B. Bystrica – Hradec Králové 3:2 (2:0 po s.n.) | Martin – Mladá Boleslav 3:5 (kon.)
HK VITAR Martin
3:5 (0:2, 2:2, 1:1)
BK Mladá Boleslav
Piatok 21.08.2015, 19:30 • Martinské hokejové centrum • Mountfield Cup

Na góly bohaté stretnutie prinieslo prehru domáceho tímu v pomere 3:5. Góly: 33. Dlouhý (Jáchym), 36. Kokavec (Jurášek, Themár), 57. Uhrík (Poliaček, Murček) – 4. Hyka (Robar, Pabiška), 10. Hyka, 36. Trončinský (Klimenta, Pacovský), 37. Bárta (Stříteský, Lenc), 60. Urban (Kočí). (21:42:51)

Najlepším hráčom za BK Mladá Boleslav brankár David Rittich. Zo strany MHC Mountfield Martin je vyhlásený obranca Ján Dlouhý.

59:56
    BK Mladá Boleslav dáva gól! Kočí na TOMÁŠA URBANA, ktorý už bol pripravený štartovať dopredu. Práve on pečatí výsledok stretnutia do prázdnej bránky.

59:31
    Pokrivčák tvrdo narazený na mantinel. Domáci reklamujú faul.

58:57
    Pabiška sa snažil trafiť prázdnu bránku. Domáci to zatiaľ zvládajú.

58:36
    Dlouhý udržal pásmo. Domáca bránka je už prázdna.

58:23
    Bárta v úlohe zberača pukov. Hostia to ale neurobili dobre a zbytočne sa ho zbavili vyhodením.

57:34
    Themár vpredu osamotený. Až teraz sa k nemu pridal Kokavec.

56:37
    Martin dal gól!
    Prudká strela v podaní Poliačeka neskončila v bránke, Rittich ju však neudržal a MICHAL UHRÍK, ktorý všetko pozorne sledoval sa vrútil pred bránku a puk do nej doslova vrazil. Asistencie: Poliaček a Murček.

56:20
    Themár bojuje v strednom pásme. Puk tam ešte zostane keďže sa hostia ocitli v postavení mimo hry.

55:52
    Rittich pritiahol puk do lapačky. Uvidíme či budú teraz hrať domáci v šestici.

55:39
    Bárta na buly v útočnom pásme. Domáci zatiaľ nemôžu odvolať brankára.

55:27
    Oddychový čas domácich. Ivan Dornič sa pravdepodobne odhodlá k vabanku ešte necelých päť minút pred koncom tretieho dejstva.

54:56
    Kubica to ešte skúsil z prvej. Ani táto strela sa neujala.

54:22
    Kotala priamo do Orčíka, ktorý bol v bránke pripravený. Vyprášil mu ľavý betón.

53:42
    Uhrík doluje puk za hosťujúcou bránkou. Robar ho však získal a okamžite vyhadzuje.

52:32
    Hyka na modrej. Prichádza o puk, ktorý bol príliš rýchly.

51:55
    Jarůšek pripravený páliť z ľavej strany. Je tam však pokus Lenca, ktorý si spoluhráča nevšimol.

51:24
    Murček osamotený vpredu. Teraz sa ale domáci musia vrátiť naspäť do obrany.

50:39
    Kubica stratil pri prechode do útočného pásma puk. Pomohli mu v tom ale dvaja domáci obrancovia.

49:53
    Ešte strela Bačika. Ten to urobil veľmi dobre, hľadal voľného spoluhráča.

49:21
    Puk teraz letí z útočného pásma. Mladá Boleslav sa dokázala oslobodiť.

48:58
    Bačik nahodil puk pred bránku. Tam sa ho snažil tečovať Pokrivčák a už tu máme drobnú šarvátku.

48:02
    Jurášek len nahodil puk na zadný mantinel. Ten sa mu okamžite vracia späť.

47:27
    Vylúčenie na strane BK Mladá Boleslav. Ďurač dostáva dve minúty za hru so zdvihnutou hokejkou.

47:26
    Tibor Varga zostáva ležať na ľadovej ploche. Bude sa vylučovať.

46:26
    Kotala pred Trávničkom. Domáci obranca si ešte z opakovanej šance dovolil priamo vystreliť.

45:56
    Pacovský po buly skúša nájsť Urbana. Ten si je ale vedomý toho, že ak by prihrávku obdržal, bude to postavenie mimo hry.

45:10
    Hyka v ťažkej pozícii dokázal spracovať puk jednou rukou. Na zakončenie už ale nemal dostatok času.

44:25
    Pabiška si počkal na pravej strane na odrazený puk. Zamieril ho ale po spracovaní iba do bránkoviska, kde boli domáci hráči.

