Buffalo – LA Kings 2:1 (po pr.) | Montreal – Ottawa 3:1 (kon.) | Tampa Bay – Washington 1:2 (kon.)
Columbus – NY Islanders 2:3 (po pr.) | St. Louis – Dallas 3:0 (kon.) | Nashville – Colorado 2:3 (kon.)
Arizona – Carolina 4:5 (po pr.) | Calgary – NY Rangers 5:4 (po pr.) | San Jose – Minnesota 0:2 (kon.)

Ondřej Palát (TBL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 3:34
    Andrej Šustr (TBL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:57 (04:14:01)

Tři hvězdy utkání:
    1. Braden Holtby (WSH) 36 zák., 1 gól, 97,2%
    2. Nikita Kučerov (TBL) 1+0
    3. Victor Hedman (TBL) 0+0

Tak a je za námi utkání, ve kterém byl favorit jasně daný, ale kdo sledoval tento zápas, tak musí vědět, že Tampa byla Capitals minimálně vyrovnaným soupeřem. Třetí třetiny byla ve většině v režii Tampy, která zaslouženě snížila, když se 11 minut před koncem prosadil Kučerov. Vyrovnat se domácím bohužel nepovedlo a hosté si tak do Washingtonu odvážejí výhru.

59:56
    Holtby zastavil puk mířící do branky hokejkou a Caps tohle udrží!

59:51
    Oddechový čas pro domácí.

59:51
    Kuzněcov namířil přes celé hřiště a kotouč skončil tyčce branky domácích! Icing hostí.

59:29
    Stamkos dostal puk do pásma a domácí zvyšují svůj tlak.

59:12
    Puk ve středním pásmu na holích domácích.

58:47
    Callahen zavezl puk do pásma a Bishop míří na střídačku!

58:06
    Za Bishopem zvoní tyč!

57:52
    Alzner vybojoval puk na Stamkosovi a hosté mohou zaútočit.

57:34
    Hedman se opřel do puku a Holtby musel vyrazit kotouč mimo hřiště!

57:31
    Filippula bojuje o puk v rohu kluziště s Kuzněcovem.

57:14
    Špatná rozehrávka v závěru utkání znamená zakázané uvolnění Washingtonských hokejistů.

56:58
    A vzápétí jej odevzdává.

56:43
    Williams získal kotouč v útočném pásmu.

56:06
    Bishop rozehrává po zachycení nahození Alznera a vypořádal se i se společností dvou hostujících forvardů.

55:48
    Holtby vychytal pronikajícího Killorna a s ubíhajícím časem se šance Tampy snižují.

55:34
    Kuzněcov se zpomalil ve středním pásmu a je odpískán ofsajd.

54:52
    Opět se hostům nepovedlo poslat puk za modrou čáru, tlak domácích už alespoň není tak enormní.

54:14
    Hosté dokázali zavést puk alespoň za branku Bishopa, kde o něj sice přicházejí, ale alespoň našetřili několik vteřin.

53:55
    Stamkos se dostal do veliké šance, ale Holtby odolává!

53:45
    Holtby přerušuje hru a následuje komerční přestávka.

53:20
    Nesterov minul z pravého kruhu branku Holtbyho!

52:55
    Johansson z mezikruží minul branku Bishopa!

52:37
    Až teď se to hostům povedlo a Johansson vyváží puk

52:00
    Domácí jsou u všech kotoučů dřív, hosté mají problémy s posunutím puku do středního pásma.

51:48
    Šance na skórování ve třetí třetině: 9:0

50:51
    Brown se hnal sám na Holtbyho z levé strany, ale gólman hostí si poradil.

50:20
    Hosté mohli hrát, zakázané uvolnění se nepíská, domácí tlak na obranu hostí roste.

Střely na branku: 31:20

49:40
    Domácí si opět vytvářejí tlak a Holtby musí být v permanenci.

49:16
    Carlson dostal přihrávku na modrou čáru, ale nedokázal překonat Bishopa.

48:47
    Ovečkin minul z pravé strany branku Bishopa.
    KUČEROV - 1:2

48:05
    Tampa právě vstřelila branku!
    NIKITA KUČEROV dostal precizní přihrávku na levý kruh a střelou z voleje posílá kotouč o tyčku za brankovou čáru. Asistence: Anton Stralman, Steven Stamkos.

48:00
    Domácí se usadili v pásmu a vytvářejí si tlak.

47:33
    Niskanen – dvě minuty za podražení.

47:05
    Domácí se dostali do veliké šance, ale Holtby stále neprůstřelný!

46:40

46:33
    Kombinace domácích byla narušena a puk byl vyhozen k Bishopovi.

