Martin – Žilina 0:1 (kon.) | Zvolen – Trenčín 3:2 (2:0 po s.n.) | Poprad – Skalica 4:3 (kon.)
Piešťany – B. Bystrica 2:5 (kon.)
po s.n. (2:0)
HKM Zvolen
3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
HK DUKLA Trenčín
Nedeľa 13.12.2015, 17:00 • Zimný štadión mesta ZVOLEN • Tipos Extraliga (SR)

Zvolen si pripísal dva body z dnešného zápasu, čo je vzhľadom k priebehu zápasu zaslúžené a reprezentačnú prestávku strávia Bryndziari na prvom mieste Tipsportligovej tabuľky. Za dnešný zápas si ale absolutórium zaslúži brankár Chábera a celá trenčianska defenzíva, ktorá si poradila s dobre hrajúcim Zvolenom a vybojovala pod Pustým hradom bod. Ja sa s Vami na dnes lúčim a prajem Vám príjemný zvyšok večera. (19:26:52)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HKm Zvolen.

Samostatné nájazdy začínajú.

Ani predĺženie nám neprinieslo rozhodnutie a o tom, kto si odnesie dva body sa rozhodne v samostatných nájazdoch po vyčistení ľadovej plochy.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:17
    Brabencova chyba v ofenzíve, hneď ju ale napravil.

63:50
    Puliš zaviezol puk do pásma, kde ho ale hneď stratil, čo využili hostia na protiútok.

63:06
    Hostia vyhadzujú puk do obranného pásma Zvolena, kde okamžite rozohral Juraško

62:27
    Baroš sa zahral na futbalistu, odrazený puk vyhlavičkoval a vyslúžil si potlesk zvolenských tribún.

62:02
    Drgoň si robotu v defenzíve odviedol poctivo.

61:20
    Kombinácie domácich v útočnom pásme, Andersons sa ale k strele neodhodlal.

60:58
    Gašparovičov pokus zlikvidoval Baroš.

60:24
    Chábera teraz riskantne rozohrával, no nezaváhal.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V tretej tretine sme nevideli žiadny gól a o víťazovi duelu tak bude musieť rozhodnúť predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:56
    Gašparovičov bekhendový pokus v záverečných sekundách skončil tesne mimo pravej žrde Barošovej brány.

59:05
    Nádejná pozícia pre Zvolen, do zakončenia sa ale nedostali.

58:15
    Hrá sa v rohu pri zvolenskej bráne, hostia zbierajú sekundy a Novák sa ešte dokázal natlačiť do zakončenia.

57:11
    Andersonsov pokus na teč, pred bránou ale nebol nikto, kto by jeho puk tečoval.

56:16
    Frederik Fekiač teraz skvele v defenzíve a dokázal aj rozohrať útočnú akciu.

55:25
    Šance aj na strane Trenčína, Baroš je však rovnako pozorný ako jeho kolega v bráne Trenčína.

54:20
    Klíma tečoval Obdržálkovu strelu, tečovaný pokus ale smeroval mimo bránu.

53:56
    Zuzin sa dostával do šance, bol mierne hákovaný Hlinkom a tak nezakončil.

53:03
    Krásny prienik Zuzina, ktorý sa dostal do stredu pásma medzi kruhy, no Chábera si s jeho pokusom hravo poradil.

52:12
    Jurík išiel sám na bránu, no Chábera ho vychytal. Chvíľu predtým Novák bil na zemi Juríka, čo ostalo bez povšimnutia hlavného rozhodcu.

51:24
    Klíma nahrával Škvaridlovi, ktorý však netrafil puk pred bránou. Ďalšia veľká šanca domácich.

50:58
    Zakázané uvoľnenie Zvolena a hra sa nám sťahuje pred Baroša. Zápas sa teraz často kúskuje.

50:43
    Puk sa ocitol na zvolenskej striedačke a hra je tak prerušená.

49:55
    Hostia s pukom za vlastnou bránou, Nechala čakal na spoluhráča, ktorému však nepresne nahral.

