Lotyšsko – Kazachstan 0:1 (kon.) | Holandsko – Česko 2:3 (kon.) | Turecko – Island 1:0 (kon.)
Belgicko – Izrael 3:1 (kon.) | Cyprus – Bosna 2:3 (kon.) | Wales – Andorra 2:0 (kon.)
Bulharsko – Azerbajdžan 2:0 (kon.) | Taliansko – Nórsko 2:1 (kon.) | Malta – Chorvátsko 0:1 (kon.)
Turecko
1:0 (0:0)
Island
Utorok 13.10.2015, 20:45 • Timsah Arena (Bursa) • Kvalifikácia ME

Zápas medzi Tureckom a Islandom sa skončil. Druhý polčas priniesol vylúčenie na domácej strane, keď v 77. minúte odišiel predčasne pod sprchy Töre. Domácim to však naopak pomohlo, a od tohto momentu hrali oveľa aktívnejšie ako predtým. Jediný gól dnešného zápasu padol v 89. minúte keď sa po krásnej strele z priameho kopu presadil Inan. To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný večer a dobrú noc. (22:40:08)

90+4

90+4
    Ďalší faul Islandu a priamy kop Turecka. Domáci šikovne zbierajú sekundy, a zdá sa, že dnešný súboj takmer zázračne vyhrajú nádherným gólom z priameho kopu.

90+3
    V tretej minúte predĺženia sa hostia dopustili faulu v strede ihriska, a domáci tak získavajú ďalšie cenné sekundy.

90+2
    Druhá minúta nadstaveného času nepriniesla nič zaujímavé. Lopta je v strede ihriska, kde o ňu bojujú oba tímy.

90+1
    Po faule Turecka zahrávali hostia priamy kop z 25 metrov, ale ten sa neskončil gólom ani veľkou príležitosťou. Hostia však stále ostávajú na útočnej polovici.

90
    V druhom polčase sa budú nadstavovať 4 minúty.
    89. Selçuk INAN - 1:0

89
    Turecko dalo gól! Domáci sa v závere zápasu dostávajú do vedenia! Po faule Islandu zahrávali domáci priamy kop, a SELCUK INAN loptu zakrútil krásne k pravej žrdi. Nádherná strela, po ktorej lopta končí v sieti.

88
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Sigthórsson, a nahradí ho Finnbogason.

88
    Na opačnej strane znova ofsajd Islandu.

87
    Dobrá akcia Turecka zakončená nepresnou strelou Cenka z 20 metrov. Nasleduje odkop od brány Islandu.

86
    Na opačnej strane akcia Islandu, ale tú zastavil odpískaný ofsajd.

85
    Cenk vidí žltú kartu za protesty.
    85. Arda Turan

85
    Kapitán domáceho tímu Turan teraz predviedol skvelú individuálnu akciu, ale jeho strela z vnútra 16ky mierila iba do pravej bočnej siete.

84
    Až teraz sa k lopte dostali hráči Islandu, ale pred 16kou Turecka je to príliš prehustené. Domáci ich výborne vytláčajú zo streleckých pozícií.

83
    Loptu majú stále hráči Turecka, ktorí sú po oslabení naopak oveľa aktívnejší ako Island, a majú jasnú prevahu.

82
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Bödvarsson, a nahradí ho Kjartansson.

81
    Turecko drží loptu na útočnej polovici. Domáci sa budú snažiť neinkasovať a držať loptu čo najďalej od svojej brány.

80
    Bödvarsson je už na trávniku a zapojil sa do hry. Island má v posledných 10 minútach početnú výhodu, tak možno toto bude impulz na zvýšenie aktivity.

79
    Bödvarsson musel byť ošetrovaný na hracej ploche, ale už je za postrannou čiarou, a zdá sa že bude v poriadku. Hra pokračuje ďalej.
    77. Červená karta - Gökhan Töre

77
    Po nepríjemnom faule na Bödvarssona vidí Gökhan Töre červenú kartu. Domáci budú dohrávať s 10 hráčmi.

76
    Kapitán domáceho tímu Turan loptu nestihol na hracej ploche, a tak ju získavajú hráči Islandu. Ani záver zápasu neprináša zvýšenú aktivitu tímov.

75
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Şen, a nahradí ho Bulut.

75
    V Holandsku je stav zápasu s Českom 1-3, a tak sa vyvíja situácia v prospech Turecka, ktoré ostáva na tretej pozícii.
    74. Kolbeinn Sigþórsson

74
    Sigthórsson mieril hlavou vedľa pravej žrde domácej brány. Nasleduje odkop od brány Turecka.

73
    Rohový kop domáceho tímu úspech nepriniesol, a lopta je pri brankárovi Islandu. Tak uvidíme, či sa v dnešnom zápase dočkáme aspoň jedného gólu.

