Brno – Mladá Boleslav 1:1 (kon.) | Liberec – Slavia 2:1 (kon.) | Jihlava – Zlín 2:2 (kon.)
Ostrava – Sparta Praha 0:1 (kon.) | Plzeň – Dukla Praha 3:0 (kon.)
FC Slovan Liberec
2:1 (0:1)
SK Slavia Praha
cz Nedeľa 06.12.2015, 14:00 • U Nisy • První fotbalová liga (CZ) • 16. kolo

To je ode mě ze stadionu U Nisy všechno. Těším se s vámi na shledanou u dalších přenosů v jarní části sezony. (15:55:18)

To znamená, že Liberec přezimuje na čtvrté příčce v tabulce pouze o skóre za Mladou Boleslaví, kterou však ve vzájemném utkání porazil. Slavia pak bude prozatím pátá, tři body za zmíněnou dvojicí.

Máme za sebou velmi zajímavé utkání, v němž si nakonec pro tři body dokráčeli domácí. Slavia zásluhou Jaromíra Zmrhala vedla, ale Slovan dokázal během dvou minut ve druhé půli otočit a nakonec se tedy raduje z výhry 2:1.

90+4

90+4
    Hovorka odkopává do bezpečí, Slavia bude muset založit akci ze své vlastní poloviny.

90+3
    Delarge v brejku hledal Rabušice, ale jeho přihrávka nebyla přesná.

90+3
    Šural s Coufalem ušetřili svému týmu opět několik drahocenných sekund.

90+2
    Hovorka si za zády udržel Milana Škodu, Koubek si tak pohodlně mohl dojít pro balon.

90+1
    Hosté se opět nastěhovali na polovinu Slovanu.

90
    Rabušic měl na noze třetí branku domácích! Po špatné rozehrávce Berkovce šli Josef Šural s Rabušicem dva na jednoho obránce, Šural vyslal do úniku svého spoluhráče a před ním už stál jen brankář, se zakončením si však Michael Rabušic počínal lajdácky a vysoko přestřelil.
    SK Slavia Praha dnes přišla o jednu z největších fanynek.

88
    A znovu končí balon pouze u strážce domácí branky. To Libereckým vyhovuje, zato Slavia bude muset přidat.

87
    Míč se nyní dostal ke Koubkovi, který šetří čas.

86
    Slovan se už zaměřuje především na defenzivní úkoly, tlak Slavie roste.

85
    Slovan naposledy střídá, Ondřeje Machuču nahradí na trávníku Josef Šural.

84
    Po dlouhém obléhání branky Slovanu přilétl do vápna centr, který se odrazil až k Zmrhalovi a ten vyslal na bránu střelu, která jistě mířila do růžku branky. Tam by míč také skončil, nebýt úžasného zákroku Tomáše Koubka, který míč vyrazil na roh.

82
    Delargův rodící se brejk zastavil praporek pomezního sudího.

81
    Hrubý zkusil vypálit zpoza vápna, ale vysoko přestřelil.

80
    Slavia nadále obléhá domácí branku, ale bez úspěchu.

79
    Herolinda Shalu pro závěrečnou desetiminutovku nahradí Jan Sýkora.

79
    Zmrhal se snažil přihrát před branku na Škodu, ten se však k balonu neprocpal.

77
    Souček se po ztrátě balonu dostal do výměny názorů s Rabušicem, za což vidí žlutou kartu.

76
    Delarge vybojoval rohový kop pro Slovan, ze kterého však domácí nezahrozili.

75
    Slovan mohl vést o dvě branky! Coufal načechral z pravé strany milimetrový centr přímo na hlavu Herolinda Shaly, který stál sám před brankářem, ale zamířil těsně vedle!

74
    Do liberecké šestnáctky letěl centr z pravé strany, který si ale nenašel cestu k žádnému ze spoluhráčů. Místo toho následoval odkop Lukáše Pokorného.

73
    Po mnoha přerušeních už se konečně opět hraje. Slavia se hned tlačí dopředu.

71
    Slavia potřetí střídá, ze hřiště odchází Simon Deli, přichází Robert Hrubý.

71
    A právě Machuča zůstal po tvrdém střetu ležet na druhé straně hřiště, sudí Jílek se však dlouho neměl k přerušení hry, za což mu po dlouhých desítkách sekund bez přerušení pořádně vyčinil David Pavelka.

