NY Islanders – Detroit 2:4 (kon.) | Philadelphia – Boston 2:3 (kon.) | Columbus – Montreal 5:2 (kon.)
NY Rangers – Buffalo 6:3 (kon.) | Dallas – Calgary 2:1 (kon.) | Minnesota – Arizona 1:2 (0:1 po s.n.)
Columbus Blue Jackets
5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Montreal Canadiens
cz Utorok 26.01.2016, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus (kapacita 18500 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s Vámi loučím na počtenou! (03:49:04)

Československá stopa v dnešním zápase:

TOMÁŠ PLEKANEC (MTL) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 19:01
    TOMÁŠ FLEISCHMANN (MTL) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:21

Tři hvězdy utkání:

1. CAM ATKINSON (CBJ) – 3+0, 7 střel, čas na ledě 18:47, třetí hattrick v kariéře

Největší čas na ledě: Johnson 23:21 – Subban 23:26

Branky a nahrávky: 15. Atkinson (Dubinsky, Jenner), 23. Atkinson (Dubinsky, Jenner), 50. Saad (Falk, Hartnell), 59. Saad (Wennberg), 60. Atkinson (Dubinsky, Jenner) – 11. Gallagher (Subban, Petry), 29. Subban (Markov, Gallagher). Rozhodčí: Nicholson, Joannette – Alphonso, Driscoll. Diváci: 11927.

Montreal sice vstoupil do dnešního zápasu dobře, v 11. minutě využil Brendan Gallagher přesilovou hru 5 na 3. O pár minut později ovšem srovnal svým prvním gólem večera Cam Atkinson a od té doby to šlo s Canadiens špatně.

Hned zkraje druhého dějství totiž Cam Atkinson přidal další branku a poslal Blue Jackets do vedení. V 29. minutě se ale ještě povedlo odpovědět P. K. Subbanovi, který překvapil Korpisala tvrdou ranou ze středního pásma.

Třetí třetinu ale jasně ovládli domácí hráči. Rozhodující moment přišel v 50. minutě, když se k dorážce dostal Brandon Saad a vstřelil vítězný gól dnešního zápasu. V závěru pak stejný hráč ještě přidal pojišťující gól do prázdné branky.

To ještě ale nebylo vše. První lajna Blue Jackets se totiž ještě v poslední minutě dostala do přečíslení a Dubinsky s Jennerem připravili Camu Atkinsonovi třetí hattrick v kariéře. Columbus tak porazil na svém ledě trápící se Montreal 5:2.

59:35 Cam ATKINSON - 5:2

59:35
    Columbus právě vstřelil branku!
    Tak nakonec je tu ještě jedna branka a hattrick v podání CAMA ATKINSONA! Domácí se dostali do přečíslení tří na jednoho a po parádní kombinaci mezi s Jennerem poslal Brandon Dubinsky parádní přihrávku na Atkinsona, který střílel do poloprázdné branky! Asistence: Brandon Dubinsky a Boone Jenner.

59:15
    Je rozhodnuto, utkání se už jen zřejmě dohraje.
    58:48 Brandon SAAD - 4:2

58:48
    Hostům se ovšem hra bez brankáře vůbec nepovedla. Přišla rychlá ztráta puku, domácí se navíc dostali ke kotouči v útočném pásmu, Alexander Wennberg z rohu přihrál před branku na BRANDONA SAADA, který neměl problém vstřelit svou druhou branku v dnešním zápase! Asistence: Alexander Wennberg.

58:32
    Tomáš Plekanec nahodil puk do útočného pásma a Mike Condon prchá na střídačku!

58:05
    Další zakázané uvolnění v podání Columbusu, vhazovat se bude opět před brankou Joonase Korpisala.

57:23
    Domácí hokejisté už jen vyhazují kotouče z vlastního pásma do bezpečí, nejtěžší vteřiny ale teprve Blue Jackets čekají.

