La Coruña – Vigo 2:0 (kon.) | Gijón – Levante 0:3 (kon.) | Villarreal – Eibar 1:1 (kon.)
Granada – Bilbao 2:0 (kon.) | Real Betis – Atlético Madrid 0:1 (kon.)
Real Betis
0:1 (0:1)
Atlético Madrid
Nedeľa 22.11.2015, 20:30 • Estadio Benito Villamarín (Sevilla) • Španielska LaLiga • 12. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:30.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu španielskej Primery División medzi Realom Betis a Atléticom Madrid.

Real Betis

Domácim sa v doterajšom priebehu sezóny darí pomerne dobre. Po 11 kolách majú na svojom konte 15 bodov, a v tabuľke Primery División im patrí 11. miesto. Na 10. mieste je ich mestský rival FC Sevilla, ktorá má rovnako 15 bodov a tak bude zaujímavé sledovať, ako sa bude situácia oboch klubov zo Seville vyvíjať v ďalšej časti sezóny. Posledné štyri zápasy neboli pre Real Betis veľmi úspešné. Získali v nich iba štyri body za jednu výhru, jednu remízu a dve prehry. V poslednom zápase zdolali Málagu tesne 1-0.

Do Sevilly zavíta Atlético Madrid, ktorému sa darí veľmi dobre. Po 11 kolách má na svojom konte 23 bodov, a v tabuľke mu patrí tretia priečka za Barcelonou a Realom Madrid. Na mestského rivala stráca Atlético iba jeden bod, a tak môže každý zápas zmeniť poradie na prvých miestach v tabuľke. Posledné štyri zápasy priniesli Atléticu Madrid 10 bodov, a to za tri výhry a jednu remízu. V poslednom kole zdolal Sporting Gijón tesne 1-0.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne Estadio Benito Villamarín v Seville, ktorý má kapacitu 56 500 divákov.

Real Betis: Adán – Piccini, Bruno González, Westermann, Varela – Digard, N'Diaye, X. Torres – Joaquín, Rubén Castro, Cejudo.

Náhradníci: D. Giménez – van der Vaart, D. Ceballos, Petros, Molinero, Molina, Figueras.

Atlético Madrid: Oblak – Gámez, Savić, Godín, Luís – Koke, Gabi, Tiago, Ferreira-Carrasco – Griezmann, F. Torres.

Náhradníci: Moyà – Á. Correa, Ó. Torres, J. Giménez, Vietto, Siqueira, Ñíguez.

Rozhodca: Alberto Undiano Mallenco- R.Palomar, J.Lobato.

Úvodnému výkopu predchádza krátka spomienka na teroristické útoky v Paríži.

1

Zápase v Seville sa začal. Domáci dnes nastúpili v tradičných zeleno-bielych dresoch, a hostia z Madridu v červeno-modrých. Prvá akcia patrí hráčom Atlética.

2
    Prvá akcia Atlética Madrid prináša aj prvý rohový kop v dnešnom zápase. Ten sa však končí neúspešne, pretože loptu smerujúcu pred bránu chytá brankár Adán.

3
    Pri lopte sú už domáci, ale tí sa zatiaľ nedostali na útočnú polovicu, pretože Atlético výborne napáda už v strede ihriska.

4
    Hráči Realu Betis sa predsa len dostali na útočnú polovicu, a už posielajú lopty do 16ky Atlética. Tam však kraľuje brankár Oblak.

5
    Po neúspešných pokusoch Betisu sa k lopte dostali hráči Atlética, ktorí už smerujú k domácej 16ke.

6
    Torres sa nepresadil v pokutovom území domáceho tímu a loptu získavajú hráči v zeleno-bielych dresoch.

7
    Hostia sa veľmi rýchlo znova dostali k lopte, a vybojovali si rohový kop.

7
    Atlético dalo gól! Z rohového kopu hostia nevyťažili žiadnu šancu, ale z následnej akcie otvára skóre KOKE. Po chybe Xaviho Torresa sa k lopte tesne pred 16kou dostali hráči Atlética a tí po strele a následnej dorážke Kokeho otvárajú skóre.
    7. KOKE - 0:1

9
    Luís vidí žltú kartu po faule na Joaquína.

10
    Po faule na Joaquína zahrávali domáci priamy kop z 40 metrov, ale nacvičený signál im nevyšiel. Vybojovali však aspoň rohový kop.

