Smíšená štafeta jednotlivců, Östersund | Vítěz: Norsko (kon.) | | | Smíšená štafeta mužů a žen, Östersund | Vítěz: Norsko (kon.) |
Slalom žen, 1. kolo, Aspen | Vítěz: M. Shiffrinová (USA) (kon.) | | | SuperG mužů, Lake Louise | Vítěz: A. L. Svindal (NOR) (kon.) |
Slalom žen 2. kolo, Aspen | Vítěz: M. Shiffrinová (USA) (kon.) |
Ženy 10 km stíhačka, Kuusamo | Vítěz: T. Johaugová (NOR) (kon.) | | | Muži 15 km stíhačka, Kuusamo | Vítěz: M. J. Sundby (NOR) (kon.) |
Skoky HS142, Kuusamo | (zruš.) | | | Běh 10 km, Kuusamo | (zruš.) |
koniec udalosti
SP - muži 15 km stíhačka, Kuusamo
Vítěz: M. J. Sundby (NOR)
Cíl
|
V cíli už je také Martin Jakš, který končí na pětatřicátém místě, takže si o dvě pozice pohoršil. Dvaašedesátá příčka patří Petru Knopovi a o dvě místa hůře dopadl Peter Mlynár. Dnešní závod se nepovedl Aleši Razýmovi, jenž se propadal a končí až jako sedmdesátý.
|
|
10km
|
Martin Jakš najíždí do posledního okruhu na čtyřiatřicáté pozici a na prvního muže ztrácí přes dvě minuty. Ovšem českému závodníkovi poodjela i skupinka a Martin jede osamocený.
|
|
7,5 km
|
Po polovině trati je Martin Jakš na 33. místě, Peter Mlynár je 61., Petr Knop je na 67. pozici a Aleš Razým se propadl na 71. příčku.
|
|
Důležitá informace ze startu! Jakub Gräer do dnešního závodu nenastoupil.
|
||
2,5km
|
Martin Jakš se propadá a uzavírá skupinu závodníků. Aktuálně mu patří šestatřicátá pozice. Ovšem je dobré, že český reprezentant neztrácí.
|
|
1,4km
|
Martin Jakš jede ve skupině a aktuálně mu patří čtyřiatřicátá pozice.
|
|
Start
|
První metry už ukrojil také Martin Jakš, který odstartoval jako třiatřicátý.
|
|
Do závodu odstartují také čtyři čeští závodníci. Martin Jakš (33), Aleš Razým (54), Petr Knop (62) a Jakub Gräer (78). Naše závodníky doplní ještě slovenský reprezentant Peter Mlynár (66).
|
Pořadí v cíli
1. SUNDBY Martin Johnsrud (NOR) 37:10,0
2. NORTHUG Petter (NOR) + 44,7
3. KROGH Finn Haagen (NOR) + 46,5
4. DE FABIANI Francesco (ITA) + 46,6
5. DYRHAUG Niklas (NOR) + 48,5
6. TÖNSETH Didrik (NOR) + 50,6
7. HARVEY Alex (CAN) + 55,5
8. LEGKOV Alexander (RUS) + 56,0
9. HOLUND Hans Christer (NOR) + 56,2
10. RÖTHE Sjur (NOR) + 57,3
11. VYLEGŽANIN Maxim (RUS) + 1:15,0
12. TURYŠEV Sergej (RUS) + 1:18,1
13. COLOGNA Dario (SUI) + 1:18,8
14. MANIFICAT Maurice (FRA) + 1:20,4
15. JOHANSSON Martin (SWE) + 1:21,2
16. MUSGRAVE Andrew (GBR) + 1:24,1
17. GLÖERSEN Anders (NOR) + 1:25,9
18. RICHARDSSON Daniel (SWE) + 1:27,6
19. POLTORANIN Alexej (KAZ) + 1:36,0
20. JÖNSSON Emil (SWE) + 1:36,8