69
    Po střetu s Machučou zůstal na zemi ležet Voltr, už se ale zvedá a bude moci pokračovat.

67
    Slavia znovu střídá, Mikulu nahradí Radek Voltr.

66
    Po tvrdém střetu vidí Michael Rabušic žlutou kartu.

Dnešní utkání sleduje 6919 diváků.

65
    Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Levan Kenia, přichází Miljan Vukadinovič.

64
    Po rohu Pokorný v souboji přetlačil Berkovce a dostal se k míči, ale nakonec zakončit nedokázal.

63
    Hra se nyní poněkud obrátila, jsou to hosté, kdo musí hrát, naopak Slovan číhá na brejky. Po jednom z nich Delarge vybojoval roh.

62
    K míči se nyní po delší době dostali sešívaní, budou však muset kombinovat až z vlastní poloviny.

61
    A Slovan zatím nepolevuje, hned následoval Bakošův centr, který však Mudru nenašel.

59
    Liberec právě vstřelil branku!
    Tak to je ovšem neskutečný průběh! Ještě před minutou a půl Slovan prohrával, nyní však vede! Po rohovém kopu se míč odrazil k DAVIDU PAVELKOVI a ten ranou z hranice vápna poslal domácí do vedení.

59
    Slovan najednou ožil a znovu je nastěhován před Berkovcem.

58
    A je vyrovnáno! Z ničeho nic se za velkým vápnem odrazil míč k Michaelu Rabušicovi. Už se zdálo, že prováhal ideální příležitost k zakončení, když si natáhl míč do vápna a poslal přízemní centr před branku. Tam už stál připravený MAREK BAKOŠ a přesnou ranou srovnal na 1:1.

58
    V souboji kapitánů poslal Škoda k zemi Pavelku a sudí píská faul.

57
    Aut Vladimíra Coufala však dolétl pouze do zámezí a následuje Berkovcův výkop.

56
    Pavelka v souboji se Zmrhalem vybojoval pro domácí balon.

54
    Slovan dnes poprvé střídá, ze hřiště odchází Milan Kerbr, přichází Marek Bakoš.

54
    Slovan mezitím zakládá útočnou akci z vlastní poloviny.

53
    Za pomoci masérů se již Shala přesunul mimo hřiště a bude se moci pokračovat ve hře.

52
    Na druhé straně měl Liberec šanci rozehrát standardní situaci, ale Shala ani Delarge se po centru k míči nedostali. Shala byl navíc ve výskoku nejspíš udeřen do obličeje, což je po jeho nedávné zlomenině nosu jistě nepříjemné.

51
    Přetažený centr hostujícího týmu končí autem Slovanu.

50
    Kerbr přišel o balon a Slavia bude moci zaútočit.

49
    A také rohový kop Hovorka hlavou odvrátil do bezpečí.

48
    Na druhé straně vybojovala Slavia přímý kop z prostoru rohového praporku, centr však Hovorka odvrátil na roh.

47
    První pokus Slovanu o útok ve druhé půli končí nepřesnou přihrávkou na Rabušice, následovat bude odkop Martina Berkovce.

46
    Frydrych se provinil taktickým faulem na Shalu a vidí od rozhodčího žlutou kartu.

46
    Hned v úvodu druhé půle opět přišla řada zmatků domácích, po nichž mohl střílet Škoda, jeho rána ale neprošla přes obranný blok.

46

Hráči se již vracejí na trávník, brzy bude moci začít druhá půle.

Máme za sebou první půli, která příliš zajímavých momentů nepřinesla. Už ve druhé minutě se po přímočaré akci prosadili hosté, které poslal do vedení Jaromír Zmrhal. Od té doby Slavia zejména pozorně bránila a Slovanu příliš šancí nenabídla. O to více musí domácí mrzet neproměněná gólovka ze samotného závěru první půle. Uvidíme, zda Liberec ve druhém poločase dokáže v souboji sousedů v tabulce zabrat a vyrovnat nebo dokonce otočit.

45+1

45+1
    Tak to je pro domácí velká škoda! Po standardní situaci v podání Milana Kerbra dolétl balon až na malé vápno, kde ho špičkou kopačky nasměroval na branku Dzon Delarge, mířil však pouze do prostoru, kde stál Martin Berkovec. Ten by jinak pravděpodobně neměl šanci zasáhnout.

