Wolfsburg – Hannover 1:1 (kon.) | Stuttgart – Mönchengladbach 1:3 (kon.) | Augsburg – Hoffenheim 1:3 (kon.)
Brémy – Leverkusen 0:3 (kon.) | Mainz – Bayern 0:3 (kon.) | Hamburger – Schalke 0:1 (kon.)
VfL Wolfsburg
1:1 (1:0)
Hannover 96
Sobota 26.09.2015, 15:30 • Volkswagen Arena, Wolfsburg • Nemecká Bundesliga • 7. kolo

Zápas vo Wolfsburgu sa skončil. Hostia dokázali v druhom polčase vyrovnať zásluhou Kiyotakeho, ktorý v 57. minúte rozvlnil sieť za Benagliom. Domáci mali loptu častejšie na kopačkách, snažili sa dostávať pred bránu Hannoveru, ale druhý gól už nedali, hoci na to mali niekoľko dobrých príležitostí. V dnešnom zápase udelil hlavný rozhodca 4 žlté karty, po dve na oboch stranách.
    To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný večer. (17:24:20)

90+4

90+4
    Po faule Marcela zahrávali domáci priamy kop z cca 30 metrov. Rodríguez poslal do 16ky hostí dobrú loptu, ale tam sa presadili iba hráči Hannoveru.

90+3
    Marcelo vidí žltú kartu za faul na hráča Wolfsburgu.

90+3
    Na opačnej strane faul Guilavoguiho a priamy kop pre Hannover.
    90+2.

90+2
    Arnold zahodil obrovskú príležitosť. Po dobrej prihrávke do pokutového územia Hannoveru skúsil strelu z uhla, ale lopta smerovala tesne vedľa ľavej žrde.

90+1
    Domáci sa snažili poslať center do 16ky Hannoveru, ale Dost si proti obrane hostí neporadil, a nezískal ani rohový kop. nasleduje odkop od brány Hannoveru.

90+1
    V druhom polčase sa budú nadstavovať 3 minúty.

90
    Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času. Loptu majú hostia, ktorí sa snažia zbierať cenné sekundy v strede ihriska.

89
    Rodríguez posielal center do 16ky Hannoveru, ale jeho loptu nezasiahol žiadny hráč, a tak smerovala za postrannú čiaru.

88
    Faul Danteho v strede ihriska, a priamy kop pre Hannover.

87
    Ďalšia útočná akcia Wolfsburgu, a znova neúspešná. Hostia vždy dobre vystihnú prihrávku do pokutového územia, a loptu odkopnú do bezpečia.

86
    Ľahký center do 16ky Hannoveru končí v rukaviciach brankára Zielera, a hostia si znova vydýchli. Domáci majú jasnú prevahu, ale v zakončení sa trápia.

85
    Schmiedebach podržal loptu na útočnej polovici, a obrana Hannoveru si mohla na pár sekúnd vydýchnuť. Domáci však loptu rýchlo získali a znova idú do útoku.

84
    Priamy kop ani následná strela Rodrígueza neohrozila bránu Hannoveru, a tak nasleduje iba odkop brankára Zielera.

83
    Felipe sa na ihrisku dlho neohrial, a už vidí žltú kartu za faul na Caligiuriho. Nasleduje priamy kop Wolfsburgu.

82
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Kiyotake, a nahradí ho Felipe.

82
    Zblokovaná strela Wolfsburgu z vnútra 16ky, a ďalší neúspešný pokus domáceho tímu.

81
    Hannover sa snaží upokojiť situáciu a dostať loptu aspoň na chvílu do stredu ihriska, ale zatiaľ sa im to nedarí, a musia čeliť tlaku domáceho tímu.

80
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Träsch, a nahradí ho Jung.

80
    Do konca zápasu ostáva ešte 10 minút. Rohový kop Wolfsburgu nepriniesol žiadnu šancu, a loptu získavajú hostia.

79
    Arnold dostal do 16ky Hannoveru dobrú prihrávku a nebezpečne vystrelil z 14 metrov, ale brankár Zieler loptu dobre vyrazil na rohový kop.