46:07
    Holtby přerušuje hru, hosté mohou vystřídat.

45:55
    Hedmanova střela zůstala na síťce konečně si domácí vytvářejí tlak.

45:14
    A je tu další vyhození Caps, domácím se nedaří usadit se v pásmu.

44:39
    Hosté vyhazují až za Bishopa.

44:36
    Dvě minuty za podražení pro střelce druhé branky Caps – Jevgenije Kuzněcova.

44:15
    Burakovsky nahodil puk do pásma a hosté střídají.

43:48
    Zvýšený tlak Caps řeší domácí icingem.

43:27
    Niskanenovi ujel kotouč při střele, ale Caps stále u puku.

42:51
    Nejprve se nepovedlo dvakrát rozehrát domácím a byl z toho icing a teď se to samé daří hostům. Hra je oproti předchozím třetinám kouskovaná.

41:40
    Tampa vletěla do třetiny jako politá živou vodou, uvidíme, jak dlouho to domácím vydrží.

41:23
    Andrej Šustr nastřelil tyčku branky Holtbyho!

41:01
    Williams přitažen při přechodu do útočného pásma ztrácí kotouč.

40:21
    Střela Hedmana sražena mimo hřiště.

40:17
    V souboji dvou čísel 77 měl navrch domácí Hedman a je odpískán další icing.

40:10
    Hned po deseti vteřinách se hostujícímu celku nepovedlo rozehrát a puk skončil na zakázaném uvolnění.

40:01

Skončila druhá třetina, ve které jsme podobně jako v té první mohli sledovat velice pěkný a vyrovnaný hokej. Stejně jako v první třetině jsme mohli vidět jednu branku, o kterou se postaral Jevgenij Kuzněcov, který si pohrál s defenzívou domácích.

40:00

39:47
    Williams chtěl překvapit Bishopa střelou z brankové čáry, ale ten se nenechal.

39:33
    Ovečkin mohl jít po pěkné kličce sám na branku, ale kotouč mu utekl k mantinelu.

39:15
    Ovečkin ztratil puk u mantinelu a domácí mohou jít kupředu.

39:01
    Začala poslední minuta druhé periody!

38:45
    Namestnikov se hnal sám na Holtbyho, ale ten je dnes neprůstřelný!

38:16
    Bishop rozehrál útočnou akci domácích, ale ti rychle přichází o kotouč.

37:28
    Kuzněcov našel Williamse, který se hnal na Bishopa, ale jeho krátká forhendová klička končí pouze v náručí domácího gólmana.

37:05
    Hedman ve snaze založení rychlého protiútoku vyhodil prudce puk ze třetiny, ten ale doklouzal na icing.

37:00
    Ovečkin nahodil do pásma.

36:40
    Pokus o vysunutí Ovečkina hostím nevyšel a je tak odpískáno zakázané uvolnění i na druhé straně.

36:16
    Niskanenova střela sražena vedle branky Bishopa.

36:06
    Domácí špatně rozehráli a je odpískáno zakázané uvolnění.

35:47
    Holtbyho branka posunuta, vhazovat se bude ve středním pásmu.

35:37
    Bishop vypomohl obráncům s rozehrávkou a domácí útočí.

35:07
    Holtby přerušuje hru.

34:35
    Domácí teď několika pokusy z bezprostřední blízkosti odstřelovali Holtbyho, ale ten udržel čisté konto!

34:20
    Oshie výrazně zpomalil při přechodu do útočného pásma a je odpískán ofsajd.

33:55
    Schmidt a Brown oba shodně 5 minut za rvačku.

33:55
    Schmidt a Brown se rozhodli pro pěstní souboj, jehož vítězem je hostující forvard.

33:33
    Chimerova střela nadělala vrásky Bishopovi, ale ten si poradil.

33:05
    Další zmatky v brankovišti domácích naštěstí pro domácí nekončí brankou.

32:34
    Domácí by rádi odpověděli, ale jejich nervozita hraje do karet spíše hostujícím hráčům.

32:13
    Kučerov byl sestřelen klasickým stromem, vzápětí odpískána přihrávka rukou.
    KUZNĚCOV - 0:2

31:16
    Washington právě vstřelil branku!
    Nádherná akce hostujícího útočníka, který se po chybě domácích beků dostal do situace 2 na 1! JEVGENIJ KUZNĚCOV tak dlouho naznačoval touhu přihrát až si to namířil za branku, ale jakmile Bishop opustil místo u tyčky, tak stačil Kuzněcov poslat puk za brankovou čáru! Asistence: John Carlson

30:38
    Holtby vyráží střelu od modré čáry do rohu kluziště. Domácí tlak graduje.

