TPS – Linz 6:1 (kon.) | Košice – Mníchov 2:4 (kon.) | Djurgården – Tappara 2:4 (kon.)
SønderjyskE – Salzburg 4:1 (kon.) | Stavanger – Třinec 4:1 (kon.) | Storhamar – Sparta Praha 2:3 (kon.)
Frölunda – Sheffield 9:1 (kon.) | Växjö – Braehead 10:2 (kon.) | Krefeld – Kärpät 0:2 (kon.)
Fribourg – Rauma 3:4 (1:2 po s.n.) | Färjestad – Davos 0:4 (kon.) | Gap – Zürich 4:5 (kon.)
po s.n. (1:2)
Fribourg-Gottéron
3:4 (2:3, 1:0, 0:0 - 0:0)
Lukko Rauma
cz Štvrtok 20.08.2015, 19:45 • BCF Arena • Liga majstrov • Skupina 11
    Fribourg-Gottéron podlehl finskému týmu Lukko Rauma až po nájezdech.

V samostatných nájezdech byli šťastnější hosté z Raumy, kteří v této disciplíně zvítězili 1:2. Domácí sice poslal do vedení Sprunger, ale v poslední možné chvíli vyrovnal Aaron Gagnon a stejný hráč pak v šesté sérii i rozhodl. (22:28:46)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Lukko Rauma.
    Autorem vítězné branky je AARON GAGNON.

6. séria
    1:2
    Domácí Sprunger už podruhé nedal. Zkusil bekhendový blafák, ale kotouč zůstává někde na tělě Zapolského! Hosté tedy vítězí!

6. séria
    1:2
    Šestá série, jede se v obráceném pořadí. Aaron Gagnon opět dává!

5. séria
    1:1
    Aaron Gagnon v poslední možné chvíli vyrovnává!

1:0
    Julien Sprunger otevřel skóre nájezdů střelou do horní části branky.

0:0
    Bekhendový blafák Toniho Koivista zneškodnil Conz.

1. séria
    0:0
    Pouliot nepřekonal Zapolského.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nerozhodlo. Pojedou se tedy nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:46
    Bojuje se v rohu za domácí brankou, Rauma má asi poslední šanci ohrozit branku soupeře.

63:37
    Conz si proti Nurmimu pohlídal prostor u své bližší tyče. Začíná to vypadat na nájezdy.

62:40
    Teď zase bylo horko kolem Conze, ale ani hosté nedostali kotouč za brankovou čáru.

61:54
    Domácí jsou v prodloužení aktivní! Do dobré pozice si sjel obránce Maret, jehož střelu ale zastavil dobře postavený Zapolski.

61:22
    Zapolski dalším zákrokem přerušuje hru.

60:45
    Hosty nyní zachránil dobrý zákrok Zapolského, který vykopl kotouč mířící do branky levým betonem.

60:01

Ve třetí třetině žádný gól nepadl a za stavu 3:3 se tak bude prodlužovat. K vítězství měli blíže hráči Lukka, kteří si vypracovali více šancí, ale domácí několikrát podržel brankář Conz.

Střely na branku ve 3. třetině – 9:9, celkem – 22:35.

60:00

59:08
    Už běží poslední minuta třetí třetiny. Hosté jeli ve dvou na jednoho obránce, ale gól vstřelit nedokázali.

58:46
    Kotouče se zase ujímá hostující celek, který rozehrává ze svého obranného pásma.

58:01
    Už jen dvě minuty do konce třetí třetiny.

56:19
    Zapolski raději přidržel kotouč ve své výstroji, vhazovat se tedy bude v obranném pásmu Lukka.

55:53
    Probouzejí se diváci, kteří nyní podporují švýcarský tým.

55:05
    Hráči Raumy jsou v těchto fázích aktivnějším týmem, zdá se, že chtějí rozhodnout ještě v normální hrací době.

54:13
    Dělovka Niskaly skončila na zadním mantinelu.

Dnešní utkání sleduje 3089 diváků.

