Novgorod – Helsinki 1:0 (kon.) | D. Moskva – Soči 3:0 (kon.) | Petrohrad – Jaroslavľ 3:0 (kon.)
HC Slovan – CSKA Moskva 1:2 (kon.)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
1:0 (1:0, 0:0, 0:0) Stav série: 2:1
Jokerit Helsinki
cz Štvrtok 25.02.2016, 17:00 • Konovalenko Sports Palace • Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

První kolo play off KHL pokračuje třetím zápasem mezi Novgorodem a Jokeritem Helsinky. Favorizovaní Finové doma nezvládli první zápas a druhý se pro ně také nevyvíjel dobře, ale ve třetí třetině dokázali otočit nepříznivý stav a srovnat sérii na 1:1 na zápasy. S tímto průběžným výsledkem se série přesouvá do Novgorodu, kde se odehrají další dvě utkání, z nichž první můžete sledovat na Onlajnech již dnes v 17:00.
    Brankár Riku Helenius je plne koncentrovaný, bude to Jokeritu stačiť?

Maximální koncentrace???? #CCMGoalie #MadeOfHockey (Repost @jokerithc)

Fotka uverejnená používateľom CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Jensen, Larsen, Ohtamaa, Jaakola, Kulda, Lajunen – Joensuu, Regin, Kozun – Mäki, Sallinen, Aaltonen – Hagman, Kapanen, Pelletier – Kennedy, Wirtanen, Todd – Mäkinen.

Rozhodčí: Alexej Ravodin, Antonín Jeřábek – Dmitrij Sivov, Sergej Šeljanin.

00:01

00:19
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Artjom Aljajev – 2 min., podražení).

00:48
    Proskurjakov si poradil se střelou od modré a kotouč zůstal v jeho výstroji, takže se hosté nedostali k dorážce a hra se přerušuje.

00:48
    Následovala roztržka u domácí branky, po níž se bude vylučovat na obou stranách, takže přesilová hra Jokeritu bude pokračovat.

00:48
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Jurij Sergijenko – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., hrubost).

01:30
    Domácí zavezli kotouč do útočného pásma a ukrojili cenné sekundy ze zbytku přesilové hry Jokeritu.

02:02
    Novgorod se opět osvobozuje a zaplněné tribuny hlasitě podporují domácí tým.

02:19
    Přesilovka Jokeritu končí. Hosté si nevypracovali vyloženou šanci.

03:34
    Kuljomin nebezpečně přihrával zpoza Karlssonovy branky, ale nikdo z domácích se ke kotouči nedostal.

04:22
    Hodně nebezpečnou ránu Potapova Karlsson pouze tečoval a puk nakonec prolétl těsně vedle branky!

05:17
    Zakázané uvolnění Jokeritu.

05:32
    Hosté se usadili v útočném pásmu, kde teď hodně zaměstnávají obranu Novgorodu.

06:38
    Kozun se ocitl v dobré střelecké pozici, z níž ovšem minul Proskurjakovu branku.

07:30
    Zakázané uvolnění Novgorodu. Hraje se ve vysokém tempu, zápasu zatím chybí pouze góly.

07:47
    Larsen se pořádně napřáhl na modré čáře, jenže trefil jen před sebou stojícího obránce.

08:22
    Po ofsajdu hostujícího týmu následuje první komerční přestávka.

08:53
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Brandon Kozun – 2 min., hákování).

08:57
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Domácí bleskově využívají přesilovou hru! Po vyhraném vhazování putoval kotouč na modrou k Osipovovi, který bez rozpaků vypálil a ARTJOM ALJAJEV jeho střelu šikovně tečoval do branky, na což Kalrsson neměl šanci zareagovat. Asistence: Maxim Osipov, Dmitrij Semin.
    08:57 Artjom ALJAJEV - 1:0

10:00
    První polovina úvodní třetiny je za námi a veselejší je zatím domácí tým, který se v přesilovce ujal vedení a nyní je velmi mohutně podporován domácími fanoušky.

11:41
    Zakázané uvolnění Novgorodu. Hra se vrátí zpátky do obranného pásma domácích, kde teď Jokerit zvýšil aktivitu ve snaze srovnat skóre.

12:07
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Maxim Osipov – 2 min., podražení).

13:35
    Hosté se v přesilovce snaží, drží soupeře pod tlakem a zkoušejí střílet, ale domácí dobře brání, padají do střel a nenechávají Proskurjakova na holičkách.

13:47
    Novgorod vyvezl kotouč do útočného pásma a dokonce zaměstnal Karlssona.

