ЦСКА Москва (@hccska),

19:30
    Koskinen zakročil proti nahození, následuje vhazování v pásmu SKA.

19:11

19:01
    Ohlášena poslední minuta třetiny.

18:37
    Apalkov tečoval padající puk. Poslal ho přesně k tyči, zde měl ale gólman připravenou lapačku.

18:11
    Hosté se natlačili do pásma zde se snažili všemi prostředky dorážet. Koskinena ale nepřekonali.

17:51
    Po krátkém obléhání vybojovali hosté puk a vyhazují ho z pásma.

17:11
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Ketov – 2 min., faul kolenem).

16:44
    Nahození od modré propadlo k Muryginovi, který vykopl puk betonem.

15:51
    SKA nepřestává útočit a neustále se dostává před bránu hostů.
    14:14 Sergej ŠIROKOV - 1:0

14:14
    Barabanov nejprve vystřelil a donutil gólmana k zákroku. Odražený puk následně v obětavém pádu zvedl pod horní tyč SERGEJ ŠIROKOV. Asistence: Alexander Barabanov, Pavel Buchnevič.

13:47
    Mosaljov zakončil bekhendem jen do betonu gólmana.

13:23

12:50
    Kartajevův průnik končí střelou přes obránce. Kotouč podržel na ledě gólman domácích. Následuje komerční pauza.

12:11
    Herslexho střelu zlikvidoval Koskinen svým betonem.

11:52
    Týmy tedy hrají ve čtyřech, kotouč kontrolují ve svém pásmu hosté.

11:23
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Gavrikov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Barabanov – 2 min., hrubost).

11:23
    Gavrikov a Barabanov se začali pošťuchovat a oba zřejmě čeká trest.

10:51
    Tečovaná střela Averina končí v lapačce připraveného Koskinena.

10:31
    Mosesův průnik zbrzdili pozorní obránci. Kotouč převzal Kartajev a míří s ním na druhou stranu kluziště.

10:01
    Pašnin překročil modrou čáru dříve, než měl a je tedy pískán ofsajd.

09:35
    Při přechodu do pásma ztratil Korškov puk a ten si převzali domácí obránci.

09:09
    Polunin v nouzové situaci střílel od mantinelu. Kotouč zamířil mimo kluziště a hra je tedy přerušena.

08:25
    Po zmatcích před vlastní bránou vyvezli hosté puk. Nepodařilo se jim ale zakončit a tak Petrohrad zakládá nový útok.

08:12

08:09
    Nahození Petrohradu končí v ochranné síti, vhazuje se před bránou Lokomotivu.

08:02
    Po další střele vyrazil Murygin puk a jeho spoluhráči vyhazují.

07:40
    Kutějkin vystřelil na bránu a poslal puk těsně nad ní.

07:17
    SKA je nyní již v přesilovkovém postavení a obléhá bránu Lokomotivu.

07:01
    Hosté opět zvládli dostat kotouč až ke Koskinenovi.

06:35
    SKA se nepovedl přechod do pásma a hráči se vrací pro kotouč do své třetiny.

06:20
    Jaroslavli se podařilo vyhodit puk až k bráně Petrohradu.

06:12
    Pašnin (JAR) nestíhal zastavit Dadonova čistě a tak si nedovoleně pomohl svou holí.

06:12
    Dadonov se rozjel do útoku a po obkroužení brány zakončil jan do připraveného Murygina, který zalehl puk.

05:50
    Puk se podle všeho otřel o ochrannou síť za bránou Jaroslavli. Vhazuje se před Muryginem.

05:36
    Domácí uklidnili situaci ve svém pásmu a nyní zakládají nový útok.

05:03
    Nahozený puk se snažil dojet Averin, ale byl výborně tísněn. O puk se svádí souboj v rohu kluziště za Koskinenem.

04:55
    Kotouč po střele SKA propadl až k Muryginovi, jenž zakročil a přerušil hru.

04:25
    Ketov nahodil kotouč, který následně za bránou Murygina vybojoval obránce hostů. Jaroslavl otáčí hru.

03:45
    Konkov v přečíslení vystřelil jen do boční sítě.

03:23
    Lokomotiv odrazil útok a nyní se chytá zamířit kupředu.