11
    Rohový kop priniesol iba niekoľko súbojov v 16ke Atlética, ale bez strely na bránu. Loptu už získali hostia, ktorí sa snažia upokojiť situáciu.

12
    Oba tímy predvádzajú množstvo nepresných prihrávok, a tak hra ostáva prevažne v strede ihriska.

13
    Výborná akcia Atlética, ktorá vyvrcholila strelou Kokeho z 14 metrov, ale jeho pokus smeroval vysoko nad domácu bránu.

14
    Na opačnej strane útočná snaha Realu Betis, ale Atlético je zatiaľ v obrane skvelé, a domácich nepúšťa do žiadnych príležitostí.

15
    Atlético sa snažilo preniknúť do 16ky domáceho tímu, ale Kokemu trochu zavadzal hlavný rozhodca. To pomohlo Realu Betis, ktorý tak loptu dostal do bezpečia.

16
    Stále sa hrá na polovici domáceho tímu. Atlético sa snaží niečo vymyslieť pred domácou 16kou, ale zatiaľ márne.

17
    Domáci už hru vytlačili do stredu ihriska a postupne sa dostávajú na útočnú polovicu.

18
    Atlético predviedlo veľmi dobrú akciu, ktorá však končí neúspešne po zlých prihrávkach a nepresných strelách v domácej 16ke. Hostia však ostávajú na útočnej polovici.

19
    Domáci vystihli prihrávky Atlética pred vlastnou 16kou, a konečne môžu vymyslieť niečo smerom dopredu.

20
    Po 20 minútach vyhráva Atlético Madrid v Seville 1-0 zásluhou gólu Kokeho v 7. minúte. Hostia sú lepším tímom, a domácich prakticky do ničoho nepúšťajú.

21
    Joaquín si neporadil proti obrancom Atlética, a tak akcia domáceho tímu končí iba odkopom brankára Oblaka.

23
    Po niekoľkých súbojoch v strede ihriska sa k lopte dostali hostia, a vymysleli skvelú akciu. Griezmann však z niekoľkých metrov vysoko prestrelil domácu bránu, a zahodil tak šancu na druhý gól Atlética.
    23. Antoine Griezmann (ATM)

24
    Atlético je stále veľmi aktívne, a snaží sa dostať pred domácu 16ku. Real Betis sa bráni a drží hru prevažne v strede ihriska.

25
    Hostia majú loptu na svojich kopačkách a novú akciu začínajú pomalou rozohrávkou na vlastnej polovici.

26
    Atlético sa už dostalo na útočnú polovicu, a domáci si musia dávať pozor. Zatiaľ sa hrá ďaleko od domácej brány, ale akcie a prechod do útoku Atlética sú veľmi rýchle.

27
    Tiago vidí žltú kartu po faule na Joaquína.

28
    Domáci získali loptu na vlastnej polovici, a Joaquín sa snažil dostať pred 16ku Atlética. Bol však faulovaný, a tak budú domáci zahrávať priamy kop z 30 metrov.

29
    Domáci skúsili nacvičený signál, ale strela z 25 metrov smerovala iba do stredu brány kde bol pripravený brankár Oblak.

30
    Do konca prvého polčasu ostáva ešte 15 minút. Oba tímy predviedli niekoľko neúspešných akcií, a lopta je momentálne v strede ihriska.

31
    Domáci bojujú o každú loptu, ale pred 16kou Atlética si nevedia poradiť. Hostia sú pri každej lopte skôr, a aj nádejné prihrávky domácich dokážu vystihnúť a dostať loptu do bezpečia.

32
    N'Diaye si výborne potiahol loptu zo stredu ihriska, ale jeho strela z 25 metrov smerovala tesne nad bránu Atlética. Nasleduje odkop brankára Oblaka.

