Buffalo – Tampa Bay 1:4 (kon.) | Washington – Boston 4:1 (kon.) | Montreal – NY Islanders 4:1 (kon.)
Ottawa – Winnipeg 3:2 (3:1 po s.n.) | Minnesota – Nashville 2:3 (kon.) | Calgary – Philadelphia 2:1 (po pr.)
Arizona – Colorado 4:2 (kon.) | LA Kings – Columbus 2:3 (kon.) | San Jose – Florida 5:2 (kon.)
San Jose Sharks
5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Florida Panthers
cz Piatok 06.11.2015, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepší hokejové soutěže na světě. V tomto zápase proti sobě nastoupí San Jose Sharks a Florida Panthers.

Nejproduktivnějším hráčem domácích je Joe Pavelski, který vstřelil osm branek a na čtyři přihrál. Druhým nejproduktivnějším hráčem je Joel Ward. Sedm vstřelených branek a čtyři asistence.

Pozitivní zprávou je to, že se Jaromír Jágr vrátil do sestavy Floridy. Vyrazil s týmem na trip do Kalifornie, kde už odehrál první zápas proti Ducks. Panteři prohráli 2:3 po samostatných nájezdech. Jágr nezaznamenal žádný kanadský bod, ale byl hodně vidět.

San Jose Sharks: Stalock (Jones) – Braun, Vlasic, Burns, Martin, Tennyson, Dillon – Pavelski, Thornton, Donskoi – Ward, Hertl, Marleau – Wingels, Tierney, Goldobin – Lerg, haley, Nieto

Florida Panthers: Montoya (Luongo) – Ekblad, Campbell, Petrovic, Kulikov, Gudbranson, Mitchell – Jágr, Bjugstad, Huberdeau – Smith, Trocheck, Jokinen – Grimaldi, Bolland, Pirri – Howden, MacKenzie, Wilson.

Utkání začne o něco později.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhráli domácí, kteří se přes střední pásmo nedokázali dostat do útoku.

00:32
    Jaromír Jágr aktivní hrou získal pro Floridu buly před brankou San Jose. Domácí souboj o puk vyhráli, a tak jsou to právě oni, kdo hraje.

00:40
    Pavelski se dostal ke střele, s níž si Montoya dokázal poradit. Domácí útočník pálil z první a jeho střele chyběl důraz.

01:16
    První vážnější šanci hostujícího týmu si připsal Smith, který našel jen výstroj brankáře Stalocka.

01:36
    Domácí brankář kryje další střelu. Buly před jeho brankou.

02:05
    Pirri se pokoušel něco vymyslet za brankou San Jose, které se k puku dostalo jen na malý moment. Domácí špatně rozehráli, a tak se hra vrací do jejich obranného pásma, protože zahráli na icing.

02:48
    Absolutně mimo hru si to rozdali v pěstním souboji Thornton a Haley. Oba vyloučeni na pět minut za bitku.

03:06
    Střelecky je aktivnější hostující celek, v tomto ohledu vede 2:1.

03:50
    Hra je nyní ovlivněna nepřesnostmi na obou stranách.

04:10
    Montoya kryje puk po střele Tomáše Hertla.

04:44
    Hra nenabízí žádné velké šance ani střely na branku. Hra je plná nepřesností a osobních soubojů. Zbytečně se nepřerušuje.

05:30
    Florida rozehrává útočnou akci od své branky.

06:37
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Obrovský tlak si vytvořili domácí hráči v útočném pásmu. BRENT BURNS po samostatné akci se prosazuje rychlou střelou. Florida si nedokázala rozebrat protihráče, a tak je z toho malér. Bez asistence.
    Brent BURNS - 1:0

06:50
    Komerční přestávka.

07:55
    Florida se snaží o rychlé vyrovnání, ale proti dobře hrající obraně domácího celku to nemá snadné.

08:33
    Osm střel jsme viděli v dosavadním průběhu, což už teď neplatí, protože devátou střelu utkání má na svědomí Donskoi.

