Švédsko – Rusko 2:3 (po pr.) | Fínsko – Česko 3:2 (kon.)
cz Piatok 06.11.2015, 18:00Turnaj 4 krajín hráčov do 20 rokov

Pro dnešek se s vámi loučím, z finského Tampere se budu u dalších on-line přenosů těšit zítra. (20:00:19)

Nejlepší hráči utkání:
    FIN: Jesse Puljujäarvi
    CZE: David Tomášek

Zápas končí. Česká dvacítka dobře rozehrané utkání nakonec nedokázala dotáhnout do vítězného konce. Důvodem byla třetí třetina, ve které domácí výběr Finska vstřelil dvě branky, a otočil tak skóre utkání na konečných 3:2.

59:45
    Do konce zbývá 15 vteřin, Finové drží kotouč za svou brankou.

59:14
    Další Rašnerovo nahození na branku nemířilo, následně Finové dostali kotouč alespoň do středního pásma.

59:01
    Ranšer na modré čáře dlouho svým spoluhráčům naznačoval, že chce kotouč. Nakonec jej dostal a tvrdě vypálil, Larmi byl ale na svém místě.

58:44
    Brankář Vejmelka zůstává na střídačce, Češi zkoušejí hru v šesti!

58:44
    Český tým si bere oddechový čas.

58:44
    První pětka dnes hraje opravdu skvělý zápas. Ovšem ani další pohledná akce neskončila brankou. Kaše nabil Veselému, Larmi ale dokázal udržet puk před brankovou čárou.

57:51
    Tomáš Andres měl dobrou pozici, ale bekhendem se mu nepodařilo procpat kotouč za Larmiho záda.

57:00
    Do konce utkání zbývají tři minuty, Finové zatím dobře hlídají své obranné pásmo. Dá se zřejmě očekávat, že český tým sáhne co nevidět k odvolání brankáře.

56:29
    Puljujäarvi, který se dnes už jednou prosadil, nyní střílel z pravého kruhu. Pozorného Vejmelku ale na švestkách nenachytal.

55:47
    První útočná trojice české dvacítky opět vymýšlela slibnou akci, jenže jejímu zdárnému konci chyběla finální nahrávka.

55:31
    Finská akce byla nyní zastavena píšťalkou čárového rozhodčího, vhazovat se bude ve středním pásmu.

55:08
    Vopelkova střela od modré čáry měla dobrou razanci, chyběla ji však lepší přesnost.

54:22
    Finové teď nikam nespěchají, dlouho drží kotouč za svou brankou. Vědí, že to nejsou oni, koho tlačí čas.

53:33
    Ranšerovo nahození hned po buly nebylo vůbec špatné, brankáři Larmimu však nikdo před brankou neclonil. Kdyby tomu tak bylo, měl by finský strážce svatyně daleko větší problémy.

Dnešní utkání sleduje 692 diváků.

53:09
    Dobře si teď počínal Hronek, který zastavil přihrávku na volného finského útočníka. Ten by zřejmě mířil do odkryté klece.

52:36
    Nyní se povedlo českému celku vyhodit kotouč tak šikovně, že to nebylo zakázané uvolnění. Celá pětka tak mohla vystřídat.

52:00
    Češi to nebudou mít vůbec jednoduché, Finové totiž očividně neplánují za jednobrankového vedení polevit.

50:30
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Kapitán Finska dostává svůj tým podruhé v utkání do vedení. ROOPE HINTZ se chopil kotouč u hrazení, procpal se až mezi kruhy, odkud trefil místo mezi Vejmelkovou rukou a tělem. Češi tak rázem musejí dotahovat jednobrankovou ztrátu. Asistence: Aleksi Saarela, Sami Niku.

50:10
    Další horské chvilky před Karlem Vejmekou, který vyrazil puk jen před sebe, naštěstí pro něj a celý český tým ale byli na svém místě v pravý čas obránci, kteří dokázali zamést puk mimo dosah Finů.

49:44
    Češi teď Finsko nepříjemně napadali, a tak nezbylo domácímu výběru nic jiného, než se svou rozehrávkou chvíli počkat. To umožnilo Čechům vystřídat.