02:50
    Kronwallovo nahození zachytili domácí a udrželi puk v pásmu. Střela obránce ale mířila těsně vedle brány.

02:28
    Novotný dojížděl nahozený puk. Ten ale mají v moci obránci Petrohradu.

01:53
    Hráči Lokomotivu dostali puk do pásma a bojovali o něj u mantinelu. Lépe ale rozehráli domácí, kteří zakládají další akci zpoza své brány.

01:18
    Barabanov se zvládl zorientovat a sebral hostům puk. Svou střelu z mezikruží poté namířil jen do betonů gólmana.

00:48
    Malcev tečoval nahozený kotouč. Ten se dostal ke Koskinenovi, který si tak připisuje první zákrok.

00:31
    Averinovo lehká střela zamířila do rohu kluziště.

00:20
    Hru nyní přerušuje ofsajd útočícího Petrohradu.

00:10
    Po vyhraném buly se hosté dostali do útočné třetiny. novotný nahodil puk na Koskinena, který ho následně poslal na hůl svých spoluhráčů.

00:01

První formace se sjíždějí na úvodní vhazování.

Týmy nastoupily na modré čáry, nyní armádní sbor zahraje hymnu Ruské federace.

Nyní již přicházejí oba týmy a představeny jsou úvodní formace společně s gólmany.

Na ledě stadionu Ice Palace probíhá světelná show a za malou chvíli se dočkáme nástupu obou týmů na led.

SKA Petrohrad: Koskinen (Šestjorkin) – Jakovlev, Bělov, Chafizulin, Chudinov, Vojnov, Kutějkin, Zubarev – Dadonov, Šipačjov, Gusev – Koskiranta, Lindström, Moses – Širokov, Buchněvič, Barabanov – Kablukov, Ketov, Kadějkin – Dergačjov.

Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Kolesnik) – Hersley, Kronwall, Pašnin, Gorochov, Gavrikov, Ljubuškin, Koledov – Novotný, Averin, Apalkov – Chistov, Malcev, Loktionov – Mosaljov, Galimov, Kartajev – Konkov, Kraskovskij, Korškov – Polunin.

Rozhodčí: Anisimov, Olenin – Raming, Palej.
    Dočká sa dnes Vitali Kolesnik svojej premiéry v play-off KHL?

Danill Apalkov (JAR): 46b. (17+29)

Největší senzací série je zatím vyřazení Ilji Kovalčuka ze sestavy SKA. Vedení týmu to odůvodnilo tím, že hvězdný hráč a lídr týmu v prvním utkání play-off zbytečně kličkoval.

První zápas vzájemné série došel až do prodloužení, a to museli hráči Lokomotuvu ještě ve třetí třetině srovnávat na 2:2. V prodloužení se ovšem zadařilo českému legionáři ve službách Jaroslavli. Rozhodl zápas třetí brankou a připsal svému týmu první výhru.

Ve druhém zápase se štěstí přiklonilo k Petrohradu. Hosté se ujali vedení 3:0, a ač domácí dotáhli na rozdíl jediné branky, SKA své vedení udrželo a srovnalo tak sérii na současných 1:1.

SKA Petrohrad skončil v základní části sezony na šestém místě tabulky Západní konference KHL. V šedesáti zápasech dosáhli Petrohradští na rovných 100 bodů.

Lokomotiv Jaroslavl si vedl v sezoně lépe a zakončil ji na třetí příčce tabulky Západní konference KHL. Po šedesáti zápasech měl na kontě 125 bodů.

Krásný den všem příznivcům hokejové zábavy! Před námi je třetí zápas čtvrtfinálové série a to mezi týmy SKA Petrohrad a Lokomotiv Jaroslavl.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Antonín Domanický

Góly a asistencie: 15. Širokov (Barabanov, Buchnevič), 26. Šipačjov (Kutějkin, Dadonov), 47. Chudinov (Dadonov)

Lokomotiv Jaroslavľ: Murygin (Kolesnik) – Hersley, Kronwall, Pašnin, Gorochov, Gavrikov, Ljubuškin, Koledov – Novotný, Averin, Apalkov – Chistov, Malcev, Loktionov – Mosaljov, Galimov, Kartajev – Konkov, Kraskovskij, Korškov – Polunin.

Rozhodca: Anisimov, Olenin – Raming, Palej