78
    Akcia hostí končí po odpískanom ofsajde, a na opačnej strane zasahoval brankár Zieler po centri do 16ky Hannoveru.

77
    Oba tímy majú k dispozícii ešte jedno striedanie. Hosťom vyhovuje remíza samozrejme viac, pretože pri ich súčasnom postavení je bod za remízu veľmi cenný. Domáci sa snažia streliť druhý gól, ale zatiaľ je to od nich v útoku veľmi zlé.

76
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Schürrle, a nahradí ho Bendtner.

75
    Guilavogui pálil z 30 metrov, ale jeho pokus smeroval vysoko nad bránu.

75
    Träsch posielal pred bránu Hannoveru veľmi dobrú prihrávku, ale obrana hostí zasiahla včas, a loptu dostala do bezpečia.

74
    Ani priamy kop nedopadol pred Wolfsburg dobre, a hostia sa už dostali s loptou do stredu ihriska.

73
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Sobiech, a nahradí ho Erdinc.

72
    Rodríguez centroval do 16ky Hannoveru, ale domáci nedokázali zakončiť. Následne však fauloval Klaus, a domáci získavajú priamy kop cca 25 metrov.

71
    Priamy kop hostia nezahrali najlepšie, a loptu získali domáci. Tí sa pustili do rýchleho protiútoku, a získali rohový kop.

70
    Arnold vidí žltú kartu za faul na Klausa.

70
    Rohový kop nepriniesol žiadnu príležitosť domáceho tímu, a hostia loptu vyrážajú do rýchleho protiútoku.
    69.

69
    Caligiuri sa dostal do obrovskej príležitostí, ale z niekoľkých metrov neprekonal brankára Zielera. Nasleduje rohový kop.

68
    Ďalší faul Hannoveru, tentokrát na vlastnej polovici a ďalšia príležitosť pre domáci tím.

67
    Faul Albornoza v strede ihriska, a priamy kop pre Wolfsburg.

66
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Andreasen, a nahradí ho Klaus.

66
    Rodríguez skúsil strelu z 20 metrov, ale lopta smerujúca k pravej žrdi neprekvapila Zielera.

65
    Domáci sa konečne dostali bližšie k bráne Hannoveru, a vybojovali aspoň rohový kop.

64
    Hostia vytlačili Wolfsburg až na vlastnú polovicu, a domáci tak musia začínať novú akciu od svojho brankára.

63
    Loptu si nakoniec vybojovali domáci, ale na útočnej polovici si nepočínajú dobre. Kazia prihrávky, neohrozujú brankára Zielera, a nezískavajú ani rohové kopy.

62
    Hra sa presunula do stredu ihriska, kde oba tímy bojujú o loptu.

61
    Domáci si v rozohrávke nepočínali dobre, a o loptu prišli už v strede ihriska. Posledné minúty patria Hannoveru, ktorému pomohol vyrovnávajúci gól.

60
    Ďalšia akcia Hannoveru. Hostia sú po strelenom góle aktívni, a radi by strhli vedenie na svoju stranu.

57
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Draxler, a nahradí ho Arnold.
    57. Hiroši KIJOTAKE - 1:1

57
    Hannover dal gól! Hostia vyrovnávajú na 1-1. HIROSHI KIJOTAKE krásnou strelou z vnútra 16ky dáva gól, a Hannover sa raduje.

57
    Caligiuri padá v pokutovom území Hannoveru a domáci si pýtajú penaltu. Hlavný rozhodca však situáciu posúdil inak.

56
    Wolfsburg sa stále nevie dostať pred 16ku Hannoveru, a lopta sa dostala už do stredu ihriska.

55
    Domáci sa v strede ihriska snažia založiť novú akciu, ale hráči Hannoveru ich aktívne napádajú, a vypláca sa im to.

53
    Sané skúsil strelu z 25 metrov, ale jeho pokus tesne minul pravú žrď domácej brány. Tak podobné strelecké pokusy na oboch stranách, bez gólovej radosti.

