Paríž – Chelsea 2:1 (kon.) | Benfica – Zenit 1:0 (kon.)
Benfica Lisabon
1:0 (0:0)
Zenit Petrohrad
Utorok 16.02.2016, 20:45 • Estádio da Luz (Lisabon) • Liga majstrov • Osemfinále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu Ligy majstrov medzi Benficou Lisabon a Zenitom Petrohrad.

Liga majstrov štartuje jarnú časť vyraďovacích bojov osemfinálovými súbojmi. Jedným z nich je aj dnešný zápas medzi Benficou Lisabon a Zenitom Petrohrad. Domáci sa do osemfinále prebojovali zo skupiny C, v ktorej obsadili druhé miesto. Pred tretím Galatasarayom Istanbul mali päťbodový náskok, a tak nie je pochýb že do vyraďovacích súbojov právom patria. Darí sa im aj v domácej lige, kde sú so ziskom 52 bodov na druhom mieste za vedúcim Sportingom Lisabon.

Do hlavného mesta Portugalska pricestuje ruský Zenit Petrohrad, ktorý sa do osemfinálových bojov dostal zo skupiny H. V nej obsadil prvé miesto so skvelou bilanciou päť výhier a jedna prehra. Tá prišla až v poslednom zápase, a tak nemala žiadny vplyv na konečné poradie v skupine. V domácej súťaži je to zatiaľ o niečo horšie, pretože po 18 kolách majú hráči Zenitu na svojom konte 30 bodov a v tabuľke im patrí až štvrtá priečka, ktorá znamená účasť v Európskej lige.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne Estádio da Luz v Lisabone, ktorý má kapacitu 65 647 divákov.

Benfica Lisabon: César – A. Almeida, Lindelöf, Jardel, Eliseu – Samaris, Sanches – Pizzi, Jonas, Gaitán (C) – Mitroglu.

Náhradníci: Ederson – Sílvio, Semedo, Carcela-González, Guedes, Talisca, Jiménez.

Zenit Petrohrad: Lodygin – Aňukov, Garay, Lombaerts, Criscito – Šatov, Witsel, Hulk, Javi García, Danny (C) – Dzjuba.

Náhradníci: M. Keržakov – Neto, Maurício, Jusupov, Žirkov, Dolgov, Kokorin.

Rozhodca: Gianluca Rocchi- E.Di Liberatore, M.Tonolini.

1

1
    Zápas v Lisabone sa začal. Domáci dnes nastúpili v tradičných červeno-bielych dresoch, a hostia z Petrohradu v modrých. Úvodný výkop patril hráčom domáceho tímu, ktorí sa snažia založiť prvú akciu.

2
    Pri lopte sú stále hráči domáceho tímu, ktorí sa usadili na útočnej polovici. Zenit zatiaľ iba bráni.

3
    Po chybe domácej obrany sa v šanci ocitol Hulk, ale v 16ke Lisabonu o loptu prišiel. Po faule na Witsela prichádza priamy kop Zenitu z cca 35 metrov.

4
    Hulk poslal do domácej 16ky pomerne dobrú loptu, ale tá končí v rukaviciach brankára Césara.

5
    Rýchly protiútok domácim nevyšiel, a po ofsajde sa musia vrátiť na vlastnú polovicu.

6
    Almeida si neporadil s dvomi obrancami Zenitu, a je z toho útočný faul. Domáci sa znova nepresadili a musia sa vrátiť na vlastnú polovicu.

7
    Po faule na Pizziho nasleduje priamy kop Lisabonu v strede ihriska. Hráči Zenitu čakajú pred vlastnou 16kou.

8
    Dzyuba sa takmer dostal do veľkej príležitosti, ale brankár César výborne vybehol z brány a loptu má vo svojich rukaviciach.

9
    Benfica si loptu prihráva na útočnej polovici, ale všetko sa deje príliš ďaleko od brány Zenitu. Hostia zatiaľ výborne bránia a domácim nedovolia vôbec nič.

