Luleå – Fribourg 4:2 (kon.) | Eisbären – Gap 6:1 (kon.) | HV71 – SønderjyskE 7:1 (kon.)
Blues – Grenoble 4:2 (kon.) | Düsseldorf – TPS 4:5 (kon.) | Nitra – Liberec 0:9 (kon.)
Vienna – Krefeld 2:3 (2:3 po s.n.) | Zug – Djurgården 2:3 (kon.) | Ženeva – Storhamar 0:3 (kon.)
Braehead – Växjö 1:3 (kon.)
Braehead Clan Glasgow
1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Växjö Lakers
cz Sobota 29.08.2015, 20:00 • Braehead Arena • Liga majstrov • Skupina 15

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Čtvrtý hrací den bude mít na programu také utkání mezi skotským celkem, Braehead Clan a hosty ze Švédska, Växjö Lakers. Utkání začíná ve 20:00. Sledujte náš textový přenos.

Växjö Lakers zatím vévodí skupině O. Ve dvou utkáních se jim povedlo na domácím ledě rozdrtit Braehead 10:2. Ve čtvrtek sehráli utkání s německým Ingolstadtem, který porazili 4:2. Nyní je před švédským celkem utkání ve Skotsku. Vítězstvím si mohou zajistit postup.

Od Braehead Clanu se moc nečekalo. Pro skotský klub hrající anglickou soutěž je to spíše cenná zkušenost. V prvním utkání podlehli svému dnešnímu hostovi 10:2. V Ingolstadtu to dopadlo o něco lépe, tam dostali jen polovinu branek, co ve Švédsku. Za tento klub z Glasgow hraje také slovenský útočník Richard Hartmann.

Braehead Clan Glasgow: Holt – Fritsch, Jackman, Götz, Aarssen, McIver, Sullivan – Davies, Esders, Nesbitt – Keith, Meyer, Brooks – Leavitt, Bruton, Pitt – McKenzie, Cownie, Harper

Växjö Lakers: Steen – Laakso, Varakas, C. Rosén, Heikkinen, Andersson, Larsson – Henessy, Fröberg, Reddox – Gynge, Kiiskinen, R. Rósen – Hillding, Lundh, Johansson – Storm, Rydahl, Söderqvist – Josefsson

Rozhodčí: Vinnerborg, Sewell – Halas, Flockhart.

Bouřlivý potlesk tribun vítá hokejisty hostujícího celku. Tady v nehokejové zemi je opravdu plno. Domácí bude směrem dopředu hnát bouřlivá atmosféra.

A nyní na led vjíždí ještě za větší potlesk outsider skupiny. Dneska ovšem plně podporovaný domácí celek.

00:01

00:10
    Úvodní buly dnešního utkání vyhráli hostující hokejisté, jenž jsou u puku za svou brankou.

00:31
    První čistý hit byl k vidění v útočném pásmu Braehead Clanu. Postaral se o něj jeden z domácích hráčů, který byl oceněn potleskem tribun.

00:46
    Växjo se dostalo do první velké šance. Jeden z hráčů posílal puk zpoza branky před ní, kde měl lépe postaveného spoluhráče, ale ten nepřekonal Holta!

01:43
    Švédský celek se vydal do dalšího útoku. Do útočné třetiny vjel jeden z hráčů, který následně vyslal střelu na branku, ale ani nyní neuspěl.

02:12
    Po pravé straně zaútočili i domácí, ale střela jednoho z útočících hráčů skončila jen zablokovaným pokusem.

03:01
    Hosté ze Švédska vjeli do útočného pásma příliš brzy, a tak se píská zakázané uvolnění.

03:11
    Další sympatický pokus skotského celku kryje brankář Växjo, Stefan Steen, který ovšem s tímto pokusem neměl tolik práce.

04:23
    Richard Gynge se prodral do zakončení až před branku, odkud se mu ovšem jeho bekhendovým pokusem nepovedlo otevřít skóre!

05:11
    Chris Holt kryje další střelu od modré čáry a diváci jen jásají. Hokej tady v nehokejové zemi je opravdu vítanou zábavou. Ještě když přijede švédský velkoklub.

05:36
    Domácí hokejisté, jenž v dnešním utkání nastupují v modrých dresech, budou hrát přesilovku. Potrestán je hostující Vile Varakas.

05:50
    Nyní se fanoušci hodně pobavili a zasmáli situaci, kdy jeden z rozhodčích upadl na zem.

06:40
    Domácí se snažili kombinovat, v čemž je podporovali i fanoušci, ale ukázala se nekvalita domácích.