45
    Kenia obral Pokorného o míč na půlicí čáře, ale zákrok byl posouzen jako nedovolený. Slovan tak bude rozehrávat.

44
    Pomalu se blíží závěr poločasu a Slovan se stále marně snaží recept na pozornou obranu Slavie.

42
    Následoval rychlý přechod Slavie do útoku a Frydrych zprava hledal své spoluhráče ve vápně. K Mikulovi se sice nejprve balon nedostal, ale Pokorný ho k němu následně přeci jen smolně posunul a hostující hráč okamžitě střílel, rána mu ale vůbec nesedla a Koubek předvedl pouze velmi snadný zákrok.

41
    Delarge nejprve ztratil balon, ale následně se zodpovědně vrátil zpět a svou chybu napravil obranným zákrokem.

40
    U míče jsou i nadále častěji domácí a před Berkovce přilétlo hned několik centrů, ani jeden však nenašel svého adresáta.

39
    Rabušic se snažil přihrávkou najít Vladimíra Coufala, přehnal to však s razancí a míč doputoval až za čáru. Berkovec bude odkopávat.

37
    Míč po rohu nebezpečně prolétl pokutovým územím, ale nakonec ho nikdo z domácích neusměrnil na branku a celá situace se opakovala. Ani napodruhé pak Slovan Martina Berkovce neohrozil.

36
    Po Pokorného centru vybojoval Herolind Shala alespoň rohový kop pro Liberec.

35
    Pavelka si sice nejprve udělal za velkým vápnem prostor, ale jeho následná střela mířila pouze vedle pravé tyče.

33
    Před Karlem Pitákem se zničehonic otevřel prostor pro samostatný průnik z rohu vápna na branku, stoper David Hovorka však včasným návratem dokázal vypíchnout zkušenému záložníkovi míč těsně před zakončením.

33
    Pokorného odkop skončil pouze u Martina Berkovce.

31
    Mudra hledal Rabušice, který před Berkovcem vybojoval balon, ale byl už příliš z úhlu a po jeho centru následovala pouze lehká hlavička Jana Mudry do Berkovcových rukavic.
    Kotel fanoušků Slavie Praha dostala úvodní branka do varu.

30
    Nyní se k centru po delší době dostal Kerbr, obrana hostí však snadno odvrací do bezpečí.

29
    Domácí se v posledních minutách velmi trápí, také další rozehrávka skončila nyní pouze v autu.

28
    Série zmatků a nepřesností Slovanu nakonec končí zakončením Milana Škody, lehká střela však doskákala pouze do rukavic Tomáše Koubka.

27
    Další nadějně se rozjíždějící akci Slovanu přerušil nepřesnou rozehrávkou Coufal.

26
    Po centru do liberecké šestnáctky se k zakončení dostal Kenia, ale jeho pokus srazila obrana na roh.

25
    Slovanu se nedaří přijít s nějakým překvapivým momentem, který by využili k překonání hostující obrany, a zatím se nemohou dostat do žádné výraznější šance.

24
    Na levém křídle se nabízel prostor pro Zmrhala, Delarge se však vrátil zpět včas a vypíchl mu míč na roh.

23
    Pavelka si zkusil píchnout míč mezi bránící hráče, jeho pokus ale nevyšel a k balonu se dostali hosté.

22
    Piták zůstal chvíli ležet na zemi, ale bude moci pokračovat ve hře bez ošetření.

21
    Mudrův aut končí pouze v zámezí, Liberec tak přichází o balon.
    Pohled do sektoru fanoušků Slavie, kde určitě panuje spokojenost.

20
    Rabušic byl nyní faulován na polovině hřiště, Slovan bude znovu rozehrávat.

19
    Na druhé straně mohl do vápna zkusit proniknout Rabušic, do své kličky se ale zamotal a nakonec o balon přišel. Následuje Berkovcův odkop.

18
    Slavia se nakrátko nastěhovala na polovinu soupeře a po standardní situaci mohla zahrozit. Míč se odrazil mimo pokutové území k Pitákovi, jeho střelu ale Koubek bez potíží kryje.

17
    Lukáš Pokorný nejspíš utržil nějaké drobné krvavé zranění, každopádně byl v přerušení odeslán rozhodčím za pomezní čáru na ošetření.