48:26
    Český tým se této početní výhodě Finska ubránil, Mikliš je zpět na ledě.

48:14
    Nyní se českému výběru podařilo zachytit kotouč a vyhodit jej ze svého obranného pásma.

47:45
    Těžké chvíle pro českou obranu pokračují, Vejmelka si připsal další dva zákroky.

47:16
    Karel Vejmelka si připisuje důležitý zákrok. Patrik Laine se mezi kruhy objevil zcela osamocen, brankář českého týmu ale dokázal puk chytit!

46:35
    Krátce po buly se opřel do kotouče Aho, který napálil levou tyčku Vejmelkovy branky!

46:26
    Český tým se bude muset znovu bránit. Dvě minuty inkasoval Ondřej Mikliš (CZE).

46:10
    Kotouč opustil hrací plochu, bude se vhazovat ve středním pásmu.

45:37
    Český tým sice zavezl kotouč do útočného pásma, příliš prostoru ke kombinaci ale nedostal.

44:19
    Češi se snažili svému soupeře úder vrátit, zatím se jim to ale nepovedlo. Nepříliš nebezpečné nahození od modré čáry ukryl Larmi ve své rukavici.

43:02
    Finové ale přeci jenom dokázali v přesilové hře vyrovnat. Neuvěřitelnou individuální akcí se prezentoval JESSE PULJUJÄRVI, který si vzal kotouč na svou hůl už na obranné modré a už jej nikomu nepůjčil. Fantasticky obešel dva české zadáky a následně pokořil Vejmelku střelou mezi betony. Bez asistence.

42:23
    Jan Ordoš předvedl dobrou obrannou práci, na jejímž konci dokázal vyhodit kotouč přes všechny čáry.

41:42
    Hintz to nyní neudělal vůbec špatně, pěknou stahovačkou se zbavil dvou obránců, jeho střela však byla nadzvednuta a zamířila do ochranné sítě.

41:25
    Vypadá to na další krušné chvilky před brankou Karla Vejmelky. Na trestnou lavici totiž za podražení zamířil obránce Jan Ščotka (CZE).

40:28
    Začátek třetí třetiny v prvních vteřinách vypadal podobně jako začátek té druhé. Finové ihned po vhazování vletěli do útočného pásma, skvělou práci při blokování střely však odvedl David Kaše.

40:01

Česká dvacítka má za sebou těžkou třetinu, kterou však dokázala zvládnout bez inkasované branky. Finové český výběr přestříleli v poměru 7:2, Češi ale v čele s brankářem Vejmelkou dokázali všem nájezdům domácích hokejistů odolat. Petrovy svěřenci tak mají před třetí periodou dobrou výchozí pozici.

Třetí část začne přibližně v 19:28.

40:00

39:54
    Salo nahodil kotouč za českou branku, tam už si jej ale do konce třetiny pohlídali svěřenci trenéra Jakuba Petra.

39:08
    České mužstvo bylo zastaveno píšťalkou čárového sudího, ten odpískal postavení mimo hru.

38:56
    Česká početní výhoda končí, Hintz se vrátil na led.

38:47
    Škoda, že nyní první česká pětka v přesilovce neodhodlala ke střele dříve, než rozhodčí zapískal. Uviděl totiž jednoho z hokejistů Česka v brankovišti brankáře Larmiho.

38:08
    Nahození jednoho z českých hokejistů končí v ochranné síti, proto se bude vhazovat ve středním pásmu.

37:29
    Havlín je zpět na ledě, začíná česká početní výhoda.

36:56
    Finská přesilovka končí a za 33 vteřin naopak začne ta česká. Za nedovolené bránění totiž už na trestné lavici sedí finský kapitán Roope Hintz (FIN).

36:31
    Finové se nyní dlouho drželi v útočném pásmu, Čechům se ale následně povedlo na několik minut zašlápnout kotouč u mantinelu, čímž ušetřili mnoho cenných vteřinek.

35:47
    Skvělou práci teď odvedl Černoch, který vyhodil kotouč do středního pásma. Bylo to důležité zejména z toho pohledu, že Mikliš přišel o hůl.