43:28
    Kotala si obhodil súpera. Puk mu ale v poslednej chvíli ušiel.

42:50
    Kokavec pred bránku na Jurášeka. Ten vsunul hokejku do strely, pričom nechýbalo veľa aby puk usmernil do bránky.

42:31
    Pacovský zastavený na útočnej modrej. Kokavec rozbieha následne nový protiútok.

41:41
    Hruška si pýta puk pred bránkou. Pred ním sa ešte o zakončenie pokúšal Holub.

40:52
    Nahodený puk z hokejky Jarůšeka. Končí v rohu klziska.

40:16
    Hneď v úvode vyhodený puk až do obranného pásma domáceho tímu. Hra sa tak presťahuje pred Ritticha.

40:01

Na góly bohatá druhá tretina priniesla najskôr návrat domácich do stretnutia, v rozpätí 36.-37. minúty však diváci v Martine videli až tri góly, z toho dva do bránky Dzubinu. Mladá Boleslav tak stále vedie o dva góly.

40:00

39:48
    Ešte Tibor Varga to skúsil z pravej strany. Len vymietol brankárove betóny.

39:30
    Rzavský sa odhodlal k zakončeniu. Mal totiž sťaženú možnosť prihrávať pre hokejku v dráhe asistencie.

39:08
    Domáci brankár puk podržal. Vhadzovať sa teraz bude pred jeho bránkou po jemnom teči z hokejky Lenca.

38:54
    Kokavec spoza bránky prihral Themárovi, ten mu ešte puk vrátil a tak mohol Kokavec uzavrieť svoju akciu. Rittich bol na svojom mieste.

38:14
    Vhadzovanie v strednom pásme po prišliapnutom puku. Uvidíme, či záverečné sekundy druhej tretiny prinesú nejaké vzrušenie.

37:46
    Pokus Jurášeka. Ani ten sa nedostal k bránke.

37:12
    Uhrík vyčkáva na chybu súpera. Domáci sa snažia znervózniť hosťujúcu obranu.

36:20
    BK Mladá Boleslav dáva gól! Dzubina nachytaný na hruškách. MICHAL BÁRTA a jeho nahodený puk teraz utíšili domácu halu. Škoda zrazeného puku do vlastnej bránky, asistencie si pripisujú: Stříteský a Lenc. Po inkasovanom góle prichádza k striedaniu brankárov na domácej strane.

35:47
    Themár na Jurášeka, ktorý si ešte stihol položiť brankára. Do odkrytej bránky následne dopravil puk MICHAL KOKAVEC. Asistencie: Jurášek a Themár.

35:20
    BK Mladá Boleslav dáva gól! Mladá Boleslav dokázala využiť svoju príležitosť. Kliment vrátil puk na MAREKA TRONČINSKÉHO, ktorý prudkou strelou od žŕdky pridáva tretí gól. Asistencie: Klimenta a Pacovský.

35:11
    Pacovský v dobrom úniku. Hostia teraz zatlačili domácich v ich tretine.

34:56
    Kokavec mal vyrovnanie na hokejke. Rittich a jeho famózna lapačka.

33:51
    Murček zostal vpredu osamotený. Navyše dostal aj pridlhú prihrávku.

33:04
    Rzavský rozbieha novú akciu domáceho tímu. Ten je teraz v zápase vďaka kontaktnému gólu.

32:29
    Jáchym v spolupráci s obrannou dvojičkou JÁNOM DLOUHÝM podnikol výpad na bránku súpera. DLOUHÉHO zakončenie do ľavého rohu zdvihlo domácich priaznivcov zo sedadiel.

32:02
    Dlouhý čaká na prihrávku na modrej. Domácim sa nedarí usadiť sa v pásme.

31:21
    Domáci fanklub si pýta gól. Nasmerovať domácich za ním teraz môže Rzavský.

30:38
    Vylúčenie na strane BK Mladá Boleslav. Lenc dostáva dve minúty za hru so zdvihnutou hokejkou.

30:31
    Bárta si poradil s obrancom. Už ale nemohol zakončovať spoza bránkovej čiary.

30:14
    Kubica doloval puk medzi kruhmi. Domáci aj za cenu zakázaného uvoľnenia vyhadzujú puk.

29:29
    Dlhá prihrávka na Kokavca. Nechýbalo veľa a domáci útočník mohol ísť sám na brankára.

28:45
    Kočí osamotený v strednom pásme. Z pozície kapitána diriguje svoj tím prechádzajúci útočným pásmom.

27:48
    Rzavský pretláčal puk pred bránku. Ešte Tabaček sa z pozície obrancu prekorčuľoval do zakončenia.

27:12
    Pokrivčák dobiedzal do brankára kým mu ten nezaľahol puk. Hra je prerušená.