56:50
    Nathan Beaulieu zpoza vlastní branky rozjíždí nový postupný útok Canadiens, Montrealu už ale moc času nezbývá.

56:13
    Brandon Dubinsky obkroužil branku a rychle se snažil zasunout puk za přední tyč, puk se nakonec dostal do brankoviště, kde se odrazil od brusle Boona Jennera. Bohužel pro domácí, špatným směrem.

55:49
    Montreal by se zcela jistě rád dostal ke kombinaci v útočném pásmu a případně do zakončení, zatím se jim to ale nedaří.

55:05
    Po zakázaném uvolnění Columbusu se vrátí hra zpátky před branku Joonase Korpisala.

54:24
    Domácí se dostali do přečíslení dvou na jednoho, Rene Bourque vzal celou situaci na sebe, jeho střelu ale ukryl Mike Condon ve své lapačce!

53:58
    Po zakázaném uvolnění Blue Jackets se bude opět vhazovat před Korpisalovou brankou.

53:34
    Joonas Korpisalo měl potíže se zákrokem proti střele Alexeje Jemelina, nakonec betonem dokázal puk vykopnout do bezpečí.

53:12
    Puk sražen do ochranné sítě za Korpisalovou brankou, vhazovat se bude po pravé ruce domácího brankáře.

52:32
    Přihrávku před branku tentokrát posílal David Desharnais, ani jeho nabídka nenašla správného adresáta.

51:53
    P. K. Subban se snažil najít před brankou Dale Weiseho, přihrávka byla ovšem nepřesná.

51:21
    Elitní formace Canadiens si dokázala vytvořit tlak v útočném pásmu, Korpisalo zastavil střelu Brendana Gallaghera z ostrého úhlu.

50:38
    Inkasovaná branka každopádně pozvedla hru Montrealu, hosté se nyní snaží mnohem víc než před chvílí.

49:50
    Montreal se snažil o rychlou odpověď! Max Pacioretty z úniku neuspěl, Tomáš Plekanec pak dorážel mimo branku!
    49:06 Brandon SAAD - 3:2

49:06
    Domácí se opět ujímají vedení! Scott Hartnell zpoza branky vytáhl hru na modrou čáru, odkud vypálil Justin Falk. Puk zastavil Jeff Petry, jenže tak smolně, že se odrazil přímo k BRANDONU SAADOVI, na nějž zívala prázdná branka! Asistence: Justin Falk a Scott Hartnell.

48:48
    Odpískáno postavení mimo hru Blue Jackets, vhazovat se bude ve středním pásmu.

48:02
    Dale Weise hledal před branku najíždějícího Galchenyuka, ten se přes obránce ke kotouči nedostal.

47:31
    Brandon Dubinsky se tentokrát se svými parťáky v útočném pásmu neprosadil.

46:47
    Mark Barberio vystřelil po objetí branky, Joonas Korpisalo jeho bekhendový pokus zastavil.

46:24
    Nathan Beaulieu pálil bez přípravy, Korpisalo měl s jeho pokusem menší problémy.

45:30
    Mitchell si vytvořil střeleckou pozici, z mezikruží střílel dobře, ale jen do připraveného Korpisala.

45:02
    Další střeleckou možnost na sebe vzal Brendan Gallagher, Joonas Korpisalo jeho pokus schoval do své lapačky.

44:40
    Max Pacioretty střílel z levé strany, Korpisalovu branku přestřelil.

44:07
    Mike Condon si připsal dva důležité zákroky proti ráně Jacka Johnsona a následné dorážce Brandona Saada.

43:10
    Po řadě nepřesností na obou stranách uklidňuje hru Nathan Beaulieu, rozháraná část hry nepřinesla žádnou gólovou příležitost.

42:23
    Puk sražen až na tribunu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

42:04
    Brandon Saad se tlačil do zakončení, přes těsnou obranu Canadiens se ke střele nedostal.

