La Coruña – Vigo 2:0 (kon.) | Gijón – Levante 0:3 (kon.) | Villarreal – Eibar 1:1 (kon.)
Granada – Bilbao 2:0 (kon.) | Real Betis – Atlético Madrid 0:1 (kon.)
Sporting Gijón
0:3 (0:3)
Levante UD
Nedeľa 22.11.2015, 12:00 • Estadio El Molinón (Gijón) • Španielska LaLiga • 12. kolo

Zápas v Gijóne sa skončil. V druhom polčase sme gól nevideli, ale rozhodne to nebola žiadna nuda. Okrem množstva súbojov a žltých kariet zaujali nepremenené šance na oboch stranách. Tú najväčšiu zahodili domáci v 63. minúte, keď Jony nepremenil pokutový kop. Levante si teda z Gijónu odváža cenné 3 body, a s najväčšou pravdepodobnosťou sa odlepí z dna tabuľky.
    To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný deň. (13:50:59)

90+2

90+2
    Simão vidí žltú kartu po roztržke v 16ke Sportingu Gijón.

90+2
    Prebieha druhá minúta nadstaveného času. Hostia po faule na Camarasu zahrávali priamy kop z 30 metrov, ale hlavný rozhodca videl v 16ke Sportingu útočný faul.

90+1
    Cases vidí žltú kartu po faule na Camarasu.

90+1
    V druhom polčase sa budú nadstavovať 2 minúty.

90
    Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času. Loptu majú hostia, ktorí sa ešte snažia pridať štvrtý gól.

89
    Camarasa vypálil z 20 metrov, ale jeho pokus smerujúci k pravej žrdi výborne vyrazil brankár Cuéllar.

88
    Ani tento rohový kop nepriniesol vytúžený gól. Lopta končí v rukaviciach brankára Rubéna, ktorý ju posiela do stredu ihriska.
    87.

87
    Akcia Sportingu nebola úspešná, pretože Castro z niekoľkých metrov nedokázal prekonať brankára Rúbena. Nasleduje rohový kop domáceho tímu.

86
    Blíži sa úplný záver dnešného zápasu. Domáci s loptou na kopačkách mieria pred 16ku Levante.

85
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Morales, a nahradí ho Verza.

84
    Levante drží loptu v strede ihriska a získava cenné sekundy. Domáci bojujú o každý centimeter ihriska, ale dnes jednoducho nemajú svoj deň.

83
    Pedro López vidí žltú kartu za faul na Castra.

83
    Rohový kop nepriniesol žiadnu príležitosť, a k brankárovi Rubénovi sa dostala iba ľahká lopta, ktorá mu nemohla spôsobiť žiadne ťažkosti.
    82.

82
    Skvelá individuálna akcia Halilovića, ale po jeho prihrávke do 16ky Levante sa domáci nedokázali presadiť. Bude z toho iba rohový kop.

81
    Simão bol faulovaný pri hlavičkovom súboji Guerrerom, a hostia tak získavajú priamy kop v strede ihriska.

80
    Do konca dnešného zápasu ostáva posledných 10 minút. Akcia Levante končí ofsajdom, a loptu získavajú domáci.

79
    Hráči Levante získali loptu na vlastnej polovici, a môžu ju chvíľu podržať v strede ihriska.

78
    Halilović si pýtal faul pri rohovej zástavke, ale hlavný rozhodca videl túto situáciu inak. Domáci ostávajú pred 16kou Levante.

77
    47%-53% to je držanie lopty v druhom polčase. Levante kontroluje hru, a domáci po nepremenenej penalte definitívne prišli o šancu na remízu.

76
    Lopta z priameho kopu končí len v rukaviciach brankára Rubéna. Do útoku môžu ísť hráči Levante.

75
    Po niekoľkých rušných momentoch pokračuje hra ďalej. Po faule na Sanabriu budú domáci zahrávať priamy kop z 25 metrov.

73
    Striedanie Deyversona bolo dosť rušné, pretože útočník Levante schádzal z trávnika príliš pomaly, a Isma dostáva za protesty žltú kartu.

73
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Deyverson, a nahradí ho Roger.

73
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Jony, a nahradí ho Isma.

72
    Najprv to vyzeralo, že z trávnika odíde Morales, ale ten poslal trénerovi odkaz, že sa nikam nechystá. Nakoniec sa údaje na svetelnej tabuli zmenili a z trávnika odišiel García. Akcia Domáceho tímu sa končí po ofsajde Espinosu.

71
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza García, a nahradí ho Xumetra.

