Linköping – Bern 3:2 (2:1 po s.n.) | Blues – Litvínov 0:1 (kon.) | Liberec – Skellefteå 0:4 (kon.)
Vítkovice – Mannheim 1:2 (kon.) | EC-KAC – Mníchov 1:4 (kon.)
Espoo Blues
0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
HC VERVA Litvínov
cz Nedeľa 23.08.2015, 15:00 • Barona Areena • Liga majstrov • Skupina 6

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
    Přílet hráčů Vervy do Helsinek.

Vítám tu všechny příznivce kvalitního hokeje. Liga mistrů pokračuje také v neděli a do akce opět půjdou i české týmy. Na ledě finského celku Espoo Blues se v rámci skupiny F představí extraligoví mistři z Litvínova. Verva už má za sebou úspěšný start do soutěže, když dokázala zvítězit na ledě francouzského Grenoblu, naopak pro Espoo bude nedělní utkání premiérou v letošním ročníku Ligy mistrů.
    Litvínovští hokejisté si vyzkoueli led Barona Areeny už v sobotu. Domácí klub je na svém twitterovém účtu dokonce přivítal v Češtině.

HC Verva Litvínov:
    Verva na jaře získala historický mistrovský titul a právě tento úspěch svěřence kouče Radima Rulíka katapultoval do Ligy mistrů, v jejímž loňském premiérovém ročníku Litvínov chyběl. Severočeši se mezi evropskou elitou poprvé představili v pátek, kdy je čekal zápas na ledě francouzského týmu Grenoble Brûleurs de Loups. Český mistr ve Francii ukázal svou kvalitu a o své výhře rozhodl především ve druhé třetině, kdy se po gólech Trávníčka, Šrámka a Pavlíka ujal tříbrankového vedení. Domácí sice ve třetí části snížili, ale poslední slovo si vzal František Gerhát, jenž navýšil skóre na konečných 4:1 pro Litvínov.

Espoo Blues:
    Také Espoo se v hokejové Lize mistrů představí poprvé. Tento klub byl založen v roce 1984 jako Kiekko-Espoo a do nejvyšší soutěže postoupil v roce 1992. Největším úspěchem Blues jsou dvě druhá místa z let 2008 a 2011. V minulém ročníku finské ligy Espoo vypadlo ve čtvrtfinále play-off. V tomto klubu začínal svou kariéru i slavný útočník Jere Lehtinen, který přispěl i k postupu Blues do SM-ligy asistencí na vítězný gól v rozhodujícím zápase.

Hokejisté Espoo sehráli před startem LM čtyři přípravné zápasy. Hned na úvod si připsali velmi cenný skalp, když dokázali zdolat 5:4 šampióna KHL SKA Petrohrad. Ve druhém zápase pak Blues přehráli 4:1 Vaasan Sport, ale další dva duely proti soupeřům z finské Liigy jim už tolik nevyšly. Nejprve tak prohráli 0:2 na ledě SaiPy a poté 1:5 na IFK Helsinky.

Barona Areena, která je dějištěm utkání, pojme až 7017 diváků.
    Většina litvínovských hokejistů ráno absolvovala dobrovolné rozbruslení.

Espoo Blues: Engstrand (Kähkönen) – Kukkonen, Rantakari, J. Vainio, Kuukka, Seppälä, Westermarck, V. Vainio – Korhonen, Hirschovits, Poukkula – Talaja, Makkonen, Somervuori – Sailio, Liivik, Kantola – Lahtinen, Tiivola, Rooba – Saari.

HC Verva Litvínov: Janus (Petrásek) – Kubát, Chaloupka, Kokeš, Pavlík, Pavelka, Gula, Černý – Lukeš, Hübl, Jánský – Trávníček, Hanzl, Martynek – Hořava, Gerhát, Jurčík – Šrámek, Piroš, Písařík.

Rozhodčí: Nord (SWE), Metsälä – Saha, Österholm (všichni FIN).
    Hráči Vervy při nástupu na předzápasové rozbruslení.

Hráči už jsou nastoupeni na rozbruslení!

Posted by Hokej Litvínov on 23. srpen 2015

00:01

1:29
    Hosté byli blízko vedení! Ránu Písaříka zastavila branková konstrukce.