41:31
    Ryan Murray je zpátky na ledě, Blue Jackets hrají v plném počtu.

41:01
    Přesilová hra Canadiens je zatím jedna velká bída, Calvert s Wennbergem se teď dokonce při oslabení mohli řítit do přečíslení.

40:22
    Gallagher nepřesně přihrál na Subbana a domácí se zásluhou Atkinsona osvobozují.

Největší čas na ledě: Johnson 16:16 – Subban 16:10

Také druhá třetina nabídla velmi vyrovnanou partii. V prostředním dějství si svou slabou chvilku vybrali oba brankáři. Nejdříve Condona překvapil v 23. minutě bekhendový pokus Cama Atkinsona, který svou druhou brankou v zápase poslal Blue Jackets do vedení.

Montreal pak ale zvedl svou hru a zásluhou zvýšené aktivity přišlo také vyrovnání z hole P. K. Subbana, který pro změnu překvapil Korpisala tvrdou ranou ze středního pásma. Po čtyřiceti minutách hry tak hraje Columbus s Montrealem nerozhodně 2:2.

40:00

39:31
    V samém závěru druhého dějství si Canadiens ještě zahrají přesilovou hru, Ryan Murray je vyloučen za sevření kotouče rukou.

39:12
    Lars Eller vyřešil situaci dvou na jednoho poněkud nešťastně, akci zastavil a zkusil vystřelit, puk se mu ovšem svezl po hokejce.

38:49
    Scott Hartnell nastřeloval puk před branku na Brandona Saada, přihrávka byla ovšem sražena.

38:18
    Dale Weise nahodil puk do útočného pásma, se svou formací už ale míří střídat.

37:33
    Posledních pár minut má opět více napilno Mike Condon než jeho kolega Korpisalo na druhé straně.

36:37
    Domácí hokejisté sice dokázali dlouho udržet kotouč v útočném pásmu, k zakončení se ovšem nedostali.

36:00
    Po nesportovní oslavě branky v podání P. K. Subbana domácí fanoušci při každém kontaktu hostujícího obránce s kotoučem bučí.

35:34
    Mike Condon v klidu sebral puk do lapačky po střele Brandona Saada, po další reklamní přestávce se bude vhazovat před brankou Canadiens.

34:30
    Postupem času ve druhé třetině Montreal opět přebírá otěže utkání na svou stranu, což se promítá také do poměru střel na branku (aktuálně 17:21).

33:46
    Jeff Petry se vydal na útočný výlet a na pravé straně měl hodně prostoru, jeho střelu pak zastavila až tyčka Korpisalovy branky!

33:20
    A Korpisalo teď raději podržel kotouč ve své lapačce. Po reklamní pauze se bude vhazovat před domácí brankou.

32:47
    Korpisalo sice dokázal zakročit proti Paciorettyho střele, puk se ale odrazil před jeho brankou a Gallagher se málem dostal k dorážce.

32:04
    Joonas Korpisalo si připsal úspěšný zákrok proti bekhendovému zakončení Devante Smith-Pellyho.

31:18
    Alex Galchenyuk nahodil puk do útočného pásma a hosté se jej hned snažili stíhat, domácí hráči byli ale u kotouče dřív.

30:36
    P. K. Subban je zpátky na ledové ploše, Montreal hraje v plném počtu.

30:26
    Jack Johnson vyslal první střelu až v závěru početní výhody, Mike Condon neměl problém zasáhnout.

29:58
    A další vyhození v podání hostujících hráčů, inkasovaná branka trochu zatřásla s herním projevem Modrokabátníků.

29:19
    Canadiens se nicméně zatím brání výborně, už dvakrát se jim povedlo vyhodit.