52
    Draxler pálil z 20 metrov, ale jeho pokus smeroval vedľa ľavej žrde. Pekná akcia domáceho tímu s dobrým zakončením, ale chýbalo tomu trochu viac presnosti.

51
    Ďalšia útočná akcia domáceho tímu, ale obrana Hannoveru si zatiaľ počína veľmi dobre a hráčov Wolfsburgu do žiadnej šance nepúšťa.

50
    Naldo skúsil strelu z veľkej vzdialenosti, ale jeho pokus letel vysoko nad bránu Hannoveru.

49
    Druhý polčas začína rovnako ako ten prvý. Prevaha domáceho tímu, ale zatiaľ bez ohrozenia brány Hannoveru.

48
    Karaman fauloval pri postrannej čiare, a bude z toho priamy kop pre Wolfsburg.

47
    Wolfsburg, sa v útoku nedokázal presadiť, a loptu veľmi ľahko získal brankár Zieler.

46
    Vo Wolfsburgu sa začal druhý polčas. Loptu majú hráči domáceho tímu, ktorí si do druhého dejstva prinášajú jednogólový náskok.

46

Prvý polčas vo Wolfsburgu sa skončil. Domáci vyhrávajú po góle z 40. minúty 1-0, a do šatní tak odchádzajú s lepšou náladou ako Hannover. Prvá polovica prvého dejstva bola jasne v réžii Wolfsburgu, ale bez väčších príležitostí. Potom mali niekoľko minút prevahu hostia, ale ani tí sa nedokázali presadiť. V závere prvého polčasu strhol vedenie na stranu Wolfsburgu Bas Dost, a hostia tak musia v druhom polčase pridať. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

45+2

45+2
    Ani druhá minúta nadstavenia neprináša zaujímavé momenty. Hostia sú stále na útočnej polovici, ale bez ohrozenia brankára Benaglia.

45+1
    Prebieha prvá minúta nadstaveného času. Hostia sa na útočnej polovici snažia niečo vymyslieť, a vyrovnať na 1-1. Domáci ich však k ničomu nepúšťajú, a prakticky bez problémov bránia tesný náskok.

45+1
    V prvom polčase sa budú nadstavovať 2 minúty.

45
    Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času. Loptu majú domáci, ktorí vyrážajú do útoku.

44
    Ani druhý rohový kop nedopadol podľa predstáv domáceho tímu, pretože po niekoľkých prihrávkach odpískal hlavný rozhodca ofsajd.

43
    Rohový kop zahral tradične Rodríguez, a po zásahu jedného z hráčov Hannoveru si domáci rohový kop zopakujú z opačnej strany.

42
    Schürrle centroval do 16ky Hannoveru, a domáci získavajú rohový kop.

41
    Tak domáci sa predsa len dočkali, a teraz sa pokúšajú zvýšiť svoj náskok na dva góly. Hostia sú stiahnutí pred vlastnou 16kou.
    40. Bas DOST - 1:0

40
    VfL Wolfsburg dal gól! Domáci idú do vedenia zásluhou gólu, ktorý zaznamenal BAS DOST. Po dobrom centri do 16ky Hannoveru, si Dost našiel dosť miesta medzi obrancami, a hlavou prekonáva Zielera.

38
    Ani hostia neboli v útoku veľmi kreatívni, a domáci majú loptu po krátkej chvíli späť. Blíži sa úplný záver prvého polčasu, a domáci by radi odchádzali do šatní s gólovým náskokom.

37
    Domáci musia po dvoch minútach opustiť útočnú polovicu, pretože Guilavogui si počínal nedovolene a hlavný rozhodca odpískal faul. Wolfsburg si nevypracoval žiadnu šancu, a neohrozil brankára Zielera.

36
    Faul Hannoveru v strede ihriska a priamy kop pre Wolfsburg. Domáci sa zatiaľ nechystajú opustiť útočnú polovicu.

35
    Domáci sa po zisku lopty usadili na útočnej polovici, a snažia sa postupovať pred 16ku Hannoveru krátkymi prihrávkami.

34
    Druhá polovica prvého polčasu patrí Hannoveru, ktorý drží loptu častejšie na svojich kopačkách, a dostáva sa aj do príležitostí.

