Stuttgart – Frankfurt 1:4 (kon.) | Augsburg – Ingolstadt 0:1 (kon.) | Kolín nad Rýnom – Hamburger 2:1 (kon.)
Mainz – Hannover 3:0 (kon.) | Darmstadt – Hoffenheim 0:0 (kon.) | Bayern – Leverkusen 3:0 (kon.)
SV Darmstadt 98
0:0 (0:0)
TSG 1899 Hoffenheim
Sobota 29.08.2015, 15:30 • Merck-Stadion am Böllenfalltor (Darmstadt) • Nemecká Bundesliga • 3. kolo

Nováčik z Darmstadtu bodoval aj v treťom bundesligovom zápase tejto sezóny, keď opäť uhral nerozhodný výsledok. Lepším tímom bol ale Hoffenheim, ktorý mal viacero šancí na rozhodnutie. Kurányi však zahodil všetky tri tutovky a nedokázal prekonať Matheniu. (17:24:19)

90+5

90+4
    Domáci futbalisti rohový kop nevyužili, a tak ostáva stav nezmenený.
    90+3.

90+3
    Wagner prvýkrát v zápase zamestnal Baumanna, ktorý výborne zasiahol a poslal loptu na roh.

90+2
    Nadstavujú sa štyri minúty. Momentálne sú pri lopte domáci a získavajú sekundy.
    90+1.

90+1
    Neskutočný moment. Schmid prihral do stredu pokutového územia Kurányimu, ktorého strelu zneškodnil na bránkovej čiare Caldirola.

90
    Ďalší pokus Hoffenheimu. Vollandova strela po zemi smerovala tesne vedľa.

89
    Hostia sa mohli dočkať vytúženého gólu. Schmid dostal presnú prihrávku za obranu, ale jeho strelu z prvej vytlačil Mathenia vedľa brány.

88
    Futbalisti Hoffenheimu majú snahu zmeniť nerozhodný výsledok. Domáci už len bránia s desiatimi hráčmi na vlastnej polovici.

87
    Striedanie v tíme SV Darmstadt 98: z ihriska odchádza Dominik Stroh-Engel, prichádza Sandro Wagner.

85
    Do konca riadneho hracieho času ostáva posledných desať minút. Hoffenheim je naďalej aktívny a chce rozhodnúť.

83
    Striedanie v tíme SV Darmstadt 98: z ihriska odchádza Peter Niemeyer, prichádza Florian Jungwirth.
    82.

82
    Kurányi zahodil neuveriteľnú šancu. Nemecký zakončovateľ dostal loptu pred prázdnu bránu, no v sklze ju poslal o pár centimetrov vedľa.

81
    Domáci futbalisti pozorne bránia a budú radi aj za remízu. Darmstadt by tak mohol bodovať aj v treťom bundesligovom dueli.

80
    Hostia majú hernú prevahu. Viac držia loptu, častejšie sa pokúšajú o streľbu, ale stále nedokázali skórovať.

78
    Domáci využívajú otvorenú obranu Hoffenheimu na brejky. Po jednom z nich získali rohový kop, ale bránu Baumanna neohrozili.

77
    Hostia po striedaniach ožili, no stále im chýba jedna vydarená akcia, ktorá prinesie gól.

76
    Striedanie v tíme TSG 1899 Hoffenheim: z ihriska odchádza Mark Uth, prichádza Eduardo Vargas.

76
    Striedanie v tíme SV Darmstadt 98: z ihriska odchádza Marco Sailer, prichádza Jan Rosenthal.

74
    Na prvú strelu do priestoru brány sme čakali neuveriteľných 73 minút. Hneď o pár sekúnd však prišla ďalšia z kopačky Schmida.
    73.

73
    Najväčšia šanca doterajšieho priebehu zápasu. Kurányi sa dostal k lopte v blízkosti brány, no bol z uhla a trafil len dobre postaveného Matheniu.

71
    Hoffenheim drží loptu na kopačkách, ale jeho postupné útoky sú neškodné.

70
    Rohový kop Darmstadtu nepriniesol zmenu skóre. Baumman si pokryl loptu.

69
    Markus Gisdol sa snaží oživiť hru svojho tímu striedaniami. Domáci pokračujú v rovnakom zložení.

68
    Striedanie v tíme TSG 1899 Hoffenheim: z ihriska odchádza Pirmin Schwegler, prichádza Sebastian Rudy.

68
    Zuber mal na svojom konte žltú kartu a hral naďalej tvrdo. Preto hosťujúci kouč siahol po zmene.

67
    Striedanie v tíme TSG 1899 Hoffenheim: z ihriska odchádza Steven Zuber, prichádza Jonathan Schmid.

65
    Süle zastavil na vo vnútri šestnástky domáceho útočníka, ale hlavný rozhodca neposúdil tento zákrok ako penaltový.

64
    Hoffenheim mohol využiť rýchly brejk. Uth hľadal na opačnej strane pokutového územia Kurányiho, ale jeho nahrávku vystihol domáci obranca.