28:36
    Zároveň je ale P. K. Subban vyloučen na 2 minuty za nesportovní chování. Obránce Montrealu totiž při oslavě branky slovně a následně i hokejkou napadl Dubinskyho.
    28:36 P. K. SUBBAN - 2:2

28:36
    Montreal právě vstřelil branku!
    Máme opět srovnáno! V NHL hodně nevídaný moment, Joonas Korpisalo si totiž nedával moc pozor na tvrdou ránu P. K. SUBBANA ze středního pásma a kotouč skončil až v jeho síti! Asistence: Andrej Markov a Brendan Gallagher.

28:13
    Brian Flynn se dostal do dobré palebné pozice, Korpisalo proti jeho pokusu nemusel zasahovat, jelikož dobrou obrannou práci předvedli před ním stojící jeho spoluhráči.

27:51
    Alex Galchenyuk se šikovně natlačil až před branku, v rozhodující chvíli mu ale sjel kotouč z čepele.

27:09
    Joonas Korpisalo v klidu zlikvidoval střelu Marka Barberia od modré čáry, po komerční přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Blue Jackets.

26:45
    Pacioretty je zpátky na ledě, Montreal hraje v plném počtu.

26:30
    Columbusu se sice dařilo kombinovat v útočném pásmu, přihrávkám ovšem chyběla střelba a Tomáš Plekanec pak po zisku kotouče mohl v klidu vyhodit.

25:55
    Cam Atkinson se opět tlačil s kotoučem do brankoviště, za Condona ale puk nedostal.

25:33
    Elitní přesilovková formace Blue Jackets se nadále drží s pukem v útočném pásmu a vytváří si velmi dobrý tlak.

25:06
    Cam Atkinson střílel z pravé strany, jeho útok na hattrick překazil úspěšným zákrokem Mike Condon.

24:45
    Columbus si zahraje první přesilovou hru v dnešním zápase, za sekání míří na trestnou lavici hostující kapitán Max Pacioretty.

24:35
    Tomáš Fleischmann podržel puk na útočné modré čáře příliš dlouho a Habs se tak dostali do postavení mimo hru.

24:14
    Fjodor Tjutin pálil od modré čáry záměrně na zadní mantinel, odraz kotouče ale nebyl pro domácí hráče zrovna ideální.

23:50
    Do další zajímavé střelecké pozice se dostal Matt Calvert, Mike Condon tentokrát zasáhl jistě.

23:17
    Korpisalo musel likvidovat střelecký pokus Alexe Galchenyuka, vhazovat se bude před domácí brankou.
    22:52 Cam ATKINSON - 2:1

22:52
    Domácí se ujímají vedení! CAM ATKINSON si vzal volný kotouč za montrealskou brankou, zbavil se bránícího Plekance, vybruslil s pukem do střelecké pozice a bekhendovou střelou překvapil Mika Condona! Asistence: Brandon Dubinsky a Boone Jenner.

22:16
    Obrovská šance také na druhé straně! Po Folignově střele se puk odrazil do brankoviště a domácí kapitán se cpal za dorážkou, nakonec kotouč skončil za brankou!

21:37
    Devante Smith-Pelly se dostal do dobré pozice, z pravé strany ovšem nastřelil jen Korpisala!

21:16
    Seth Jones střílel od modré čáry, Mike Condon nemusel zasahovat, jelikož puk skončil nad jeho brankou.

20:50
    Joonas Korpisalo raději podržel kotouč před nepříjemně dojíždějícím Brendanem Gallagherem.

20:20
    Matt Calvert se vyřítil do brejku, v situaci jeden na jednoho ale nastřelil jen bránícího Jeffa Petryho.

Největší čas na ledě: Johnson 8:02 – Subban 8:28

Úvodní třetina dnešního zápasu nabídla zajímavou podívanou. V první polovině dějství měli více ze hry hokejisté Montrealu, kteří se zásluhou trefy Brendana Gallaghera v přesilové hře 5 na 3 ujali v 11. minutě vedení.