33
    Po faule Draxlera zahrávali hostia priamy kop, ale ten nedopadol podľa ich predstáv, pretože lopta sa dostala iba k obrancom Wolfsburgu.

32
    Draxler fauloval v strede ihriska Karamana, a útočník Hannoveru je ošetrovaný na hracej ploche.

31
    Kiyotake si pýtal penaltu po tom ako spadol v 16ke Wolfsburgu, ale hlavný rozhodca to videl inak a nechal hru pokračovať ďalej.

30
    Do konca prvého polčasu ostáva 15 minút. Ďalšia dobrá akcia Hannoveru, ale v 16ke Wolfsburgu kraľujú obrancovia v zeleno-bielych dresoch.

29
    Hostia zahrávali priamy kop z 18 metrov, ale Kiyotake napálil loptu iba do múru hráčov.

28
    Sobiech bol faulovaný tesne pred 16kou Wolfsburgu, a musel byť ošetrovaný na hracej ploche. Po minúte sa postavil, a pomaličky kráča za postrannú čiaru.

26
    Guilavogui vidí žltú kartu za faul na Sobiecha.
    26.

26
    Obrovská príležitosť hostí. Po skvelej prihrávke išiel Sobiech takmer sám na bránu, ale proti brankárovi Benagliovi sa nedokázal presadiť.

25
    Kiyotake prihrával pred bránu Wolfsburgu, ale obrana domáceho tímu zasiahla veľmi dobre, a brankár Benaglio nemusel zasahovať.

24
    Hostia vyviezli loptu na útočnú polovicu, ale tam ju rovnako ako v predchádzajúcich prípadoch veľmi rýchlo stratili.

23
    Rodríguez poslal do 16ky Hannoveru pomerne dobrú loptu, ale Kruse nezakončil do priestoru brány. Nasleduje odkop od brány Hannoveru.

22
    Znova akcia Wolfsburgu, po ktorej nasleduje rohový kop.

21
    Dost zakončoval z veľkého uhla peknú akciu Wolfsburgu, ale brankár Zieler nemal žiadne problémy. Hostia majú veľké problémy s udržaním lopty, a prakticky okamžite ju strácajú po nepresných prihrávkach.

20
    Po 20 minútach je stav zápasu bezgólový, a zatiaľ sme videli len jednu vážnejšiu príležitosť, ktorú mal Kruse. Domáci majú jasnú prevahu, ale tú nedokázali zúžitkovať aj vďaka dobrému bráneniu Hannoveru.

19
    Träsch skúsil prelobovať Zielera z cca 20 metrov, ale brankár Hannoveru jeho úmysel vystihol a dobre zasiahol. Domáci sa veľmi rýchlo znova dostali k lopte, a už sú na polovici Hannoveru.

18
    Kiyotakeho center pred bránu bez problémov chytil brankár Benaglio, a domáci išli do rýchleho protiútoku. Hannover sa však stihol rýchlo vrátiť, a tak z toho nebola žiadna nebezpečná príležitosť.

17
    Kiyotake bol faulovaný pred 16kou Wolfsburgu, a hostia tak budú zahrávať priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti.

16
    Prvá veľká príležitosť domácich. Po dobrej prihrávke do 16ky sa k zakončeniu dostal Kruse, ktorý loptu napálil do stredu brány kde bol pripravený Zieler.

15
    Veľmi pekná akcia Hannoveru, ktorá však končí iba strelou z veľkej diaľky a pohodlným zákrokom Benaglia.

14
    Rodríguez poslal do 16ky Hannoveru dobrú loptu, ale tú dokázali hostia veľmi rýchlo dostať do bezpečia, a tak brankár Zieler nemusel zasahovať.

13
    Po dlhom čase sa k lopte predsa len dostali aj hráči Hannoveru, ale iba na pár sekúnd, pretože nepresná prihrávka v strede ihriska znamenala jej stratu. Do útoku prešli domáci, ktorí si vybojovali rohový kop.