49:29
    Trenčín teraz v tlaku, domáci sa ale oslobodili.

48:25
    Hráč Trenčína odohral puk bez prilby a opäť sa nevylučuje.

48:12
    Nesprávne odpískané zakázané uvoľnenie domácich, rozhodca sa ospravedlnil a vhadzovať sa bude v strednom pásme.

47:45
    Klíma na Škvaridla, jeho prihrávka sa ale k Tomášovi Škvaridlovi nedostala a tak nemohol zakončiť.

47:10
    Petrovický v šanci, Baroš skvele zasiahol.

46:58
    Faul na Puliša, ktorý ostal nepotrestaný len podtrhuje výkon Juraja Konca v dnešnom zápase.

46:32
    Petrovický teraz skúsene dostal hostí von z obranného pásma.

45:45
    Trenčania sa teraz oslobodili, nebolo z toho zakázané uvoľnenie, no domáci sú opäť pred Cháberom, Žilka to opakovane skúšal, no neuspel.

45:06
    Útočná snaha domácich zastavená kvôli postaveniu mimo hry.

44:34
    Obdrzálek na Klímu, jeho pokus bol zblokovaný a puk mieril mimo tri tyče Cháberovej brány.

43:50
    Prečíslenie Zvolena, nepresné zakončenie Brabenca, následne rovnaká situácia na opačnej strane, kde zaváhal Frederik Fekiač, no ani hostia nestrelili gól.

43:11
    Obrovská šanca domácich! Puliš sa dostal do samostatného úniku, zoči-voči Cháberovi ale s blafákom neuspel a nestrelil tretí gól domácich.

42:40
    Bagin rozohráva útočnú akciu Zvolena spoza vlastnej brány.

41:57
    Obidva tímy už sú v plnom počte.

41:26
    Andersons sa pokúšal natlačiť pred Cháberu, hra ale bola prerušená, keďže bol postavený v bránkovisku.

40:31
    Brabenec tečoval puk a jeho pokus mieril len tesne vedľa Cháberovej brány.

40:07
    Trenčania začali nahodením puku na Baroša, ktorý ale ľahký puk kryje.

40:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:41 .

Skončila sa nám aj prostredná časť hry, aj v tejto tretine sme videli po jednom góle na oboch stranách, v 22.minúte strelil druhý gól hostí Gašparovič, o 23 sekúnd neskôr vyrovnal svojím druhým gólom v dnešnom dueli Semorád. Aj v druhej tretine sa hostia prezentovali nešportovým správaním, keď po šarvátke napadol Drgoň odchádzajúceho Juríka, za čo rovnako ako Hlinka dostal 10 minút. Desaťminútový trest dostal aj Lukáš Novák za vyjadrenia smerom k Jurajovi Koncovi z lavičky.

40:00

39:57
    Vzájomné vylúčenie v závere tretiny, Vozdecký dostal dve minúty za nedovolené bránenie a Jurík dve minúty za hrubosť.

39:21
    Šanca Zvolena, následne pohrozili hostia z protiútoku, Barošova lapačka bola pozorná.

39:04
    Hrá sa teraz v pásme Zvolena, skôr sa ale bojovalo ako hralo.

38:29
    Rehákov pokus kryje Baroš a radšej prerušil hru.

38:20
    Desať minút za nešportové správanie dostáva teraz Lukáš Novák za svoje komentáre k rozhodcovi.

38:04
    Tlak Zvolena prerušený v rohu ihriska zašliapnutím puku.

37:35
    Obrovský tlak a šance Zvolena, Chábera zatiaľ odoláva, videli sme dve tyčky!

36:45
    Semorád priťukol Žilkovi, ten strieľal nebezpečne a Chábera len s námahou vyrazil jeho pokus ramenom.

36:07
    Šanca aj na druhej strane, odrazený puk takmer skončil za Barošom.

35:51
    Klhůfek v šanci, Chábera dnes ale chytá vo skvelej forme.

