Boston – NY Rangers 4:3 (3:2 po s.n.) | Columbus – Minnesota 2:5 (kon.) | Montreal – Washington 3:4 (0:1 po s.n.)
Detroit – Pittsburgh 6:1 (kon.) | St. Louis – Dallas 6:0 (kon.) | Colorado – Calgary 0:1 (kon.)
St. Louis Blues
6:0 (1:0, 4:0, 1:0)
Dallas Stars
cz Piatok 25.09.2015, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • Príprava NHL

Vítám vás u on-line přenosu z dalšího utkání přípravy NHL, ve kterém se podíváme do St. Louis, kde domácí Blues přivítají Dallas Stars. Utkání startuje v 02:00, ale samotné úvodní vhazování bude vhozeno s určitým zpožděním.

Hvězdy z Dallasu v letošním přípravném kolotoči odehráli jediný zápas, když cestovali na slunnou Floridu, kde se střetli s místními Pantery. Floridě se v utkání podařilo získat tříbrankové vedení, jenž už Stars jen snížili v závěru utkání, a nakonec tak svému soupeři podlehli 2:3. Dallas mohla následně těšit jen výhra v prodloužení, ve kterém si týmy vyzkoušely nový formát hry ve třech hráčích na obou stranách.

Poslední zápasy:

Florida Panthers – Dallas Stars 3:2

St. Louis též narazilo na jediného soupeře, avšak na rozdíl od Dallasu se s Columbusem střetlo hned ve dvou vzájemně hraných zápasech. Blues se podařilo vyhrát před svými diváky 5:2, ale naopak ve stánku Blue Jackets zvítězili modrokabátníci, a tak si oba celky připsali po jedné výhře.

Columbus Blue Jackets – St. Louis Blues 3:1
    St. Louis Blues – Columbus Blue Jackets 5:2

Československá stopa v utkání:

Za domácí tým by se v sestavě mohl objevit Dmitrij Jaškin naopak v dresu Stars může nastoupit hned trojice hráčů, a to Aleš Hemský, Radek Faksa a Matěj Stránský.

St. Louis Blues: Elliot (Binnington) – Shattenkirk, Pietrangelo, Lindbohm, Parayko, Benoit, Edmundson – Steen, Stastny, Tarasenko – Caron, Schwartz, Jaškin – Paajarvi, Cannone, Rattie – Veilleux, Welsh, Hayes.

Dallas Stars: Lehtonen (Lagace) – Jo. Benn, Oleksiak, Nemeth, Johns, Bystrom, Backman – Ničuškin, Spezza, Sceviour – Janmark, Morin, Eaves – McKenzie, Fiddler, Troock – Elie, Kane, Stránský.

Rozhodčí: Luxmore, Lee – Sharrers, Grandt.

00:01

00:12
    Zápas nám začal hned velmi zhurta, když se v rohu kluziště střetli Jaškin s Oleksiakem.

00:31
    Pietrangelo vystřelil od modré čáry, avšak jeho pokus zatím netrefil prostor mezi třemi tyčemi hostující klece.

01:32
    Kotouč se nyní dostal až k Elliotovi, který jej raději ukryl ve své lapačce, a vhazovat se tak bude po jeho pravici.

01:50
    Benoit se dostal do zakončení, avšak ani jeho střela zatím Lehtonena nijak neohrozila.

01:58
    Ludwig Bystrom (DAL) oslabuje svůj tým, když si odsedí dvě minuty za hákování.

02:05
    Stastny, jako první, ohrozil Lehtonena v bráně Dallasu, který si tak poprvé sáhl na puk.

02:23
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Blues využívají přesilovou hru! A tak ihned druhá střela končí v bráně Dallasu, když se v početní výhodě prosazuje VLADIMIR TARASENKO, jenž posílá svůj celek do vedení. Asistence: Kevin Shattenkirk, Paul Stastny.

02:59
    A tak i Dallas si zahraje svou první přesilovou hru, protože Colton Parayko (STL) poslal puk z obranné třetiny mezi diváky, a dostává tak dvě minuty za zdržování hry.

03:17
    Bystrom chtěl napravit své předešlé vyloučení, avšak jeho střelu Elliot bez větších potíží chytá.