30:17
    Domácí drží puk na hokejkách a hledají cestu k brance Holtbyho.

29:10
    Carle přejel modrou čáru, vystřelil a Holtby přerušil hru. Následuje komerční přestávka.

28:38
    Ovečkinova formace na ledě.

28:04
    Kuzněcov objížděl branku, ale nedokázal svou kličku dotáhnout a zasunout puk do prázdné branky!

27:37
    Bishop vykopl střelu z mezikruží!

26:57
    Niskanen se po naskočení z trestné lavice dostal do šance, ale minul branku Tampy.

26:18
    Oshie se výborně vrátil a zablokoval Stamkostovi hokejku tak, aby nemohl zakončit.

25:56
    Stamkos minul z výborné pozice tři tyče!

25:18
    Willsonovi se podařilo dostat puk až k Bishopovi a jde střídat.

25:01
    Domácí se usadili v útočném pásmu a kombinují.

24:47
    Niskanen potrestán dvěma minutami za podražení.

24:06
    Killornova střela nevystrašila Holtbyho, ten přerušuje hru.

23:38
    Třetí formaci hostí se podařilo šikovně přejít do útočného pásma, kde vyrábí problémy domácí obraně.

23:25
    Kotouč se nebezpečně odrazil od zadního hrazení před branku Washingtonu, Holtby tak raději přerušuje hru.

22:50
    Ovečkinovu střelu zblokoval vlastním tělem Nesterov.

22:20
    Niskanen vyhodil tak šikovně, že puk nedoklouzal na zakázané uvolnění.

22:03

21:05
    Po chybě Bishopa se k puku dostal Willams, ale domácí gólman se stihnul vrátit do branky!

20:55
    Hostujícím hráčům se podařil vyhodit až k Bishopovi.

20:30
    Domácí začínají třetinu přesilovou hrou.

20:01

Střely na bránu: 11:9

Je za námi první perioda utkání mezi Tampou a Washingtonem, viděli jsme mnoho velikých šancí na obou stranách, také velké množství fantastických zákroků obou brankářů a jednu branku, kterou ve třetí minutě vstřelil hostující Beagle.

20:00

19:58
    Dvě minuty za nedovolené bránění brankáře pro hostujícího Bäckströma.

19:36
    Oshie se nedostal k puku, domácí tak rozjíždějí jednu z posledních akcí.

19:25
    Alzner se po pasu od Niskanena dostal ke střele od modré čáry, ale Bishop připraven.

19:01
    Ovečkin sprintoval za kotoučem, ale nevybojoval.

18:40
    Ačkoli puk v rohu vybojovali domácí, tak se ke střele dostali celek Washingtonu, ale Bishop připraven.

18:20
    Boj o kotouč v rohu útočného pásma hostí prozatím nerozhodný.

18:07
    Williams si dovolil na modré čáře jednu kličku navíc a dostal tak své spoluhráče do ofsajdu.

16:52
    Hedman se po příhře od Paláta dostal ke střele, ale minul prostor, který stráží Holtby.

16:24
    Hedman vystřelil ihned po přechodu přes modrou čáru, ale jeho střela byla sražena mimo hřiště.

15:44
    Burakovsky trefil tyč Bishopa! Neuvěřitelné štěstí se teď drží domácích!

15:25
    Bishop zastavil nebezpečnou střelu Chimery!

14:54
    Hostí se dostali do úniku 3 na 1, ale zpětná přihrávka do brankoviště nikoho nenašla!

14:38
    Střela Marchessaulta končí v lapačce Holtbyho.

14:27
    Holtby svým zákrokem přerušuje hru – následuje komerční pauza.

14:11
    Orlovova střela trefila vnější stranu tyče!

13:54
    Niskanenova střela ztečována mimo hřiště.

13:41
    T.J.Oshie dostal puk mezi kruhy, ale Bishop si připsal další důležitý zákrok!

13:31
    Carlsonova střela končí ve výstroji Holtbyho, oba celky střídají.

12:54
    Icing hostí, hra se stěhuje před Holtbyho.

12:34
    Bäckström se dostal do úniku, ale jeho klička nedokázala vyzrát na Bishopa!

12:24
    Kombinace hostí dospěla ke střele Carlsona, ale ten trefil pouze obránce.

12:06
    Dvě minuty za hákování odsedí domácí Filippula. Další šance pro hostující tým.

11:50
    Bude se opět vylučovat na straně domácích.

11:27
    Domácí se perfektně brání, dokonce získali nějaké vteřinky navíc držením puku v útočném pásmu.

10:50
    Ovečkin ztratil kotouč v útočném pásmu a domácí vyhazují.