63
    Druhý polčas prináša veľké futbalové trápenie. Koncovky na oboch stranách sú tragické.

61
    György Garics potiahol za dres prenikajúceho Vollanda a uvidel žltú kartu.

60
    Hodina hry nepriniesla ani jednu strelu na bránu. Mathenia a Baumann sa dnes nezapotili.

58
    Hoffenheimu sa črtal nádejný brejk, ale Kurányi si nedal pozor a dostal sa do ofsajdu.

57
    Schär bez problémov zastavil na ľavej strane prenikajúceho Hellera a nepustil domácich do šance.

56
    Defenzívy na oboch stranách fungujú výborne. Brankári nemuseli riešiť komplikované situácie.

54
    Gondorf nekompromisne zastavil rodiaci sa brejk hostí a za nepríjemný zákrok na Vollanda videl žltú kartu.

54
    Volland zdvihol nohu príliš vysoko a takmer zasiahol do hlavy Niemeyera.
    53.

53
    Hoffenheim zahrával nebezpečnu štandardku. Pri lopte boli štyria hráči, no zodpovednosť zobral na seba Zuber a tesne prekopol bránu.

51
    Postupný útok Hoffenheimu je počas celého duelu pomalý. Hosťujúci obrancovia dlho špekulujú s rozohrávkou a potom majú pred sebou sformovanú defenzívu Darmstadtu.

50
    Prvých päť minút druhej polovice je veľmi slabých. Hráči sa po prestávke ťažko rozbiehajú.

48
    Naďalej sa hrá veľmi opatrne. Oba tímy v prvom rade nechcú inkasovať.

47
    Na polovici domácich došlo k nepríjemnému stretu. V sklze sa tvrdo zrazili Sulu a Zuber.

46

Bojovnosť sa obom tímom nedá uprieť, no v koncovke to nebola žiadna sláva. Na strane Hoffenheimu predviedol najnebezpečnejšiu akciu Uth, ktorý v 13. minúte tesne minul bránu. Domáci mohli pohroziť z priameho kopu v 39. minúte, no Rausch trafil iba múr.

45+2

45+1
    Center do pokutového územia spracoval Kurányi a následne sa pokúšal vystreliť Uth. Nasleduje ďalší roh.

45
    Bude sa nadstavovať ešte jedna minúta, ktorú využije Hoffenheim na zahranie rohového kopu.

44
    Záver prvého polčasu je opatrný a neprináša zaujímavé momenty. Hostia vykopávajú od vlastnej brány.

43
    Schär výborne vystihol prihrávku jedného z domácich futbalistov, loptu potiahol dopredu, ale potom nemal komu prihrať.

42
    Sľubnú akciu domácich zastavil ofsajdový verdikt. Za obrannou štvoricou hostí sa ocitol Heller.

40
    Momentálne sa lopta pohybuje v okolí stredového kruhu. Oba tímy by si chceli do prestávky udržať čisté konto.

39
    K exekúcii sa odhodlal Rausch, no jeho technická strela skončila iba na pripravenom múre.

38
    Darmstadt má veľkú príležitosť na zmenu skóre. Na hranici šestnástky bol zrazený Gondorf a rozhodca nariadil priamy kop.

37
    Domáci zahrávali rohový kop. Rauschovu centrovanú loptu vyboxoval Baumann do bezpečia.

36
    Heller bol dnes druhýkrát tvrdo atakovaný a len ťažko sa dvíha opäť na nohy.

35
    Pokračuje sa v tvrdej hre. Miestami je to viac boj ako atraktívny futbal.

34
    Na opačnej strane ihriska dopadol rovnako Pirmin Schwegler, ktorý takisto nenašiel žiadneho spoluhráča.

33
    Štandardky nevychádzajú ani jednému z mužstiev. Rauschov center neznamenal žiadne nebezpečenstvo.

32
    Stroh-Engel putoval k zemi po tvrdom zákroku Polanskeho, ktorý je rád, že unikol karte.

31
    Zuber si opäť dobre nabehol za obrannú líniu domácich, ale zase dostal nepresnú nahrávku.

30
    Darmstadt uhral v prvých dvoch dueloch remízy a nerozhodný výsledok drží po polhodine hry aj teraz.

29
    Hrá sa vo vysokom tempe, oba tímy idú naplno. Zápasu chýbajú akurát presnejšie zakončenia.

28
    Futbalisti na oboch stranách pritvrdili v súboji a teraz si to odniesol Heller, ktorý ostal ležať na trávniku.

27
    Kurányi vysunul za obranu domácich Zubera, no Mathenia včas vybehol a nedovolil hosťujúcemu hráčovi zakončovať.

26
    Hoffenheim sa snaží presadiť po pravej strane, kde operuje český krajný obranca Kadeřábek a zásobuje svojich spoluhráčov prihrávkami.
    25. Žltá karta

25
    Peter Niemeyer (SV Darmstadt 98) a Mark Uth (TSG 1899 Hoffenheim) uvideli žlté karty po vzájomnom strete.

24
    Na stredovej čiare došlo k strkanici, v ktorej sa zúčastnilo viacero hráčov. Rozhodca bude udeľovať karty.

22
    Ďalšia nevyužitá štandardná situácia. Schweglerov center opäť eliminovala domáca defenzíva.