21. PELLEGRINO Federico (ITA) + 1:45,9
21. USTJUGOV Sergej (RUS) + 1:45,9
23. KERSHAW Devon (CAN) + 1:48,5
24. DOBLER Jonas (GER) + 1:54,9
25. VOLŽENCEV Stanislav (RUS) +2:02,6
26. ANDERSSON Simon (SWE) + 2:11,2
27. NISKANEN Iivo (FIN) + 2:12,0
28. NÖCKLER Dietmar (ITA) + 2:12,7
29. BESSMERTNYCH Alexander (RUS) + 2:16,5
30. BRANDSDAL Eirik (NOR) + 2:20,3
36. JAKŠ Martin (CZE) + 2:35,3
61. MLYNÁR Peter (SVK) + 5:14,2
67. KNOP Petr (CZE) + 5:27,0
69. RAZÝM Aleš (CZE) + 5:31,0
GRÄEF jakub (CZE) DNS
Startovní listina
1. SUNDBY Martin Johnsrud (NOR) 0:00
2. KROGH Finn Haagen (NOR) + 0:14
3. GLÖERSEN Anders (NOR) + 0:19
4. NORTHUG Petter (NOR) + 0:24
5. COLOGNA Dario (SUI) + 0:25
6. HARVEY Alex (CAN) + 0:25
7. JOHANSSON Martin (SWE) + 0:32
8. LEGKOV Alexander (RUS) +0:36
9. DE FABIANI Francesco (ITA) + 0:42
10. TURYŠEV Sergej (RUS) + 0:45
11. MANIFICAT Maurice (FRA) + 0:45
12. TÖNSETH Didrik (NOR) + 0:45
13. BACKSCHEIDER Adrien (FRA) + 0:49
14. USTJUGOV Sergej (RUS) + 0:49
15. POLTORANIN Alexey (KAZ) + 0:50
16. DYRHAUG Niklas (NOR) + 0:50
17. JOENSSON Emil (SWE) + 0:51
18. VYLEGŽANIN Maxim (RUS) + 0:52
19. HOLUND Hans Christer (NOR) + 0:54
20. BRANDSDAL Eirik (NOR) + 0:54
21. RÖTHE Sjur (NOR) + 0:57
22. PENTSINEN Anssi (FIN) + 0:58
23 MUSGRAVE Andrew (GBR) + 0:58
24. PERL Curdin (SUI) + 0:59
25. PELLEGRINO Federico (ITA) + 1:03
26. RICHARDSSON Daniel (SWE) + 1:03
27. DOBLER Jonas (GER) + 1:04
28. VOLŽENCEV Stanislav (RUS) + 1:05
29. KERSHAW Devon (CAN) + 1:05
30. BESSMERTNYCH Alexander (RUS) + 1:11
31. BĚLOV Jvgenij (RUS) + 1:12
32. BAUMANN Jonas (SUI) + 1:17
33. JAKŠ Martin (CZE) + 1:17
34. ANDERSSON Simon (SWE) + 1:22
35. NOTZ Florian (GER) + 1:25
36. PEPENE Paul Constantin (ROU) + 1:25
37. NÖCKLER Dietmar (ITA) + 1:26
38. NISKANEN Iivo (FIN) + 1:28
39. PETERSON Teodor (SWE) + 1:29
40. NOUSIAINEN Ville (FIN) + 1:31
41. SVANEBO Anders (SWE) + 1:36
42. TRITSCHER Bernhard (AUT) + 1:36
43. STRANDVALL Matias (FIN) + 1:36
44. GOLBERG Paal (NOR) + 1:37
45. CLARA Roland (ITA) + 1:39
46. TSINZOV Veselin (BUL) + 1:40
47. RANKEL Raido (EST) + 1:44
48. JAUHOJAERVI Sami (FIN) + 1:45
49. HAMILTON Simeon (USA) + 1:46
50. LINDBLAD Anton (SWE) + 1:46
51. HAKOLA Ristomatti (FIN) + 1:48
52. FURGER Roman (SUI) + 1:48
53. BJORNSEN Erik (USA) + 1:50
54. RAZÝM Aleš (CZE) + 1:50
55. REHEMAA Aivar (EST) + 1:52
56. EISENLAUER Sebastian (GER) + 1:52
57. BABIKOV Ivan (CAN) + 1:53
58. HOFFMAN Noah (USA) + 1:54
59. STAREGA Maciej (POL) + 1:54
60. HYVARINEN Perttu (FIN) + 1:54
61. BURMAN Jens (SWE) + 1:59