05:17
    Blues však, na rozdíl od Dallasu, své oslabení zvládli s mnohem větším přehledem a Parayko už se vrací zpět do hry.

05:57
    Shattenkirk to nyní schytal od Troocka, jenž jej čistě poslal k ledu.

07:39
    Blues jen nahodili puk na Lehtonena, který jej raději ukryl ve své lapačce.

08:38
    Jaškin si připisuje do svých statistiky další úspěšný hit, když si tentokrát vyhlídl hostujícího obránce Lindbohma.

09:19
    Ofenzivní akce Dallasu končí už na útočné modré, kde se hostující hokejisté dostali do ofsajdu.

09:43
    Stránský se prezentoval velmi pěknou střelou, jenž však Elliot dokázal chytit.

10:11
    Nyní se musel mít na pozoru i Lehtonen, kterého se svou střelou odzkoušel Welsh.

10:27
    Sceviour si udělal prostor na pravém křídle a následně vystřelil, jenže Elliot byl připravený a puk má ve své výstroji.

10:33
    Elliot se v těchto chvílích rozhodně nenudí, protože na něj letěla další střela, tentokrát z hole Troocka.

11:38
    Parayko vypálil od modré čáry, jenže jeho střele chyběla potřebná přesnost, protože puk letěl zcela mimo bránu Dallasu.

11:43
    St. Louis bude hrát svou druhou přesilovou hru, protože na trestnou lavici putuje Mattias Janmark (DAL) na dvě minuty za držení protihráče.

12:38
    Jo. Benn dokázal zblokovat střelu Shattenkirka.

13:43
    Hosté už své druhé oslabení zvládli ubránit, a tak se Janmark vrací z trestné lavice do hry.

14:20
    Morin zkusil Elliota z levé strany, avšak brankář Blues je zatím velmi jistý.

14:43
    Blues se nevydařila útočná rozehrávka a touš končí až za bránou Lehtonena, a tak je domácím odpískán icing.

15:47
    Stránský si neuhlídal touš před Lindbohmem, a domácí obránce tak získal puk pro svůj tým.

17:49
    Hosté si ve středním pásmu přihráli puk rukou. Hra je tedy přerušena a vhazovat se bude před střídačkou Dallasu.

18:14
    Cannone nyní ohrozil Lehtonena, jenž si však dával pozor a puk má ve své moci.

18:16
    Blues budou hrát další přesilovou hru, protože si dvě minuty za hrubost odsedí Jamie Oleksiak (DAL).

18:41
    Shattenkirk vypálil od modré čáry a i jeho střela končí na hostujícím brankáři Lehtonenovi.

19:32
    Jaškin vystřelil bekhendem a střelu českého útočníka Lehtonen vyrazil za svou klec.

19:47
    Sceviour se ve vlastním oslabení vydal až do útoku, kde se pokusil i ohrozit bránu Elliota, avšak jeho střela brankou neskončila.

20:00

St. Louis Blues tedy po první třetině vedou 1:0, když se hned z kraje utkání prosadil ruský šikula Tarasenko, jenž se trefil v přesilové hře. Dallas následně zvýšil svou aktivitu, ale hosté zatím nemohou najít recept na dobře chytajícího Elliota.

20:23
    Blues se prosazují už po konci své přesilové hry, kdy Rattie nabil PETTERIMU LINDBOHMOVI, jehož následná rána skončila až za zády Lehtonena. Asistence: Ty Rattie, Jaden Schwartz.

21:04
    Cannone pálil nepřesně, a puk tak letí mimo bránu Dallasu.

21:31
    Také Elliot se musí mít už na pozoru, protože jej se svou střelou odzkoušel Elie.

23:45
    Benoit vystřelil od modré čáry a jeho tvrdá rána končí až v Lehtonenově lapačce.

24:58
    Linbohmovu střelu od modré nyní zblokoval hostující obránce Johns.

25:23
    Yannick Veilleux (STL) oslabuje svůj tým, když si odsedí dvě minuty na trestné lavici za hákování.

26:52
    Až nyní se Stars dostali ke své první střele v přesilové hře, kdy od modré střílel Backman.