21
    Kadeřábek posielal loptu pred bránu domácich, no jeho prihrávku po zemi zachytili obrancovia.

20
    Po dvadsiatich minútach je skóre naďalej bezgólové. Najbližšie k presnému zásahu bol Uth.

19
    Hoffenheim si vytvoril tlak, ale stále sa nedokáže dostať k strele na Matheniu. Kurányiho pokus bol zblokovaný.

18
    Schwegler sa pokúsil priamo ohroziť bránu domácich, ale trafil iba jedného z hráčov Darmstadtu.

17
    Kim Džin-Su sa šikovnou kľučkou zbavil Garicsa, ktorý musel faulovať a ponúkol hosťom nebezpečný priamy kop.

16
    Teraz to oba tímy skúsili rýchlymi prienikmi po krídlách. Obrany však zasiahli bezchybne.

15
    Po faule zahrávali domáci ďalšiu štandardnú situáciu, no dopadli rovnako ako pri tej prvej, bez strely na bránu.

14
    Steven Zuber išiel do súboja veľmi tvrdo a rozhodca ho odmenil prvou žltou kartou.
    13.

13
    Prvá príležitosť pre Hoffenheim. Uth sa dostal k lopte na hranici šestnástky, bez zbytočného rozmýšľania vystrelil a len tesne minul bránu.

12
    Hráči Darmstadtu vysoko napádali rozohrávku Hoffenheimu, ale Stroh-Engel zbytočne fauloval.

11
    Rausch sa zmocnil lopty na pravej strane, posunul si ju viac do stredu a vypálil nad bránu.

10
    Ani jednému mužstvu nevychádzajú kombinácie. Kurányi nespracoval ľahkú prihrávku a prišiel o loptu.

9
    Bundesligový nováčik sa teší veľkej podpore fanúšikov a dnešný zápas je beznádejne vypredaný.

8
    Domáci zahrávali štandardku. Rausch posielal loptu do pokutového územia, no jeho spoluhráči sa ku koncovke nedostali.

7
    Slovenský futbalista Milan Ivana sa ani v dnešnom dueli nedostal na zápasovú súpisku Darmstadtu.

6
    Od rohovej zástavky centroval Schwegler, ale nenašiel nikoho zo spoluhráčov.

5
    Po zblokovanej strele môžu hostia zahrávať prvý rohový kop zápasu.

4
    Začiatok zápasu je veľmi pokojný. Ani jeden z tímov neotvára hru a pomaly rozohráva útočné akcie.

3
    Oba kluby sú známe vďaka svojej modro-bielej kombinácii dresov. Hostia však museli nastúpiť v žltej edícii.

2
    Po výkope sa ujali lopty hráči Hoffenheimu, ktorí sa snažia presadiť postupným útokom.

1

SV Darmstadt 98: Mathenia – Garics, Sulu, Caldirola, Holland – Heller, Niemeyer, Gondorf, Rausch – Sailer – Stroh-Engel.
    Náhradníci: Platins – Vrančić, Rosenthal, Kempe, Wagner, J. Díaz, Jungwirth.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Kadeřábek, Schär, Süle, Kim Džin-Su – Uth, Schwegler, Polanski – Zuber – Kurányi, Volland.
    Náhradníci: Grahl – Bičakčić, Rudy, E. Vargas, Schmid, Strobl, Toljan.

SV Darmstadt prežíva najlepšie obdobie svojej histórie. Klub, ktorý vznikol na konci 19. storočia sa ocitol premiérovo v Bundeslige. Die Lilien zažili neuveriteľný uplynulý ročník, keď ako nováčik druhej najvyššej súťaže postúpili priamo medzi nemeckú elitu. V prvých dvoch kolách sa Darmstadt nestratil a získal dva body za remízy. Najskôr uhral nerozhodný výsledok na domácej pôde s Hannoverom (2:2) a následne si podelil body aj v súboji so Schalke (1:1) na ihrisku súpera. V kádri Darmstadtu figuruje slovenský futbalista Milan Ivana, ktorý sa však zatiaľ nedostal ani na lavičku náhradníkov.

TSG Hoffenheim postupoval do Bundelisgy rovnako ako Darmstadt cez regionálne súťaže, ale v posledných siedmich ročníkoch bol stabilným účastníkom jednej z najlepších líg na svete. Tím Markusa Gisdola obsadil v minulej sezóne ôsme miesto a podobne vysoko by chcel skončiť aj teraz. Hoffenheim mal však náročných súperov na úvod nového ligového ročníka a momentálne je bez bodu. S Leverkusenom prehral vonku 1:2 a rovnakým výsledkom podľahol pred vlastnými fanúšikmi Bayernu Mníchov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.