D. Moskva – Petrohrad 3:2 (kon.) | Záhreb – Viťaz 3:1 (kon.) | HC Slovan – Riga 3:2 (po pr.)
KHL Medveščak Záhreb
3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Viťaz Moskovská oblasť
cz Pondelok 21.09.2015, 19:30 • Dom Sportova Zagreb • KHL

Ode mě je to vše, u dalších on-line přenosů nashledanou. (21:52:15)

Vhazování: 28:25

Utkání mezi Medveščakem a Viťazem je u konce a zisk tří bodů slaví domácí. Ti se po šestizápasové sérii bez vítězství konečně dočkali a vítězí 3:1. Ve třetí třetině se sice hostům podařilo díky Horákovi srovnat, ale již za tři minuty vrátil domácím vedení Kinrade. Pojistku v podobě třetího gólu v Säteriho síti pak pět minut před koncem zápasu přidal Radek Smoleňák, který si tak po hattricku z minulého utkání přenesl formu i do dnešního zápasu.

59:38
    U bočního mantinelu se ještě jeden z domácích snažil vymanit do střelecké pozice. Nepovedlo se a domácí za malou chvíli skončí.

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny. Vítězství dnes zůstane v Chorvatsku.

58:12
    Ještě jedna šance domácích! Přečíslení domácí vyřešili přihrávkou na volného Bjorkstranda ale ten z první minul bránu!

57:53
    Hosté jsou hodně odevzdaní. Není divu. Dvě minuty před koncem třetí třetiny domácí vedou o dvě branky a míří za třemi body.

57:10
    Jeden z domácích se zjevil před Säterim, ale z úhlu již na finského brankáře nevyzrál.

56:15
    Domácí již hrají ve velké pohodě a kombinují mezi modrými čarami. Napadající Arkalov ještě vybojoval zdánlivě ztracený puk a Záhřeb je rázem v útočném pásmu.
    54:27. Radek SMOLEŇÁK - 3:1

54:27
    Medveščak právě vstřelil branku!
    A zřejmě je rozhodnuto! Vhazování po levici hostujícího brankáře vyhrál domácí centr pro RADKA SMOLEŇÁKA, který bleskovou ranou z otočky rozvlnil síť za zády Harriho Säteriho. Asistence: Tomáš Mertl, Marek Kvapil

54:15
    Po tvrdém ataku jednoho z domácích hráčů se faul nepískal a Medveščak se rázem dostal do obrovské šance. Larkin vybojoval kotouč pro svého spoluhráče, avšak ten svižnou ranou trefil jen vyrážečku.

52:53
    Ofsajd hostujícího celku znamená buly ve středním pásmu. POmalu se nám blíží posledních pět minut řádné hrací doby.

52:20
    Výbornou střeleckou pozici si našel Genoway, který byl zcela osamocen, ale z mezikruží trefil jen přesunujícího se Säteriho.

51:56
    Kotouč se ocitl mimo hrací plochu a hra je znovu přerušena.

50:58
    Hostům se podařilo vytlačit Medveščak do středního pásma, ale dále se kotouč i přes snahu Viťazu nedostává. K vyrovnání budou hosté potřebovat notně přidat.

50:16
    Zatím nikoliv. Slabou střelu z pravého kruhu Säteri v pohodě chytá.

49:59
    Medveščak Záhřeb rozjíždí kolotoč v útočném pásmu. Povede tato akce k pojistce v podobě třetího gólu?

49:27
    Znovu hráči Viťazu pouze odevzdávají kotouč na hole domácích. Ti však nepřesností kazí útok a vrací puk soupeři.

48:55
    Hostům se nedaří dostat do útočného pásma. Obrana domácího celku skvěle drží modrou čáru.

47:35
    Dmitrij Šitikov svižnou ranou prověřil Dannyho Taylora, který si připsal jednoduchý zákrok a zařídil přerušení hry.

46:12
    Fanoušci Záhřebu rázem ožili a s tím přichází i další útok domácích. Tentokrát si obrana Viťazu poradila.
    44:59. Geofrey KINRADE - 2:1

44:59
    Domácí jdou velmi rychle zpět do vedení! Přečíslení hostů neskončilo gólem a záhy se do stejné pozice dostali domácí. GEOFFREY KINRADE si dokázal po střele z mezikruží najít volný kotouč a z dorážky jej poslal za záda rozhozeného Harriho Säteriho. Asistence: Colby Genoway

43:45
    Opět se domácí natlačili před bránu, ale znovu narazili pouze na připraveného Harriho Säteriho.