14:07
    Osipov se vrací zpátky do hry.
    Mladý ruský reprezentant Ilja Sorokin zasáhl do obou čtvrtfinálových duelů se Slovanem, a v obou případech vychytal výhru!

Илья Сорокин будет защищать ворота сборной России во втором матче с Чехами!

Fotka zveřejněná uživatelem Хоккейный клуб ЦСКА Москва (@hccska),

15:04
    Střelu od modré ještě před Karlssonem tečoval Aston, jenže puk nasměroval mimo branku.

16:03
    Potapov s Reginem odstartovali za domácí brankou hromadnou bitku, která si vyžádá vícero trestů na obou stranách.

16:03
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Peter Regin – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Alexej Potapov – 2 min., hrubost + 2 min., vražení na hrazení).

16:03
    Oba týmy budou hrát v plném počtu, jelikož tresty jsou rozděleny rovnoměrně.

17:22
    Domácí se dostali do přečíslení, kotouč nakonec ve střelecké pozici převzal Daugavinš, který trefil jen Karlssona.

18:11
    Soupeři si nedají zadarmo ani centimetr ledu, hra je hodně rychlá a bojovná. Hráči obou týmů se teď velmi těžko dostávají s pukem do útočného pásma.

19:05
    V útoku se nakonec usadili Žolíci, kteří ještě v závěru třetiny zkoší vymyslet, jak překonat Proskurjakova.

19:59
    Poslední střela úvodní periody však patřila Makarovovi, který v poslední sekundě pálil jen do plexiskla za Karlssonovou brankou.

20:00

Po herně vyrovnané první třetině odcházejí do šatny spokojeněji domácí, kteří zásluhou přesilovkového gólu Aljajeva vedou nad Jokeritem 1:0. Druhá třetina začne přibližně v 17:59.

20:01

21:25
    Jokerit se snaží vstoupit do druhé třetiny hodně aktivně, dobře bruslí a nepouští soupeře do hry.

22:00
    Jenže teď málem zahrozil domácí Ashton, který se řítil s pukem na branku, ale včas byl skvělým obranným zákrokem Jensena připraven o kotouč.

22:47
    Žerděv prověřil Karlssona, který jeho střelu zneškodnil a puk mu zůstal ve výstroji.

23:55
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jere Sallinen – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Artjom Aljajev – 2 min., hrubost).

24:40
    Hraje se 4 na 4, střelu domácího hráče teď vytěsnil Karlsson mimo svou branku.

25:17
    Po zadovce od Kapanena pálil Pelletier, jehož střelu Proskurjakov úspěšně likviduje a přerušuje hru.

25:55
    Sallinen s Aljajevem jsou zpátky na ledě, oba týmy v plném počtu.

26:57
    Frolov se dostal ke střele, ale Karlsson předvedl jistý zákrok.

27:40
    Lajunen tvrdě pálil hned po vyhraném vhazování, ale jeho rána těsně minula branku domácích.

28:32
    Hra se rychle přelévá z jedné strany na druhou, za domácí teď pálil Kuljomin, jehož střela byla sražena mimo branku.

29:35
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jere Sallinen – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Nikolaj Žerděv – 2 min., hrubost).

29:40
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Vladimir Galužin – 2 min., hákování).

30:00
    Jokerit drží kotouč v útočném pásmu, kde se pokusí využít přesilovku 4 na 3.

30:11
    Hra byla vykázána do středního pásma, kde domácí posléze vyhráli vhazování a vyhodili kotouč ke Karlssonovi.

30:33
    Velká šance Kozuna! Kanaďan v dresu Jokeritu měl před sebou už jen Proskurjakova, který se však v bráně pořádně roztáhl a nepustil kotouč za svá záda.

30:55
    Kotouč se teď ztratil v Proskurjakově výstroji a domácí brankář si musel trochu zaskákat, aby z něho neposedný puk vypadl.

31:27
    Tak tohle už hosté hodně překombinovali! Jokerit si pohrával s domácí obranou, z čehož rezultovalo několik zajímavých střeleckých pozic, jenže vždy následovala jen další přihrávka. Novgorod se nakonec dostal k puku a osvobozuje se.

31:40
    Domácí se ubránili a oba týmy jsou již v plném počtu.

32:07
    Skvělý Proskurjakov si připisuje další povedený zákrok a následuje komerční pauza.

33:52
    Na ledě se odehrává typické utkání play-off, oba týmy jedou naplno, hra je plná osobních soubojů a tvrdých střetů, atmosféra v hledišti je skvělá, k dokonalosti chybí jen více branek.

35:50
    V posledních minutách se ani jeden z týmů nedostal ke střele. Naopak osobních soubojů přibývá.