35:29
    Poprvé v utkání míří na trestnou lavici hráč České republiky. Tomáš Havlín (CZE) dostal dvě minuty za podražení.

34:55
    Češi musí čelit dalšímu útoku Finska. Nyní Vejmelka nedokázal udržet kotouč ve své moci, proto mu museli výrazně pomoct obránci. Společně však zvládli finský útok odrazit.

33:24
    Českým juniorům se dnes už poněkolikáté povedlo dojet zdánlivě dlouhý kotouč. Zakázané uvolnění se tak nepíská ani v tomto případě.

32:41
    Na chvíli si teď Češi mohli v uvozovkách odpočinout, několik vteřin totiž strávili v útočném pásmu soupeře.

32:06
    Nyní si Češi hráli s kotoučem ve svém pásmu až zbytečně moc dlouho. Vše vyřešil Karel Vejmelka, který přerušil hru.

31:00
    Finové opět českému výběru zatápí, zdá se ale, že trenér Jakub Petr své svěřence dobře připravil nejen po stránce ofenzivní, ale zejména po té defenzivní.

30:18
    Střela z hole Saarely klepla o Vejmelkovu masku. Ani to však nebyl pro českého brankáře důvod, aby puk ve své výstroji neudržel.

29:19
    Finové ve svém obléhání české branky nyní trochu polevili, proto se do příležitostí dostávají i hráči v bílém. Skóre se však zatím nemění.

28:28
    Veselý se prodral až ke střele, byl však tísněn, proto se mu jeho rána nepovedla úplně podle představ.

28:01
    Hronek dokázal vyvést kotouč do středního pásma, odkud jej nahodil na domácí branku. Brankář Larmi jej tak trochu volejbalově vyrazil do ochranné sítě.

27:41
    Kalapudasovu střelu z mezikruží lapil Vejmelka do své rukavice. Bude se vhazovat po levici českého gólmana.

27:29
    Finové jsou stále o něco aktivnější než český výběr, svěřenci Jakuba Petra ale zatím svému soupeři stíhají i v obranném pásmu.

26:38
    Nyní český brankář raději podržel kotouč ve své lapačce, aby uklidnil hru a dovolil svým spoluhráčům po těžkém střídání oddechnout.

26:00
    Českému celku se nyní nepodařilo vymanit z finského zajetí, které jen tak ta, že neskončilo vyrovnávací trefou. Puk jen těsně minul levou tyčku Vejmelkovy branky.

24:59
    Nyní nebyl daleko od své druhé branky v utkání David Tomášek, odražený kotouč před finským brankovištěm ale nedokázal zamést do klece.

24:21
    Vypadá to, že finský tlak trochu polevil, naopak Češi se oklepali a už zase předvádí hru jako v první třetině. Na Finy tlačí již ve středním pásmu.

23:43
    Poté, co kotouč opustil hrací plochu, se bude vhazovat ve středním pásmu.

23:00
    Češi se stále spíše brání, jak dlouho ještě může tento finský nápor trvat?

22:11
    Tady opravdu nechybělo moc a mohlo být vyrovnáno! Miska Siikonen netrefil téměř zcela odkrytou branku. Kdyby finský útočník zamířil lépe, neměl by Vejmelka sebemenší nárok zasáhnout.

21:22
    Další útok Finů, který musel zastavit až český brankář. Pro národní tým do dvaceti let bude nyní důležité přežít úvodní nápor soupeře.

20:25
    Finové vletěli do druhé třetiny jako divoká voda. Karel Vejmelka ale zatím drží české vedení.

20:01

První třetina končí za velmi příznivého stavu pro český tým! Svěřenci Jakuba Petra hrají od první minuty velice aktivně a nepoložilo je ani vedení soupeře. Finové se dostali do vedení už v páté minutě, kdy se prosadil Repo jenže zásluhou gólů Tomáška a Veselého Češi dokázali otočit skóre.

Druhá třetina začne přibližně v 18:46.

20:00

19:15
    Proti střele od modré čáry spolehlivě zasáhl Karel Vejmelka.