10
    Gaitán sa snažil prihrať do 16ky Zenitu, ale tam našiel iba hráčov v modrých dresoch, ktorí loptu rýchlo dostali do bezpečia.

11
    Benfica je v úvode zápasu aktívnejším tímom, ale brankár Lodygin je zatiaľ bez práce. Môže sa to zmeniť po faule Anyukova na Pizziho. Po ňom nasleduje priamy kop z cca 25 metrov.

12
    Lopta z priameho kopu končí v rukaviciach brankára Zenitu, ktorý ju posiela do stredu ihriska. Táto štandardka domácim nevyšla.

13
    Shatov sa s loptou výborne dostal do domácej 16ky, ale nakoniec vybojoval ,,iba,, rohový kop.

14
    Zenit zahrával dva rohové kopy za sebou, ale lopta od Hulka ani raz nenašla hráčov v modrých dresoch. Domáci hru vytlačili do stredu ihriska.

15
    Almeida si v útoku počínal nedovolene, a po jeho faule na Shatova loptu získavajú hráči Zenitu.

16
    Práve faulovaný Shatov sa teraz dostal do veľkej príležitosti, ale tiesnený si v domácej 16ke neporadil a lopta skončila v rukaviciach brankára Césara.

16
    Almeida vidí žltú kartu po faule na Shatova.

17
    Zenit zahrával priamy kop z cca 30 metrov, ale lopta našla v domácej 16ke iba hráčov v červeno-bielych dresoch.

18
    Pri lopte sú už hráči domáceho tímu, ktorí na vlastnej polovici začínajú novú akciu. Zenit vyčkáva v stredovom kruhu.

19
    Po peknej akcii Lisabonu nasledovala strela Pizziho z cca 20 metrov, ale brankár Lodygin si s tým poradil a loptu má vo svojich rukaviciach. Útočníkovi Lisabonu strela vôbec nevyšla.

20
    Domáci sa usadili na útočnej polovici, ale zatiaľ si prihrávajú ďaleko od brány Zenitu.

21
    Zenit sa zdržal pred domácou 16kou iba pár sekúnd a znova sa musí brániť. Benfica vytvára tlak, no pomohla by častejšia streľba na bránu.

22
    Dzyuba sa dostával do veľkej príležitosti, ale v momente prihrávky bol v ofsajde a tak loptu získavajú hráči domáceho tímu.

23
    Benfica začína novú akciu znova pokojnou rozohrávkou na vlastnej polovici. Hostia nenapádajú iba čakajú na svojej polovici.

24
    Po niekoľkých súbojoch v strede ihriska sa s k lopte dostali hráči Zenitu, ale Hulk si nevypýtal faul pred domácou 16kou a tak akcia hostí nepriniesla žiadnu príležitosť.

25
    63%-37% to je držanie lopty v doterajšom priebehu dnešného zápasu. Aj teraz sú pri lopte domáci a snažia sa dostať pred 16ku Zenitu.

26
    Shatov sa v útoku previnil faulom na Almeidu, a hostia sa tak musia rýchlo vrátiť na vlastnú polovicu.

27
    Domáci začínajú novú akciu od svojho gólmana Césara. V Lisabone sa zatiaľ nehrá najlepší futbal, ale pred nami je ešte množstvo času.

28
    Jonas fauloval Garcíu a Zenit získava priamy kop v strede ihriska.

29
    Jonas skúsil strelu z cca 25 metrov, ale lopta minula ľavú žrď. Nasleduje rohový kop Lisabonu z ľavej strany.

30
    Gaitán poslal do 16ky Zenitu veľmi zlú loptu, a hostia ju okamžite odkopli za postrannú čiaru.
    30. Jonas (BNF)

31
    Gaitán neuspel v súboji so Shatovom a lopta končí za čiarou. Nasleduje odkop brankára Lodygina.

32
    Sanches stojí v strede ihriska bez kopačky a diváci pískajú. Po strete s Hulkom si pýtajú faul v strede ihriska.

33
    Witsel vidí žltú kartu za faul na Jonasa.

34
    Po faule na Jonasa domáci zahrávali priamy kop v strede ihriska. Po ňom sa dostali do nádejnej akcie, ale následne boli v ofsajde hneď traja hráči domáceho tímu, a tak táto akcia nemohla byť úspešná.

