Trnava – Humenné 8:6 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Nové Zámky 6:3 (kon.) | Michalovce – Topoľčany 3:1 (kon.)
Bardejov – Prešov 3:4 (1:2 po s.n.) | Senica – Spišská N. Ves 4:1 (kon.) | Pov. Bystrica – Detva 5:4 (1:0 po s.n.)
HC Dukla Senica
4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
HK Spišská Nová Ves
Piatok 20.11.2015, 18:00 • HC Dukla Senica • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vitajte pri ďalšom prenose z 1.HL. Dnes si na Záhorí zmerajú sily tímy HC Dukla Senica a HK Spišská Nová Ves.

Záhoráci sú momentálne na 7. mieste tabuľky a na konte majú 34 bodov. Tento počet bodov získali za 10 výhier v riadnom hracom čase, 1 výhru po predĺžení a 2 prehry po predĺžení a 8 prehier v riadnom hracom čase.

V poslednom kole ich privítali na svojom ľade "tučniaci" z Prešova. Bola to dráma až do poslednej chvíle a nakoniec sa z víťazstva radovali práve "rytieri", keď v predĺžení skóroval Knyazev.

Spišiaci sú momentálne na 8. mieste tabuľky a na konte majú 28 bodov. Tento počet bodov získali za 8 výhier v riadnom hracom čase, 1 výhru po predĺžení a 2 prehry po predĺžení a 9 prehier v riadnom hracom čase.

V poslednom kole privítali na svojom ľade Liptákov, s ktorými však nedokázali držať krok a prehrali 2:5.

Miernym favoritom je v tomto zápase domáci tím, pre ktorý hrá aj fakt, že hrajú pred domácimi fanúšikmi.
    Úvodné buly je naplánované na 18:00.

HC Dukla Senica: Račko – Pavešic, Fian, Šimon, Kotzman, Grman, Šohajda, Ružička – Knyazev, Videlka, Romančík – Řezač, Saliji (C), Pekarčík – Dvonč, Dobrý, Penák – Markulinec, Trenčan, Daniel

HK Spišská Nová Ves: Sedlačko – Hrubý, Findura P., Medvec, Osuský, Bdžoch, Cvengroš – Findura M., Koky, Smotrila – Piják, Ištocy, Môcik – Púchovský, Giľák, Lesňák – Zwick, Lapšanský

Rozhodca: Adamec – Valo, Jurčiak.

V Senici sa od tohto kola zmenilo viac vecí na štadióne. Pribudla svetelná tabuľa, skúšala sa svetelná šou, tak uvidíme či ju aj dnes predvedú. Každopádne, hokej v Senici zrejme speje k lepšiemu.

Pri nástupe na ľad sa teda predviedla aj tá svetelná šou. Hráči už sú pri bránach a nalsedujú bojovné pokriky. Fanklub už povzbudzuje, o chvíľu sa môže začať.

00:01

00:19
    Domáci od úvodu aktívni a najmä usadení v útočnom pásme. K strele sa nedostali, keďže hostia zblokovali pokus jedného z domácich.

01:02
    Pijákov strelecký pokus Račko zneškondil.

Ospravedlňujeme sa za technický výpadok.

04:16
    Romančík strelou z ľavej strany prekvapil Sedlačka.

04:39
    Icing hostí.

05:56
    Pred závarom pred Račkom nastal chaos aj pred Sedlačkom, ale všetko poriešili brankári.

06:20
    Krásny nájazd dvaja na dvoch, Markulinec však pálil vysoko.

06:36
    Prudká strela smerovala medzi Račkove betóny, senický gólman ich sklapol včas.

07:29
    Pekarčík to skúšal individuálne po ľavej strane. Nepresadil sa.

07:47
    Icing Spišiakov.

08:37
    Lešňák sa predral do útočného pásma, ale potom si ho zobrali na paškál dvaja domáci obrancovia a zobrali mu puk.