09:26
    Puk je v brance, ale jak se tam dostal, to opravdu netuším. Doklepl ho tam Joonas Donskoi, který využil opravdu nepřehledné situace. Florida si zavařila sama špatnou rozehrávkou. JOONAS DOINSKOI posílá domácí do vedení o dvě branky. Asistence: Joel Pavelski, Joe Thornton.
    Joonas DOINSOI - 2:0

10:50
    Následuje komerční přestávka. Florida nyní hraje aktivněji, jakoby potřebovala inkasovat dvě branky, aby svou hru zlepšila.

10:50
    První třetina se dostala do své druhé poloviny. V dosavadním průběhu utkání mají více ze hry domácí, kteří se díky dvěma přesným zásahům dostali do vedení.

10:54
    Florida právě vstřelila branku!
    Výborně to nyní udělal VINCENT TROCHECK, který vyhrál vhazování a následně také celou akci zakončil střelou, na níž domácí brankář nedosáhl. Bez asistence.
    Vincent TROCHECK - 2:1

12:37
    Sledujeme rychlý hokej, Florida díky vstřelené brance ožila a snaží se vyrovnat. Na ledě je Jágr a jeho formace.

13:06
    Ale musí se bránit, protože přišla o kotouč. Jágr vybojoval a následně vyvezl puk, ale neměl komu přihrát.

13:41
    Panters se dostali do postavení mimo hru.

14:21
    Následuje komerční přestávka.

14:27
    9:9, takový je aktuální poměr střel na branku. Domácí Žraloci vedou o jednu branku.

14:57
    Stalock kryje střelu hostujícího Mitchella. Buly v útočném pásmu Floridy.

15:23
    Pavelski se snažil obkroužením branky na sebe navázat protihráče tak, aby měli spoluhráči volnější prostor před brankou. Myšlenka dobrá, provedení poněkud pokulhávalo.

16:11
    Florida se dostala do postavení mimo hru, buly v neutrální zóně.

16:54
    Kotouč se dostal mezi střídačky, hra je přerušena. Buly ve středním pásmu. Do konce prvního dějství zbývají tři minuty.

17:30
    Momentálně nejsou k vidění žádné šance, hodně se hraje ve středním pásmu. Ani jeden celek nechce udělat chybu.

18:40
    Elitní formace hostujícího týmu je na ledě. Jaromír Jágr budí u protihráčů respekt, a tak k němu přistupují a nedávají mu příliš velký prostor.

19:20
    Poslední minuta hry v první třetině.

19:40
    Florida kontroluje hru.

20:00

Po první třetině platí stav 2:1. Sledujeme utkání, ve kterém proti sobě hrají Jaromír Jágr a Tomáš Hertl.

20:01

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhráli domácí hokejisté, kteří vedou o jeden gól.

20:30
    Jágr poslal do šance Huberdeaua. Mladičký člen elitní formace Floridy neuspěl. Výborná přihrávka od české osmašedesátky.

20:47
    Trocheck se nejprve pokoušel najít pasem Jokinena. Když zjistil, že to nemá cenu, neboť je jeho kolega obsazený, rozhodl se pro individuální akci, s níž si domácí obrana poradila.

21:37
    Vhazování před brankou Floridy.

22:00
    Hostující tým se provinil postavením mimo hru, a tak se vhazuje před Montoyou.

23:19
    Florida se nějakou chvíli bránila, později vyrazila do útoku. O puk ve středním pásmu přišla.

23:46
    Náádherná individuální akce znamená vedení San Jose 3:1. PATRICK MARLEAU dostal hodně prostoru, kterého dokázal využít a pohodlně zasunul puk do odkryté branky. Asistence: Joel Ward, Tomáš Hertl.
    Patrick MERLEAU - 3:1

24:43
    Icing San Jose.

25:10
    Panteři se snaží s nelichotivým skóre něco udělat, ale nemají to snadné, protože domácí defenziva funguje velmi dobře.

26:00
    Hraje se rychlý hokej bez přerušování. K vidění sice není mnoho střel, ale za to pohledných akcí a kombinací je dostatek.

26:43

27:02
    Utkání je střelecky vyrovnané, oba celky vystřelily celkem patnáctkrát.