07:05
    Braehead Clan právě vstřelil branku! Domácí celek jsem ovšem podcenil. Z levé kruhu vystřelil Ric Jackman, jehož střelu za záda Steena ještě dopravil SCOTT PITT! Každopádně to vypadá na hodně šťastnou vlastní branku. Publikum jásá radostí, Braehead vede! Asistence: Ric Jackman
    Scott PITT - 1:0

07:40
    Hosté se snaží hned odpovědět, ale to se jim prozatím nedaří. Švédský celek kombinuje v útočné třetině.

08:46
    Potíže pro domácí. Nathan McIver dostává dvouminutový trest.

09:30
    Stále jsou hosté usazeni v útočném pásmu, ale nepřicházejí kýžené střely, které by skóre dnešního utkání srovnali.

10:22
    Hosté se již dostávali do předbrankového prostoru, odkud se jim ovšem nepovedlo překonat zatím skvěle chytajícího Chrise Holta.

10:46

11:54
    Växjö právě vstřelila branku!
    Máme zase vyrovnáno. Po přejetí útočného pásma se ke střele odhodlal ERIK JOSEFSSON, jehož pokus skončil přesně v levé šibenici! Jdeme na to od začátku! Asistence: Robin Söderqvist, Ville Varakas
    Erik JOSEFSSON - 1:1

12:56
    Z pravého rohu střílel na branku domácích jeden z útočníků, kterému se ovšem nepovedlo překonat pozorného Holta.

13:16
    Rychlá akce Växja hned po buly. Ke střele po zemi se dostal jeden z obránců, který ovšem neprostřelil domácího brankáře.

13:54
    Po akci glasgowského Braeheadu vypadla branka ze svého postavení. Následuje menší přestávka.

14:23
    Hraje se v obranném pásmu domácícho celku, kde ovšem nevidíme takový tlak, jaký by se asi od tohoto utkání čekal.

15:56
    Hosté najeli do branky Chrise Holta, kterého jeden z hráčů hodně ošklivě atakoval. Brankář domácích bude ovšem v pořádku.

15:59
    Richard Gynge je vyloučen na dvě minuty.

16:15
    Växjo Lakers se poprvé osvobozuje. Tento vyhozený puk jim moc práce nenadělal. Dostali se k němu hodně lehce.

17:07
    Stefan Steen přikryl puk, který na něj mířil až od druhé branky, Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

17:22
    Hosté otáčejí stav utkání brankou v oslabení! Liam Reddox vybojoval puk ve středním pásmu a prodral se s ním směrem dopředu. Před brankou našel JOSHE HENESSYHO, který procpal puk za záda Chrise Holta! Asistence: Liam Reddox
    Josh HENESSY - 1:2

17:59

18:35
    Před brankou Chrise Holta bylo opět rušno, ale ani jedna ze střel neznamenala třetí branku v jeho síti.

18:49
    Na druhé straně se po levé straně až do brankoviště dostával jeden z domácích, ale ten trefil svým tělem jen tyčku. Branka následně vypadla.

19:09
    Chris Holt musel řešit další problémy. Nejdříve střelu z pravé strany a poté také vypadnutou branku ze svého postavení.

19:46
    Joakim Hillding se prodíral do střelecké pozice, odkud se mu ovšem nepovedlo ohrozit branku Holta. Zabránil mu jeden z obránců.

20:00

První dvacetiminutovka je minulostí. Domácí celek šel po šťastné brance do vedení, které si ale příliš dlouho neudrželi. Krásnou střelou srovnal Erik Josefsson. Obrat v utkání přišel v oslabení hostí, kteří ujeli a moment překvapení skončil brankou.

Střely na branku: 4:15

Na led se vracejí hostující hokejisté, kteří po první části vedou 2:1 a své vedení budou proti svému soupeři navýšit.

Na ledovou plochu vjeli i hokejisté v modrém, Braehead Clan Glasgow. Druhá třetina může začít.

20:01

20:12
    Na buly opět úspěšnější hostující hokejisté. Ti se s pukem na holi vydali do útočnéo pásma, ale tam nic nevymysleli.

20:48
    Kolem branky se otáčel Liam Reddox, ale ten při svém pokusu posunul branku, a tak následné šance nemohly být uskutečněny.

21:23
    Od modré čáry to zkoušel jeden z domácích obránců, ale jeho pokus se ke Greenovi nakonec ani nedostal.

21:50
    Arénou každopádně probíhá mexická vlna. Jde vidět, že si fanoušci dnešní utkání opravdu užívají.

22:51
    Chris Holt podržel puk, který se k němu dokutálel. Následovat bude vhazování po jeho levici.

23:21
    Po pár přihrávkách v útočném pásmu střílel hostující obránce, který střelou tahem po zemi mířil k levé tyči, ale tam byl beton Holta.

24:27
    Další atak hokejistů švédského Växjo. K odraženému puku se prodral jeden z hráčů, ale tomu se nepovedlo prostřelit připraveného Holta.