35:22
    Zvolen bol opäť v útočnom pásme, z menšieho tlaku ale strelu nevyťažil.

34:29
    Trenčín sa ubránil a hrajú v plnom počte, vhadzovať sa teraz bude pred Cháberom.

33:33
    Šanca Gašparoviča v oslabení, domáci teraz presilovku hrajú veľmi zle.

32:29
    Drgoň – 2+2 údery +10 minút zhodenie rukavíc
    Hudec, Jurík, Semorád- 2 minúty údery

Zvolen bude hrať presilovú hru.

32:29
    Po závare pred bránou sa pobili Jurík s Drgoňom, následne Jurík odchádzal z ľadu a zozadu ho Drgoň ešte napadol a cestou na trestnú lavicu zamával zvolenským fanúšikom. Trenčania sa dnes prezentujú veľmi nešportovo.

32:12
    Ďalší zvolenský tlak, Chábera však podržal svoj tím, nepremenené šance Zvolenčanov môžu ešte mrzieť.

31:49
    Obdržálek v dobrej pozícii strieľal veľmi nedôrazne.

30:50
    Juraškova strela vysoko nad, Zvolen má v týchto chvíľach jednoznačne viac z hry.

30:17
    Hostia sú vykázaní z pásma, lebo Holenda skončil v Barošovej bráne.

29:10
    Zvolenčania v pásme Trenčína, no nedostali sa ani len k náznaku šance. Domáce publikum si pýtalo vylúčenie Ryzáka, rozhodca Konc ale nevylučuje.

28:30
    Pre zmenu neodpískané zakázané uvoľnenie na strane Zvolena, dnes sa asi na "icing" nehrá.

27:50
    Prečíslenie domácich 2 na 1, trenčiansky obrancu zmaril šancu domácich perfektným obranným zákrokom.

27:15
    Zvolenčania sú teraz častejšie pri puku, Klímova strela bola málo dôrazná a Chábera si s ňou poradil.

25:45
    Už asi tretie neodpískané zakázané uvoľnenie Trenčína v druhej tretine a o chvíľu na to zase neodpískané postavenie mimo hry Zvolena.

25:02
    Zvolenčania len odovzdali puk za Cháberovu bránu a prestriedali.

24:15
    Melichárek v rýchlostnom súboji s Juraškom, z ktorého vyšiel víťazne zvolenský kapitán a založil ďalší útok.

23:53
    Hra sa teraz prelieva z jednej strany na druhú, Chábera radšej prerušil hru.
    SEMORÁD - 2:2

22:13
    Zvolen dal gól!

Blesková odpoveď domácich, Bagin krásne oklamal hráča hostí na modrej a jeho strelu od modrej tečoval JAN SEMORÁD, ktorý si pripísal druhý gól v dnešnom zápase a vyrovnal.
    Asistencie: Emil Bagin, Viktor Fekiač
    GAŠPAROVIČ - 1:2

21:50
    Trenčín dal gól!

Obrovská chyba Frederika Fekiača, ktorému ušiel JAKUB GAŠPAROVIČA a v samostatnom nájazde prekonal Baroša strelou do vinkla.
    Asistencie: Robert Petrovický, Marek Ryzák

21:12
    Andersons strieľal z uhla nepresne. O chvíľu na to bol v šanci Frederik Fekiač, ale jeho zakončenie bolo veľmi zlé.

20:43
    Demitersova bomba od modrej po buly končí v Cháberovej lapačke.

20:24
    Najskôr Puliš a potom Bagin sa pokúšali ohroziť Cháberu, no trenčianska defenzíva je pozorná.

20:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 17:51 .

Skončila sa nám prvá tretina, v ktorej sme videli po jednom góle na každej strane. Najprv v 14.minúte otvoril skóre Pavlikovský, o tri minúty neskôr vyrovnal Semorád. Škvrnou na prvej tretine bol faul Hlinku na domáceho Krejčího, za ktorý obdržal hráč hostí 2+10 minút. Veríme, že v zostávajúcom priebehu zápasu už takéto zákroky neuvidíme a Michal Hlinka sa bude prezentovať najmä svojím nesporným hokejovým umením.