43:18
    Brulé si výborně sjel před bránu, dostal přihrávku zpoza Säteriho svatyně, ale zakončení mu příliš nesedlo a finský brankář v pohodě zasáhl.

42:59
    Značně otřesení domácí fanoušci po vyrovnávací brance zcela utichli. Viťaz je nyní na koni.
    41:17. Roman HORÁK - 1:1

41:17
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Hostům se z hodně nenápadné akce podařilo vyrovnat a na začátku třetí třetiny je stav utkání 1:1! ROMAN HORÁK vlétl do útočného pásma, poslal žabičkou puk na bránu a kus černé gumy si po nepříjemném odskoku našel cestu za záda domácího brankáře. Asistence: Mario Kempe

40:57
    Jenže husto bylo spíše na druhé straně. Po nahození Kvapila se před Säteriho natlačili dva hráči, avšak ani jeden se k zakončení nedostal.

40:25
    Hosté vstoupili do třetí třetiny velmi aktivně a snaží se protlačit do útočného pásma.

40:01

Další třetina začne přibližně v 21:13.

Čtyřicet minut utkání je minulostí a stav zápasu je stále 1:0. Medveščak má pořád střeleckou převahu v poměru 27 ku 11, avšak druhou branku se domácím zatím přidat nepodařilo. Hostující Viťaz tak půjde do třetí třetiny za nadějného stavu a může pomýšlet na plný bodový zisk.

40:00

39:43
    Alexander Kučerjavenko se zničehonic zjevil před odkrytou bránou, ale ve špatném rozpoložení již nedokázal posunout puk za záda Taylora.

39:20
    Velmi pěkná individuální akce Brulého skončila na pozorném Säterim, ale k míči se ještě dostal Adam Deutsch, který se snažil najít volného spoluhráče před bránou. Finský brankář opět zaúřadoval a drží kotouč!

38:42
    Nahození z levého kruhu se odrazilo od zadního mantinelu k tyči Säteriho brány a ten jej pro jistotu schoval pod lapačkou.

38:19
    Opět jsou hosté až u Taylora, ale opět se jim nedaří protlačit do nebezpečnější střelecké pozice.

37:38
    Viťaz se sice dostal do útočného pásma, avšak tam si hosté nic nevypracovali. Zdá se, že i druhá třetina skončí za stavu 1:0.

35:56
    Příliš dlouhá přihrávka na Vyglazova končí zakázaným uvolnění, Viťazu Moskevská oblast. Následuje pochopitelně buly u Harriho Säteriho.

35:42

34:45
    Hosté vyhazují kotouč přes všechny čáry a jejich obrana si tak může odpočinout. Medveščak se početní výhoda opravdu nedaří.

34:19
    Jämtin se Švecem-Rogovojem jsou zpět na ledě a domácí pokračují klasickou přesilovkou.

34:10
    Zkrácená přesilová hra se domácím zatím nedaří. Po tvrdém ataku za bránou se z ledu těžce sbírá Radek Smoleňák, avšak vylučovat se nebude.

33:42
    Je tady další vyloučení a domácí budou hrát přesilovku. Denis Ježov (CEC) si odsedí dvě trestné minuty. Přesilovka 4 na 3.

32:19
    Menší rozmíšku po střele od modré čáry vyřešili obránci Záhřebu. Konflikt Jämtina (ZAG) s Švecem-Rogovojem (CEC) však znamená dvě trestné minuty na obou stranách.

32:12
    Danny Taylor se po delší době prezentoval jistým zákrokem., kterým bez větších potíží zlikvidoval střelu z úhlu Olliho Paloly.

31:49
    Hráči Záhřeba jsou stále aktivnějším týmem. Z jejich pohledu by to však chtělo druhou, uklidňující, branku. Hedberg po rychlé kličce na hostujícího brankáře rovněž nevyzrál.

31:01

30:40
    Viťazu se podařilo vyhodit kotouč k Taylorovi a domácí tak začnou útok až od vlastní brány.

30:01
    Domácí hrají v plném počtu a začíná jejich minutová přesilovka.

29:38
    Hra ve čtyřech jednoznačně vyhovuje domácímu celku, který zatlačil Viťaz. Jedinou ránu však domácí vystlali do hrudi Säteriho.

29:01
    Pouhou minutu hráli přesilovku hosté. Roman Horák (ZAG) nebezpečně atakoval soupeře u mantinelu a jde si odsedět dvě trestné minuty.