35
    Jardel vidí žltú kartu po faule na Hulka.

36
    Po faule na Hulka zahrávali hostia priamy kop z cca 25 metrov, a práve faulovaný Hulk vypálil na domácu bránu. Lopta tesne minula ľavú žrď a domáci si vydýchli.

37
    Do útoku už zamierili hráči domáceho tímu. Pizzi sa snažil prihrať pred bránu, ale brankár Lodygin výborne zasiahol a loptu má vo svojich rukaviciach.

38
    Jonas si v útoku počínal nedovolene, a po jeho faule na Dannyho loptu získavajú hráči Zenitu.
    38. Hulk (PET)

39
    Ďalšia nevydarená akcia Lisabonu, po ktorej lopta končí za čiarou. Nasleduje odkop brankára Lodygina.

40
    Pred nami je posledných 5 minút prvého polčasu. Hra sa presunula na polovicu domáceho tímu, ale Dzyuba bol v ofsajde a tak sa táto akcia Zenitu končí neúspešne.

41
    Pri lopte sú momentálne hráči Lisabonu, ktorí sa pomaly presúvajú na útočnú polovicu.

42
    Hulk fauloval v strede ihriska Gaitána a domáci zahrávali priamy kop. Ten však využili iba na prihrávku smerom dozadu.

43
    V závere prvého polčasu sa domáci snažia o prvý gól, ale obrana Zenitu pracuje skvele. Zatiaľ to vyzerá na bezgólový prvý polčas.

43
    Pizzi vidí žltú kartu po faule na Shatova.

44
    Hráči Zenitu si v domácej 16ke nerozumeli, a Eliseu situáciu zvládol tak, že z toho bude odkop od domácej brány.

45
    Prebieha posledná minúta prvého polčasu. O poslednú akciu sa zrejme postarajú hráči Zenitu.

45

Prvý polčas v Lisabone sa skončil. Prvých 45 minút neprinieslo žiadny gól ani väčšiu príležitosť. Zaujal najmä priamy kop Hulka, no lopta minula ľavú žrď domácej brány. Benfica má hernú prevahu, ale v útoku pôsobí bezradne. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

46

46
    V Lisabone sa začal druhý polčas zápasu medzi Benficou Lisabon a Zenitom Petrohrad. Úvodný výkop patril hráčom Zenitu, ktorí sa snažia založiť prvú akciu.

47
    Prvá akcia Zenitu nebola úspešná a hra sa postupne presunula do stredu ihriska.

48
    Gaitán získal v súboji s Anyukovom aspoň rohový kop, ale ten domáci nezahrali ideálne a okamžite sa dostali s loptou do stredu ihriska.

49
    Sanches skúsil strelu z cca 25 metrov, ale lopta smerovala vysoko nad bránu Zenitu.

50
    Jardel fauloval v strede ihriska Dzyubu a hostia získavajú priamy kop.

51
    Priamy kop Zenitu rozohral Garay ale ten nepriniesol žiadne ohrozenie domácej brány. Do útoku už zamierili hráči Lisabonu.

52
    Pizzi si po súboji so Shatovom pýtal priamy kop, ale lopta končí za čiarou a rozhodcovia nariaďujú odkop od brány.