70
    Halilović poslal pred bránu Levante skvelý center, ale akrobatické zakončenie Sanabriu neprinieslo úspech.

68
    Po niekoľkých nepresnostiach na oboch stranách sa hra presunula do stredu ihriska.

67
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Canella, a nahradí ho Guerrero.

66
    Na opačnej strane akcia Levante, ale hostia sa zatiaľ nedostali k zakončeniu.

65
    Sporting predviedol výbornú akciu, ale najviac vynikol zákrok brankára Rubéna, ktorý loptu smerujúcu do brány skvelým zákrokom dokázal vyraziť do bezpečia.

64
    Canella vidí žltú kartu za simulovanie v 16ke Levante. Domáci si chceli vypýtať druhý pokutový kop, ale skončilo to len kartovým napomenutím.
    63.

63
    Domáci nepremenili pokutový kop! Jony poslal loptu presne do miesta kde smeroval brankár Rubén, a následná dorážka smerovala nad bránu. Aj táto situácia potvrdzuje, že domácim to dnes nejde.

61
    García vidí žltú kartu za faul v 16ke.

61
    Po faule Garcíu nasleduje pokutový kop pre Sporting Gijón!

61
    Na trávniku ostal na chvíľu ležať Deyverson, ale po krátkej chvíli bol v poriadku a pokračuje v hre.

60
    Brankár Levante Rubén vidí žltú kartu za zdržiavanie.

60
    Rohový kop nepriniesol žiadnu príležitosť, a tak nasleduje odkop od brány Levante.

59
    Nový hráč na ihrisku Castro sa dostal do veľkej príležitosti, ale z niekoľkých metrov trafil iba obrancu Levante, a bude z toho rohový kop.

58
    Espinosa bol faulovaný v strede ihriska, a hostia tak získavajú priamy kop.

57
    Posledné minúty patria hráčom Sportingu Gijón, ale žiadne veľké ohrozenie brány Levante z toho nie je. Domácim dnešný zápas vôbec nevychádza, a proti poslednému tímu Primery División nepredvádzajú dobrý výkon.

56
    Ďalší faul Levante a priamy kop domácich z cca 40 metrov. Celá situácia končí ofsajdom, v ktorom bol Mascarell.

55
    Domácim nevyšla ani táto štandardka. Centrovaná lopta do 16ky Levante nenašla žiadneho hráča Sportingu, a následná strela Espinosu smerovala vedľa brány.

54
    Na opačnej strane faulovaný Halilović, a domáci budú zahrávať priamy kop z 20 metrov.
    53.

53
    Po veľmi dobrej akcii Levante prichádza strela Moralesa z hranice 16ky, ale jeho nevydarený pokus končí tesne vedľa pravej žrde domácej brány.

52
    Domáci sa usadili na útočnej polovici, ale tam sa zatiaľ vôbec nevedia presadiť. Levante skvele bráni a drží loptu ďaleko od svojej brány.

51
    García vidí žltú kartu za faul na hráča Sportingu Gijón.

50
    Domáci tréner Abelardo je poriadne nervózny, a nepáči sa mu hra svojich zverencov ani rozhodnutia hlavného rozhodcu. Pri lopte sú hráči Levante, ktorí sa snažia založiť novú akciu na vlastnej polovici.

49
    Oba tímy bojujú o loptu v strede ihriska. Domáci sa snažia už v úvode druhého polčasu streliť prvý gól, ale Levante skvele bráni.

47
    García si v strede ihriska počínal nedovolene, a domáci získavajú priamy kop.

46
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Fraile, a nahradí ho Castro.

46
    V Gijóne sa začal druhý polčas zápasu medzi Sportingom Gijón a Levante UD. V úvode sú pri lopte hráči domáceho tímu, ktorí idú okamžite do útoku.

46

Prvý polčas v Gijone sa skončil. Priniesol tri góly a niekoľko dobrých príležitostí na oboch stranách. Skóre otvoril v 18. minúte Deyverson, a druhý gól pridal o 9 minút neskôr Feddal. Tesne pred polčasovou prestávkou pridal tretí gól do domácej siete znova Deyverson, a domáci tak budú mať v druhom dejstve veľmi ťažkú úlohu. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

45

45
    Halilović vidí žltú kartu za protesty.
    44. DEYVERSON - 0:3

44
    Levante dalo gól! Morales rozohral rohový kop z ľavej strany, a po niekoľkých súbojoch v domácej 16ke sa k lopte dostal DEYVERSON, a z tesnej blízkosti ju dostal do siete.