33
    Na opačnej strane akcia Atlética, ale Tiago si neporadil proti domácej obrane a o loptu prišiel.

34
    Ďalšia akcia Atlética, po ktorej prichádza rohový kop z ľavej strany.

35
    Ani tretí rohový kop Atlética nepriniesol úspech. Na rohové kopy je to 1-3, na góly zatiaľ 0-1 pre Atlético Madrid.

36
    Hostia sa stále držia na útočnej polovici, a obliehajú domácu 16ku.

37
    Atlético Madrid zahrávalo štvrtý rohový kop v dnešnom zápase, ale ten dopadol rovnako ako tie predošlé. Lopta sa dostala iba k hráčom Realu Betis, ktorí ju veľmi rýchlo dostali do bezpečia. Takmer bol z toho dobrý protiútok, ale domáci už v strede ihriska stroskotali na obrane Atlética.

38
    Po faule Savića zahrávali domáci priamy kop z 40 metrov, ale lopta smerujúca do 16ky Atlética nenašla žiadneho hráča v zeleno-bielom drese.

38
    Gámez vidí žltú kartu po faule na Castra.

39
    Po faule na Castra zahrávali domáci priamy kop z cca 30 metrov, ale hlavička Cejuda nesmerovala do priestoru brány.

40
    Do konca prvého polčasu ostáva už iba 5 minút. Zdá sa, že do šatní pôjdu s lepšou náladou hostia, ktorí v Seville vyhrávajú po góle zo 7. minúty.

41
    Do útoku už prešli hráči Atlética, ktorí zahrávali piaty rohový kop v dnešnom zápase. Ten priniesol šancu po hlavičke Gabiho, ale brankár Adán bol dobre postavený, a jeho pokus chytil do svojich rukavíc.

42
    47%-53% to je držanie lopty v doterajšom priebehu dnešného zápasu. Momentálne sú pri lopte hráči Atlética, ktorí sa snažia dostať loptu do 16ky domáceho tímu.

43
    Akcia hostí nebola úspešná, a musia sa rýchlo vrátiť na vlastnú polovicu. Real Betis bude mať ešte niekoľko sekúnd na vyrovnanie.

44
    Domáci sa na útočnej polovici dlho nezdržali, a do útoku zamierili hostia. Carrasco dostal výbornú prihrávku do 16ky, ale z niekoľkých metrov mieril vedľa pravej žrde.
    44. Yannick Ferreira-Carrasco (ATM)

45
    Prebieha posledná minúta prvého polčasu. Loptu majú domáci, ale dopredu sa príliš neponáhľajú.

45

Prvý polčas v Seville sa skončil. Priniesol jeden gól a niekoľko veľkých príležitostí Atlética Madrid. O jediný presný zásah sa v 7. minúte postaral Koke, ktorý rozvlnil domácu sieť. Hostia sú zatiaľ lepším tímom, a domáci musia cez prestávku niečo zmeniť, ak chcú v dnešnom zápase bojovať o dôležité body. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

46

46
    V Seville sa začal druhý polčas dnešného zápasu medzi Realom Betis a Atléticom Madrid. Loptu majú domáci, ktorí potrebujú zlepšiť hru, ak chcú pomýšľať na úspech.

46
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Xavi Torres, a nahradí ho Dani.

47
    Loptu už získali hráči Atlética, ale zatiaľ sa všetko odohráva v strede ihriska.

48
    Hostia majú loptu pod kontrolou, ale stále sa nevedia dostať cez obranný val domáceho tímu.

49
    Zdalo sa, že Torres sa dostane do zakončenia, ale tesne pred bránou dokázali zasiahnuť obrancovia domáceho tímu.

50
    Oba tímy produkujú na začiatku druhého polčasu množstvo nepresností, a väčšinou sa hrá iba v stredovej zóne.

51
    Atlético sa dostalo pred 16ku domáceho tímu, ale Real Betis výborne bráni a hostí k ničomu nepúšťa.

52
    Hostia majú loptu stále na svojich kopačkách, ale už niekoľkokrát stroskotali na výbornej obrane domáceho tímu. Real Betis sa v druhom polčase zlepšil v obrannej hre, aj keď smerom dopredu je to zatiaľ rovnako slabé ako v prvom dejstve.