17
    U míče jsou opět Liberečtí, kteří ale recept na hostující obranný blok hledají zatím marně.

16
    Vladimír Coufal tvrdě zajel do Deliho a vidí žlutou kartu.

15
    To byla z pohledu domácích zajímavá příležitost! Shalův centr letěl do míst, kde stál připravený Delarge, k balonu se ale nakonec neprotlačil, stejně jako Rabušic, který se snažil dorážet.

14
    Mudra s Pokorným však dokázali vybojovat balon zpět a Slovan se opět rychle žene dopředu.

13
    Po delší době kombinuje na polovině soupeře také Slavia.

11
    Machučův centr nejprve vyrazil Berkovec, po krátkých zmatcích pak ve vápně zkusil vypálit Pavelka, ale jeho ostrý projektil do branky nezamířil.

10
    Shala byl faulován u rohového praporku, následuje standardní situace pro Liberec.

9
    A znovu následuje postupná rozehrávka až od stoperů.

8
    Po Pokorného nepřesné přihrávce se hosté na několik okamžiků zmocnili míče, nyní už ale opět drží balon Slovan.

7
    Slavia se opět u míče dlouho neohřála – po Berkovcově odkopu opět rozehrávají domácí. Ti jsou v úvodu sice aktivnější, to nic ovšem nemění na faktu, že spokojenější s vedením musí být jistě hosté.

6
    Do hostujícího pokutového území přilétl z pravé strany nebezpečný centr, ale až k připravenému Mudrovi nedoputoval.

5
    Slovan se však opět dostává k balonu a znovu jsou to tak domácí, kteří se snaží kombinovat a útočit.

5
    Souboj Jana Mudry s Janem Mikulou byl posouzen jako nedovolený, Slavia se dostává k balonu.

4
    Domácí jsou opět u míče a rozehrávají z vlastní poloviny.

3
    Slovan se pokusil odpovědět a nastěhoval se na útočnou polovinu, akce však skončila nepřesnou střelou, kterou na Berkovce vyslal Machuča.

2
    Slavia právě vstřelila branku!
    Tak to je úvod hostujícího týmu! Hned z první akce prodloužil Škoda hlavou míč k JAROMÍRU ZMRHALOVI, ten se vyhnul bránícímu Coufalovi a přesnou ranou otevřel skóre utkání.

1
    Kerbr fauloval Mikulu, Slavia se dostává k míči.

1
    Slovan se ujal rozehrávky a hned se po Hovorkově nákopu tlačil dopředu. Nyní budou domácí vhazovat.

1
    Fotbalisté obou týmů po nástupu na hrací plochu za krásného počasí.

Liberec i Slavie nastoupí ve svých tradičních kombinacích, tedy hosté v červenobílém domácí v modrém.

Rozhodčí Jílek už přivádí aktéry utkání na hrací plochu.
    Fotbalisté Slavie Praha během rozcvičení na stadionu U Nisy.

FC Slovan Liberec: Koubek – Coufal, Hovorka, Pokorný, Mudra – Pavelka (C), Machuča – Delarge, Shala, Kerbr – Rabušic.
    Náhradníci: Hladký – Won, Sýkora, Švejdík, Jefremov, Josef Šural, Bakoš.

SK Slavia Praha: Berkovec – Mikula, Frydrych, Bílek, T. Jablonský – Deli, Souček – Piták, Kenia, Zmrhal – Milan Škoda (C).
    Náhradníci: Řehák – Hrubý, M. Vukadinovič, Holík, Černý, Diop, Voltr.

Rozhodčí: Jílek – Vlasjuk, Vysloužil..

Dobré brzké odpoledne ze stadionu U Nisy. Oba celky se aktuálně rozcvičují na trávníku, za zhruba dvacet minut bude utkání moci začít. Na to, že je již prosinec, panují v Liberci příjemné podmínky, na většinu hrací plochy svítí slunce a teploty se pohybují okolo sedmi stupňů. Uvidíme, zda stejné počasí vydrží během celého utkání.

Nezbývá než čekat, který z týmů bude ve vzájemném střetnutí šťastnější. Jde totiž o hodně – ten, kdo si připíše tři body, přezimuje na příčkách zajišťujících postup do Evropských pohárů. A to už je pořádná motivace.