43
    Hostia sa dostali pred pokutové územie Sportingu, a získavajú rohový kop.

42
    Loptu už získali hráči Sportingu Gijón, ktorí pokračujú vo svojej taktike posielať lopty do 16ky Levante. Tá zatiaľ neprináša úspech, pretože obrana Levante pokrýva všetky nebezpečné situácie a nedáva domácim hráčom žiadny priestor na zakončenie.

41
    Blíži sa záver prvého polčasu. Jony fauloval Deyversona v strede ihriska, a hostia budú zahrávať priamy kop.

40
    Po nepresnej prihrávke končí lopta za čiarou, a nasleduje odkop od brány Levante.

39
    Sporting Gijón posiela centrované lopty do 16ky Levante, ale tie nachádzajú iba hráčov v žltých dresoch.

38
    Hráči Levante si neporadili proti obrane domáceho tímu, ale ani domáci sa nedostali ďaleko. Oba tímy kazia množstvo prihrávok, a tak sa často hrá v strede ihriska.

37
    Ani tento rohový kop nepriniesol úspech, ale domáci ešte ostávajú pred 16kou Levante.

36
    Domáci predviedli peknú akciu, po ktorej nasleduje rohový kop.

35
    Morales posielal center pred domácu bránu, ale lopta skončila za čiarou vedľa pravej žrde.

34
    Levante sa snaží o rozohrávku v strede ihriska, ale domáci im nedávajú takmer žiadny priestor. Fraile si však pomohol faulom, a hostia získavajú priamy kop.
    33.

33
    Halilović skúsil strelu z vnútra 16ky, ale jeho pokus smeroval tesne vedľa pravej žrde. Veľmi pekná strela, ktorá mala šancu na úspech.

32
    Cases skúsil strelu na bránu z cca 25 metrov, ale brankár Rubén loptu smerujúcu k ľavej žrdi chytil bez väčších problémov.

31
    Espinoza si v strede ihriska počínal nedovolene, a hostia získavajú priamy kop.

30
    Do konca prvého polčasu ostáva ešte 15 minút. Hostia zahrávali rohový kop z ľavej strany, ale lopta skončila na kopačkách domácich hráčov, a následná strela Garcíu smerovala nad bránu Sportingu Gijón.

29
    51%-49% to je držanie lopty v doterajšom priebehu dnešného zápasu. Momentálne sú pri lopte domáci, ale zatiaľ sa nevedia dostať pred 16ku Levante.
    27. Zouhair FEDDAL - 0:2

27
    Levante dalo gól! Canella fauloval Camarasu, a hostia zahrávali priamy kop z 23 metrov. Morales skúsil priamu strelu na bránu, a brankár Cuéllar skvelým zákrokom loptu dokázal vyraziť. Pred bránou bol však pripravený ZOUHAIR FEDDAL, ktorý z tesnej blízkosti dorazil loptu do siete.

25
    Nepresnú prihrávku do 16ky Levante na Sanabriu vystihol brankár Rubén, a loptu tak majú znova hostia, ktorí môžu ísť do útoku.

24
    Pobyt Levante na útočnej polovici ukončil faul Moralesa, ale domáci sa dostali iba do stredu ihriska.

23
    Snaha Levante sa vyplatila, a hostia sa už dostali pred 16ku Sportingu Gijón.

22
    Domáci to pri rozohrávke nemajú vôbec ľahké, pretože hráči Levante ich vysoko napádajú, a číhajú na každú nepresnú prihrávku.

21
    Fraile si v útoku počínal nedovolene, a po jeho faule získavajú loptu hráči Levante.

20
    Domáci sa snažia rýchlo odpovedať, ale zatiaľ len obliehajú 16ku Levante bez strely na bránu.
    18. DEYVERSON - 0:1

18
    Levante dalo gól! Hostia predsa len dokázali skórovať. Navarro hlavičkou z tesnej blízkosti ešte brankára Sportingu neprekonal, ale DEYVERSON strelou z 14 metrov už áno. Lopta smerovala k pravej žrdi, a brankár Cuéllar nemal veľké šance.

18
    Na rohové kopy je to 1-1, na góly 0-0. Tento rohový kop nepriniesol žiadnu príležitosť, pretože lopta sa dostala k hráčom domáceho tímu, ktorí ju dostali do bezpečia.

17
    Levante v ďalšej príležitosti, a bude z toho rohový kop.

15
    Dobrá príležitosť Levante. Centrovanú loptu pred domácu bránu trochu podcenil brankár Cuéllar, lopta mu na chvíľu vypadla z rukavíc, ale pripravený Rúben García sa nakoniec nedostal k zakončeniu, pretože brankár situáciu zvládol a loptu dostal pod kontrolu.