20:00

19:20
    Petrovický nebezpečne strieľal od mantinelu, Barošov betón bol ale dostatočne rýchly.

19:04
    Viktor Fekiač teraz vypálil spoza obrancu a získal pásmo pre domáci tím.

18:19
    Opäť Chábera takmer dostal gól popod rameno. Mrázova strela mu vypadla a odpálil ho spoza seba až na poslednú chvíľu.

17:48
    Šanca Trenčína, výborne však zasiahol Frederik Fekiač, ktorý zblokoval strelu jedného z obrancov hostí. Následne bola hra prerušená kvôli postaveniu hosťujúceho hráča v bránkovisku.

17:10
    Domáci sa teraz previnili proti pravidlám a dopustili sa zakázaného uvoľnenia, hra sa tak presúva pred Baroša.
    SEMORÁD - 1:1

16:10

A je vyrovnané po výbornej robote Žilku v útočnom pásme. Puk sa dostal k JANOVI SEMORÁDOVI a ten prepálil Cháberu popod rameno.
    Asistencie: Viktor Fekiač, Jakub Žilka

15:25
    Trenčania prevzali kontrolu nad zápasom a zatlačili domácich pred Barošom.

14:17
    Pokovičova strela, ktorú vo vzduchu tečoval Mráz, no Chábera si stále drží čisté konto.
    PAVLIKOVSKÝ - 0:1

13:29

Slabé bránenie domácich, ktoré úspešne využili Trenčania na otvorenie skóre. Po závare pred zvolenskou bránou sa presadil strelou od modrej RICHARD PAVLIKOVSKÝ.
    Asistencie: Radek Dlouhý, Patrik Koyš.

13:08
    Krásny prienik Bagina od pravého mantinelu až pred Cháberu, trenčiansky gólman ale úspešne zasiahol.

12:37
    Zvolen v plnom počte, ani Trenčín nevyužil svoju presilovú hru.

12:15
    Pekná kombinácia Trenčína, ktorá však nemala úspešný koniec a Zvolen sa opäť oslobodzuje.

11:45
    Škvaridlo nazbieral cenné sekundy a domáci sa teraz dobre bránia.

11:05
    Baroš krásne vypichol puk a Zuzin ho následne odpálil cez všetky čiary.

10:37
    Dve minúty za hákovanie dostal Viktor Fekiač.

10:10
    Vylučovať sa bude aj na domácej strane, signalizované vylúčenie pre Zvolen.

09:30
    Baroš prikryl puk a vhadzuje sa pred jeho bránou.

08:48
    Koniec presilovej hry pre Zvolen, hostia hrajú s piatimi hráčmi.

08:28
    Zuzinova obrovská šanca, po ktorej sa už triasla sieť, no bola to len bočná sieť na Cháberovej bráne.

08:07
    Nebezpečná strela Bagina, ktorá však tesne minula bránu.

07:20
    Zvolenčania sa v presilovej hre nevedia dostať do pásma.

06:48
    Hlinka dostal za napadnutie hlavy a krku 2+10 a 2 minúty za údery a Puliš 2 minúty za údery. Domáci budú hrať presilovku.

06:48
    Rozhodcovia sa teraz radia o treste, no vyzerá to, že Hlinka nedostane trest do konca zápasu, čo by bolo veľmi šokujúce.

06:48
    Odporný faul Hlinku na Krejčího, do ktorého sa následne pustil aj na ľade. Veľmi nešportové správanie trenčianskeho hokejistu.

06:40
    Hlinka teraz nebezpečne pálil, ale netrafil.

05:50
    Hostia striedajú a následne sa Ryzák snažil o rozohrávku, tá mu ale nevyšla podľa predstáv.