53:56
    Komerční přestávka. I šest minut před koncem platí nerozhodný stav.

52:49
    Vauclair byl zastaven zákrokem na hranici pravidel, rozhodčí nechávají pokračovat ve hře.

52:28
    Hosté jsou v plném počtu. Toto oslabení odehráli výborně.

51:51
    Dva hráči Lukka ujeli v oslabení sami na Conze. Domácí brankář však domácí tým zachránil!

50:55
    Náznak hostujícího brejku, ale útočník, který byl za domácí obranou, nedosáhl na přihrávku.

50:27
    Vauhkonen dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Přesilová hra pro Fribourg.

50:27
    Pouliotovu střelu z levého kruhu pokryl Zapolski.

49:31
    Fribourg-Gottéron v plném počtu.

49:18
    Domácí vyhazují a zdá se, že oslabení přežijí.

48:38
    Střela Toniho Koivista skončila v klíně pozorného Conze.

48:10
    Domácí hráči nyní v oslabení donutili Zapolského přerušit hru.

47:50
    Domácím se podařilo vyhodit.

47:30
    Hosté budou hrát přesilovku, Mottet vyloučen za hákování.

47:30
    Sražená střela hostujícího hráče skončila v ochranné síti. Reklamní přestávka.

47:11
    Oba týmy v plném počtu.

46:57
    Zakázané uvolnění domácích.

46:19
    Ve hře 4 na 4 jsme zatím neviděli žádnou šanci.

45:10
    Trest také na domácí straně. Julien Sprunger vyloučen za hrubost. Hrát se bude 4 na 4, což se vůbec nelíbí domácím fanouškům.

45:10
    Suuronen dostává dvě minuty za atak na Conze.

45:10
    Situace se již uklidnila, nyní čekáme na výrok rozhodčích.
    Po ataku na brankáře Conze následovala pořádná mela.

45:10
    Domácí brankář Conz byl nešetrně atakován a máme tu bitku!

44:18
    Teď si ale domácí vypracovali dobrou šanci. Jeden z útočníků Fribourgu zatáhl kotouč až před branku, bekhendem však Zapolského nepřekonal.

44:03
    Ve třetí třetině se už hraje trochu opatrněji.

43:10
    Hra je přerušena poté, co puk vypadl z hrací plochy. Vhazuje se ve středním pásmu.

42:28
    Další zakázané uvolnění Fribourgu.

42:20
    Hned po buly pálil Nurmi. Conz jeho pohotovou střelu zpacifikoval efektním semaforem.

42:17
    Icing domácích.

41:53
    Odvážnou individuální akcí se připomněl Asplund, který se natlačil až před Conze. Puk za záda domácího brankáře však nedostal

41:20
    Domácí se několikrát snažili založit útok, ale vždy skončili ve středním pásmu.

40:19
    První zákrok ve třetí části si připisuje po střele z úhlu Conz.

40:01

Hráči obou týmů jsou již připravení k zahájení třetí třetiny.

Střely na branku ve 2. třetině – 7:10, celkem – 13:26.

Třetí třetina začne přibližně ve 21:23.

Druhá třetina už nebyla tak divoká, jako úvodní část. Viděli jsme v ní jen jeden gól, který obstaral ve 28. minutě domácí Marchon, jenž zamířil přesně z prostoru mezi kruhy. Uvidíme, co nám přinese třetí dvacetiminutovka.

40:00

39:50
    Conz zastavil puk za brankou pro své obránce a ve druhé třetině se už asi nic nestane.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé periody.

38:49
    Od pravého mantinelu střílel Niskala, puk je ve výstroji brankáře Conze.

38:36

38:05
    Asplundovu střelu z pravé strany vytěsnil ramenem Conz.

37:36
    Nyní už domácí vyhodili.

37:22
    Zatím velice dobrá přesilovka ze strany finského týmu. Conz měl štěstí, že střela z mezikruží skončila vedle.