26:43
    Pokrivčák s Tiborom Vargom až pred bránkoviskom. Zatiaľ si len vymieňajú puk.

25:47
    Voráček si počkal čo urobí Trávniček. V súboji obrancov sa mu podarilo vyhodiť puk do stredného pásma.

25:20
    Jokeľ to skúsil individuálne. Ďalší pokus domácich zostal nevyužitý.

24:35
    Hra sa teraz prelieva z jednej strany na druhú. Brankári však nemuseli zatiaľ čeliť vyloženej príležitosti.

23:54
    Vzápätí pokus Kučného. Ten vyskúšal pozornosť brankára z diaľky.

23:21
    Prihrávka na Klimentu. Ten ešte obkrúžil okolo bránky Dzubinu.

22:46
    Pokrivčák vyslal slabšiu strelu na Rittichovu bránku. Ten si s ňou pohľahky poradil.

22:04
    Jokeľ to skúšal takisto z ľavej strany. Triafa iba bočnú sieť.

21:25
    Kokavec sa aj napriek tesnému pokrytiu hosťujúceho obrancu dokázal presadiť. Tentoraz z ľavej strany zakončoval tesne vedľa.

20:43
    Látal ako prvý vystrelil na bránku v druhom dejstve. Dzubina pozorný.

20:01

Po úvodnej tretine zatiaľ pohodlný náskok Mladej Boleslavi. Martin zatiaľ márne čaká na prvý presný zásah, resp. dorážku, ktorých mal v prvej tretine hneď niekoľko.

20:00

19:45
    Kokavec v úlohe obrancu. Záverečné sekundy budú v strednom pásme.

19:10
    Murček sa nemusí ponáhľať za pukom. Hostia sa ocitli v postavení mimo hry.

18:44
    Tibor Varga a po ňom ešte Rzavský triafali puk, ktorý nemal Rittich vo svojej moci. Tak toto bola smola na domácich hokejkách.

17:49
    Hruška sa natlačil až do bránkoviska. Hra je prerušená.

17:23
    Kotala pred domácou bránkou. Vrátil sa k nemu odrazený puk.

16:55
    Themár po pravej strane. Bol však vytlačený za bránku.

16:28
    Tomáš Varga vyráža s pukom do útočného pásma. Musí si však počkať na spoluhráčov.

15:36
    Mladá Boleslav to s útočnou aktivitou nepreháňa. Domácim sa naopak darí vyhadzovať puky.

14:54
    Stříteský pálil od modrej. Puk preletel vedľa bránky.

14:07
    Vylúčenie na strane Martina. Jáchym dostáva dve minúty za hru so zdvihnutou hokejkou.

13:34
    Pokrivčák z pravej strany. Opäť len do protihráča.

12:29
    Urban vydoloval puk v útočnom pásme. Hostia ho vracajú naspäť na polovicu Martina.

11:32
    Tibor Varga len nahodil puk do rohu klziska. Voráček bude pri ňom skôr.

11:06
    Dlouhý už nestihne odrazený puk. Ten smeroval z hokejky Themára, takže sa teraz hra presunie na opačnú stranu.

10:22
    Rzavského pokus do konštrukcie bránky. Domáci sa potrebujú vrátiť do stretnutia.

09:33
    BK Mladá Boleslav dáva gól! Ďalšia diera v domácej obrane. TOMÁŠ HYKA sa vrútil do zakončenia, pohybom hokejky pomýlil brankára a zakončil k ľavej žŕdke Dzubinovej bránky.

08:11
    Dlouhý na modrej vrátil puk Trávničkovi. Pred bránkou číha z domácich Kokavec.

07:34
    Rzavský sa vrátil dozadu po odrazený puk. Zatiaľ bez strely na bránku počas presilovej hry.

06:57
    Vylúčenie na strane BK Mladá Boleslav. Pabiška dostáva dve minúty za podrazenie.

06:32
    Uhríkov strelecký pokus z pravej strany. Ani ten sa neujal.

06:17
    Kokavec spoza bránky hľadal Jurášeka. Nebezpečenstvo pre Mladú Boleslav ešte neskončilo.

05:41
    Postavenie mimo hry v ktorom sa ocitol hosťujúci Lenc. Dzubina si tak môže vydýchnuť, na opačnej strane musí byť v strehu Rittich.

05:14
    Lenc pri plnení si obranných povinností. Zvládol situáciu pred Bačikom.

04:46
    Najskôr Rzavského pokus z pravej strany. Následne ešte dorážal odrazený puk Tibor Varga.

03:43
    BK Mladá Boleslav dáva gól! Prečíslenie hostí sa končí úvodným gólom. Domáca obrana pozabudla na Robara, ktorý našiel TOMÁŠA HYKU. Proti jeho usmernenej strele už bol Dzubina bezmocný. Asistencie: Robar a Pabiška.