09:06
    Giľák sa držal za zápästie a ležal na ľade, zrejme ho utrpel pri súboji pri mantineli.

10:22
    Fian dostal spätnú prihrávku na modrú a skúsil vystreliť. Jeho pokus mieril veľmi vedľa.

10:59
    Knyazev skúšal krásnu strelu švihom. Bol zoči – voči brankárovi, ale ten ho vychytal. Diváci ho ale i tak odmenili potleskom.

11:34
    Senica už mohla vyhrávať, ale Řezač pri zakonečení do prázdnej brány trafil len tyčku.

12:29
    Veľká šanca aj na druhej strane. Lesňák trafil skackajúci puk a Račko ho s problémami zlikvidoval.

Chvályhodné je aj to, že sa hrá už takmer 15 minút a ešte sa nevylučovalo.

13:56
    Pavešicova strela od modrej bola ešte tečovaná, no v sieti neskončila.

14:45
    Chyba domácich v rozohrávke a hostia z toho vyťažili pobzt v útočnom pásme.

15:09
    Je tu prvé vylúčenie – Kotzman menší trest – hákovanie.

15:25
    Vyhodený puk a Seničania zbierajú sekundy.

15:44
    Giľák pokračuje v hre, jeho zápästie je zrejme v poriadku.

16:12
    Domáci vybojovali puk v útočnom pásme a vznikol závar pred Sedlačkom, rozhodca musel hru prerušiť, lebo stratil puk z dohľadu a jeden z hráčov hostí – Cvengroš – ostal ležať pri mantineli.

16:26
    Puk opustil ľadovú plochu, vhadzovať sa bude v stredovom kruhu.

17:02
    Po nemastnej-neslanej akcii hostí, kedy puk zneškodňoval Račko sa puku ujal Grman a po ľavej strane vyštartovala do útoku. Pokúsil sa vystreliť, ale brankár ho vychytal.

17:18
    Presilovku si zahrajú aj domáci – seknutie – Môcik.

17:31
    Domáci boli v pásme, ale prihrávku Romančíka pred bránu nedokázal do siete umietniť Grman.

17:55
    Hostia sa na chvíľu oslobodili, ale domáci sú opäť v pásme.

18:12
    Spišiaci vždy po strele na Sedlačka vyhodia puk a domáci musia začať od svojej svätyne.

19:00
    Šimonova delovka od modrej tečovaná, puk mieril nad bránu.

19:19
    Hostia v plnom počte.

20:00

20:01

20:29
    Ružička vyprášil pravý betón gólmana hostí.

21:00
    Řezač počkal na striedajúcich spoluhráčov, nahral nakorčuľovanému Pekarčíkovi, no ten netrafil z prvej puk ideálne a skončil tesne pred bránkovou čiarou.

23:52
    Cvengorš po presilovkovom kolotoči vyprášil Račkovu rukavicu.

24:25
    Řezač okamžite po návrate z trestnej lavice preveril Sedlačka.

25:12
    Domáci si nerozumeli a prišli o puk, keďže sa dokĺzal až k Sedlačkovi.

25:20
    Ofsajd domácich.

25:34
    Hostia nahodili puk do útočnej tretiny a keďže Hrubý sa naň rútil, Račko vykorčuľoval a prikryl ho.

26:23
    Druhý útok Senice sa rútil do zakončenia. Rozhodca ale prerušil akciu, keďže jeden z hráčov spadol. Neviem či bol narazený na mantinel alebo z nejakého iného dôvodu, keďže diváci za mnou sa bavia o tom, že narazený nebol, že mu možno prišlo zle.

26:53
    Menšia bitka na ľade, a to hneď po tom, čo sa po neúspešných pokusoch tretieho útoku dostali do brejku domáci. Rozhodcovia ale celú situáciu upokojili a vyriešili len dohovorom.