3:15
    Z levé strany vyzkoušel Januse Poukkula. Litvínovský gólman vyrazil a s volným pukem už si poradili jeho obránci.

3:44
    Další zákrok Januse po ráně Somervuoriho.

4:35
    Čtvrtá lajna Espoo dostala hosty pod tlak. Janus je zatím bezchybný.

5:15
    Obránce Westermarck přišel v obranném pásmu o kotouč, ale Jánský toho nedokázal nijak využít.

6:54
    Hráči Blues byli vykázání do středního pásma.

07:13
    Od modré vypálil Kubát, Engstrand má kotouč ve výstroji.

08:13
    Hosté mají kotouč na holích a zdá se, že úvodní nápor Espoo přestáli.

08:42
    Sailio se snažil natlačit až před litvínovskou branku, ale volný kotouč včas přikryl Janus.

09:16
    Janus má kotouč v lapačce a přerušil tak nápor domácího týmu.

09:38
    Nyní zase Engstrand raději přidržel puk před dojíždějícím Viktorem Hüblem.

10:30
    Domácí vyhráli už 12 vhazování, kdežto Litvínov jen dvě. V tom se musejí Severočeši zlepšit.

11:25
    Bude se poprvé vylučovat. Na trestnou lavici usedá domácí Robert Rooba za držení protihráče.

11:38
    Domácí na úvod oslabení vyhazují až za Januse.

12:15
    Hosté se teď sami vytlačili z pásma nepřesnou přihrávkou.

12:44
    Makkonen vyhazuje. Domácí se zatím brání velmi dobře.

13:26
    Espoo v plném počtu, Verva toho v početní výhodě mnoho nepředvedla.

14:18
    Hosté sice byli v útočném pásmu, ale Šrámek s Pirošem si měnili kotouč jen v rohu, odkud brankáři Blues nehrozilo nebezpečí.

14:31
    Piroš s Pavelkou dvakrát prověřili brankáře Engstranda. Ten přerušuje hru a máme tu reklamní přestávku.

15:03
    Ofenzivu domácích hodně podporují i obránci. Nyní se dostal až před Januse Vainio, do jehož zakončení stačil vložit hůl Hübl.

15:58
    Domácí jsou teď hodně aktivní. Seppälovi ale kotouč na modré přeskočil hůl a vyhnal finského beka do středního pásma.

16:25
    Domácí budou hrát přesilovku. Karel Kubát – 2 minuty, podražení.

17:20
    Hosté téměř po minutě oslabení vyhazují a mohou vystřídat.

17:46
    Kantolovi bylo odpískáno sevření kotouče v rukavici. Vhazování ve středním pásmu.

18:26
    Litvínov se ubránil a je kompletní.

18:45
    Kuukka jen těsně minul tyčku Janusovy klece!

19:01
    Poslední minuta první třetiny.
    Návštěva Barona Areeny je také kulturním a kulinářským zážitkem.

19:33
    V závěru první třetiny je ještě vyloučen domácí Mikko Kukkonen. Hosty tak čeká přesilová hra, která může být rozdělena přestávkou.

20:00

V první třetině utkání mezi Espoo Blues a Vervou Litvínov jsme gól neviděli. Aktivnější byl domácí tým, který českého šampióna přestřílel, ovšem brankář Janus si se všemi pokusy poradil. Také hosté ovšem měli jednu velkou šanci, když hned na začátku zápasu trefil Písařík tyčku.

Střely na branku v 1. třetině – 9:6.

Další třetina začne přibližně v 15:51.

Oba týmy už jsou zpět na ledě, za malou chvíli bude zahájena druhá třetina.

20:01

20:22
    Prudká střela Lukeše skončila na zadním mantinelu.

20:48
    Jánského střelu z pravého kruhu našel ve své výstroji pozorný Engstrand.

21:18
    Domácí nyní v oslabení dokonce zahrozili, Poukkula vypálil z dobré pozice mimo.

21:34
    Espoo v plném počtu.

23:12
    Hra se teď přelévá mezi modrými čarami bez vážnějšího ohrožení obou brankářů.

23:52
    Domácí namazali z rozehrávky kotouč Pavelkovi, který tak mohl střílet zápěstím, ovšem pro puk si lapačkou sáhl Engstrand.