10:05
    Wilson (WSH) – 5 minut rvačka
    Blunden (TBL) – 5 minut rvačka, 2 minuty hrubost

10:05
    V rohu kluziště se strhla rvačka!

09:17
    Galievova střela jen těsně minula horní patra Bishopovi branky!

08:30
    Kuzněcov špatně vyhodil a k puku se dostal Namestnikov, ale nepřekonal Holtbyho.

07:35
    Paláta nahodil puk do pásma, kde jej společně se Stamkosem vybojoval.

07:16
    Domácí vyhodili kotouč na zakázané uvolnění a na led opět skáče Ovečkin.

06:59
    Po chybě domácích v rozehrávce se k puku dostal Alex Ovečkin a za Bishopem zvonila tyčka!

06:46
    Ofsajd zastavuje útočnou akci T.J.Oshieho.

06:19
    Útočnou akci hostí zastavila domácí obrana a oba týmy střídají.

05:55
    Chorneymu se nepodařilo dostat kotouč z obranného pásma.

05:15
    Kuzněcov našel za obranou domácích Johanssona, ale ten nedokázal svou kličkou překonat Bishopa.

04:48
    Kučerovovu střelu Holtby zachytil a přerušil tak hru. Vhazování po levici hostujícího gólmana.

04:35
    Holtby podruhé v utkání vychytal Filippulu v tutovce! Palát nahrával puk před branku domácímu forvardovi, ale ten nedokázal překonat Holtbyho!

04:16
    Domácí se usadili v útočném pásmu a hledají si pozici pro střelu.

03:25
    Niskanenova střela naděla Bishopovi problémy, ale nakonec se domácímu gólmanovi podařilo zachytit puk a přerušit hru.

03:01
    Vstřelená branka vlila krev do žil hostujícím hráčům, kteří působí velice aktivně a snaží se navýšit skóre.
    BEAGLE - 0:1

02:09
    JAY BEAGLE se dostal k dorážce na úrovni brankové čáry a o záda Bishopa posílá puk za záda domácího gólmana! Asistence: Stanislav Galiev.

1:45
    Holtby musel předvést výborný zákrok proti Filppulovi a drží tak čisté konto!

00:01

V Tampě se již vše připravuje k utkání. Začátek zápasu bude již tradičně pozdržen.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Gudlevskis) – Stralman, Hedman, Carle, Garrison, Coburn, Šustr, Nesterov
    – Drouin, Stamkos, Killorn – Palát, Filppula, Kučerov – J.T. Brown, Boyle,Callahan – Namestnikov, Marchessault

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Schmidt, Carlson, Alzner, Niskanen, Orlov, Chorney – Ovečkin, Bäckström, T.J. Oshie – Johansson, Kuzněcov, Williams – Chimera, Beagle, Galiev – Burakovsky, Laich, Wilson

Rozhodčí: Charron, Peel – Murphy, Cherrey.

Tým okolo Alexandera Ovečkina si připsal 40 bodů z 27 utkání a to znamená druhou příčku východní konference.
    Bodování Capitals vede Jevgenij Kuzněcov, který si připsal 27 bodů (8+19). Brankoviště Caps ovládá Braden Holtby (92.76%).

29.11. 2015 Toronto Maple Leafs – Washington Capitals 2:4
    4.12. 2015 Montreal Canadiens – Washington Capitals 2:3
    5. 12. 2015 Winnipeg Jets – Washington Capitals 2:1
    9.12. 2015 Washington Capitals – Detroit Red Wings 3:2sn
    11. 12. 2015 Florida Panthers – Washington Capitals 4:1

Tampa si z 29 utkání připsala 31 bodů, což znamená příčku s číslem 11 ve východní konferenci. Kanadské bodování týmu vede Steven Stamkos který si připsal 21 bodů za 11 branek a 10 asistencí.

11. 12. 2015 Tampa Bay – Ottawa Senators 4:1
    7.12.2015 Los Angeles – Tampa Bay 3:1
    6.12.2015 San Jose – Tampa Bay 3:4
    3.12.2015 Anaheim – Tampa Bay 1:2
    29.11.2015 Tampa Bay – NY Islanders 2:3

Vítáme vás utkání Tampa BayWashington Capitals, utkáním vás provede Kryštof Severa. Utkání začíná v 01:00.

Kryštof Severa

Góly a asistencie: 49. Kučerov (Stralman, Stamkos) – 3. Beagle (Gailev), 32. Kuzněcov (Carlson)

– Blunden, Stamkos, Killorn – Palát, Filppula, Kučerov – J.T. Brown, Boyle,Callahan – Namestnikov, Marchessault

Rozhodca: Charron, Peel – Murphy, Cherrey