36:43
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Vladimir Galužin – 2 min., držení protihráče).

37:40
    Jokerit uzamkl domácí v jejich obranném pásmu a Proskurjakov už musel několikrát zasahovat, ale Novgorod stále odolává a drží nulu v kolonce inkasovaných branek.

38:32
    Aaltonen dvakrá pálil od modré, ale ani jedna ze střel se neujala. Hosté si vytvořili v přesilovce drtivý tlak, ale zdá se, že i tentokrát zůstane jejich početní výhoda nevyužita.

38:43
    Galužin se vrací na led, domácí jsou kompletní.

39:46
    Proskurjakov schovává zbloudilý kotouč pod lapačku, v závěru druhé periody nás čeká vhazování v obranné třetině Torpeda.
    Jokerit překvapil, a z vlastního ledu si do Novgorodu přiváží pouze jednu výhru. Jak se finskému celku bude dařit dnes?

Focus before a big game. #Jokerit #KHLfi

Fotka zveřejněná uživatelem @jokerithc,

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli zajímavý a bojovný hokej, ale branka nepadla žádná, takže stav zůstává stále 1:0. Třetí třetina začne přibližně v 18:54.

40:01

40:46
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Vjačeslav Kuljomin – 2 min. + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).

42:25
    Domácí se ocitli pod velkým tlakem, ale nyní se jim podařilo vyhodit kotouč ze své třetiny.

42:46
    Novgorod v plném počtu, Kuljominovi však pokračuje osobní trest.

43:10
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Trest pro hráčskou lavici – 2 min., příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jesse Joensuu.

43:47
    Puk teď ležel přikrytý těsně před hostující brankou pod hromadou několika hráčů a hra je nakonec přerušena.

44:55
    Novgorod drží kotouč v útočné třetině a domácí fanoušci si přejí "šájbu", potěší je domácí hráči?

45:10
    Joensuu se vrací do hry a hosté jsou kompletní.

46:45
    Zakázané uvolnění domácích, hra se vrací před Proskurjakova.

46:57
    Jokerit si vytvořil velkou šanci, ale Proskurjakov se rozvalil ve své bráně a nepustil kotouč za svá záda.

46:59
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Alexander Budkin – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Pascal Pelletier – 2 min., sekání).

48:59
    Hra 4 na 4 žádnou zajímavou situaci nepřinesla a oba vyloučení hráči se nyní vrací na led.

50:00
    Polovina třetí třetiny je minulostí a stav utkání je stále určen brankou Novgorodu z 9. minuty zápasu. Dočkáme se vůbec ještě nějakého gólu?

51:11
    Larsen pálil od modré, ale kotouč mířil přímo na Proskurjakova, který tak měl snadnou práci.

52:23
    Novgorod se teď začal soustředit hlavně na obranu a možná je chybou, že dává více prostoru Jokeritu. Hosté si vytvářejí trvalejší tlak.

53:48
    Začíná se hrát na jednu branku, Proskurjakov musí být neustále ve střehu. Ustojí tohle Novgorod a uhájí hubené vedení?

55:00
    Jokeritu však rychle ubývá čas na vyrovnání. Do konce normální hrací doby už zbývá jen pět minut a optická převaha Žolíků stále nenese své ovoce.

56:22
    Domácím se teď nějaký čas dařilo držet hru daleko od své branky, ale Jokerit už je opět u kotouče.

57:51
    Novgorod teď hodně znepříjemňuje Jokeritu rozehrávku a podařilo se mu otupit hostující převahu.

58:30
    Karlsson odjíždí na střídačku Jokeritu, hosté zkouší hru bez brankáře!

59:05
    Domácí vytlačili Žolíky do jejich obranné třetiny a nepouštějí je před Proskurjakova.

59:27
    Jokerit se nakonec dostal do útočného pásma, čas rychle běží.

59:54
    Zakázané uvolnění Novgorodu. Domácí si šest sekund před koncem vyžádali oddechový čas.

59:57
    Domácí vyhráli důležité vhazování, je rozhodnuto.
    Nejlepší střelec minulého ročníku KHL - Steve Moses, má zatím v play-off na svém kontě jednu asistenci. Vedení SKA čeká od amerického útočníka jistě lepší výkony!

Novgorod se díky jediné brance celého zápasu ujímá v sérii vedení 2:1 a v tuto chvíli je blíže postupu do čtvrtfinále KHL. Zápas rozhodl brankou v deváté minutě Artjom Aljajev.

To je ode mě pro tuto chvíli vše, na shledanou u dalšího online přenosu. (19:37:27)