Lotyšsko – Kazachstan 0:1 (kon.) | Holandsko – Česko 2:3 (kon.) | Turecko – Island 1:0 (kon.)
Belgicko – Izrael 3:1 (kon.) | Cyprus – Bosna 2:3 (kon.) | Wales – Andorra 2:0 (kon.)
Bulharsko – Azerbajdžan 2:0 (kon.) | Taliansko – Nórsko 2:1 (kon.) | Malta – Chorvátsko 0:1 (kon.)
Turecko
1:0 (0:0)
Island
Utorok 13.10.2015, 20:45 • Timsah Arena (Bursa) • Kvalifikácia ME

Zápas medzi Tureckom a Islandom sa skončil. Druhý polčas priniesol vylúčenie na domácej strane, keď v 77. minúte odišiel predčasne pod sprchy Töre. Domácim to však naopak pomohlo, a od tohto momentu hrali oveľa aktívnejšie ako predtým. Jediný gól dnešného zápasu padol v 89. minúte keď sa po krásnej strele z priameho kopu presadil Inan. To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný večer a dobrú noc. (22:40:08)

90+4

90+4
    Ďalší faul Islandu a priamy kop Turecka. Domáci šikovne zbierajú sekundy, a zdá sa, že dnešný súboj takmer zázračne vyhrajú nádherným gólom z priameho kopu.

90+3
    V tretej minúte predĺženia sa hostia dopustili faulu v strede ihriska, a domáci tak získavajú ďalšie cenné sekundy.

90+2
    Druhá minúta nadstaveného času nepriniesla nič zaujímavé. Lopta je v strede ihriska, kde o ňu bojujú oba tímy.

90+1
    Po faule Turecka zahrávali hostia priamy kop z 25 metrov, ale ten sa neskončil gólom ani veľkou príležitosťou. Hostia však stále ostávajú na útočnej polovici.

90
    V druhom polčase sa budú nadstavovať 4 minúty.
    89. Selçuk INAN - 1:0

89
    Turecko dalo gól! Domáci sa v závere zápasu dostávajú do vedenia! Po faule Islandu zahrávali domáci priamy kop, a SELCUK INAN loptu zakrútil krásne k pravej žrdi. Nádherná strela, po ktorej lopta končí v sieti.

88
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Sigthórsson, a nahradí ho Finnbogason.

88
    Na opačnej strane znova ofsajd Islandu.

87
    Dobrá akcia Turecka zakončená nepresnou strelou Cenka z 20 metrov. Nasleduje odkop od brány Islandu.

86
    Na opačnej strane akcia Islandu, ale tú zastavil odpískaný ofsajd.

85
    Cenk vidí žltú kartu za protesty.
    85. Arda Turan

85
    Kapitán domáceho tímu Turan teraz predviedol skvelú individuálnu akciu, ale jeho strela z vnútra 16ky mierila iba do pravej bočnej siete.

84
    Až teraz sa k lopte dostali hráči Islandu, ale pred 16kou Turecka je to príliš prehustené. Domáci ich výborne vytláčajú zo streleckých pozícií.

83
    Loptu majú stále hráči Turecka, ktorí sú po oslabení naopak oveľa aktívnejší ako Island, a majú jasnú prevahu.

82
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Bödvarsson, a nahradí ho Kjartansson.

81
    Turecko drží loptu na útočnej polovici. Domáci sa budú snažiť neinkasovať a držať loptu čo najďalej od svojej brány.