24:49
    Další střela letěla z pravého kruhu, ale ani ta neměla na svědomí třetí branku.

25:03
    Ric Jackman nyní lehce masíroval Patrika Lundha, který odjel na střídačku lehce potupen. Americký zadák dostane dvě minuty. Přesilovka pro Växjo.

25:45
    Domácí hokejisté měli před sebou dostatek volného prostoru, a tak mohl Chris Bruton pohodlně vyhodit a spolu se svými kolegy střídat.

26:25
    Následně se ovšem po parádní akci hosté prosazují. Z levé strany poslal chytrou přihrávku na RICHARDA GYNGEHO jeden z jeho spoluhráčů. Útočník hostí zamířil přesně pod víko! Asistence: Tuomas Kiiskinen, Robert Rosen
    Richard GYNGE - 1:3

28:00
    Aktivita Lakers v útočném pásmu pokračovala, ale nakonec nebyla brankově zužitkována.

28:21
    Aktuálně ovšem uvidíme přesilovku pro domácí. Potrestán je Joakim Hillding.

28:51
    Domácím hokejistům se ovšem nedaří a hosté pohodlně vyvezli puk z pásma a vystřelili na Holta, jenž puk podržel.

29:36
    Marcus Götz se dostával do veliké šance. S pukem na hokejce si vybruslil do prostoru mezi kruhy, odkud se mu nepovedlo jeho jedovatou střelou trefit branku!

30:21

30:34
    Následovala aktivita domácího Braeheadu, kterou zakončoval nahozeným pukem jeden z obránců. Následná potyčka nejspíše potrestána nebude.

31:10
    Hosté nyní nevěděli jak svojí situaci zahrát, a tak vyhodili jen na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před brankou Växjo.

31:29
    Dlouho se nehrálo v útočném pásmu domácích a hra se přesunula zpět před Holta.

32:10
    O střelu od modré čáry se pokoušel jeden z hostujících hokejistů, který ovšem nedokázal trefit branku.

33:06
    Aktivita švédských hokejistů pokračuje a nyní mají dokonce výhodu. Bránící hráči Braeheadu faulovali.

34:07
    Rozhodčí měl ruku nahoře hodně dlouhou dobu. Vše bylo zakončeno střelou Roberta Rósena, který nepřekonal Holta. Dvě minuty dostává Scott Pitt.

34:10
    Domácí hokejisté ve svém oslabení vyhráli vhazování a puk ihned poslali mimo své ohrožení.

34:42
    A podruhé...

35:25
    První náznak akce v přesilové hře byl k vidění poté, co se Richard Gynge dostával do prostoru mezikruží, odkud ale trefil jen bránící hráče.

36:07

36:56
    Po krásné výměně puku v útočné třetině, pálil jeden z domácích hokejistů, ale puk se k brankáři nedostal.

37:45
    Växjo je v tomto utkání logicky lepším celkem, ale i domácí hokejisté se s tímto utkání pokoušejí něco dělat. Sympatický výkon.

38:45
    Střelu od modré čáry brankář Holt vyrazil, ale k dorážce se dostával další hráč, kterému se nepovedlo načtyřikrát překonat domácího fantoma.

39:18
    Hostující hokejisté zahráli vyoskou holí, a tak jeden z hráčů jen puk odevzal, protože věděl, že se bude pískat.

39:39
    Erik Josefsson se zpoza branky otáčel s pukem na hokejce a následně vystřelil. Jeho pokus byl ale sražen jen do ochranné sítě.

40:00

Druhá část dnešního utkání nám nabídla jedinou branku, kterou vstřelili hosté. Touto brankou svému hostiteli odskočili na dvě branky a budou mít do třetí třetiny lepší výchozí pozici. Jedinou branku dal po přesné přihrávce Richard Gynge.

Střely na branku: 9:31 (v této třetině 5:16)

40:01

40:16
    Individuální akce jednoho z hráčů Växja hned na začátku třetí periody byl zakončen střelou z pravé strany. Připravený byl Holt.

40:54
    Následně domácí hokejisté situaci vyřešili vyhozením na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po levici Holta.

41:37
    Hodně nebezpečnou akcí se prezentovali hosté. Z levé strany přesunuli hru na střed, odkud z otočky pálil jeden z hráčů. Ten ovšem svojí střelou nechal vyniknout domácího brankáře!

42:32
    Dostatek prostoru měl na pravé straně útočného pásma domácí hokejista. Ten zamířil do levé šibenice, ale tu nakonec netrefil.

43:05
    Hodně zalezlého brankáře Holta chtěl od modré čáry překonat hostující obránce, ale ten nenašel škvírku v brance.

43:55
    Tlak hostů pokračuje, ale defenzíva domácích je dnes hodně disciplinována. Následuje komerční přestávka. V Braehead Aréně panuje skvělá nálada.

