Závod s hromadným startem žen 12,5 km, Ruhpol Vítěz: G. Soukalová (CZE) (kon.) | Závod s hromadným startem mužů 15 km, Ruhpold Vítěz: E. Lesser (GER) (kon.)
koniec udalosti
SP - závod s hromadným startem mužů 15 km, Ruhpolding

Vítěz: E. Lesser (GER)

cz Sobota 16.01.2016, 16:10Biatlon

Ode mě je to pro dnešek vše, díky za pozornost a u dalších sportovních přenosů se těším na počtenou. (17:14:16)

11. Tarjei Boe (NOR) +1:09.5 (3)
    12. Johannes Thingnes Boe (NOR) +1:13.4 (3)
    13. Quentin Fillon Maillet (FRA) +1:20.7 (3)
    14. Maxim Cvetkov (RUS) +1:20.6 (1)
    15. Nathan Smith (CAN) +1:22.7 (1)
    16. Simon Fourcade (FRA) +1:25.8
    17. Fredrik Lindström (SWE) +1:28.8
    18. Sven Grossegger (AUT) +1:48.2
    19. Benedikt Doll (GER) +1:51.0 (4)
    20. Torstein Stenersen (SWE) +1:54.8 (0)
    21. Lowell Bailey (USA) +2:09.1 (1)
    22. Andreas Birnbacher (GER) +2:23.0 (3)
    23. Dominik Landertinger (AUT) +2:47.2 (5)
    24. Lukas Hofer (ITA) +2:47.4 (5)
    25. Dmitrij Malyško (RUS) +2:47.8 (5)
    26. Dmytro Pidrušnyj (UKR) +2:48.0 (4)
    27. Krasimir Anev (BUL) +3:08.1 (4)
    28. Elen Bjöntegaard (NOR) +3:35.3 (4)
    29. Arnd Peiffer (GER) +4:01.9 (7)
    30. Ole Einar Björndalen (NOR) +5:42.6 (10)

Český biatlon opět slaví velký úspěch! Michal Krčmář si dojel pro životní výsledek pátým místem, když porazil taková jména jako Simon Eder, Emil Hegle Svendsen, Simon Schempp nebo Ondřej Moravec, jenž dojel na sedmém místě.

Panečku, to byl závod! Asi všichni čekali výhru Martina Fourcada a to i přes fakt, že po čtvrté střelbě ztrácel 12 vteřin, jenže na Francouzovi se možná projevila i menší únava a jeho stíhací jízda za domácím Erikem Lesserem skončila dřív, než vůbec začala. Lesser, hnaný německými fanoušky, dokázal vykřesat zbytky sil, které pošetřil v prvních dvou běžeckých kolech a doběhl si pro překvapivé vítězství.

Cíl
    Do cíle pomalu dojíždí další biatlonisté, trochu zklamáním je 12. místo Tarjeie Boeho či 13. místo Francouze Fillona Mailleta. Domácí Birnbacher skončil až 22. A na posledním místě dojede Ole Einar Bjoerndalen, který musel oběhnout neuvěřitelných 10 trestných koleček!
    Finiš zbytku startovního pole

Cíl
    Ondřej Moravec nakonec páté místo neudržel, ale český biatlon přeci jen má umístění do pětky! Michal Krčmář v cílové rovince vítězně zatíná pěst, nejlepší výsledek kariéry v podobě pátého místa! Moravec je na skvělém sedmém místě.

Cíl
    Anton Šipulin dojíždí do cíle čtvrtý.

Cíl
    Martin Fourcade nakonec přespurtoval Garaničeva a končí na druhém místě.
    Finiš vedoucí trojky

Cíl
    Německý biatlonista Erik Lesser se startovním číslem 30, tedy posledním, vítězí v závodu s hromadným startem a klaní se před domácími fanoušky!

Erik Lesser stále drží výrazný náskok a míří za překvapivým a nečekaným vítězstvím! Poslední kratičké stoupání a nájezd do cílové rovinky!

13.9km
    Garaničev stáhl manko na Lessera o zhruba dvě vteřinky, ale Lesser cítí obrovskou šanci, jak si v domácím prostředí užít vítězství a vyhrabává poslední zbytky sil!

13.6km
    Michal Krčmář ujíždí svým kolegům a dohání se pomaličku na Moravce! Češi drží 5. a 6. místo!

13.6km
    Lesser využívá stoupání k nástupu a opět navyšuje své vedení! Drží náskok 12.6 vteřin a míří za vítězstvím! A Martin Fourcade je dokonce předjet Jevgenijem Garaničevem! To jsou věci!

Domácí fanoušci ženou Lessera, jak jen mohou, ale bude to stačit?

Lesser zabírá a opticky zase navyšuje své vedení, to bude ještě velké drama! Čekáme na příjezd na stoupání před mezičasem na 13.6 kilometrech!