72
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Çalhanoğlu a nahradí ho Cenk.

71
    Na opačnej strane dobrý center do 16ky Islandu, po ktorom nasleduje rohový kop pre Turecko.

70
    Domáci sa proti obrane Islandu nepresadili, a do útoku zamierili hostia. Tí však stroskotali už v strede ihriska.

69
    Turecko s loptou na kopačkách smeruje pred 16ku Islandu. Tam je to však prehustené s minimálnou šancou na úspech.

68
    Do útoku zamierili znova hráči Islandu, ale Sigurðsson poslal loptu vysoko nad bránu Turecka.

67
    Kapitán domáceho tímu Turan sa ocitol v ofsajde, a tak sa ojedinelá akcia domáceho tímu končí neúspešne.

66
    V Timsah Arene pokračuje rovnaký scenár. Lopta po nevydarenej akcii Islandu končí za čiarou, a nasleduje odkop od brány Turecka.

64
    Po faule Islandu v strede ihriska sa k lopte dostali domáci, ktorí sa nikam neponáhľajú. Pomaličky postupujú do stredu ihriska.

63
    Ďalšia nádejná situácia pred 16kou Turecka, ale hostia znova zlyhali v poslednej fáze.

62
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Özyakup, a nahradí ho Töre.

61
    Kedže Holandsko prehráva s Českom 0-2, Turecko sa nemusí obávať o tretiu pozíciu v skupine A. Na ihrisku je množstvo súbojov, z ktorých vyšli víťazne hráči Islandu.

60
    Čas rýchlo beží a do konca dnešného zápasu už ostáva iba pol hodiny hry. Loptu majú domáci, ktorí začínajú novú akciu pomalou rozohrávkou na vlastnej polovici.

59
    Na rohové kopy je to teda 1-4, na góly 0-0. Druhý polčas neprináša lepší futbal ako ten prvý, a zatiaľ je to z oboch strán dosť statické.

58
    Özbayraklı loptu zrazil na štvrtý rohový kop Islandu, ale ani ten nepriniesol žiadnu príležitosť. Lopta končí v rukaviciach brankára Babacana.

57
    Ďalšia akcia Islandu končí neúspešne. Lopta sa pomaličky dostala k brankárovi Turecka, ktorý ju posiela do stredu ihriska.

56
    Hlavný rozhodca Rocchi teraz prekvapil domácich, keď odpísal priamy kop po faule pri postrannej čiare. Hráči Islandu však z pomerne nečakanej situácie nič nevyťažili, kedže do 16ky domáceho tímu poslali veľmi zlú loptu.

55
    Bjarnason bol faulovaný v strede ihriska, a hostia zahrávali priamy kop. Po ňom sa dostali pred pokutové územie Turecka, ale tam znova pôsobia bezradne.

54
    Sigurðsson vyskúšal strelu z 25 metrov, ale jeho pokus smeroval vysoko nad bránu Turecka.

53
    Skúlason už nestihol loptu na hracej ploche, a tak nasleduje odkop od domácej brány.

52
    Po nevydarenej akcii Turecka sa do útoku dostali hráči Islandu, ale proti obrane domáceho tímu si zatiaľ nevedia poradiť.

51
    Sigurðsson bol faulovaný v strede ihriska, a hostia zahrávali priamy kop. Sám faulovaný však neposlal do 16ky Turecka dobrú loptu, a domáci si ľahko poradili.

50
    İnan skúsil strelu z 20 metrov, ale jeho pokus smeroval iba do stredu brány kde bol pripravený Kristinsson.

49
    Aziz zachraňoval po prihrávke pred bránu Turecka. Hostia zahrávali rohový kop, ale ten nepriniesol žiadnu príležitosť.

48
    Çalhanoğlu bol faulovaný v strede ihriska, a domáci zahrávali priamy kop. Ten však nedopadol podľa ich predstáv a lopta skončila za postrannou čiarou. Z následnej akcie sa nepresadil Şen, ktorý nestihol príliš dlhý center pred bránu.

47
    Lopta sa veľmi rýchlo dostala na kopačky tureckých hráčov, ktorí zvolili pomalú rozohrávku na vlastnej polovici.

46
    Začal sa druhý polčas zápasu kvalifikácie na Majstrovstvá Európy medzi Tureckom a Islandom. Úvodný výkop mali hráči Islandu, ktorí sú momentálne na prvom mieste skupiny A.

46

Prvý polčas v Turecku sa skončil. Počas 45 minút sme gól nevideli, a treba povedať, že ani veľkých príležitostí nebolo veľa. Prvé dejstvo bolo vyrovnané, miernu prevahu mali domáci, ale tí nedokázali prekonať brankára Kristinssona. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

45+1

45+1
    V prvom polčase sa bude nadstavovať 1 minúta.
    45. Jón Daði Böðvarsson

45
    Na opačnej strane v ofsajde Bödvarsson. Prebieha posledná minúta prvého polčasu.

44
    Útok Turecka končí pološancou kapitána Turana, ktorému ušla prihrávka pred bránu a loptu má brankár Kristinsson.