28:39
    Hosté jsou usazeni v útočném pásmu, ale ke střele se zatím nedostali.

28:01
    Tlak domácích přerušuje vyloučení Geofreye Kinrada (ZAG). Ten se provinil sekáním.

27:41
    Další fantastická střelecká pozice domácích! Andreas Jämtin si po obdržení přihrávky poradil s obráncem, kterého se zbavil rychlou kličkou, ale poté trefil jen vyrážečku Säteriho.

27:06
    Po dlouhé době jsme byli svědky obrovské šance! Colby Genoway si najel do fantastické pozice, ale tváří tvář Säterimu neuspěl!

25:56
    Úderné elitní české trojici domácího celku se dnes zatím příliš nedaří. K vážnějšímu zakončení se trio Kvapil-Smoleňák-Mertl dostalo zatím jen jednou a ani tentokrát to nevypadá na nic velkého.

25:18
    Jämtin s Arkalovem se snažili dostat do střelecké pozice, avšak proti přesile hostujících hráčů neměli nárok. Hra je po chvíli přerušena vinou zakázaného uvolnění Viťazu.

23:59
    Stefano Giliati poslal kotouč přes teč mimo hrací plochu. Výsledkem je buly ve středovém kruhu.

23:12
    Jeden z hostujících hráčů si nepohlídal přejezd útočné modré čáry a je mu pískán ofsajd.

22:50
    Danny Taylor čelil první nebezpečnější akci hostujícího celku v druhé třetině a připisuje si důležitý zákrok. Horák šikovně zadovkou vybídl ke skórování Vyglazova, avšak ten v pádu před bránou nedokázal trefit kotouč tak, jak by si přál, a nechyl vyniknout domácího brankáře.

22:07
    Jenže akci Medveščaku zastavuje přihrávka rukou, kterou se provinil Shaone Morrisonn. K vidění bude vhazování ve středním pásmu.

21:52
    Afinogenovi se nepodařilo předat kotouč spoluhráči a rychlý protiútok tak zakládají domácí.

21:21
    Viťaz přežil druhou minutu přesilovky domácích a sám rozjíždí první útok v druhé třetině.

21:00

20:53
    Již více než padesát sekund pokračující přesilové hry se domácím nepodařilo usadit v útočném pásmu. Zanedlouho bude Viťaz v plném počtu.

20:05
    Druhá třetina zápasu, který v hledišti sleduje i bývalý český fotbalista Petr Švancara, začíná.

20:01

Hráči se pomalu vrací na hrací plochu. Domácí se mohou těšit na druhou minutu přesilové hry. Dokáží ji Medveščak zužitkovat a jít krátce po začátku druhé třetiny do dvoubrankového vedení?

První třetina utkání je za námi. Domácí jsou od první minuty pohyblivějším a nebezpečnějším celkem a díky rychlé branky Saarinena vedou 1:0. Viťazu se zatím vůbec nepodařilo projít do kvalitnější střelecké pozice a Danny Taylor tak přežil první periodu zcela v klidu. Další třetina začne přibližně v 20:19.

20:00

19:38
    Domácí sice kombinují v útočném pásmu, ale k nebezpečnějšímu zakončení zatím nedošlo.

19:00
    První přesilovou hru si v samém závěru první třetiny zahrají domácí. Za faul na Kvapila si jde odpočinout Jegor Voronkov (CEC).

18:45
    Do velmi nadějné střelecké pozice si najel Smoleňák, avšak jeho střela neprošla přes dva hráče a Säteri tak mohl být v klidu.

18:20
    Pomalé nahození od modré čáry Taylor vyráží do rohu kluziště. Kotouč přebírají domácí borci.

17:46
    Edwin Hedberg narušil poměrně nevýraznou část hry povedeným objetím brány, ale bližší tyč si Säteri v pohodě pohlídal.

17:18
    Jurčina zpoza brány rychle rozehrál, avšak domácí kotouč stejně rychle ztrácí.

15:52
    Jenže právě útočná fáze se hostům příliš nedaří. Medveščak se zatím naprosto v pohodě ubránil všem nevýrazným pokusům Vi´tazu.

15:30
    Příliš dlouhá rozehrávka hostujícího celku neznamenala zakázané uvolnění a Viťaz se díky tomu usazuje v útočném pásmu.

14:45
    Výborná akce domácích. Zadovka od rohu kluziště proletěla až na modrou čáru, odkud tvrdě vypálil jeden z domácích beků. Puk zamířil těsně vedle.

