Metallurg Magnitogorsk – Jekaterinburg 1:2 (kon.) | Čeljabinsk – Omsk 1:2 (kon.) | Ufa – Jugra Chanty-Mansijsk 4:2 (kon.)
Dinamo Minsk – Riga 0:4 (kon.) | D. Moskva – Chabarovsk 7:2 (kon.) | Nižnekamsk – Barys 5:2 (kon.)
Viťaz – Vladivostok 5:4 (po pr.) | Záhreb – Novosibirsk 4:2 (kon.) | HC Slovan – Novokuzneck 6:0 (kon.)
KHL Medveščak Záhreb
4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
HC Sibir Novosibirsk
cz Nedeľa 30.08.2015, 17:30 • Dom Sportova Zagreb • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Krásný den všem příznivcům hokejové zábavy! Na programu dne je zápas třetího kola Kontinentální hokejové ligy mezi domácím Medvěščakem Záhřeb a Sibirem Novosibirsk.

Medvěščak Záhřeb má po odehrání dvou zápasů 4 body a je na sedmém místě Západní konference. V prvním utkání sezóny narazil chorvatský celek na Chabarovsk, se kterým prohrál po nájezdech 2:3 a bral z utkání pouze bod. V dalším zápase si ovšem poradil s celkem Vladivostoku v základní hrací době poměrem 3:1.

HK Sibir Novosibirsk je po dvou odehraných zápasech na třetím místě Východní konference. V úvodním utkání podlehl sibiřský celek moskevskému Dinamu v prodloužení. V dalším utkání, a to v Podolsku, zvítězil tým Alexandra Saláka 5:1.

Medveščak Záhřeb: Taylor (Heeter) – Mantyla, Gysberg, Kinrade, Morrisonn, Larkin, Katic, Glumac, Jamtin – Smoleňák, Mertl, Kvapil – Genoway, Giliati, Brule – Hedberg, Björkstrand, Saarinen – Perkovich.

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Věrešagin, Ibragimov, Alexejev, Roth, Gimajev, Naumov, Menšikov – Monja, Kopějkin, Ullström – Šumakov, Ridderwall, Okulov – Bobrov, Sannikov, Butuzov – Žafjrov, Gubin, Šalunov.

Rozhodčí: Bukin, Rogašjov – Kuchava, Novikov.

Týmy jsou již na ledě, následují hymny Chorvatska a Ruské federace.

První formace se sjíždějí na úvodní vhazování, zápas bude každou chvílí zahájen.

00:01

00:25
    Z úvodního buly se radovali domácí, ti drželi puk na svých hokejkách, ale nezvládli se probojovat do pásma.

00:48
    Sraženou střelu Šalunova lapil do lapačky Tylor. Vhazování po levé straně gólmana domácích.

01:21
    Monja vlétl do pásma, byl však tísněn a tak urychleně vyslal puk na Taylora. Ten puk podržel v lapačce a hra se opět přerušuje.

02:03
    Domácí zavezli puk za Saláka. Kombinují a snaží se dostat do střelecké pozice.

02:35
    Butuzova zastavila důrazná obrana. Ta následně nahodila puk na zakázané uvolnění.

03:07
    Jamtin pálil z mezikruží. Puk neprošel přes hradbu těl a hosté následně dostali puk do střední třetiny.

03:59
    Puk často mění majitele, domácím se nedaří přejít přes půlící čáru. Znovu a znovu začínají akce od Taylora.

04:38
    Mertl z blízka netrefil puk, který jeho tým následně ztratil.

05:14
    Gimajev vystřelil mimo.

05:35
    Perkovich vystřelil a o pár centimetrů míjel klec. Následně se Sibir dopustil ofsajdu.

05:53
    šalunov si vzal puk v rohu a přijel před bránu. Střelu zblízka zlikvidoval gólmana Medveščaku.

06:38
    Obrana domácích uklidňuje hru za bránou a s poklidem rozehrává.

06:49
    Mertl byl nachytán v ofsajdu.

Komerční pauza.

07:20
    Výtečný Taylor! Sannikov překvapil všechny když obešel obránce a prudce zakončil. Ani následná dorážka se nedostala za záda domácího brankáře.

07:56
    Bruleho střela propadla Salákovi a zamířila těsně vedle brány. Ta po srážce hráčů opustila své postavení a hra je tudíž přerušena.

08:38
    Genoway hledal Bruleho, ale druhý jmenovaný nezpracoval puk. O pár vteřin později se situace opakovala, tentokrát Brule tečoval kotouč do Salákovo připravené lapačky.