27:51
    Senica dala gól!
    DAVID VIDELKA dal gól ani sám asi nevie ako. Podržal puk, protihráča si držal za sebou a chrbtom k bráne si nakorčuľoval medzi kruhy. Vypálil z otočky a Sedlačko si nedokázal postrážiľ ľavú žrď.
    Asistencie: Romančík

29:16
    Nepresnosti na strane Senice v útočnom pásme spôsobili, že sa puk dostal na hokejky hostí, ktorý ho nahodili do pásma Senice, kam mieril aj Lesňák. Račko hru čítal a vybehol proti puku a prikryl ho.

29:56
    Icing Senice.

31:02
    Puk si strieda majiteľov, ale ani jeden z nich sa k strele nedostal.

31:21
    Po strele Lesňáka pri pravej tyčke to s aktivitou prehnal Saliji.

31:21
    Saliji za bránou podrážal, dostáva za to menší trest.

31:35
    Hostia v pásme, opäť tam je Lesňák i Cvengroš

32:09
    K strele sa dostal i Trenčan, ale jeho pokus bol tečovaný a mieril nad bránu.

32:40
    Hostia sa v týchto chvíľach nedokážu usadiť v pásme a domáci odstreľujú puky čo najďalej od Račkovej brány.

33:20
    Domáci to krajšie ani spraviť nemohli. Zatiaľ čo sa všetci sústredili okolo modrej čiary pri senickej obrannej tretine, PETR ŘEZAČ čakal v strednom pásme. Šimon o tom vedel, nahral mu puk vzduchom, Řezač si ho položil na ľad, dostal sa do útočného pásma a blafákom vyškolil Sedlačka.
    Asistencie: Martin Šimon

34:15
    Hostia vytvorili závar pred Račkom, ale ten má dnes v bráne pomocníčku – pani šťastenu.

35:11
    Domáci opäť v šanci. Od pravého kruhu stieľal Kotzman a Videlka ešte tečoval, žiaľ pre Senicu mimo bránu.

35:50
    Pekarčík dostal od mantinelu puk pred bránu, no "premáchol" naprázdno. Stál sám pred gólmanom.

38:13
    Pani šťastena teraz pomáhala aj brankárovi hostí.

38:20
    Kotzman dostáva menší trest za podrazenie.

38:45
    Domáci dávajú ďalší gól v oslabení. PETR ŘEZAČ pridáva tretí kúsok strelou do vinkla.

39:07
    Sedlačko má toho asi akurát tak dosť a cez prestávku bude mať zrejme rozhovor so svojou obranou.

40:00

40:01

40:24
    Domáci v plnom počte.

Dnešné stretnutie sleduje 340 divákov.

41:22
    Cvengroš zaviezol puk do pásma a nahrával späť na modrú Bdžochovi. Jeho delovka len tak-tak, že neskončila v sieti. Račko sklepával betóny v poslednú chvíľu.

42:10
    Ištocy uchmatol puk v strednom pásme a rútil sa do zakončenia z ľavej strany. Jeho strelu ale zblokoval Račko na ochrannú sieť.

42:43
    Dvonč nahrával medzi kruhy Dobrému, ale ten so strelou dlho váhal a Sedlačko bol teda na jeho pokus pripravený.

43:14
    Koky pálil z pravého kruhu a Račko mal so skrotením puku veľké problémy.

43:46
    Daniel dostáva menší trest za hákovanie.

43:59
    Hostia hryzú a zatiaľ sú v pásme.

44:20
    Seničania puk vyhodili.

45:03
    Cvengorošov pokus od modrej nebol presný.

45:22
    Dobrý bol už z uhla, keď strieľal.

45:46
    Cvengroš po nacvičenej akcii trafil len Račkovo pravé rameno.

46:48
    Domáci stratili puk pred bránou, ale na modrej naň číhal Pavešic, ktorého následná delovka musela Sedlačka poštípať v rukavici.

47:38
    Sedlačko spravil veľmi zlé rozhodnutie, keď vykorčuľoval z brány a chcel rozohrať ,no nahral za bránou Řezačovi. Ten alenedokázal rýchlo prihrať na gól do prázdnej brány.