53
    Oba tímy bojujú o loptu v strede ihriska. Posledné minúty prinášajú iba množstvo súbojov.

53
    Bruno vidí žltú kartu po faule na prenikajúceho Torresa.

54
    Po faule na Torresa zahrávali hostia priamy kop z 25 metrov, ale v 16ke domáceho tímu sa nedokázali presadiť. Brankár Adán a Godín ostali ležať na trávniku v 16ke Realu Betis po tvrdom súboji, ale zdá sa, že budú obaja v poriadku.

55
    Brankár Adán aj Godín sú v opatere lekárov, ale stále ostávajú ležať na trávniku.

56
    Obaja sú už na nohách a budú pokračovať v hre. O niečo horšie dopadol Godín, ktorý je poriadne otrasený, ale bude v poriadku.

58
    Obaja hráči sú v poriadku a hra pokračuje ďalej. Joaquín bol faulovaný v strede ihriska, a domáci budú zahrávať priamy kop.

59
    Výborná akcia domáceho tímu. Cejudo pálil z 20 metrov, ale brankár Oblak vytiahol skvelý zákrok, ktorým loptu vytlačil na rohový kop.
    59. Álvaro Cejudo (RBE)

60
    Druhý rohový kop domáceho tímu v dnešnom zápase nepriniesol úspech, ale Real Betis ostáva na útočnej polovici.

61
    Celá akcia domáceho tímu končí iba odkopom brankára Oblaka. Atlético sa ubránila veľmi dobrej akcii Realu Betis, a môže ísť do útoku.

62
    S brankárom Adánom to nevyzerá dobre. Zdá sa, že bude musieť striedať, pretože ostáva ležať na trávniku a smerom k lavičke posiela jasné signály.

63
    Je tu striedanie brankárov domáceho tímu. Z ihriska odchádza zranený Adán, a nahradí ho Giménez.

64
    Po súboji v 16ke Atlética ostáva ležať na trávniku Godín. Hráč Atlética zažil už druhý tvrdý súboj v dnešnom zápase.

65
    Godín je v poriadku a bude pokračovať v hre. Hostia získali priamy kop, ktorý rozohrá brankár Oblak.

66
    Hra sa presunula do stredu ihriska kde oba tímy bojujú o loptu.

67
    Po faule na Carrasca nasleduje priamy kop Atlética Madrid.

68
    Priamy kop Atlética priniesol dobrú príležitosť, ale hlavička Godína skončila v rukaviciach brankára Giméneza.

69
    Na lavičke Atlética Madrid sa chystá prvé striedanie. Na hracej ploche prebiehajú tvrdé súboje v strede ihriska.

70
    Do konca dnešného zápasu ostáva ešte 20 minút. Domáci prehrávajú od 7. minúty 0-1, a už im neostáva veľa času na vyrovnanie.

71
    Ceballos bol faulovaný v strede ihriska, a domáci budú zahrávať priamy kop.

71
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Torres, a nahradí ho Vietto.

72
    Domáci sa dostali pred pokutové územie Atlética, ale tam si nedokázali vypracovať žiadnu príležitosť.

73
    Po faule na Ceballosa predsa len prišiel priamy kop pre Real Betis. Joaquín poslal pred bránu Atlética dobrú loptu, ale žiadny z domácich hráčov sa nedokázal presadiť.

74
    Na opačnej strane skvelá akcia Atlética a zahodená šanca Griezmanna, ktorý z niekoľkých metrov prestrelil domácu bránu.
    74. Antoine Griezmann (ATM)

75
    Griezmann padá v 16ke domáceho tímu po zákroku Westermanna, ale penalta z toho nebude. K lopte sa dostávajú hráči Realu Betis, ktorím sa ani v druhom polčase vôbec nedarí.