14:06
    Danny Taylor se výborně a hlavně včas přesunul. Rána z levé strany mířila přesně do hrudi domácího brankáře.

13:38
    V posledních vteřinách se hra odehrává především ve středním pásmu. Na vážnější šanci si zřejmě budeme muset počkat.

12:38
    Po delší době se zákrokem prezentoval i Danny Taylor, který bez problémů vyrazil slabou Makejevovu střelu.

12:26
    Zakázané uvolnění hostujícího celku znamená vhazování po levici Säteriho. To však až po komerční přestávce.

10:52
    A znovu Säteri! Ilja Arkalov získal kotouč mezi kruhy, avšak bleskovou střelou trefil jen lapačku brankáře hostí. Následnou skrumáž před jeho bránou vyřešili obránci Viťazu.

10:35
    Na Säteriho se hrnul další nepříjemný útok domácích, avšak i tentokrát finský brankář s vypětím všech sil dokázal zakročit.

09:58
    Viťazu se vůbec nedaří protlačit do útočného pásma. Obrana domácích se prezentuje velmi dobře.

09:27
    Harri Saäteri si po střele od mantinelu připisuje další úspěšný zákrok. Nutno říci, že až na gólovou střelu Saarinena nečelil nebezpečnějšímu zakončení.

08:48
    Velmi dobrá šance domácích! Kvapil získal kotouč v rohuj kluziště, najel si do střelecké pozice, ale místo rány ještě hledal volného Genowaye a to už si hostující brankář pohlídal.

07:45
    Hosté zablokovali tvrdou střelu od modré, avšak z nadějně vzhlížejícího protiútoku nic nebylo. Viťaz domácím zatím nestačí.

07:12
    Po dalším střeleckém pokusu Záhřebu následuje první komerční přestávka zápasu.

06:31
    Velmi aktivní hráči domácího celku vystihli rozehrávku soupeře a Giliati jedovatou ranou protáhl Säteriho.

05:32
    Hráči Záhřebu svým napadáním dělají soupeři potíže. Momentálně se však Viťazu podařilo vymanit z vlastního pásma a pokusit se založit útok.

04:44
    Domácí již jsou opět nastěhovaní u Säteriho svatyně. Na ledě kombinuje česká letka Kvapil-Smoleňák-Mertl.

04:14
    Do střelecké pozice se na druhé straně kluziště snažil prodrat Maxim Afinogenov, ale jeho snaha se neshledala s úspěchem a kotouč po chvíli opustil hrací plochu.
    02:59. Jesse SARINEN - 1:0

02:59
    Domácí jsou od začátku zápasu lehce aktivnějším celkem a slaví první branku! Po zablokované střele Larkina puk k JESSE SAARINENOVI přistrčil Brulé a finský útočník poté svižnou ranou nedal hostujícímu brankáři šanci. Asistence: Gilbert Brulé, Thomas Larkin

02:00
    Nejprve Stefano Giliati a poté Mark Katic prověřili Säteriho. Ten puk udržel v náruči a přerušil hru.

01:33
    Po zakázaném uvolnění domácích pálil z otočky Ivan Ivanov, avšak Danny Taylor byl včas na ledě a bez větších potíží zasáhl.

01:06
    Medveščak zachytil rozehrávku hostujícího celku a opět se dere zpátky do útočného pásma.

00:21
    Jako první se do útočného pásma propracovali domácí, kteří rozjíždí poměrně svižný kolotoč. Harri Säteri již čelil dvěma nebezpečným pokusům.

00:01

Vše je připraveno k úvodnímu buly, utkání může začít!

Hráči obou celků již jsou seřazeni na modrých čarách, následuje ruská a poté chorvatská státní hymna.

Příjemný pondělní večer! Vítejte u on-line přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy, ve kterém se střetne domácí Medveščak Záhřeb a hostující Viťaz Moskevská oblast. Začátek utkání je naplánován na 19:30.

Medveščak Záhřeb: Taylor (Krošelj) – Kinrade, Morrisonn, Mäntylä (A), Larkin, Jurčina, Katic, Deutsch – Brulé, Saarinen, Bjorkstrand – Kvapil, Smoleňák (A), Mertl – Giliati, Genoway, Hedberg – Arkalov, Glumac (C), Jämtin

Viťaz Moskevská oblast: Säteri (Saprykin) – Berdjukov, Golovkov, Kudinov, Kostromitin, Ježov, Voronkov, Peretjagin – Afinogenov (C), Kučarjavenko, Makejev – Vyglazov, Horák (A), Kempe – Šitikov (A), Kokšarov, Ivanov – Cyganov, Musatov, Palola – Švec-Rogovoj

Rozhodčí: Roman Gofman, Eduard Odinš – Konstantin Gorděnko, Viktor Tomilov.