14
    Halilović tentokrát posielal prihrávku pred bránu, ale lopta smerovala iba k hráčom Levante, ktorí ju dostali do stredu ihriska.

13
    Veľmi dobrá akcia domáceho tímu. Halilović sa v 16ke ocitol v pomerne dobrej šanci, ale tiesnený z niekoľkých metrov nezakončil presne. Levante napokon dostalo loptu do bezpečia.

12
    Lopta je už na polovici Sportingu Gijón, ale hráči Levante sa zatiaľ nevedia dostať na dostrel domácej brány.

11
    Domáci zahrávali prvý rohový kop v dnešnom zápase, ale rozhodcovia videli dvoch hráčov Sportingu v ofsajde, a tak z tejto situácie nevzniklo žiadne ohrozenie brány.

10
    Na opačnej strane sa dostal do domácej 16ky Deyverson, ale jeho strelecký pokus z niekoľkých metrov bol veľmi nepresný.

9
    Oba tímy zatiaľ predvádzajú veľmi nevydarené akcie. Akcia Sportingu Gijón sa skončila po nepresnej prihrávke do 16ky Levante, a loptu bez problémov chytil brankár Rubén.

8
    Pri lopte boli znova hostia, ale López sa previnil útočným faulom a tak získavajú domáci priamy kop na vlastnej polovici.

7
    Celá akcia Levante končí bez ohrozenia domácej brány. Nasleduje odkop brankára Cuéllara.

6
    Na opačnej strane sa snaží niečo vymyslieť Levante, ale zatiaľ je lopta príliš ďaleko od domácej brány.

5
    Camarasa fauloval Halilovića, a domáci zahrávali priamy kop z 30 metrov. Loptu smerujúcu do 16ky chytil bez väčších problémov brankár Rubén.

4
    Po niekoľkých nepresnostiach v strede ihriska získavajú loptu domáci, a postupne smerujú na útočnú polovicu.

3
    Morales sa snažil predrať do 16ky domáceho tímu, ale obrana ho zastavila tesne pred hranicou pokutového územia.

2
    Prvá akcia domáceho tímu končí po útočnom faule Halilovića. Loptu získavajú hráči Levante.

1
    Zápas v Gijóne sa začal. Domáci dnes nastúpili v červeno-bielych dresoch, a hostia z Levante v žltých. Úvodná akcia patrí Sportingu Gijón.

1

Pred úvodným výkopom nasleduje krátka spomienka na teroristické útoky v Paríži.

Sporting Gijón: Cuéllar – Lora (C), L. Hernández, Espinosa, Canella – Mascarell, Cases – Fraile, Halilović, Jony – A. Sanabria.

Náhradníci: Alberto García – Muñiz, Guerrero, C. Castro, Isma López, Aït-Atmane, Meré.

Levante UD: Rubén – Pedro López, D. Navarro (C), Feddal, Toňo – Simão – Morales, Camarasa, Lerma, Rubén García – Deyverson.

Náhradníci: Mariño – Verza, García Juanfran, Roger, Xumetra, V. Casadesús, Ghilas.

Rozhodca: Mario Melero López- M.Cimiano, J.Serrato.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu španielskej Primery División medzi Sportingom Gijón a Levante UD.

Domácim sa v doterajšom priebehu sezóny darí pomerne dobre. Po 11 kolách majú na svojom konte 12 bodov, a v tabuľke im patrí 14. miesto. O pohárovú Európu zrejme bojovať nebudú, ale hlavný cieľ, teda nevypadnúť z Primery División je veľmi reálny. V posledných štyroch zápasoch získali hráči Gijónu 4 body za jednu remízu, jednu výhru a dve prehry. V poslednom zápase nestačili na Atlético Madrid, s ktorým prehrali tesne 0-1.

Levante UD

Do Gijónu pricestuje Levante, ktorému začiatok sezóny vôbec nevyšiel. Po 11 kolách je so 7 bodmi na poslednom mieste v tabuľke Primery División, a tak má pred sebou neľahký boj o záchranu. V doterajšom priebehu súťaže dokázali hráči Levante zvíťaziť iba raz, a to v v siedmom kole proti Villarrealu 1-0. Inak zbierajú iba prehry a remízy, ktoré ich do stredu tabuľky tak skoro nedostanú. Posledné štyri zápasy priniesli tri prehry a jednu remízu. Tá prišla v poslednom kole proti Deportivu La Coruňa, po výsledku 1-1.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne Estadio El Molinón v Gijóne, ktorý má kapacitu 30 000 divákov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:00.