47:59
    Dobrý teraz neprekonal Sedlačka, ktorý aspoň takto odčinil svoj predchádzajúci kiks.

49:23
    Hostia si plnia svoje defenzívne povinnosti dobre, keďže Seničanov s pukom nepúšťajú nikam a držia ich pri mantineli.

49:52
    Hostia sa vrhli do útoku, ale teraz sa píska postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku. Ten trocha drgol do Račka, ktorý stratil rovnováhu a len vďaka bráne nespadol, aj keď tú posunul.

50:37
    Strata puku v strednom pásme a Kotzman sa rúti dopredu, pálil hneď po prechode útočnej modrej, ale pri strieľaní mal vychýlenú mušku.

51:42
    Koky si nerozumel so Smotrilom a v útočnom pásme kvôli tomu prišli o puk bez toho, aby sa pokúsili o ohrozenie Račkovej svätyne.

52:06
    A opäť tu máme kohútov na ľade a menšiu strkanicu, ale rozhodcovia situáciu upokojili ešte v zárodku.

52:22
    Na štadióne sa už spieva Macejko. A oslavuje sa. Času do konca je ešte dosť, ale Spišiaci svojou predvedenou hrou nedokazujú, že by chceli stav zvrátiť.

53:00
    Šimon po buly pálil zo stredného pásma. Puk letel vzduchom a Sedlačko ho zachytil v lapačke. Pre istotu ho aj podržal.

53:54
    Giľák nahral z pravej strany na pravú, kde bol Lesňák, ale potreboval si puk spracovať, no tým sa sám dostal zo streleckej pozície a napokon ani nezakončil.

54:47
    MATÚŠ TRENČAN mal na hokejke puk, vyzeralo to, že chce nahrať, ale puk neprešiel a keď sa vrátil k nemu, tak ho tam silou dotlačil. Stav zápasu: 4:0.
    Asistencie: Pavol Pavešic

55:52
    Môcik bol príliš rýchly a ocitol sa v ofsajde. Než rozhodca stihol zapískať, zatiaľ stihol menovaný hráč aj vystreliť.

56:19
    Fian dostal menší trest za hrubosť. Pavešic sa ešte pýtal rozhodcu, že prečo ho vylúčil, ale ten mu to jasne vysvetlil a Fian, ktorý krútil hlavou si išiel sadnúť.

56:26
    Penák dostal menší trest za držanie, ale povedzme si úprimne, vylučovať mohol aj za následný faul na nášho hokejistu.

56:48
    Račko v permanencii. Najskôr jeden pokus vyrazil, ale nakoniec musel zachytiť puk medzi betónmi.

57:10
    Hrubý taktiež nepresný.

57:30
    Spišská Nová Ves dala gól!
    BRANISLAV CVENGROŠ upravuje stav na 4:1, keď Račko už ležal na ľade a on poslal puk do siete ponad brankárov betón.
    Asistencie: Michal Findura, Jozef Hrubý

58:06
    Do konca poslednej tretiny ostávajú necelé dve minúty.

58:29

58:54
    Dvonč chcel využiť striedanie hostí, dostal puk do útočnej tretiny, nahral Dobrému, ale Sedlačko vytesnil puk betónom na ochrannú sieť.

59:28
    Diváci speivajú, tlieskajú a tešia sa z víťazstva.

59:51
    Hrubý šiel sám na Račka, ale mieril vysoko.

Po tretinách 0:0, 3:0 a 1:1 zápas skončil za stavu 4:1. Ďakujem za pozornosť a dovidenia. (20:04:35)
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Petra Beblavá

Hľadáme spravodajcu pre tím HC Dukla Senica. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Spišská Nová Ves. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 28. Videlka (Romančík), 34. Řezač (Šimon), 39. Řezač, 55. Trenčan (Pavešic) – 58. Cvengroš (Findura, Hrubý)

Rozhodca: Adamec – Valo, Jurčiak