27:35
    Wilsonově střele nechybělo mnoho, asi jen půl druhého metru.

28:10
    Pomalu ale jistě se blíží polovina utkání, v němž zatím vedou domácí rozdílem dvou branek.

29:00
    Na ledě je formace s Tomášem Hertlem. Ten už dnes asistenci získal. Rád by počet kanadských bodů ještě rozšířil.

29:30
    Se střelou usměvavého českého útočníka si brankář Floridy poradil.

30:01
    Polovina zápasu je již minulostí.

30:16
    Montoya kryje další střelu domácích. Následuje komerční přestávka. Po ní buly v útoku domácích.

30:30
    Thornton to zkoušel samostatně, neměl komu přihrát. O puk byl brzy připraven.

30:47
    Vyloučen hostující Kulikov na dvě minuty za sekání. Přesilovka pro domácí.

31:00
    Střela od modré byla tečovaná, a tak gól Cats zasahovat nemusel.

31:40
    San Jose je v útočném pásmu, ale nemůže si vybudovat přesilovkový tlak.

32:13
    Florida se celkem bez problémů brání, nutno poznamenat, že střelecky neaktivní soupeř jí to usnadňuje.

32:47

33:14
    Jágr se pokusil o rychlý protiútok, ale neuspěl proti přesile.

33:26
    Přesilovka pro Floridu, vyloučen Joonas Donskoi.

34:02
    Jágrova formace se dostala k několika dobrým střelám. Ale Stalock všechno pochytal.

34:06
    Pěkný rána od modré čáry, kterou vyslal BRANDON PIRRI znamená snížení na rozdíl jedené branky. Trefil se přesně mimo dosah domácího brankáře. Gól v přesilové hře. Asistence: Brian Campbell, Jussi Jokinen.
    Brandon PIRRI - 3:2

35:00
    Hostující tým snížil a nyní se tlačí za vyrovnáním, domácí obrana si dává daleko větší pozor.

35:44
    Střelecky jsou malinko aktivnější domácí 21:20.

36:10
    Kulikov dobrým obranným zákrokem zamezil soupeři ve střele. Na druhé straně to zkoušel Jágr.

36:27
    Druhý gól dnes přidává JOONAS DONSKOI. Obrana Floridy zaspala, nedokázala si protihráče obsadit,a tak zůstal střelec San Jose úplně volný, čehož hráč Donskoiova formátu prostě dokáže využít. Asistence: Joel Thornton, Joe Pavelski.

Florida pořádala o Coachs Challenge, tedy o přezkoumání předchozí situace videorozhodčím. Podle všeho se jedná o postavení mimo hru. Je to tak, video rozhodlo o tom, že branka nemůže být uznána pro ofsajd. Klobouk dolů před hostujícím trenérem. Pokud věděl od začátku, tak by si zasloužil ocenění, neboť se jednalo o milimetry.

Florida se snaží vyrovnat, na ledě je její elitní formace.

39:00
    Nyní už nemůže být sporu o tom, že gól platí. MARC-EDOUARD VLASIC setrefil přesně a posílá domácí do vedení o dvě branky. Montoya neměl nárok. Asistence: Nikolaj Goldobin, Tommy Wingels.
    Marc-Edouard VLASIC - 4:2

39:35
    Už se nic nestane.

40:00

San Jose vede o dvě branky a zatím si jde pro výhru v tomto zápase.

40:01

40:01
    Úvodní buly ve třetí třetině vyhráli hostující hokejisté. Ke střele na branku se ale nedostali.

41:13
    Buly před brankou domácích. Na ledě je druhá formace Floridy, která musí vstřelit alespoň dvě branky, pokud chce vyrovnat.

41:33
    Vyloučen domácí Tommy Wingels na dvě minuty za hrubost.

41:57
    Florida špatnou rozehrávkou přichází o pásmo.

42:23
    San Jose dobře vyhodilo kotouč přes všechny čáry. Šetří tak cenné vteřinky z oslabení.