52
    Witsel skúsil strelu z cca 20 metrov, ale brankár César predviedol dobrý zákrok a loptu vyrazil do bezpečia.

53
    Hostia zahrávali rohový kop z ľavej strany, po ktorom sa do šance dostal znova Witsel, ale hlavou namieril iba do stredu brány kde bol pripravený gólman Lisabonu.
    53. Alex Witsel (PET)

54
    Rýchly protiútok domácim nevyšiel a teraz sa musia znova brániť. Úvod druhého polčasu patrí Zenitu Petrohrad.

55
    Sanches fauloval v strede ihriska Garcíu a hostia získavajú priamy kop.

56
    Na hracej ploche prebiehalo ošetrovanie Sanchesa, ktorý práve odchádza za postrannú čiaru.

57
    Hráč Lisabonu je v poriadku a pokračuje v hre. Gaitán pálil z 25 metrov, ale lopta smerovala niekoľko metrov vedľa ľavej žrde.

58
    Zenit si na vlastnej polovici nevie prihrať a loptu získavajú znova hráči domáceho tímu.

59
    García vidí žltú kartu za hru rukou.

60
    Jonas nastrelil ruku Garcíu pomerne nešťastne, ale žltá karta je zrejme oprávnená. Priamy kop domáceho tímu z cca 40 metrov nebol úspešný, a k lopte smeruje brankár Lodygin.

61
    Danny a Shatov predviedli peknú akciu v domácej 16ke, ale zastavil ich ofsajd Dannyho. Loptu získava Benfica Lisabon.

62
    Benfica sa len ťažko dostáva z vlastnej polovice. Hráči Zenitu napádajú už v strede ihriska a znepríjemňujú tak rozohrávku domáceho tímu.

63
    Criscito ostáva ležať na trávniku po súboji s Pizzim.

63
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Mitroglu, a nahradí ho Jiménez.

64
    Criscito je v poriadku a pokračuje v hre. Momentálne sa hrá v strede ihriska a lopta je častejšie za postrannou čiarou ako na hracej ploche.

65
    Hulk padá v domácej 16ke, ale penalta to nebude. Loptu získavajú hráči Lisabonu.

66
    Sanches hľadal spoluhráčov v pokutovom území Zenitu, ale jeho center nebol presný a hra sa presúva do stredu ihriska.

67
    Gaitán sa snažil predrať cez troch obrancov Zenitu, ale lopta mu ušla príliš ďaleko a skončila pri brankárovi Lodyginovi.

67
    Criscito vidí žltú kartu po faule na Almeidu.

68
    Po faule na Almeidu nasleduje priamy kop domáceho tímu takmer z hranice pokutového územia.

69
    Pizzi poslal pred bránu Zenitu veľmi zlú loptu, a obrana hostí tak situáciu vyriešila bez väčších problémov.

69
    Obrovská príležitosť domáceho tímu. Gaitán pálil z cca 7 metrov, ale brankár Lodygin predviedol skvelý zákrok ktorým loptu vyrazil. Hráč Lisabonu nedokázal presne zakončiť ani na druhýkrát a loptu poslal vedľa pravej žrde.

70
    Pred nami je posledných 20 minút dnešného zápasu. Momentálne sú pri lopte hráči Zenitu, ktorí sa snažia dostať pred 16ku domáceho tímu.
    70. Nicolás Gaitán (BNF)

71
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Pizii a nahradí ho González.

72
    Po centrovanej lopte od Almeidu musel zasahovať brankár Lodygin, ktorý nebezpečnú loptu vytlačil nad brvno. Nasleduje rohový kop z pravej strany.

72
    Po rohovom kope sa v šanci ocitol Jardel, ale z niekoľkých metrov v ťažkej situácii loptu poslal vedľa ľavej žrde.

73
    Do útoku už zamierili hráči Zenitu, ale pred domácou 16kou sa zatiaľ nedokážu presadiť.

74
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Dzjuba, a nahradí ho Kokorin.