36:25
    Na dvě minuty za podražení je vyloučen Nathan Marchon

35:48
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění, hra se vrací před Conze.

35:12
    Puk se dotkl ochranné sítě za domácí brankou. Vhazovat se bude v obranném pásmu Fribourgu.

34:20
    Od modré pálil Abplanalp, ale trefil jen hůl bránícího hráče.

33:46
    Máme tu reklamní přestávku.

33:30
    Jeden z hráčů Raumy se natlačil až před Conze, ze strany však nedokázal trefit prostor mezi tyčemi.

33:20
    Hosté jsou v plném počtu.

32:42
    Marchon dostal krásnou křížnou přihrávku, ale nedokázal trefit poloodkrytou branku!

31:19
    Lahteenmäki zahákoval soupeře a domácí budou hrát další přesilovku.

30:34
    Ovšem zároveň je vyloučen i Niskala za nedovolené bránění.

30:34
    Bomba Mottera skončila v brance, ale už předtím bylo pískáno. Ryan Gardner se totiž prezentoval nedovoleným zákrokem a je vyloučen.

29:50
    Hosté mají první minutu oslabení zdárně za sebou. Fribourg si nic nevytvořil.

28:48
    Je tu přesilovka domácího týmu, Tommila je vyloučen za hákování.
    Nathan MARCHON - 3:3

27:55
    Fribourg-Gottéron právě vstřelil branku!
    Domácí srovnávají! NATHAN MARCHON dostal puk mezi kruhy a ranou k pravé tyčce nedal Zapolskému šanci zasáhnout. Asistence: Flavio Schmutz a John Fritsche.

27:10
    Schmutz už najížděl sám na hostující branku, ale vzrušení fanoušků Fribourgu bylo zbytečné. Domácí útočník byl v postavení mimo hru.

26:58
    Conz se nyní měl co ohánět. Musel pochytat tři střely v krátkém sledu.

26:15
    Tempo hry je velmi vysoké. Na úvod sezóny slušná podívaná.

24:36
    Lahtiho pokus vyrazil pozorný Conz.

24:14
    Suuronen sice zavezl puk do útočného pásma, byl však vytlačen do rohu, odkud Švýcarům nebezpečí nehrozí.

23:16
    Conz si za brankou nebyl v rozehrávce moc jistý, ale pro domácí to nakonec dobře dopadlo.

22:06
    Fribourg zahájil aktivně, nebezpečná rána nyní zaduněla o zadní mantinel.

21:07
    Domácí v úvodu druhé třetiny velmi důrazně napadají rozehrávku soupeře.

20:01

Střely na branku v 1. třetině – 6:16.

První třetina přinesla neskutečný začátek. Domácí vedli v čase 1:51 po gólech Plüsse a Sprungera už 2:0, ale poté ukázali svou sílu i Finové. Hned za minutu tak snížil Niskala, v 7. minutě srovnal Sipilainen a o dalších 63 sekund později se v přesilovce prosadil také Koski. Lukko tak vede ve Fribourgu 2:3.

20:00

19:18
    Miika Koivisto sám projel až do útočného pásma a prezentoval se nepříjemnou střelou, která mířila pod horní tyč. Conz ale dokázal zakročit.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:36
    Domácí jsou v plném počtu.

18:07
    Eetu Koski dostal přihrávku na levý kruh a vystřelil. Puk je ve výstroji Conze.

17:45
    Domácí vyhodili, Rauma musí rozjíždět útok od znovu.

17:22
    Niskalovu ránu od modré vykopl Conz.

16:35
    Domácí Vauclair je vyloučen na dvě minuty za krosček.

15:55
    Domácí si vytvořili nebezpečný závar před brankou soupeře. Kotouč za záda Zapolského však neprotlačili Pouliot ani Vauclair.

14:41
    Jeden z domácích hráčů se z pravé strany protlačil až před bránu a těsně minul vzdálenější tyč!

13:52
    Hráči Raumy teď soupeře přehrávají v útočném pásmu.