18:51
    Česko právě vstřelilo branku!
    Češi využívají svou přesilovku zásluhou neuvěřitelně přesné rány RADKA VESELÉHO! Ten si po posunutí puku od Christova vyjel z rohu kluziště do palebné pozice, odkud chirurgicky přesně trefil levý horní roh finské klece. Asistence: Vít Christov, Alex Rašner.

18:05
    Výborná akce prvního útoku, na jehož konci byl Dominik Lakatoš. Bohužel pro české barvy se mu ale kotouč nepovedlo ideálně trefit.

17:05
    Kašeho rána od modré čáry byla zblokována, při dalším pokusu o střelu byli včas na svém místě obránci Finska.

16:52
    Aktivní Jiří Černoch byl u mantinelu nebezpečně atakován. V souboji ho dohrál Patrik Laine (FIN), který si půjde sednout na trestnou lavici.

16:14
    Nyní se Finové hnali do protiútoku, český tým se ale se svým soupeřem zatím stíhá vracet. Což se povedlo i nyní.

15:09
    Když už se stane, že se přeci jen Finové do příležitosti dostanou, dokáže svůj tým podržet Karel Vejmelka. Ten nyní přikryl puk ve své lapačce. Následně mu dělal "uklidil" brankoviště Alex Rašner, který zpacifikoval jednoho z finských útočníků.

14:55
    Čeští hokejisté se stále drží dobré hry, Finy k moc šancím nepouštějí.

13:47
    Havlínovo nahození od modré čáry Larmi viděl, avšak pouze vyrazil. Po dorážce se sápal Lakatoš, k puku měl ale dál než zadák Finska.

13:37
    Hintz teď uštědřil Hronkovi pořádný bodyček. Možná se tu dalo uvažovat i o vyloučení finského kapitána, jeho ruce byly totiž pořádně vysoko.

11:48
    Je vyrovnáno! Dlouho puk přeskakoval kolem branky Finska, následně si jej ze vzduchu stáhl DAVID TOMÁŠEK, který na nic nečekal a z otočky poslal kotouč na finskou klec. Střela byla přesná a tvrdá. Češi jsou tak právem odměněni za svou aktivitu. Asistence. Lukáš Jašek.

11:16
    David Kaše nyní předvedl skvělou práci. Ukázal, že k hokeji někdy nepotřebujete centimetry. Svou šikovností se dokázal vymanit ze zajetí dvou obránců a následně nahrál Bahounkovi, který tvrdou střelou dal Larmimu zabrat.

10:25
    Střelu Tuuloly od modré čáry Vejmelka viděl, a tak ji ve své výstroji poměrně s klidem ukryl.

09:03
    První početní výhodu čeští junioři nevyužili, vyloučený Sopanen je zpět na ledové ploše.

08:56
    Havlínův projektil od modré čáry letěl jen těsně nad břevno domácí klece! S následnou dorážkou si dokázal Larmi poradit.

08:25
    První přesilová hra českému týmu zatím moc nevychází, na území Finů se zatím svěřenci trenéra Jakuba Petra příliš neohřáli.

07:44
    Dvakrát za sebou se ale teď Finům povedlo vyhodit kotouč ze svého pásma.

07:03
    Češi si svou aktivitou vynutili přesilovou hru. Za držení už sedí na trestné lavici Eetu Sopanen (FIN).

06:35
    Tohle byla velká šance českého týmu na vyrovnání. V přečíslení tři na jednoho vzal tíhu zodpovědnosti na svá bedra Lukáš Jašek, trefil však jen prostor, kde byl finský brankář.

06:17
    Pěknou střelou se nyní prezentoval Černoch, který na brankáře Larmiho poslal svižný projektil z pravého kruhu.

05:53
    Zdá se, že české hokejisty inkasovaná branka nepoložila, stále se snaží být aktivní. Daří se jim přes svého soupeře dostávat do útočného pásma.

04:40
    Je tu první branka utkání. Čeští hokejisté byli v prvních minutách zřejmě o něco lepší než soupeř, gólu se však dočkali domácí hokejisté. Tammelovu střelu dokázal Vejmelka vyrazit jen před sebe. O gólovou dorážku se i přes dvojnásobnou přesilu českých zadáků postaral SEBASTIAN REPO. Asistence: Jonne Tammela, Miska Siikonen.