08:45
    Úmyslný ofsajd Novosibirsku.

09:34
    Šumakov za sebou nechal puk, jinak by stál proti Taylorovi zcela sám.

10:10
    Hra se zklidnila a týmy pouze bojují o puk. Střely nejsou k vidění.

10:57
    Medveščak právě vstřelil branku!
    Jamtin našel zpoza brány kapitána týmu MIKA GLUMACA. Ten vystřelil a Salák si nohou srazil puk do brány. Asistence: Andreas Jamtin.
    Mike GLUMAC - 1:0

11:05
    A další gól! Po rozehrání vystřelil od modré SIMON GYSBERS a puk prolétl Salákovi, který nic neviděl, nad ramenem. Asistence: Gilbert Brule.
    Simon GYSBERS - 2:0

12:22
    Povzbuzený Medveščak hraje nyní velmi ofenzivně.

12:38
    Nahození od modré raději přikryl Taylor.

12:44
    Gimajev ostře atakoval protihráče, což rozdmýchalo vášně. Ty museli rozhodčí zkrotit.

12:56
    Ignatovič zakončil a obtěžoval Saláka, který měl puk v moci. Za to dostal od Perkoviche za vyučenou. Oba následně míří na trestnou lavici, bude se hrát na obou stranách ve čtyřech.

13:00
    Morrisson (ZAG) se ohnal po soupeři holí a trefil ho do obličeje. Dostává za to dvouminutový trest. Záhřeb bude hrát ve třech.

13:19
    Rothova táhlá střela minula zamýšlený cíl. Hosté stále drží útočné pásmo.

13:51
    Domácí se osvobozují vyhozením puku.

14:11
    Další vyhození kotouče.

14:40
    Monjova střela nebyla pro Taylora nebezpečná, Medveščak následně vyhazuje.

15:00
    Oba týmy v plném počtu.

15:12
    Zakázané uvolnění Sibiru.

15:42
    Střela z úhlu minula Salákovu bránu jen o pár čísel.

16:13
    Sibiru nyní nevyšel průnik do pásma, naopak se hosté museli vracet bránit svojí třetinu.

16:41
    Taylor si poradil se střlou Okulova.

16:54
    Domácí gólman zalehl kotouč a přerušil hru.

17:32
    Domácí dvakrát mířili na bránu Saláka. Ani jedna ze střel nebyla dostatečně přesná.

17:50
    Björkstrand tečoval střelu spoluhráče z otočky. Kotouč se poroučel do Salákovo náruče. Český gólman přerušil hru.

18:42
    Icing Novosibirsku.

19:12
    Taylor musel čelit osamocenému střelci Šalunovovi. Jeho pokus krásně chytil do lapačky.

19:41
    Další icing Novosibirsku.

20:00

Dva góly během několika málo vteřin. To zvládli domácí a zaslouženě vedou 2:0. Uvidíme, jak s nadějným vedením naloží v následujících třetinách.

20:01

20:22
    Medveščak kontroluje puk a pomalu rozehrává ze svého pásma.

21:03
    Šumakov dostal puk na hokejku a z první pálil. Taylor všem ukázal jak hezky jeho lapačka vypadá, když v ní má puk, který zachytil.

21:15
    Ofsajd Záhřebu.

21:38
    Smoleňák pravděpodobně tečoval střelu od modré. Puk následně změnil trajektorii o betony Saláka a zamířil do ochranné sítě.

21:43
    Hedberg pálil z kruhu pro vhazování. Salák opět tečoval kotouč až do ochranné sítě.

22:23
    Novosibirsku se nepodařilo udržet v pásmu a tak se vrací pro puk k Salákovi.

23:04
    Naumovova střela nenašla správný cíl, následný pokus Šumakova zastavil Taylor.

23:52
    Hosté napadají domácí seč můžou, puk ale stále nezískali.

24:27
    Záhřeb zastavuje ofsajd.

24:54
    O puk se sváděl tvrdý boj ve střední třetině, nakonec ho získal Sibir.

25:20
    Butozovovu střelu vyrazil gólman do rohu kluziště.

26:15
    Kvapil střílel z velkého úhlu jen do Saláka. Následné dorážky Mertla a Smoleňáka nebyli účinné.

26:58
    Hedbergův pokus zcela minul bránu.

27:48
    Tvrdá střela od mantinelu Bjökstranda končí v náruči Saláka.