43
    Çalhanoğlu si loptu chystal na strelu príliš dlho, a obrancovia Islandu mu ju stihli zobrať. Následný rýchly protiútok hostí končí iba odkopom od domácej brány.

42
    Záver prvého polčasu patrí Turecku, ale nie je to žiadny veľký tlak iba neustále držanie lopty prevažne na vlastnej polovici a v strede ihriska.

41
    Turecko v útoku vyprodukuje až príliš veľa nepresných prihrávok, a tie ukončia nádejné akcie už pred pokutovým územím Islandu.

40
    Do konca prvého polčasu ostáva už iba 5 minút. Domáci sa už dostali na útočnú polovicu, ale tam sa zatiaľ proti dobre organizovanej obrane Islandu nevedia presadiť.

39
    Hra sa v poslednej minúte upokojila. Domáci zakladajú novú akciu pomalou rozohrávkou na vlastnej polovici.

38
    Ani druhý rohový kop Islandu nepriniesol žiadnu príležitosť, a do útoku už idú domáci.

37
    Ďalší dobrý center do 16ky Turecka, ale Sigþórsson loptu pred bránou nezasiahol, a hostia budú zahrávať druhý rohový kop.

36
    Do 16ky Turecka smerovali dve nepríjemné prihrávky, ale celú situáciu dostal pod kontrolu brankár Babacan, ktorý má loptu vo svojich rukaviciach.

35
    Prvý rohový kop aj pre Island, ale domáci sa ubránili bez väčších problémov, a loptu rýchlo dostali do bezpečia.

34
    Bödvarsson vo veľkej príležitosti, ale z tesnej blízkosti neprekonal brankára Babacana. Prvá veľká príležitosť na strane Islandu.

33
    Rohový kop Turecka nepriniesol žiadnu príležitosť, a Island sa už snaží založiť útočnú akciu.

32
    Domáci si po centri do 16ky Islandu vybojovali prvý rohový kop v dnešnom zápase.

31
    Kapitán domáceho tímu Turan sa rútil do 16ky Islandu kde spadol, ale hlavný rozhodca to ako zákrok na pokutový kop nevidel. Hra pokračuje ďalej.

30
    Do konca prvého polčasu ostáva ešte 15 minút. Loptu majú domáci, ktorí sú v posledných minútach prevažne v obrane a musia riešiť nebezpečné situácie.
    29. Volkan Şen

29
    Po priamom kope zakončoval Şen, ale jeho strelecký pokus bez prípravy smeroval vedľa ľavej žrde.

28
    Sævarsson sa dopustil faulu pri postrannej čiare, a tak budú domáci zahrávať priamy kop.

27
    Çalhanoğlu prihrával pred bránu svojim spoluhráčom, ale jeho prihrávka nenašla nikoho v červenom drese. Obrancovia Islandu skvele zasiahli a podržali svojho brankára, ktorý bol už prakticky prekonaný. Lopta je v strede ihriska kde sa odohráva znova veľké množstvo súbojov.
    26. Hakan Çalhanoğlu

26
    Obrovská príležitosť Turecka. Çalhanoğlu spálil veľkú šancu, keď z tesnej blízkosti nedokázal prekonať brankára Islandu.

24
    Çalhanoğlu zakončil iba do priestoru kde bol pripravený brankár Çalhanoğlu. Do útoku smerujú hráči Islandu.

23
    Prvá žltá karta v dnešnom zápase. Vidí ju Guðmundsson za faul na hráča Turecka.

22
    Ďalšia akcia Turecka, ale center od Tufana má vo svojich rukaviciach brankár Kristinsson.

21
    Center pred bránu Islandu nebol presný, a tak sa celá akcia Turecka končí odkopom od brány.

20
    Turecko je v posledných minútach aktívnejšie, a stále sa drží na útočnej polovici.
    19. Oğuzhan Özyakup

19
    Özyakup pálil z 20 metrov, ale jeho pokus smeroval vedľa pravej žrde. Prvý vážnejší strelecký pokus dnešného zápasu.

18
    Domáci sa teraz dostávajú do tlaku, ale Island situáciu zvláda a všetky nebezpečné situácie rieši ešte pred svojou 16kou.

17
    Şen vyslal na bránu Islandu veľmi nepodarenú strelu, ktorá nemohla ohroziť brankára Kristinssona.

16
    Özbayraklı posielal do 16ky Islandu dobrý center, ale tam nebol žiadny hráč Turecka. Domáci sú stále pred pokutovým územím Islandu.