44:05
    Alexander Andersson se dostal k odraženému puku v mezikruží, odkud vyslal jedovatou střelu, která si ale cestu do branky nenašela.

44:54
    Trestuhodná chyba v defenzívě hostí mohla být potrestána brankou. Jeden z hráčů se hnal na branku, který střelou mezi betony nedává branku!

46:08
    Třetí třetina má zatím pozoruhodné tempo. Hraje se aktivně na obou stranách. Braehead se za svůj výkon nemusí vůbec stydět.

47:16
    A hosté opět kombinují v útočním pásmu, ale nejsou podpořeni všemi hráči.

47:46
    Chris Holt nakonec toto obléhání ukončuje pohotovým zákrokem lapačkou. Vhazovat se bude po jeho levici.

48:13
    Z pravé strany pálili po delší době domácí hráči, ale před brankářem nedovoleně bránil jeden z hráčů.

48:16
    Nathna McIver dostává dvě minuty.

48:54
    Zajímavě pálil z pravé strany Ikka Heikkinen, kterému se ovšem nepovedlo trefit se k zadní tyčce.

49:36
    Pod neskutečnou palbou byl nyní domácí brankář, ale vše se mu povedlo ustát a svůj tým stále drží ve hře o body.

49:59
    Po vyhození domácího celku se do útočné třetiny dostal individuální akci jeden z hráčů, který střelou po zemi nepřekvapil Holta.

50:16

50:55
    Svou střelou se pokoušel navýšit vedení svého celku Erik Josefsson, který ovšem svou druhou dnešní branku nepřidá. Teda prozatím.

51:50
    Před branku si najížděl jeden z domácích, jenž byl zahákován. Rozhodčí rozpažil, což naštvalo domácí publikum, které to dává hlasitě najevo.

52:36
    Domácí se dostali do další šance. Thomas Nesbitt ujel po levé straně a nadvakrát se pokoušel překonat Stefana Steena, ale neuspěl.

53:08
    Výborná akce domácího celku. Z pravé strany poslali puk na levou, kde byl Thomas Nesbitt. Ten nabral rychlost a prodral se před branku, kde udělal kličku a vystřelil. Steen opět nepřekonán!

53:40
    Bohužel pro domácí, kteří jsou aktuálně lepším celkem, se nechal vyloučit Matt Keith. Přesikovka pro Växjo.

54:13
    Domácí si v oslabení naprosto pohráli s hráči Växjo, kteří se nakonec provinili zbytečným faulem.

54:13
    Vyloučen je Joakim Hillding, jenž se provinil nedovolenou hrou.

55:26
    Směrem na branku švédského celku se prodíral Alex Leavitt, který zakončoval svou akci střelou z otočky. Anglický forvard nyní hrál moc na krásu a to se nevyplatilo.

55:40

56:13

56:45
    Třetí třetina je prozatím v režii domácího celku, švédský celek by měl svoji hru zlepšit, protože jej aktuálně přehrává anglický celek.

57:29
    Chris Holt pozorný proti slabší střele z pravé strany. Hosté ovšem vybojovali útočné pásmo, o čemž jim nejspíše šlo.

58:06
    Lakers zaútočili po pravé straně a prodrali se do vážnější šance, které ovšem pochytal domácí brankář, který by si dnes zasloužil cenu pro nejlepšího hráče.

58:19
    Chris Holt udělal další zákrok před najíždějícím hráčem, kterého odzbrojil skvělým skokem pro puk.

59:00
    Začala nám poslední minuta dnešního utkání. Hosté se snaží hru kontrolovat kombinací v obranném pásmu.

59:16
    Oddechový čas pro domácí.

59:38
    Domácím se nejspíše nepovede vstřelit alespoň korigující branku. Nyní byli hráči v modrém vyhostěni z útočného pásma.

59:53
    Následovaly zajímavé šance, které ovšem zůstaly nevyužity. Po nich se do sebe pustili hráči obou celků, ale nic velkého to nebylo.

Po závěrečné siréně se radují fanoušci v hledišti, kteří se po celou dobu utkání příjemně bavili a nyní skandují jména svých miláčků. Braehead neodehrál vůbec špatné utkání. V osmé minutě šel do vedení po šťastné brance, ale hostům se ještě do přestávky povedlo otočit. Díky brankám Erika Josefssona a Joshe Henessyho. Poslední trefu obstaral Richard Gynge.

Střely na branku: 17:43. (22:26:43)

David Panuška

Góly a asistencie: 8. Pitt (Jackman) – 12. Josefsson (Söderqvist, Varakas), 18. Henessy (Reddox), 27. Gynge (Kiiskinen, Rosén R.)

Rozhodca: Vinnerborg, Sewell – Halas, Flockhart