24:53
    Litvínovští nyní uzamkli soupeře v jeho obranném pásmu.

25:12
    Hořava byl v útočném pásmu dříve než puk – postavení mimo hru.

25:56
    Litvínov ve druhé části přidal na aktivitě. Domácí jen nahazují kotouč za branku a vracejí se do obranných pozic.

26:01
    Hostům se však nepovedla rozehrávka a zahráli jen na icing.

26:21
    Od modré střílel Seppälä a puk končí ve výstroji Januse.

27:01
    Hübl zavezl puk do útočné třetiny a vypálil. Engstrand vyráží.

28:08
    Domácí teď přitlačili. Litvínov však zachránil Janus, který našel ve svém klíně i dorážku útočníka Espoo.

29:21
    Blíží se polovina utkání a stále jsme neviděli gól. Oba týmy jsou velmi vyrovnané.

29:47
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se bude před Engstrandem.

30:24
    Po pravé straně ujel litvínovské obraně Liivik, jeho ránu však vyrazil Janus betonem.

31:48
    Litvínovští vyvezli kotouč až za branku soupeře, kde se o hrací předmět usilovně bojuje.

32:09
    Puk byl zašlápnut u domácí střídačky. Následuje reklamní přestávka.

32:19
    Zakázané uvolnění Vervy, hra se vrací před Januse.

32:33
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Verva jde do vedení! Peter Jánský na pravém kruhu přenechal puk Hüblovi, jehož střelu Engstrand vyrazil jen před sebe a byl to právě PETER JÁNSKÝ, kdo kotouč dopravil za záda brankáře Espoo. Asistence: Viktor Hübl.
    Peter JÁNSKÝ - 0:1

33:56
    Domácí odpovídají náporem. Probudili se také diváci, kteří by rádi viděli skórovat i své miláčky.
    Litvínovští skórovali jako první.

34:35
    Domácí ostřelují Janusovu branku, kotouče ale většinou létají mimo. Nyní trefil Sailio tyčku!

35:50
    Hosté pouze vyhodili puk ze své obranné třetiny, Espoo inkasovaný gól probudil.

36:18
    Na trestnou lavici odchází Karel Kubát a Blues tak budou hrát přesilovku.

37:21
    Verva přestála první nápor soupeře a vyhodila.

38:22
    Obrovský tlak Espoo pokračoval i po návratu Kubáta na led. Talaja však z bezprostřední blízkosti ani na několik pokusů nedotlačil puk za Januse!

38:28
    Janus akrobaticky zlikvidoval střelu, která přilétla hned po buly. Slovenský gólman teď Vervu jednoznačně drží!

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé části.

39:23
    Litvínovští posouvají puk alespoń do středního pásma a už se jistě těší do šaten.

39:51
    Ještě jedno buly v obranném pásmu Vervy. Janus musel přerušit hru po střele Talaji z levé strany.

39:56
    Další přerušení. Opět buly před Janusem.

39:59
    Puk se dostal za modrou čáru a je jasné, že Litvínov po čtyřiceti minutách v Espoo povede.

40:00

Ve druhé třetině Litvínov vyrovnal hru a ve 33. minutě dokonce přišel vedoucí gól úřadujících českých mistrů, který obstaral pohtovou dorážkou Peter Jánský. Domácí však inkasovaná branka probudila z letního spánku a zbytek prostředního dějství se už hrálo jen před hostující brankou. Vervu však několikrát podržel výborný gólman Jaroslav Janus a tak si Severočeši mohou v kabině užívat těsné vedení.

Střely na branku ve 2. třetině – 15:7, celkem – 24:13.

Třetí třetina začne přibližně v 16:42.
    Po dvou třetinách vede Litvínov v Espoo 0:1 díky trefě Petera Jánského.

Oba týmy už jsou zpět na ledové ploše Barona Areeny. Uvidíme, co přinese třetí perioda.

40:01

40:28
    Litvínovští odehráli puk přes celé hřiště, ale jelikož prošel brankovištěm, icing se nepíská.

41:18
    Bekhendový pokus Miloslava Hořavy vyrazil Engstrand do rohu.