Fotbalisté Slovanu v neděli odehrají poslední ligové utkání v tomto roce. V případě tříbodového zisku přezimuje Trpišovského výběr na solidním čtvrtém místě tabulky. Z něj nás, byť jen o skóre, po minulém kole sesadila právě Slavia, která využila prohru Slovanu ve Zlíně. Liberečtí si částečně spravili chuť ve čtvrteční odvetě domácího poháru, v níž sice na stadionu ševců po devadesáti minutách znovu prohráli, penaltový rozstřel ale rozhodl o jejich postupu.

A jaké hlasy zní před nedělní bitvou o čtvrtou příčku z liberecké kabiny? „Slavia bude velice nepříjemný soupeř, je druhým nejlepším týmem v zápasech venku a pravidelně tam boduje. Celkově se se vepředu Slavia opírá o Škodu, který hraje ve výborné formě, je to vysoký a silný hráč, který dokáže sklepávat míče a dávat góly. Slavii díky tomu vyhovují víc venkovní zápasy, takže nás čeká na závěr podzimu asi nejtěžší možný soupeř. Od našeho prvního vzájemného utkání v létě, kdy to skončilo 2:2, prokázala Slavia velký progres a zlepšení. Pokud jsme byli doma schopní porazit Spartu, tak bychom měli dokázat porazit i Slavii a určitě se chceme na podzim U Nisy rozloučit s ligou a s našimi fanoušky vítězstvím a pokračovat v sérii úspěšných utkání doma. Doufám, že se proti Slavii naladíme na klíčový duel s Marseille v Evropské lize,“ přeje si kouč Jindřich Trpišovský.

O tom, v čem tkví největší síla sešívaných, má jasno liberecký Milan Kerbr. „Slavii dělá útočník Škoda, to je pan fotbalista. Má neuvěřitelný výběr místa v šestnáctce a všichni hrají na něj. Celkově jde Slavia jako tým nahoru, je tam díky novým majitelům hodně peněz. Podle mě to bude zase ta pravá Slavia, kterou po té menší krizi všichni znali. Čekám atraktivní zápas, jsme rádi, že hrajeme doma a věřím, že tři body zůstanou u nás,“ doufá autor sedmnácti ligových branek.

Nejlepším ligovým střelcem Slovanu je autor šesti branek Marek Bakoš. Pětkrát se trefil reprezentant Šural, který je se třemi finálními přihrávkami společně s Danielem Bartlem, Lukášem Bartošákem a Davidem Pavelkou nejúspěšnějším v počtu asistencí. Nejvíce času na trávníku strávili obránci Pokorný a Coufal, kteří doposud odehráli 1170 minut. Vinou karetního trestu do zápasu se Slavií nezasáhne Lukáš Bartošák.

Ve Slavii se letošní podzim nese ve znamení celkového vzestupu. S novými majiteli v zádech se sešívaným blýská na lepší časy a zlepšené klima uvnitř klubu je znát také na výkonech týmu. Svěřenci trenéra Dušana Uhrina mladšího v lize neprohráli už čtyři kola v řadě a zásluhou kvalitních výsledků se Pražané vyšvihli až na průběžné čtvrté místo, o skóre před náš Slovan.

Trojnásobný ligový šampion v lize naposledy padl v 11. kole, kdy Slavia doma odevzdala všechny body Olomouci. Následovalo vítězství na teplických Stínadlech, domácí remíza v malém pražském derby proti Bohemians, tři body ze hřiště Slovácka a v minulém kole si slávisté v Edenu poradili s Příbramí. Společně s Plzní má Slavia po Spartě druhou nejlepší defenzivu. Jednička mezi tyčemi Martin Berkovec inkasoval v patnácti utkáních jen třináct branek, šestkrát navíc udržel čisté konto.

Slavia se v průběhu podzimní části Synot ligy prezentuje velice dobrými výkony na hřištích soupeřů, odkud přivezla rovnou polovinu ze šestadvaceti získaných bodů. Z úvodních dvou venkovních duelů proti Plzni a Brnu sice sešívání vyšli bodově naprázdno, od té doby ale mimo Eden čtyřikrát zvítězili a dvakrát získali po bodu. Slávisté jsou v tabulce venkovních zápasů na druhém místě, ze sedmi utkání navíc inkasovali pouze čtyřikrát.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.