43:00
    Floridě se přesilovka zatím vůbec nedaří. Nemůže se dostat stabilně do pásma. Jágr byl gólu blízko, ale jeho střele chyběl důraz.

43:33

43:56
    Vyloučen Aaron Ekblad na dvě minuty za hákování.

44:21
    Domácí zahráli pouze na zakázané uvolnění, a tak se hra vrací před branku Stalocka.

45:20
    Panthers se celkem dobře brání, soupeři nedává mnoho prostoru pro střely. Když už Žraloci vystřelí, tak je Montoya připraven.

45:34
    Florida vyhazuje z obranného pásma.

45:56

46:14
    Joonas Donskoi dnes hraje velký zápas, málem se dostal do další gólové šance. Tu mu ale hostující obrana zmařila.

46:47
    Třetí třetina se pomalu blíží své polovině a domácí mužstvo stále drží dvoubrankový náskok.

47:24
    Gólman Floridy musel zasahovat proti nebezpečné střele od modré, která byla během letu ještě tečovaná.

48:00
    Žraloci kontrolují hru, zbytečně se nepřerušuje.

48:40
    Obrázek hry je posledních několik minut stejný. Hosté se snaží dostat se do útočného pásma, ale domácí velmi dobře brání.

49:30
    Trocheck byl ke gólu zatraceně blízko, dokázal tečovat střelu ze střední vzdálenosti, ale neuspěl.

49:51

50:10
    Zápas se dostává do poslední desetiminutovky. Střelecky je aktivní Florida, vede 29:26, ale na skóre stále prohrává.

51:20
    Montoya nyní podržel hostující celek. San Jose na něho několikrát vyslalo nebezpečnou střelu. Naposledy to byl Tomáš Hertl, který se pokoušel uspět. Následuje komerční přestávka.

52:01
    Montoya se v brance Floridy opravdu nenudí, připisuje si další zákrok, tentokrát čelil střele od modré.

52:20
    Vyloučen Branden Dillon na dvě minuty za podražení, přesilovka pro Floridu.

52:49
    Smith dostal dobrou přihrávku, akorát jeho střela nepatřila zrovna mezi nejpovedenější.

53:06
    Trocheck se dostal do postavení mimo hru.

54:15
    Elitní formace Floridy se ne a ne prosadit.

54:20

54:45

55:00
    Do konce třetí třetiny zbývá pět minut.

55:53
    Smith a Trocheck to zkoušeli kombinačně, ale i tentokrát si domácí obrana dokázala poradit.

56:34
    Pavelski měl před sebou prázdnou branku, ale nedokázal zvednout kotouč do požadované výšky.

56:59
    Jeden z hostujících hráčů si rozbil brusli, a tak je na střídačku exportován za pomoci spoluhráčů.

57:14
    Hosté to zkouší v šesti bez brankáře.

57:38
    Hra přerušena, protože hostující hráč hrál vysokou holí.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

58:28
    Hosté znovu v šesti.

58:54
    CHRIS TIERNEY trefuje prázdnou branku, a tak je to jasné. Domácí celek dnes vyhraje. Asistence: Joe Thornton, Brent Burns.

3. Michael Helay (SJS) 0+0

Florida prohrává i svůj druhý zápas proti týmem z Kalifornie. Jaromír Jágr kanadský bod v tomto zápase nezískal. Tomáš Hertl se na výhře 5:2 podílel asistencí.

Děkuji za pozornost.

Konec zápasu. (07:29:08)

Jan Prošek

Góly a asistencie: 7. Burns, 10. Doinsoi (Pavelski, Thornton), 24. Merleau (Ward, Hertl), 39. Vlasic (Goldobin, Wingels), 59. Tierney (Thornton, Burns) – 11. Trocheck, 35. Pirri (Campbell, Jokinen)

San Jose Sharks: Stalock (Jones) – Braun, Vlasic, Burns, Martin, Tennyson, Dillon – Pavelski, Thornton, Donskoi – Ward, Hertl, Marleau – Wingels, Tierney, Goldobin – Lerg, Haley, Nieto

Rozhodca: Walsh, Chmielewski – Gibbs, Heyer

Diváci: 15 525