15
    Domáci zahrali priamy kop iba smerom dozadu, a znova sa snažia dostať pred 16ku Islandu postupnými prihrávkami.

14
    45%-55% to je štatistika držania lopty v doterajšom priebehu zápasu. Momentálne ju majú hráči Turecka, ktorí budú po faule v strede ihriska zahrávať priamy kop.

13
    Guðmundsson si v útoku počínal nedovolene, a bude z toho priamy kop pre Turecko.

12
    Outové vhadzovanie pre Island v strede ihriska. Posledná minúta nepriniesla žiadnu akciu, iba niekoľko outových vhadzovaní.

11
    Po niekoľkých súbojoch v strede ihriska loptu získali hráči Islandu, ale tesne pred 16kou Turecka ju stratili. Hra sa tak znova presúva bližšie k stredovému kruhu.

10
    Máme za sebou úvodných 10 minút zápasu medzi Tureckom a Islandom. Tie nepriniesli nič zaujímavé, a zatiaľ je to vyrovnaný zápas s minimom šancí.

9
    Lopta je na polovici domáceho tímu, kde sa ju hráči Islandu snažia dostať pred 16ku. Zatiaľ sa im to príliš nedarí.

8
    Z priameho kopu nevznikla žiadna príležitosť, a tak nasleduje iba odkop od brány Turecka.

7
    Faul domáceho tímu v strede ihriska a priamy kop pre Island.

6
    Prihrávka od Sigurðssona smerovala do ofsajdu, a tak loptu získavajú hráči Turecka. Úvodné minúty v Timsah Arene neprinášajú veľa zaujímavých situácií.

5
    Domáci nepresnou prihrávkou zadarmo odovzdali loptu Islandu, ktorý tak môže založiť novú akciu.

4
    Pri lopte sú znova domáci a Çalhanoğlu vyskúšal strelu z 20 metrov. Jeho pokus bol zblokovaný, ale domáci ostávajú na útočnej polovici.

3
    Prvá akcia Islandu, ale prihrávku do 16ky od Bödvarssona skvele vystihol brankár Turecka, ktorý má loptu pod kontrolou.

2
    Prvá akcia sa domácim nepodarila a pri lopte sú už hráči Islandu.

1
    Zápas medzi Tureckom a Islandom sa začal. Domáci dnes nastúpili v červených dresoch, a hostia v modrých. Úvodný výkop patril Turecku, ktoré sa okamžite snaží založiť prvú útočnú akciu.

1
    UEFA - No to Racism

Turecko: Babacan – Özbayraklı, Aziz, Balta, Erkin – Inan – Şen, Tufan, Özyakup, Arda Turan (C) – Çalhanoğlu.

Náhradníci: Mert Akyüz, Günok – Bulut, Erdinç, Gülüm, Öztekin, Şahan, Taşdemir, Topal, Töre, Tosun, Yokuşlu.

Island: Kristinsson – A. Skúlason, Árnason, R. Sigurðsson, Sævarsson – Bjarnason, Gunnarsson (C), G.Þ. Sigurðsson, Guðmundsson – Böðvarsson, Sigþórsson.

Náhradníci: Gunnleifsson, Óskarsson – Finnbogason, Gíslason, Guðjohnsen, Hallfreðsson, Jónasson, Jónsson, Kjartansson, Ottesen, Ó. Skúlason, Bjarnason.

Rozhodca: Gianluca Rocchi- E.Di Liberatore, M.Tonolini.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu kvalifikácie na Majstrovstvá Európy medzi Tureckom a Islandom.

Turecko

Pred posledným zápasom kvalifikácie má Turecko na svojom konte 15 bodov, a v tabuľke skupiny A je na treťom mieste. Turecko začalo kvalifikáciu dvomi prehrami s Islandom a Českom, ale potom prišli už iba výhry a remízy. Turecko sa už nemôže dostať na druhú pozíciu, ktorá by mu zabezpečila priamy postup na ME, ale pred štvrtým Holandskom má iba 2 bodový náskok, takže proti Islandu to bude mimoriadne dôležitý zápas. Kedže majú tureckí hráči lepšie vzájomné zápasy (3-0 a 1-1), na postup do baráže im stačí aj remíza s Islandom.

Island

Do Turecka pricestuje Island, ktorý je v skupine A na prvom mieste, a postup do Francúzska si zabezpečil už v minulom zápase. Island je jedným z najväčších prekvapení v tejto kvalifikácii, pretože prakticky v celom priebehu si počínal veľmi dobre, o čom svedčí iba jedna prehra. Po 9 zápasoch je s 20 bodmi o bod pred druhou Českou republikou, a tak môžeme povedať, že do Turecka rozhodne nepríde iba na výlet, pretože v hre bude boj o prvé miesto v skupine.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne Timsah Arena v Burse, ktorý má kapacitu 43 877 divákov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.