28:16
    Na ledě zůstal po střetu s Menšikovem otřesený hráč Záhřebu. Hra se přerušila, zdá se že sražený na led byl Genoway, který za aplausu opustil kluziště po svých. Menšikov dostal dvě minuty za své počínání.

28:26
    Hosté vyhazují puk.

28:51
    Mertl z nebezpečné blízkosti prověřil Saláka.

29:10
    Mertl znovu střílel, tentokrát mimo.

29:20
    Hosté vyhodili puk mimo pásmo.

30:27

31:09
    I nadále se hraje v pásmu Novosibirsku, Záhřebu se nedaří vystřelit.

31:35
    Velký závar před Salákem nakonec přerušují rozhodčí. Hráči pokračovali ve strkanici, ale sudí vše v poklidu vyřešili.

32:05

32:38
    A další úder Záhřebu! Po střele Smoleňáka se puk odrazil k volnému GEOFFREYI KINRADEOVI, jenž ostrou ranou dostal kotouč do brány. Asistence: Andreas Jamtin
    Geoffrey KINRADE - 3:0

32:45
    Po komerční pauza započne oslabení Medveščaku.

33:49
    Záhřebu se daří držet puk daleko od brány. Po poslední brance navíc došlo ke střídání gólmanů. Branku opustil Salák a nahradil jej Bespalov.

34:11
    Sibir právě vstřelil branku!
    DAVID ULLSTRÖM se protáhl kolem obránců a nádherně zavěsil puk do horního rohu branky! Asistence: Rinat Ibragimov, Ivan Věrešagin.
    David ULLSTRÖM - 3:1

34:45
    Tak pozor, je zaděláno na drama! Dva hráči Sibiru unikli a po křižné přihrávce se za Taylora trefil MAXIM ŠALUNOV. Asistence: Dair Žafjarov, Oleg Gubin.
    Maxim ŠALUNOV - 3:2

35:24
    Hosté nyní napadají rozehrávku domácích. Snaží se co nejvíce držet na puku.

36:02
    Okulovova střela měla zajímavé parametry, leč nezamířila mezi tři tyče.

36:16
    Záhřeb zastavil ofsajd.

37:12
    Kolem Bespalovovi brány letělo několik střel, nyní ale Novosibirsk obrací hru a míří do protiútoku.

37:27
    Nebezpečná střela Menšikova končí v lapačce Taylora.

38:10
    Kvapil s ostatními záhřebskými Čechy dlouho kombinovali za Bespalovem, avšak nedostali se ke střele.

38:46
    Morrisson (ZAG) je vyloučen za hákování.

38:59
    Tečovaný puk změnil před Taylorem trajektorii.

39:05
    Monja (SIB) si posedí taktéž za hákování, síly na ledě se srovnají.

39:26
    Střela od modré nadělala Taylorovi starosti, puk i nadále drží hosté.

40:00

Druhá třetina končí. Záhřeb sice navýšil, ale Novosibirsk krátce po sobě vstřelil dvě branky. Ve třetí periodě nás tedy čeká dramatický souboj.

40:01

40:15
    Medveščak v plném počtu, Taylor byl sražen aktivním Kopějkinem.

40:55

41:30
    Genoway obral protihráče o puk a střílel těsně mimo.

41:56
    Taylor si poradil se střelou z blízka a ještě stihl rozehrát.

42:33
    Nával před branou Bespalova nakonec přerušili rozhodčí, ruský gólman má puk v moci.

42:50
    Perkovichova střela donutila Bespalova vybruslit a odrazit kotouč mimo nebezpečí.

43:33
    Ullströmův pokus nadělal Taylorovi starosti.

43:50
    Další střelecký pokus Novosibirsku chytá gólman do náruče a přerušuje hru.

43:53
    Střela od modré provětrala Bespalovovo betony.

44:26
    Butuzov zakončil z blízkosti a donutil gólmana přerušit hru.

44:28
    Po buly musel Taylor znovu zakročit a přerušit plynulost hry.

44:59
    Genoway poslal puk je těsně mimo bránu.

45:06
    Icing hostů.

45:26
    Záhřeb si nechce nechat utéct výhru! PATRICK BJÖRKSTRAND tečoval vystřelený puk za záda Bespalova a posílá svůj tým do dvoubrankového vedení. Asistence: Jesse Saarinen, Edwin Hedberg.
    Patrick BJÖRKSTRAND - 4:2

46:11
    Kotouč opustil kluziště a hra je přerušena.