28:05
    Tarasenko se dostal do bekhendového zakončení, které však Lehtonen dokázal zlikvidovat.

28:10
    Jenže VLADIMIR TARASENKO se ještě poté dostal k odraženému kotouči, který už následně dokázal dostat za záda Lehtonena, a Blues už tak vedou v utkání o tři branky! Asistence: Kevin Shattenkirk, Alexandr Steen.

28:53
    Rattie nebezpečně tečoval puk před Lehtonenem, jenž však dokázal na změnu směru zareagovat.

29:46
    Tentokrát to od modré čáry zkusil Parayko, ale jeho pokus končí ve výstroji Lehtonena.

29:53
    Tak domácím dnes zřejmě spadne do brány vše na co sáhnou. Edmundsonovu střelu od modré totiž před Lehtonenem tečoval YANNICK VEILLEUX, a tak se domácí fanoušci radují z další branky v síti Dallasu. Asistence: Joel Edmundson, Jeremy Welsh.

31:31
    Střela Fiddlera letí hodně mimo bránu St. Louis a Elliot se jen hlavou otočil za pukem.

31:43
    To střela Backmana už sice na bránu Blues letěla, avšak tato střela Elliota ohrozit nemohla.

32:28
    Jeden z hráčů Dallasu zahrál touš vysokou holí, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

32:40
    Shattenkirk vypálil od modré čáry, avšak tato střela si cestu za Lehtonenova záda nenašla.

33:02
    Sceviour se vydal do útočné třetiny Dallasu, kde i vystřelil, jenže jeho pokus letěl mimo bránu Blues.

33:31
    Cannone zkusil své štěstí z pravé strany, avšak jeho střela končí v lapačce hostujícího brankáře.

33:32
    Jamie Oleksiak (DAL) je navíc vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí, a Blues tak budou hrát další přesilovou hru.

34:37
    Pietrangelo dostal nabito na modrou čáru, odkud ihned vypálil, avšak Lehtonen byl ve své bráně připravený.

35:04
    Tentokrát vystřelil druhý obránce Blues, a to Shattenkirk, jenže si vedl zcela stejně, jako jeho kolega předtím, protože i jeho střelu Lehtonen chytá.

35:31
    Také Schwartz zkusil své štěstí, ale jeho střela letí zcela mimo bránu Dallasu.

36:21
    Ničuškin chtěl ohrozit Elliota, jenže střela hostujícího útočníka ani nemířila mezi tři tyče domácí svatyně.

36:46
    André Benoit (STL) dostává dvě minuty za podražení, a Stars tak budou hrát přesilovou hru.

37:01
    Spezza pálil z pravého kruhu nepřesně.

37:37
    Střelu Scevioura dokázal Elliot chytit svou lapačkou, a tak se bude vhazovat po jeho pravici.

37:51
    Oleksiak vypálil od modré čáry, avšak ani jeho střela neprošla až za domácího brankáře Elliota.

38:23
    Střelu Bystroma od modré čáry dokázal zblokovat Shattenkirk.

39:09
    Blues pokračují ve své spanilé jízdě, když se tentokrát po přihrávce od Tarasenka prosazuje PAUL STASTNY, a St. Louis tak naděluje svému soupeři nepopulárního bura. Asistence: Vladimir Tarasenko, Colton Parayko.

39:57
    Hayes ještě zkusil vystřelit v samotném závěru druhé periody, jenže jeho střela netrefila bránu.

40:00

Druhá třetina tedy byla jasně v režii domácích, kteří se v ní trefili hned čtyřikrát. Branky Blues postupně vstřelili Lindbohm, Tarasenko, Veilleux a Stastny. Dá se tak říct, že už je o všem rozhodnuto a ve třetí třetině se už zápas bude spíše dohrávat.

41:07
    Janmark vyzkoušel Elliotta, avšak brankář St. Louis dává pozor ihned od začátku třetí třetiny.

41:29
    Ani teč Scevioura nepomohla, protože Elliota zareagoval i na tuto změnu směru.

42:23
    Od modré pálil Johns a Elliott si připisuje další úspěšný zákrok.