75
    V Lisabone stále čakáme na prvý gól dnešného zápasu. Bližšie k nemu boli hráči domáceho tímu, ale aj vďaka brankárovi Lodyginovi nedokázali rozvlniť sieť.

76
    Hráči Zenitu sa usadili na útočnej polovici, ale zatiaľ sa všetko odohráva pri postrannej čiare.

77
    Pri lopte sú už hráči domáceho tímu, ktorí sa postupne presúvajú pred pokutové územie Zenitu.

78
    Danny proti trom hráčom neuspel, a lopta končí za postrannou čiarou. Na hracej ploche ostáva ležať Shatov, ktorý bude potrebovať ošetrenie.

79
    Shatov je už v poriadku a pokračuje v hre. Domáci začínajú novú akciu pomalou rozohrávkou na vlastnej polovici.

80
    Pred nami je posledných 10 minút dnešného zápasu. Criscito zachraňoval pred Jonasom, ktorý sa už dostával do šance. Nasleduje rohový kop z ľavej strany.

81
    Rohový kop domáceho tímu nepriniesol žiadne ohrozenie brány a do útoku už smerujú hráči Zenitu.

81
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Shatov, a nahradí ho Žirkov.

82
    Hulk sa ocitol v ofsajde, a tak sa končí aj táto akcia Zenitu neúspešne. Loptu získavajú hráči domáceho tímu.

83
    Eliseu skúsil strelu z cca 30 metrov, ale brankár Lodygin má loptu vo svojich rukaviciach.

84
    Kokorin si neporadil v domácej 16ke, a do útoku smerujú znova domáci.

85
    Hulk bol faulovaný v stredovom kruhu a hostia získavajú priamy kop.

86
    García sa ocitol v ofsajde, a hostia sa musia rýchlo vrátiť na vlastnú polovicu. K lopte smeruje brankár César.

87
    Sanches skúsil strelu z cca 25 metrov, ale jeho pokus bol zblokovaný. Následne pálil González, ale lopta po jeho nevydarenej strele smerovala niekoľko metrov vedľa pravej žrde.

87
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Danny, a nahradí ho Maurício.

88
    Blíži sa záver dnešného zápasu. Momentálne sa hrá v strede ihriska. Oba tímy mali v doterajšom priebehu dosť šancí, ale loptu nedokázali dostať do siete.

89
    Eliseu sa dopustil faulu na útočnej polovici a loptu získavajú hráči Zenitu Petrohrad.

90
    Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času. Pri lopte sú hráči domáceho tímu, ktorí sa snažia dostať pred 16ku Zenitu.

90
    Criscito vidí druhú žltú, a teda červenú kartu za faul na Almeidu.
    90. Domenico Criscito (PET)

90+1
    V druhom polčase sa budú nadstavovať 3 minúty.

90+1
    Benfica dala gól! Po faule Criscita domáci zahrávali priamy kop z cca 30 metrov, po ktorom sa hlavou presadil JONAS. Skvelý záver pre domácich, ktorí si vychutnávajú oslavy s celým štadiónom.
    90+1. Jonas (BNF) - 1:0

90+2
    Jonas vidí žltú kartu za vyzlečenie dresu pri oslave gólu.

90+3
    Witsel fauloval Sanchesa a ten ostáva ležať na hracej ploche.

90+4
    V Lisabone sa hrá už štvrtá minúta nadstaveného času. Pri lopte sú hráči Zenitu, ktorí smerujú do jednej z posledných akcií.

90+4

Zápas v Lisabone sa skončil. Druhý polčas priniesol dobrý futbal s množstvom šancí na oboch stranách, no o všetkom rozhodli až záverečné minúty. V 90. minúte videl Criscito červenú kartu, a z následného priameho kopu domáci zaznamenali víťazný gól. Hlavou sa presadil Jonas, ktorý rozjasal celý štadión. Bol to vyrovnaný zápas, no aj takéto chyby rozhodujú o výsledku.
    To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný večer a dobrú noc. (22:38:22)