03:30
    Jurášek si trúfol na dvoch protihráčov. Teraz však chýba vzadu pri úniku Robara.

03:14
    Lencova strela. Dzubina si dával pozor. Zatiaľ najpresnejšia strela v stretnutí.

03:01
    Kotala čakal na útočnej modrej. Opäť domáci hráči museli zabrať v obrane.

02:34
    Odrazený puk sa dostal na hokejku Kubicu. Domáci ho teraz museli vytláčať do rohu klziska.

01:55
    Pacalaj vypálil od modrej. Puk bol ešte tečovaný súperom.

01:43
    Tomáš Varga sa musí vrátiť po puk. Našťastie pre domácich to bolo zároveň aj zakázané uvoľnenie.

01:12
    Hosťujúci Hruška pred domácim Dzubinom. Aj ten sa už v tomto zápase zoznámil s pukom.

00:43
    Pokrivčák nahadzuje puk na zadný mantinel. Bol tam ešte teč hosťujúceho hráča a vhadzovať sa bude pred Rittichom.

00:01

Pred stretnutím ešte minúta ticha za tragicky zosnulého Michala Česneka, ktorý zahynul pri leteckom nešťastí pri Červenom Kameni. Michal bol i hráčom Martina, pričom si ho pamätá viacero fanúšikov i spoluhráčov.

Z Mladej Boleslavi do Martina zavítala aj skupinka priaznivcov. Momentálne je ich miesto na severnej tribúne.

Martin naposledy podľahol kazašskému tímu Beibarys Atyrau 2:3. V príprave si zatiaľ pripísal na svoje konto okrem tejto prehry aj tri víťazstvá v riadnom hradom čase, jedno po samostatných nájazdoch.

Mladá Boleslav naposledy v príprave podľahla Libercu 3:5. Z doterajších prípravných stretnutí si priniesla jedno víťazstvo, jednu prehru a dve prehry po samostatných nájazdoch.

MHC Mountfield (Martin): Dzubina (Orčík) – Tabaček, Bačik – Dlouhý, Trávniček – Varga To., Jáchym – Pacalaj, Fabián – Varga Ti., Pokrivčák, Rzavský – Uhrík, Murček, Poliaček – Kokavec, Jurášek, Themár – Kabáč, Dírer, Jokeľ

BK Mladá Boleslav: Groh (Rittich) – Stříteský, Holub – Kočí, Kučný – Ovčačík, Robar – Trončinský, Trška – Voráček – Bárta, Urban, Hruška – Hyka, Jarůšek, Klimenta – Kotala, Kubica, Látal – Lenc, Pabiška, Pacovský – Ďurač

Rozhodca: Novák – Holienka, Jakubec A..

Pred rokom zvíťazila vo vzájomnom súboji na turnaji BK Mladá Boleslav nad MHC Mountfield Martin 4:5 (2:1, 0:2, 2:2). V zaujímavom súboji sa do štatistík zapísali títo hráči: 6. Klíma (Suja), 7. Matejka, (Galamboš, Markovič), 46. Galamboš (Varga, Markovič), 58. Klíma L. (Fujerík, Brcko) – 1. Pacovský (Květoň), 26. Klimenta (Látal), 34. Ovčačík (Broš, Lenc), 44. Květoň (Pacovský, Hruška), 46. Žabka (Hyka).

V druhom stretnutí dnešného dňa narazí tím, ktorý sa v uplynulom ročníku slovenskej najvyššej súťaže umiestnil na 7. mieste na štvrťfinalistu play-off najvyššej súťaže v Českej republike. Je to zároveň prvý súboj obhajcu turnajového titulu z uplynulého roku, keďže Mladá Boleslav si počas 1. ročníka Mountfield Cupu poradila so všetkými súpermi. Martin sa minulý rok umiestnil na treťom mieste.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:30.

Daniel Modrovský

Góly a asistencie: 33. Dlouhý (Jáchym), 36. Kokavec (Jurášek, Themár), 57. Uhrík (Poliaček, Murček) – 4. Hyka (Robar, Pabiška), 10. Hyka, 36. Trončinský (Klimenta, Pacovský), 37. Bárta (Stříteský, Lenc), 60. Urban (Kočí)

HK VITAR Martin: Dzubina (Orčík) – Tabaček, Bačik – Dlouhý, Trávniček – Varga To., Jáchym – Pacalaj, Fabián – Varga Ti., Pokrivčák, Rzavský – Uhrík, Murček, Poliaček – Kokavec, Jurášek, Themár – Kabáč, Dírer, Jokeľ

Rozhodca: Novák – Holienka, Jakubec A.