03:50
    Českému týmu se teď nepovedlo založit útok, proto musí obránce začínat znovu za brankou Karla Vejmelky.

03:15
    Do dobré příležitosti se tlačil domácí Saarela, česká obrana ale nakonec tento kontr domácího týmu zvládla bez úhony.

02:42
    První zákrok utkání si teď musel připsat i Karel Vejmelka, se střelou z levého kruhu ale neměl výraznější potíže.

01:56
    Česká dvacítka hraje zatím velice nebojácně. Dá se říct, že je v prvních okamžicích zápasu aktivnější než domácí hokejisté.

01:15
    Do úniku se teď mohl dostat Chrisov, bohužel pro český národní tým neměl třinecký útočník příliš mnoho rychlosti.

00:28
    David Kaše se hnal za nahozeným pukem od Filipa Hronka, Finové však u něj byli v přesile, proto se nakonec ke kotouči nedostal.

00:01

Dozněly hymny obou zemí, můžeme jít na zápas!

Oba celky jsou již nastoupeny na modrých čarách. Utkání za několik okamžiků začne.

Vítám vás ze zimního stadionu v Tampere! Ta několik minut vyjedou k prvnímu utkání turnaje čtyř ve Finsku hokejisté české dvacítky. Jejich soupeřem budou domácí Finové.

Finsko: Larmi (Vehvilänen) – Tuulola, Haaranen, Niku, MIkkola, Keskitalo, Sopanen, Honkanen, Salo – Saarela, Hintz (C), Laine – Aho, Kalapudas, Puljujäarvi – Tammela, Siikonen, Repo – Björkqvist, Mäkinen, Kiviranta.

Česko: Vejmelka (Lukeš) – Hronek, Sklenička, Havlín, Ščotka, Rašner, Bahounek, Mikliš – Kaše (C), Lakatoš, Veselý – Christov, Tomášek,Jašek – Zohorna, Andres, Vopelka – Voženílek, Černoch, Ordoš – Gřeš..

Přímo z finského vás vítám u sledování textového on-line přenosu z utkání juniorských reprezentací Finska a Česka. První utkání českého výběru vedeného trenérem Jakubem Petrem na turnaji čtyř ve Finsku začíná v 18:00. Buďte s námi u toho!

Čeští juniorští reprezentanti se od pondělí připravovali ve Velkých Popovicích, ve čtvrtek se přemístili do finského Tampere, kde odehrají turnaj čtyř proti domácím Finům, Švédům a Rusům. Bude se jednat o jakousi generálku před samotným světovým šampionátem, který letos pořádá právě země tisíce jezer.

Úvodní zápas turnaje čtyř sehraje česká „dvacítka“ právě proti hostitelům z Finska. Obě mužstva se letos už potkala na turnaji se stejným obsazením, který se odehrál na konci srpna v ruském městě Dmitrov. Svěřenci kouče Jakuba Petra tehdy „Suomi“ podlehli v poměru 1:4. Sledujte s námi, jak se bude českým reprezentantům dařit proti výběru Finska tentokrát!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

David Jahoda

Góly a asistencie: 5. Repo (Tammela, Siikonen), 44. Puljujäarvi, 51. Hintz (Saarela, Niku) – 12. Tomášek (Jašek), 19. Veselý (Christov, Rašner)

Fínsko: Larmi (Vehviläi nen) – Tuulola, Haaranen, Niku, MIkkola, Keskitalo, Sopanen, Salo – Saarela, Hintz (C), Laine – Aho, Kalapudas, Puljujäarvi – Tammela, Siikonen, Repo – Björkqvist, Mäkinen, Kiviranta – Honkanen.
    Česko: Vejmelka (Lukeš) – Hronek, Sklenička, Havlín, Ščotka, Rašner, Bahounek, Mikliš – Kaše (C), Lakatoš, Veselý – Christov, Tomášek, Jašek – Zohorna, Andres, Vopelka – Voženílek, Černoch, Ordoš – Gřeš.