42:33
    Střelu Martynka od pravého mantinelu zachytil Engstrand do lapačky a hned rozehrál.

42:40
    Domácí vzápětí zahráli jen na zakázané uvolnění.

43:12
    Dobré střídání Litvínova. Engstrand musel několikrát zasahovat.

43:53
    Další zákrok Engstranda. Z pravého kruhu vypálil do jeho hrudi Robin Hanzl.

44:51
    Hosté velice dobře brání a hokejisté Blues se těžko dostávají do šancí.

45:18
    Puk se od zadního mantinelu odrazil před branku, kde číhal Saari. Domácí útočník se nedokázal včas zorientovat a Januse tak neohrozil.

46:36
    Obrovská chyba v rozehrávce Litvínova, kdy poslední hráč ztratil před svou branku kotouč. Hosté měli velké štěstí, že Rooba tuto hrubku nepotrestal. Jeho bekhendová střela totiž skončila centimetry vedle tyčky!

46:58
    Domácí v přečíslení 2 na 1. Ani z toho však nedokázali skórovat, když jejich útočník nepřekonal Januse z bezprostřední blízkosti.

Dnešní utkání sleduje 2039 diváků.

47:20
    Espoo se nadechuje k náporu. Po střele Talaji zakročil Janus.

47:36
    Z ničeho nic přišla dobrá příležitost Vervy! Písařík přebruslil obránce a ocitl se sám před Engstrandem. Ze souboje vyšel vítězně domácí brankář.

49:11
    Hosté nyní dokázali otupit tlak soupeře a sami drží puk v útočném pásmu.

50:08
    Běží už poslední desetiminutovka třetí třetiny, Litvínov stále vede.

50:56
    Už se hraje poměrně dlouho bez přerušení, čas ubíhá.

51:31
    Od modré nebezpečně vypálil Kokeš, Engstrand vyrazil jeho pumelici do ochranné sítě. Hosté teď hrají daleko od své branky, což je asi ten nejlepší způsob, jak ubránit těsné vedení.

52:13
    Poslední reklamní přestávka dnešního zápasu.

53:08
    Necelých sedm minut před koncem rozjíždějí domácí útok od své branky.

53:53
    Šikovné vyhození jednoho z hostujících hráčů. Puk ani nepřekročil brankovou čáru a domácí tak museli hrát.

54:09
    Střela Makkonena zůstala v Janusově výstroji. Hostující gólman tak neumožnil Finům žádnou dorážku.

55:02
    Posledních pět minut třetí třetiny, hráči Vervy mají puk na holích.

55:29
    Další zákrok Jaroslava Januse, který je dnes opravdovým mužem na svém místě.

56:10
    Písaříkovu střelu vyrazil Engstrand do rohu.

56:40
    Litvínovští pošetřili cenné sekundy v útočném pásmu.

57:19
    Jeden z domácích hráčů se snažil v pokleku opřít do přihrávky zpoza branky, byl však zblokován obráncem.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:27
    Domácí v útočném pásmu, dá se očekávat, že Engstrand zamíří na střídačku.

58:49
    Je to tady, domácí hrají bez brankáře!

59:13
    Domácí vyslali na Januse několik nebezpečných střel. Tu poslední schoval litvínovský brankář v lapačce a přerušil hru. Time-out pro Espoo.

59:14
    Engstrand samozřejmě zůstává na střídačce, Espoo v šesti hráčích v poli...

59:47
    Obrovský tlak domácích, Janus odolává!

Espoo si v power-play vytvořilo obrovský nápor, ale Jaroslav Janus v brance Litvínova vše pochytal. Hráči Vervy tak mohou slavit vítězství i ve svém druhém zápase v hokejové Lize mistrů. Na tříbodový zisk na ledě Espoo Blues jim stačil jediný gól, který ve 33. minutě vstřelil Peter Jánský. Litvínov se prezentoval bojovným výkonem, kvalitní defenzivou a především měl mezi tyčemi výborně chytajícího Januse.

Střely na branku ve 3. třetině – 12:15, celkem – 36:28

S konstatováním, že Litvínov zvítězil v Barona Areeně 0:1, se s Vámi loučím a těším se, že se opět uvidíme u dalších on-line přenosů ze světa sportu. Napočtenou! (17:19:22)