76
    Hostia veľmi rýchlo získali loptu späť, a znova obliehajú 16ku domáceho tímu.

77
    Gabi vidí žltú kartu po faule na hráča Realu Betis.

77
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Carrasco, a nahradí ho Torres.

78
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Joaquín, a nahradí ho Molina.

79
    Posledné minúty priniesli iba striedania a hru v strede ihriska. Domácim sa vôbec nedarí dostať sa do tlaku, a častejšie sa dostávať pred bránu Atlética.

80
    Do konca dnešného zápasu ostáva už iba 10 minút. Domáci sa dostali pred 16ku Atlética, ale tam si zatiaľ nevedia vytvoriť žiadnu príležitosť.

81
    Bruno vyskúšal strelu z 20 metrov, ale loptu smerujúcu k ľavej žrdi bez problémov chytil brankár Oblak.

81
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza strelec gólu Koke, a nahradí ho Saúl.

82
    Oba tímy využili všetky striedania, a dnešný zápas dohrajú v momentálnom zložení. Atlético smeruje za dôležitým víťazstvom, kedže Real Madrid prehral s Barcelonou, a tak sa môže menej slávny klub z Madridu posunúť na druhé miesto v tabuľke.

83
    Zranený Digard odišiel do šatne, a tak budú domáci tento zápas dohrávať s 10 hráčmi. Toto je naozaj nepríjemná situácia. Momentálne sú síce pri lopte, ale príliš ďaleko od brány Atlética.

84
    Zdá sa, že domáci sa predsa len dostávajú do tlaku. Usadili sa na útočnej polovici, a posielajú do 16ky Atlética jednu loptu za druhou.

85
    Akcia Realu Betis skončila bez ohrozenia brány, a do útoku už zamierili hostia.

86
    Gabi skúsil strelu na bránu z 25 metrov, ale jeho pokus smeroval vedľa pravej žrde domácej brány.

87
    Veľké príležitosti ostali nevyužité na oboch stranách. Najprv sa hostia dostali do prečíslenia, ale celú akciu pokazili na hranici pokutového územia. Potom prišla akcia domáceho tímu, ale Cejudo z 14 metrov mieril vedľa pravej žrde.

88
    Domáci mali teraz šťastie, pretože Griezmann trafil ľavú žrď ich brány!
    88. Antoine Griezmann (ATM)

89
    Stále sa hrá na polovici domáceho tímu. Atlético bude zahrávať rohový kop.

90
    Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času. Atlético si vypracovalo ďalšiu veľkú príležitosť, ale v domácej 16ke nedokázali vystreliť, a celú situácia vyriešil brankár Giménez.

90+1
    V druhom polčase sa budú nadstavovať 4 minúty.

90+2
    Prebieha druhá minúta nadstaveného času. Domáci ešte majú dosť času na niekoľko akcií, ale zatiaľ sa len veľmi ťažko dostávajú pred 16ku Atlética.

90+3
    Hostia držia loptu v strede ihriska a zbierajú cenné sekundy. Tiago ostáva ležať na trávniku, a snaží sa presvedčiť rozhodcu, že je zranený.

90+4
    Prebieha posledná minúta dnešného zápasu. Domáci predviedli dobrú akciu, po ktorej takmer padol vyrovnávajúci gól. Oblak zasahoval pred Molinom, ale neurobil to najlepšie a lopta mu vypadla z rukavíc. Domáci to ale nevyužili, a nevybojovali si ani rohový kop.

90+4

Zápas v Seville sa skončil. V druhom polčase gól nepadol, a tak dnešný zápas rozhodol gól z 7. minúty, ktorý zaznamenal Koke. Real Betis dnes nepredviedol dobrý výkon, a nevytvoril si takmer žiadne príležitosti. Hostia hrali naopak veľmi dobre, a okrem toho, že trafili ľavú žrď domácej brány mali ešte niekoľko veľkých príležitostí. Po zaslúženom víťazstve sa posúvajú na druhé miesto v tabuľke, teda pred svojho mestského rivala.
    To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný večer. (22:24:03)