46:37
    Tohle nevypadá dobře. Taylor nemůže pomalu ani našlápnout na pravou nohu a opouští hřiště. Nahrazuje ho Heeter.

46:49
    Perkovich nestihl vystřelit a zamířil za bránu, kde rozehrává další akci svého týmu.

47:35
    Novosibirsku se nedaří dostat puk od mantinelu, střelba se tedy nekoná.

47:53
    Heeter si připisuje zákrok. S přehledem chytil střelu Okulova.

48:39
    Brule vyrazil na steč a z pruského úhlu prověřil připraveného Bespalova.

49:27
    Záhřebu se nedaří vytlačit soupeře ze svého pásma.

49:36
    Mertl (ZAG) si posedí za nedovolené bránění.

50:08
    Záhřeb v klidu vyhazuje, dokonce získává vteřinky v pásmu soupeře.

50:45
    Sibiru se nedaří proniknout do útočné třetiny.

50:59
    Hezký únik předvedl Glumac, při zakončení ale uklouzl.

51:36

51:40
    Heeter chytil nebezpečnou střelu, která na něj mířila od mantinelu.

52:35
    Domácí nedovolují soupeři vstoupit do pásma lacino. O puk se vždy tvrdě bojuje.

53:00
    Ibragimov (SIB) hákoval a je vyloučen na dvě minuty.

53:28
    Sibiru se daří vyhodit puk, Záhřeb evidentně nikam nespěchá.

54:06
    Další vyhození hostů.

54:29
    Záhřeb ne a ne proniknout do pásma. Sibir bojuje o každý metr kluziště.

54:56
    Dvě střely zasvištěly okolo Bespalova, ale nijak ho neohrozili.

55:00

55:40
    Záhřeb opět zkoušel střelecké štěstí, ale co scházelo byla přesnost.

56:20
    Domácí se nyní soustředí na výpady soupeře, nedovolují mu zakončovat, vždy co nejrychleji odehrají puk do středního pásma.

56:59
    Kvapil našel Smoleňáka v těžké pozici. Český forvard jen nahodil kotouč na bránu a opustil stanoviště.

57:47
    Perkovich bojoval aby se dostal do zakončení. Důrazná obrana ho obrala o kotouč a vyprovodila z pásma.

58:25
    Souboj v rohu kluziště skončil lépe pro domácí, kteří ihned vyvážejí puk.

58:59
    Icing Záhřebu.

59:32
    Už jen z povinnosti se snaží hosté tlačit kupředu, naopak si domácí vypracovali akci a ohrozili Bespalova.

Je konec! Záhřeb razantně získal vedení v již v první třetině. Během jediné minuty vstřelili Chorvati dva góly a jeden přidali ve druhé třetině. Vzápětí ale snížili na rozdíl jediné branky Sibiřané a o drama bylo postaráno. Medveščaku ovšem pojistil výhru gól Björkstranda a tři body tedy zůstávají na Balkáně.

Československá stopa

Alexandr Salák(SIB): 11 zásahů, 3 obdržené branky
    Vladimír Roth(SIB): 2 střely na bránu
    Marek Kvapil(ZAG): 2 hity, 2 vyhraná buly ze 3
    Radek Smoleňák(ZAG): 1 střela na bránu
    Tomáš Mertl(ZAG): 1 střela na bránu, 1 hit (20:15:29)

Antonín Domanický

Góly a asistencie: 11. Glumac (Jamtin), 12. Gysbers (Brule), 33. Kinrade (Jamtin), 46. Björkstrand (Saarinen, Hedberg) – 35. Ullström (Ibragimov, Věrešagin), 35. Šalunov (Žafjarov, Gubin)

KHL Medveščak Záhreb: Taylor (0d 47. Heeter) – Mantyla, Gysberg, Kinrade, Morrisonn, Larkin, Katic, Glumac, Jamtin – Smoleňák, Mertl, Kvapil – Genoway, Giliati, Brule – Hedberg, Björkstrand, Saarinen – Perkovich.
    HC Sibir Novosibirsk: Salák (od 34. Bespalov) – Věrešagin, Ibragimov, Alexejev, Roth, Gimajev, Naumov, Menšikov – Monja, Kopějkin, Ullström – Šumakov, Ridderwall, Okulov – Bobrov, Sannikov, Butuzov – Žafjrov, Gubin, Šalunov.

Rozhodca: Bukin, Rogašjov – Kuchava, Novikov