Chvíli na to ještě nastřelil Lars Eller břevno, Blue Jackets se nemohli dostat do zápasu. V druhé polovině periody už ale domácí zabrali a nakonec se jim podařilo i srovnat. V 15. minutě se prosadil Cam Atkinson. Po první třetině tak hraje Columbus s Montrealem nerozhodně 1:1.

20:00

19:41
    V závěru první dvacetiminutovky se ještě bude vhazovat před domácí brankou, Blue Jackets se totiž provinili zakázaným uvolněním.

19:07
    Tvrdá rána Brandona Saada byla sražena do ochranné sítě za Condonovou brankou, vhazovat se bude v obranném pásmu Canadiens.

18:22
    Alex Galchenyuk vypálil zpoza obránce, Joonas Korpisalo si kus černé gumy ale dokázal najít.

17:54
    Brandon Saad a Scott Hartnell pláchli do přečíslení dvou na jednoho, Hartnell ale nedokázal přesně přihrát.

17:18
    Cam Atkinson se dostal k další střele, jeho nahození po přechodu útočné modré čáry ale nemohlo Mika Condona překvapit.

16:37
    Pěkná kombinace domácích hráčů mezi Folignem, Jonesem a Rychelem nakonec nebyla zakončena, Rychelova přihrávka už byla navíc.

15:43
    Canadiens se ke střele tentokrát nedostali, na druhé straně po rychlé akci pálil obránce Falk, puk se pak nebezpečně odrazil před Condonovu branku.

15:08
    Další útok Blue Jackets zastavuje čárový rozhodčí kvůli postavení mimo hru. Po reklamní přestávce se tak bude vhazovat ve středním pásmu.
    14:40 Cam ATKINSON - 1:1

14:40
    Je srovnáno! Před branku se nejdříve probíjel Boone Jenner, byl ale zastaven. Puk se odrazil přímo k Brandonu Dubinskymu, který našel přesně CAMA ATKINSONA, jenž zametl puk do branky Montrealu! Asistence: Brandon Dubinsky a Boone Jenner.

14:18
    Tomáše Plekanec se dostal k zajímavé střele z otočky, Korpisalovu branku ale minul.

13:52
    Montreal zatím hraje velmi dobře, hráči Columbusu se ještě nedostali k většímu ohrožení Condonovy branky.

13:07
    Candiens hrají s velkou chutí, nahození Jeffa Petryho od modré čáry skončilo mimo branku.

12:23
    Lars Eller vypálil z mezikruží velmi dobře, jeho střelu ale zastavilo břevno Korpisalovy branky!

12:14
    Fjodor Tjutin se vrací z trestné lavice, Columbus hraje v plném počtu.

11:46
    Další Subbanovo nahození od modré čáry se snažil tečovat Max Pacioretty, puk ovšem spíše zastavil, Korpisalo ani nemusel zasahovat.

11:23
    Další střelecký pokus vyslal z pravé strany Jeff Petry, jeho ránu zlikvidoval Joonas Korpisalo.

11:01
    Montreal navíc stále pokračuje v přesilové hře, tvrdou ránu Andreje Markova od modré čáry schytal do nepříjemných míst William Karlsson.
    10:39 Brendan GALLAGHER - 0:1

10:39
    Hostům se přesilovka 5 na 3 podařila využít! Po trochu váhavé kombinaci přihrál Subban na levou stranu BRENDANU GALLAGHEROVI, jehož přihrávku na Plekance napříč pásmem si do vlastní branky srazil obránce Jack Johnson! Asistence: P. K. Subban a Jeff Petry.

10:14
    Montreal si zahraje dvojnásobnou přesilovku! Za sekání je totiž vyloučen Fjodor Tjutin!

09:48
    Columbusu se dvakrát podařilo vyhodit, navíc jejich branka byla posunuta a vhazovat se bude v obranném pásmu Montrealu.

09:17
    Uvidíme první přesilovou hru v dnešním zápase, za podražení je vyloučen domácí útočník Rene Bourque.