12
    Wolfsburg dominuje v držaní lopty, a súperovi ju takmer vôbec nepúšťa. Na útočnej polovici sa domáci snažia niečo vymyslieť, ale pred 16kou Hannoveru je to prehustené.

10
    Máme za sebou prvých 10 minút dnešného zápasu. Tie nepriniesli veľa zaujímavých momentov. Domáci držia loptu takmer neustále na svojich kopačkách, ale väčšinu času trávia v strede ihriska krátkymi prihrávkami.

9
    Domáci sa stále neodhodlali k zakončeniu, a prihrávajú si loptu v strede ihriska. Hostia sa ich snažia napádať, ale zatiaľ neúspešne.

8
    Domáci získali loptu späť veľmi rýchlo, a už sa snažia dostať na útočnú polovicu.

7
    Dante fauloval v strede ihriska, a hostia získavajú priamy kop.

6
    Dost zakončoval z väčšej vzdialenosti, ale jeho nepodarený pokus smeroval ďaleko od pravej žrde.

5
    Stále lopta na kopačkách Wolfsburgu. Domáci sa snažia v strede ihriska vymyslieť, ako by mohli prekvapiť obranu Hannoveru.

4
    Úvodné minúty patria domácim, ktorí takmer neustále držia loptu, ale smerom dopredu toho veľa nevymysleli. Všetko sa odohráva v strede ihriska.

3
    Ďalšia akcia domáceho tímu, ale center do 16ky Hannoveru pohodlne pokryl brankár Zieler.

2
    Prvá akcia Wolfsburgu so zakončením Guilavoguia. Loptu má pod kontrolou brankár Zieler.

1
    Zápas v Wolfsburgu sa začal. Domáci dnes nastúpili v tradičných zeleno-bielych dresoch, a hostia z Hannoveru v červených. Úvodný výkop patril hráčom Hannoveru.

1

VfL Wolfsburg: Benaglio (C) – Träsch, Naldo, Dante, Ricardo Rodríguez – Guilavogui – D. Caligiuri, M. Kruse, Draxler, Schürrle – Dost.

Náhradníci: Grün – Bendtner, Schäfer, Klose, Arnold, F. Rodríguez, S. Jung.

Hannover 96: Zieler – Sorg, Marcelo, Schulz (C), Albornoz – Andreasen, Schmiedebach, Sané, Karaman – Kijotake – Sobiech.

Náhradníci: Tschauner – Gülselam, Klaus, Saint-Maximin, Felipe, Erdinç, Anton.

Rozhodca: Deniz Aytekin- Ch.Dietz, T.Schiffner.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu nemeckej Bundesligy medzi VfL Wolfsburg a Hannover 96.

Domácim sa úvod novej sezóny podaril. Po šiestich zápasoch majú na svojom konte 11 bodov, a v tabuľke sú na peknom štvrtom mieste. Okrem Bundesligy však bojujú aj v Lige majstrov, kde si v prvom zápase proti CSKA Moskva pripísali výhru 1-0. V domácej lige pravidelne striedajú výhry s remízami, a naposledy s prehrou. V prvom zápase zdolali Eintracht Frankfurt, v druhom remizovali s 1. FC Köln. V treťom si pripísali výhru proti Schalke 04, ale v štvrtom zápase prišla znova remíza s nováčikom FC Ingolstadt 04. V piatom zápase vyhrali nad Herthou BSC, a v šiestom prišla prvá prehra proti Bayernu Mníchov vysoko 1-5.

Hannover 96

Do Wolfsburgu pricestuje Hannover, ktorý mal naopak veľmi zlý vstup do novej sezóny. Po jednej remíze a piatich prehrách má na konte iba jeden bod, a v tabuľke najvyššej nemeckej súťaže je na poslednom mieste. Jediná remíza prišla hneď v prvom kole s Darmstadtom. Potom prišli prehry s Leverkusenom, Mainzom, Dortmundom, Augsburgom a na záver so Stuttgartom. Každý zápas je tak pre Hannover veľká príležitosť získať nejaké body, a odlepiť sa z dna tabuľky.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne Volkswagen Arena vo Wolfsburgu, ktorý má kapacitu 30 000 divákov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.