42:51
    Dallas se zdá na úvodu třetiny aktivnější a hosté se zřejmě chtějí pokusit alespoň trochu zkrášlit konečné skóre utkání.

43:51
    Vladimir Tarasenko (STL) si odsedí dvě minuty za podražení, ale ruského kanonýra už to ani nijak mrzet nemusí.

45:07
    Přesilovka Dallasu končí předčasně, protože Remi Elie nedovoleně bránil jednoho z domácích hráčů, a dostává tak dvě minuty.

45:16
    Shattenkirk vystřelil ihned po vyhraném vhazování od modré a Lehtonen jeho střelu kryje.

47:28
    Paajarvi zkusil svou střelu zápěstím, ale Lehtonen jeho pokus za svá záda nepustil.

49:27
    Ani Jason Spezza se svou střelou nenašel recept na Elliotta, jenž si už zřejmě dnešní utkání odchytá s nulou na svém kontě.

49:39
    Ihned po Spezzovi střílel ještě Eaves, ale ten si vedl zcela stejně, jako jeho kolega.

51:09
    Domácí však ukazují hostům, jak se vstřelují branky, protože se Blues podařilo vstřelit už šestou branku. Konkrétně se po druhé v utkání prosazuje PAUL STASTNY, jemuž na jeho branku nahrával Jaškin. Asistence: Dmitrij Jaškin, Ty Rattie.

53:16
    Střelu Bystroma od modré čáry likviduje bez větších potíží Elliott.

53:29
    Paajarvi si dnes zřejmě také chce vstřelit branku, avšak jeho i jeho druhou střelu Lehtonen kryje.

53:42
    Pokus Pietrangela od modré čáry letěl mimo bránu Dallasu a navíc se puk odrazil od mantinelu mimo hrací plochu.

54:31
    Hayes si počíhal na hostujícího Johnse, kterého rázně seslal k ledu.

55:33
    Dallasu se nevydařila útočná rozehrávka a touš míří přes celé hřiště na zakázané uvolnění.

56:01
    Tarasenko chtěl zkompletovat hattrick, jenže jeho další střela neletěla mezi tři tyče hostující klece.

56:14
    To střela Lindbohma už na bránu Dallasu letěla, avšak tentokrát zasáhl Lehtonen.

56:59
    Utkání se již pomalu blíží ke svému konci, a opravdu to vypadá tak, že Dallas dnes schytá opravdu tvrdý direkt.

57:38
    Kane tečoval touš před Elliottem, jenže brankář Blues byl opět pozorný a puk má ve své moci.

58:34
    Jo. Benn zblokoval střelu Hayese.

58:52
    Domácí si v útočném pásmu přihráli rukou, a tak se bude vhazovat ve střední třetině.

59:26
    Fiddler ještě zkusil své štěstí, jenže jeho střela končí mimo bránu Blues.

59:42
    Na závěru utkání je tu ještě menší potyčka mezi Alexem Pietrangelem (STL) a Matějem Stránským (DAL), kdy oba za svou menší bitku dostávají dvě minuty za hrubost.

St. Louis Blues tedy porazilo velmi hladce Dallas Stars 6:0, když se ještě ve třetí třetině postaral o poslední branku domácích hokejistů Stastny.

Matěj Stránský (DAL) – 0+0, 0, 1 střela, čas na ledě 12:54

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a u dalšího on-line přenosu zase někdy na počtenou. (04:40:13)

Jan Matúš

Góly a asistencie: 3. Tarasenko (Shattenkirk, Stastny), 21. Lindbohm (Rattie, Schwartz), 29. Tarasenko (Shattenkirk, Steen), 30. Veilleux (Edmundson, Welsh), 40. Stastny (Tarasenko, Parayko), 52. Stastny (Jaškin, Rattie)

St. Louis Blues: Elliott (Binnington) – Shattenkirk, Pietrangelo, Lindbohm, Parayko, Benoit, Edmundson – Steen, Stastny, Tarasenko – Caron, Schwartz, Jaškin – Paajarvi, Cannone, Rattie – Veilleux, Welsh, Hayes.

Rozhodca: Luxmore, Lee – Sharrers, Grandt

Diváci: 11876