62. KNOP Petr (CZE) + 2:00
63. KILLICK Graeme (CAN) + 2:02
64. ANTOLEC Jan (POL) + 2:03
65. NEWELL Andrew (USA) + 2:05
66. MLYNÁR Peter (SVK) + 2:06
67. SCHNIDER Ueli (SUI) + 2:08
68. WESTBERG Karl-Johan (SWE) + 2:08
69. VOLOTKA Denis (KAZ) + 2:10
70. ČEBOTKO Nikolaj (KAZ) + 2:18
71. ARNAULT Clement (FRA) + 2:22
72. HOGIU Petrica (ROU) + 2:24
73. SEMENOV Michail (BLR) + 2:25
74. ACHMADIJEV Jerdos (KAZ) + 2:26
75. MOTOR Konrad (POL) + 2:31
76. KETELAE Toni (FIN) + 2:32
77. ASTAPENKA Jury (BLR) + 2:38
78. GRÄER Jakub (CZE) + 2:38
79. RASTELLI Maicol (ITA) + 2:44
80. KRASOVSKIJ Oleksij (UKR) + 2:46
81. VALJAS Len (CAN) + 2:48
82. VORANAU Aliaksandr (BLR) + 2:48
83. FREEMAN Kris (USA) + 2:51
84. KUKLIN Mikhail (BLR) + 2:57
85. VUORINEN Lauri (FIN) + 2:58
86. SOMPPI Michael (CAN) + 2:59
87. LUUSUA Ari (FIN) + 3:08
88. PAAKKONEN Lasse (FIN) + 3:11
89. PARISSE Clement (FRA) + 2:08
1. SUNDBY Martin Johnsrud (NOR) 37:10,0
2. NORTHUG Petter (NOR) + 44,7
3. KROGH Finn Haagen (NOR) + 46,5
4. DE FABIANI Francesco (ITA) + 46,6
5. DYRHAUG Niklas (NOR) + 48,5
6. TÖNSETH Didrik (NOR) + 50,6
7. HARVEY Alex (CAN) + 55,5
8. LEGKOV Alexander (RUS) + 56,0
9. HOLUND Hans Christer (NOR) + 56,2
10. RÖTHE Sjur (NOR) + 57,3
11. VYLEGŽANIN Maxim (RUS) + 1:15,0
12. TURYŠEV Sergej (RUS) + 1:18,1
13. COLOGNA Dario (SUI) + 1:18,8
14. MANIFICAT Maurice (FRA) + 1:20,4
15. JOHANSSON Martin (SWE) + 1:21,2
16. MUSGRAVE Andrew (GBR) + 1:24,1
17. GLÖERSEN Anders (NOR) + 1:25,9
18. RICHARDSSON Daniel (SWE) + 1:27,6
19. POLTORANIN Alexej (KAZ) + 1:36,0
20. JÖNSSON Emil (SWE) + 1:36,8
21. PELLEGRINO Federico (ITA) + 1:45,9
21. USTJUGOV Sergej (RUS) + 1:45,9
23. KERSHAW Devon (CAN) + 1:48,5
24. DOBLER Jonas (GER) + 1:54,9
25. VOLŽENCEV Stanislav (RUS) +2:02,6
26. ANDERSSON Simon (SWE) + 2:11,2
27. NISKANEN Iivo (FIN) + 2:12,0
28. NÖCKLER Dietmar (ITA) + 2:12,7
29. BESSMERTNYCH Alexander (RUS) + 2:16,5
30. BRANDSDAL Eirik (NOR) + 2:20,3
36. JAKŠ Martin (CZE) + 2:35,3
61. MLYNÁR Peter (SVK) + 5:14,2
67. KNOP Petr (CZE) + 5:27,0
69. RAZÝM Aleš (CZE) + 5:31,0
GRÄEF jakub (CZE) DNS
Startovní listina
1. SUNDBY Martin Johnsrud (NOR) 0:00
2. KROGH Finn Haagen (NOR) + 0:14
3. GLÖERSEN Anders (NOR) + 0:19
4. NORTHUG Petter (NOR) + 0:24
5. COLOGNA Dario (SUI) + 0:25
6. HARVEY Alex (CAN) + 0:25
7. JOHANSSON Martin (SWE) + 0:32
8. LEGKOV Alexander (RUS) +0:36
9. DE FABIANI Francesco (ITA) + 0:42
10. TURYŠEV Sergej (RUS) + 0:45
11. MANIFICAT Maurice (FRA) + 0:45
12. TÖNSETH Didrik (NOR) + 0:45