08:39
    Devante Smith-Pelly střílel z prostoru mezi kruhy, mířil mimo tři tyče.

08:11
    Jack Johnson výbornou obrannou hrou nepustil do zakončení Maxe Paciorettyho, elitní formace Canadiens se ovšem nadále drží s pukem v útočném pásmu.

07:30
    Nick Foligno se dostal ke kotouči v útočném pásmu, s ničím se nepáral a z otočky hned vystřelil, jeho střela skončila nad brankou.

06:57
    Tomáš Fleischmann se snažil překvapit Korpisala střelou od levého hrazení, finský brankář utěsnil prostor u bližší tyče.

06:22
    Brendan Gallagher pouze protečoval přihrávku od Markova do útočného pásma a společně se svými parťáky míří střídat.

05:49
    Cam Atkinson pálil z mezikruží, Mike Condon jeho pokus sráží vyrážečkou do rohu.

05:10
    Utkání má zatím velmi slušné tempo, k vidění není moc přerušení, v útoku se nyní snaží něco vymyslet domácí hráči.

04:32
    Ryan Murray se z ničeho nic dostal do výborné palebné pozice, zamířil ale těsně mimo tři tyče!

03:59
    Puk sražen do ochranné sítě za Korpisalovou brankou, vhazovat se bude v obranném pásmu Blue Jackets.

03:35
    Tomáš Fleischmann dlouho váhal se střelou, nakonec situaci řešil přihrávkou na Ellera, ta byla ale hodně nepřesná.

03:08
    P. K. Subban sice ztratil kotouč na útočné modré čáře, domácí hráči se ale k ničemu nedostali.

02:32
    Po Plekancově vyhraném vhazování střílel od modré čáry Nathan Beaulieu, jeho lehké nahození našel Joonas Korpisalo ve své lapačce.

02:17
    Hokejisté Montrealu se sice usadili v útočném pásmu, k žádné střele ale jejich snažení nevedlo.

01:33
    Brandon Saad řešil situaci tří proti dvěma zpětnou přihrávkou na Hartnella, ten se ke střele nedostal.

00:52
    Max Pacioretty se po rychlé akci najednou řítil sám na Korpisala, domácí brankář jeho střelu dokázal zastavit!

00:29
    Prořídlé ochozy Nationwide Areny sledují začátek dnešního zápasu, ani jeden z týmů se při prvním útoku neprosadil.

00:01

Máme po hymnách, nyní už nic nebrání startu dnešního zápasu.

Oba týmy už nastupují na hrací plochu, za malou chvíli zazní státní hymny Kanady a USA.

Utkání začne, jak je u NHL tradicí, s několikaminutovým zpožděním oproti plánovanému začátku.

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Forsberg) – Murray, Jones, Johnson, Falk, Tjutin, Prout – Jenner, Dubinsky, Atkinson – Hartnell, Wennberg, Saad – Rychel, Karlsson, Foligno (C) – Calvert, Campbell, Bourque. Trenér: John Tortorella.

Montreal Canadiens: Condon (Scrivens) – Subban, Markov, Jemelin, Petry, Beaulieu, Barberio – Pacioretty (C), Plekanec, Gallagher – Weise, Desharnais, Galchenyuk – Carr, Eller, Fleischmann – Smith-Pelly, Mitchell, Flynn. Trenér: Michel Therrien.

Rozhodčí: Nicholson, Joannette – Alphonso, Driscoll.
    Staňte se fanoušky stránky NHL.cz.

Staňte se fanoušky největší české stránky o NHL! (y)

Zveřejnil(a) Hokej dne 24. leden 2016

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Plekanec (MTL) 48 záp., 34 bodů (9+25)
    Tomáš Fleischmann (MTL) 46 záp., 9 bodů (9+9).