POSLEDNÍCH PĚT VZÁJEMNÝCH UTKÁNÍ

10.9.2015 Viťaz – Medveščak Záhřeb 4:3 sn.
    17.2.2015 Viťaz – Medveščak Záhřeb 3:1
    10.1.2015 Viťaz – Medveščak Záhřeb 2:3 pp.
    25.11.2014 Medveščak Záhřeb – Viťaz 3:1
    16.11.2015 Medveščak Záhřeb – Viťaz 3:6

VIŤAZ MOSKEVSKÁ OBLAST

Hostující celek jako každý rok nepatří mezi favority soutěže a úspěchem bude již samotný postup do playoff, avšak na začátku letošní sezóny se Viťazu daří více než se čekalo. Po jedenácti zápasech je Viťaz na výborné čtvrté příčce Východní konference, když zaznamenal 5 vítězství po základní hrací době, 3 výhry v nastavení a 3 prohry.

Stejně jako Medveščak odehrál Viťas dosud poslední utkání v sobotu, avšak oproti svému dnešnímu soupeři si připsal vítězství. Na ledě jednoznačně favorizovaného Jokeritu dokázal Mario Kempe ve druhé třetině srovnat na 1:1 a v samostatných nájezdech si pak hosté připsali velmi cenné vítězství.

Posledních pět utkání

19.9.2015 Jokerit – Viťaz 1:2 sn.
    17.9.2015 Dinamo Riga – Viťaz 1:4
    14.9.2015 Viťaz – Nižnij Novgorod 1:0 pp.

MEDVEŠČAK ZÁHŘEB

Jediný chorvatský zástupce v Kontinentální hokejové ligy vstoupil do letošní sezóny opravdu na výbornou, ale v posledních zápasech forma Medveščak poněkud upadla. V prvních pěti utkáních sezóny si Záhřeb připsal čtyři vítězství a celkem 11 bodů. Pro srovnání v posledních šesti zápasech zaznamenali domácí šest proher a zisk pouhých dvou bodů. Dnes by tak potřebovali zabrat a naplno bodovat.

V posledním zápase hrál Medveščak výborně, když potrápil favorizovaný Petrohrad a prohrál až kvůli nepovedené třetí třetině, kterou hosté vyhráli 0:2 a připsali si tak vítězství 3:4. Za domácí se hattrickem blýskl Radek Smoleňák, u jehož gólů si dvě asistence připsal Marek Kvapil a ještě o jednu přihrávku více zaznamenal Tomáš Mertl.

19.9.2015 Medveščak Záhřeb – Petrohrad 3:4
    17.9.2015 Medveščak Záhřeb – Sp. Moskva 1:7
    14.9.2015 Medveščak Záhřeb – Sl. Bratislava 2:3 pp.
    8.9.2015 Din. Moskva – Medveščak Záhřeb 2:1

Marek Kvapil 8 (4+4)
    Radek Smoleňák 7 (4+3)
    Tomáš Mertl 7 (3+4)

Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy, ve kterém Medveščak Záhřeb přivítá na svém ledě Viťaz Moskevská oblast. Utkání začíná v 19:30.

Lukáš Podleśny

Góly a asistencie: 3. Sarinen (Brulé, Larkin), 45. Kinrade (Genoway), 55. Smoleňák (Mertl, Kvapil) – 42. Horák (Kempe)

KHL Medveščak Záhreb: Taylor (Krošelj) – Kinrade, Morrisonn, Mäntylä (A), Larkin, Jurčina, Katic, Deutsch – Brulé, Saarinen, Bjorkstrand – Kvapil, Smoleňák (A), Mertl – Giliati, Genoway, Hedberg – Arkalov, Glumac (C), Jämtin
    Viťaz Moskovská oblasť: Säteri (Saprykin) – Berdjukov, Golovkov, Kudinov, Kostromitin, Ježov, Voronkov, Peretjagin – Afinogenov, Kučarjavenko, Makejev – Vyglazov, Horák (A), Kempe – Šitikov (A), Kokšarov (C), Ivanov – Cyganov, Musatov, Palola – Švec-Rogovoj

Rozhodca: Roman Gofman, Eduard Odinš – Konstantin Gorděnko, Viktor Tomilov