05:09
    Potlesk zvolenských tribún pre domácich hokejistov, ktorí teraz hrajú dobre, no Trenčín sa taktiež hlási o slovo a Baroš likvidoval nebezpečný teč.

04:30
    Domáci zvierajú teraz svojho súpera, Chábera je však pozorný a drží zatiaľ čisté konto.

03:45
    Krejčí krásne vyviezol puk z pásma, následne si takmer nakorčuľoval do šance, chýbali mu centimetre.

03:11
    Zakázané uvoľnenie domácich, hra sa sťahuje pred Baroša.

02:40
    Ďalšia šanca hostí, ani tentoraz však Hudec neprekonal Baroša.

02:20
    Zuzin sa snažil preniknúť cez trenčiansku obranu, tá však bola pozorná.

01:30
    Viktor Fekiač sa snažil prihrať puk na Žilku, Melichárek však vystihol a vyviezol puk z pásma.

01:04
    Chábera radšej prerušil hru po tom, čo k nemu dokorčuľoval Juraj Jurík.

00:40
    Prvá šanca Trenčína, s ktorou si však Baroš poradil.

00:28
    Prvé prerušenie hry v tomto zápase, Bagin nezachytil puk na modrej čiare a je z toho ofsajd.

00:01

Vo Zvolene už dozneli tóny slovenskej hymny a všetko je pripravené na začiatok zápasu.

HKm Zvolen: Baroš (Petrík)- Bagin Juraško (C), Zuzin Brabenec (A) Puliš- Krejčí Andersons, Obdržálek Klíma Škvaridlo (A)- Demiters Pokovič, Klhůfek Mráz Jurík- F. Fekiač, Semorád V. Fekiač Žilka- Ďaloga

Tréneri: Josef TUREK- Andrej PODKONICKÝ

Dukla Trenčín: Chábera (Kutej)- Pavlikovský (A) Holenda, Novák Dlouhý Hlinka- Nechala Rehák, Šišovský Nemec (A) Vozdecký- Drgoň Ryzák, Gašparovič Petrovický (C) Melichárek- Trška Zaremba, Hudec Zlocha Koyš

Tréneri: Ján KOBEZDA- Marcel HANZAL

Rozhodca: Juraj KONC- Lukáš KACEJ, Matúš STANZEL.

Vážení športoví priatelia, šláger dnešného kola Tipsport extraligy sa dnes bude hrať pod Pustým hradom, kde domáci Zvolenčania privítajú Duklu Trenčín. Miernym favoritom sú Bryndziari, ktorí odohrali veľmi dobre posledné náročné duely na ihriskách súperov, kde porazili svojich priamych konkurentov. V derby zápase v Banskej Bystrici zvíťazili 5:2 a v piatok porazili Nitru po dokonalom obrate 4:3. Zvolenčanov však môžu mrzieť prehry s mužstvami z druhej polovice tabuľky. Postupne podľahli Piešťanom, Žiline a naposledy doma Popradu. Zvolenčania sa nachádzajú na treťom mieste, ale oproti Košiciam a Nitre majú zápas k dobru. V prípade víťazstva môžu oboch preskočiť a stať sa staronovým lídrom.

Trenčanom sa v poslednom období vôbec nedarí. Z posledných piatich duelov vyhrali iba jeden, aj to až v predĺžení v Martine po výsledku 3:2. Body však stratili v zápasoch s Nitrou, Košicami, v Piešťanoch a naposledy doma s Popradom. Hokejistom Dukly patrí aktuálne šiesta priečka, ale na štvrtú Banskú Bystricu strácajú len 2 body.

Stretnutie má naplánované úvodné buly na 17:00 a ja vás pozývam k sledovaniu nášho podrobného textového prenosu!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Tomáš Melicherčík

Góly a asistencie: 17. Semorád (Fekiač V., Žilka), 23. Semorád (Bagin, Fekiač V.), rozh. náj. Brabenec – 14. Pavlikovský (Dlouhý, Koyš), 22. Gašparovič (Petrovický, Ryzák)