Poslední vzájemné zápasy:
    Poslední výhra Columbusu nad Montrealem je již hodně zaprášená, datuje se k březnu 2014, kdy Montreal prohrál doma s Blue Jackets 2:3. Další čtyři zápasy z toho dva v Nationwide areně, vyhrál Montreal. Poslední domácí výhra Columbusu nad Montrealem je ještě starší. 3. listopadu 2010 Blue Jackets porazili Canadiens 3:0.
    Montreal – Columbus 2:1 (2.12.2015)
    Columbus – Montreal 2:5 (27.2.2015)
    Montreal – Columbus 3:1 (22.2.2015)
    Columbus – Montreal 2:3 (15.1.2015)
    Montreal – Columbus 2:3 (21.3.2014).

Montreal Canadiens:
    Boj až do poslední chvíle o play-off. Možná právě tento scénář čeká Canadiens až do posledního kola základní části. Těžko soudit, zatím je odehráno jen něco málo za polovinou soutěže, ovšem už nyní se to kolem osmé (poslední postupové) příčky pořádně mele. Drží jí New Jersey Devils s 55 body, ovšem Východní konference je v tomto ohledu obrovsky vyrovnaná. Montreal ztrácí z desáté pozice jen tři body, stejně jako dvanáctá Carolina. Na třetím místě figurující Rangers naopak mají na osmé místo náskok jen dvou bodů.

Je to tak, třetí a dvanáctý tým od sebe dělí pět bodů. Neuvěřitelné. Habs určitě ví, že v konečném účtování se bude každý bod hodit. Jenže nedaří se jim, v posledních pěti zápasech brali pouze tři body za porážku v St. Louis a výhru na nájezdy v Torontu. Ovšem právě tato výhra ukončila pětizápasové čekání na plný bodový zisk.

Týmovou produktivitu vede Max Pacioretty (19+17), jenž je zároveň nejlepším střelcem týmu.

Columbus Blue Jackets:
    Letošní sezona se Columbusu naprosto nedaří a asi na ní bude chtít hodně rychle zapomenout. Tedy pokud se nestane nějaký výrazný zázrak. Blue Jackets jsou totiž jasným otloukánkem soutěže, není horšího týmu. Columbus získal v 49 utkáních jen 39 bodů, navíc není týmu, který by dostal více branek než tým z Nationwide arény – přesně 159.

Nedávno Columbus vyměnil svého střeleckého lídra předchozích sezon Ryana Johansena do Nashville, získal za něj elitního beka Setha Jonese, ale požadovaný efekt se zatím nedostavil.

Lídrem bodování Columbusu je zkušený Scott Hartnell (16+16), který je spolu s Brandonem Saadem a Boone Jennerem nejlepším střelcem týmu.

Poslední zápasy Columbusu:
    Boston – Columbus 3:2 sn.
    Columbus – Calgary 2:4.
    Columbus – Washinghton 3:6.
    Columbus – Colorado 2:1.
    Toronto – Columbus 1:3.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu kanadskoamerické NHL, ve kterém se proti sobě postaví dva týmy Východní konference ze zcela odlišných tabulkových pozic. Poslední Columbus Blue Jackets, jenž je vůbec nejhorším týmem celé soutěže, vyzve desátý Montreal Canadiens, jemuž nyní chybí k osmému místu a postupu do play-off přesně tři body. Utkání v Nationwide areně startuje v noci z pondělí na úterý několik minut po 1 hodině ranní.
    Montreal a Columbus čekají dva vzájemné zápasy za sebou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Adam Lacek

Góly a asistencie: 15. Atkinson (Dubinsky, Jenner), 23. Atkinson (Dubinsky, Jenner), 50. Saad (Falk, Hartnell), 59. Saad (Wennberg), 60. Atkinson (Dubinsky, Jenner) – 11. Gallagher (Subban, Petry), 29. Subban (Markov, Gallagher)

Rozhodca: Nicholson, Joannette – Alphonso, Driscoll

Diváci: 11927