13. BACKSCHEIDER Adrien (FRA) + 0:49
14. USTJUGOV Sergej (RUS) + 0:49
15. POLTORANIN Alexey (KAZ) + 0:50
16. DYRHAUG Niklas (NOR) + 0:50
17. JOENSSON Emil (SWE) + 0:51
18. VYLEGŽANIN Maxim (RUS) + 0:52
19. HOLUND Hans Christer (NOR) + 0:54
20. BRANDSDAL Eirik (NOR) + 0:54
21. RÖTHE Sjur (NOR) + 0:57
22. PENTSINEN Anssi (FIN) + 0:58
23 MUSGRAVE Andrew (GBR) + 0:58
24. PERL Curdin (SUI) + 0:59
25. PELLEGRINO Federico (ITA) + 1:03
26. RICHARDSSON Daniel (SWE) + 1:03
27. DOBLER Jonas (GER) + 1:04
28. VOLŽENCEV Stanislav (RUS) + 1:05
29. KERSHAW Devon (CAN) + 1:05
30. BESSMERTNYCH Alexander (RUS) + 1:11
31. BĚLOV Jvgenij (RUS) + 1:12
32. BAUMANN Jonas (SUI) + 1:17
33. JAKŠ Martin (CZE) + 1:17
34. ANDERSSON Simon (SWE) + 1:22
35. NOTZ Florian (GER) + 1:25
36. PEPENE Paul Constantin (ROU) + 1:25
37. NÖCKLER Dietmar (ITA) + 1:26
38. NISKANEN Iivo (FIN) + 1:28
39. PETERSON Teodor (SWE) + 1:29
40. NOUSIAINEN Ville (FIN) + 1:31
41. SVANEBO Anders (SWE) + 1:36
42. TRITSCHER Bernhard (AUT) + 1:36
43. STRANDVALL Matias (FIN) + 1:36
44. GOLBERG Paal (NOR) + 1:37
45. CLARA Roland (ITA) + 1:39
46. TSINZOV Veselin (BUL) + 1:40
47. RANKEL Raido (EST) + 1:44
48. JAUHOJAERVI Sami (FIN) + 1:45
49. HAMILTON Simeon (USA) + 1:46
50. LINDBLAD Anton (SWE) + 1:46
51. HAKOLA Ristomatti (FIN) + 1:48
52. FURGER Roman (SUI) + 1:48
53. BJORNSEN Erik (USA) + 1:50
54. RAZÝM Aleš (CZE) + 1:50
55. REHEMAA Aivar (EST) + 1:52
56. EISENLAUER Sebastian (GER) + 1:52
57. BABIKOV Ivan (CAN) + 1:53
58. HOFFMAN Noah (USA) + 1:54
59. STAREGA Maciej (POL) + 1:54
60. HYVARINEN Perttu (FIN) + 1:54
61. BURMAN Jens (SWE) + 1:59
62. KNOP Petr (CZE) + 2:00
63. KILLICK Graeme (CAN) + 2:02
64. ANTOLEC Jan (POL) + 2:03
65. NEWELL Andrew (USA) + 2:05
66. MLYNÁR Peter (SVK) + 2:06
67. SCHNIDER Ueli (SUI) + 2:08
68. WESTBERG Karl-Johan (SWE) + 2:08
69. VOLOTKA Denis (KAZ) + 2:10
70. ČEBOTKO Nikolaj (KAZ) + 2:18
71. ARNAULT Clement (FRA) + 2:22
72. HOGIU Petrica (ROU) + 2:24
73. SEMENOV Michail (BLR) + 2:25
74. ACHMADIJEV Jerdos (KAZ) + 2:26
75. MOTOR Konrad (POL) + 2:31
76. KETELAE Toni (FIN) + 2:32
77. ASTAPENKA Jury (BLR) + 2:38
78. GRÄER Jakub (CZE) + 2:38
79. RASTELLI Maicol (ITA) + 2:44
80. KRASOVSKIJ Oleksij (UKR) + 2:46
81. VALJAS Len (CAN) + 2:48
82. VORANAU Aliaksandr (BLR) + 2:48
83. FREEMAN Kris (USA) + 2:51
84. KUKLIN Mikhail (BLR) + 2:57
85. VUORINEN Lauri (FIN) + 2:58
86. SOMPPI Michael (CAN) + 2:59
87. LUUSUA Ari (FIN) + 3:08
88. PAAKKONEN Lasse (FIN) + 3:11
89. PARISSE Clement (FRA) + 2:08
Michal Luxa
@MisakMispulin