12:25
    Dobrý zákrok Conze po střele z pravého kruhu.

11:19
    Sledujeme hodně ofenzivní zápas, hra se přelévá ze strany na stranu.

10:30
    Dělovka Niskanena od modré skončila na tyči domácí svatyně!

9:47
    Hosté se ubránili a jsou v plném počtu.

7:46
    Přesilovku si zahrají i domácí. Vyloučen je Ahonen.
    Eetu KOSKI - 2:3

07:23
    Tým Lukko Rauma právě vstřelil branku!
    Neskutečné! EETU KOSKI překonává Conze pokusem z nulového úhlu a hosté dokonce vedou! Využitá přesilovka. Asistence: Janne Lahti a Toni Koivisto.

7:00
    Za faul loktem je vyloučen domácí Plüss.
    Olli SIPILAINEN - 2:2

06:20
    Přestřelka pokračuje! Virtanenovu ránu Conz neudržel a OLLI SIPILAINEN puk dotlačil za brankovou čáru. Asistence: Jesse Virtanen.

5:21
    Lukko přesilovou hru nevyužilo, domácí jsou kompletní.

3:20
    Hosté budou hrát přesilovku, vyloučen je Glauser.
    Janne NISKALA - 2:1

2:58
    Hosté rychle snižují! Ranou od modré se prosazuje obránce JANNE NISKALA. Bez asistence.
    Julien SPRUNGER - 2:0

01:51
    Fantastický start domácích! Mottet přihrál JULIENU SPRUNGEROVI a ten překonává Zapolskiho podruhé – 2:0. Hostující gólman se nestačil včas přemístit. Asistence: Killian Mottet a Jannick Rathgeb.
    Benjamin PLÜSS - 1:0

00:38
    Domácí otevírají skóre hned z první střely na bránu. Trefuje se BENJAMIN PLÜSS, který dostal přihrávku před branku a zblízka zamířil nad lapačku Zapolského. Asistence: Ryan Gardner a Benjamin Neukom.

00:01

Fribourg-Gottéron: Conz (Lory) – Abplanalp, Maret, Camperchioli, Rathgeb, Picard, Glauser, Wildhaber, Marchon – Pluss, Gardner, Neukom – Mottet, Bykov, Sprunger – Pivron, Pouliot, Salminen – Vauclair, Schmutz, Fritsche.

Lukko Rauma: Zapolski (Rinne) – Mikkola, Virtanen, Niskala, Tommila, M. Koivisto, Ahonen, Malkamaki – Nurmi, Gagnon, Lahteenmäki – Lahti, Koski, T. Koivisto – Vauhkonen, Asplund, Piitulainen – Suuronen, Riska, Sipilainen.

Rozhodčí: Smetana (AUT), Mollard – Progin, Rohrer (SUI).

Fribourg-Gottéron je účastníkem švýcarské NLA. Loňská sezóna Fribourgu moc nevyšla. Mužstvo totiž nepostoupilo do play-off a svou příslušnost mezi elitou muselo potvrdit až ve skupině o udržení. Tu už suverénně zvládlo, když v ní obsadilo první místo. Také hráči Fribourgu mají zkušenosti s Ligou mistrů již z jejího premiérového ročníku. Svou základní skupinu sice vyhráli, ale v play-off skončili hned v osmifinále na hokejkách hokejistů IFK Helsinky.

Lukko Rauma je tradičním účastníkem finské Liigy. V minulé sezóně se hráčům Raumy dařilo, když jako třetí tým po základní části v play-off dokráčeli až do semifinále, ve kterém prohráli s Tapparou nejtěsnějším možným rozdílem, tedy 3:4 na zápasy. V utkání o třetí místo pak Lukko podlehlo 1:2 Jyväskylä. Hokejisté z Raumy loni zasáhli také do premiérového ročníku Ligy mistrů. Svou základní skupinu sice jasně vyhráli, ovšem ve čtvrtfinále už nestačili na pozdějšího vítěze, švédskou Luleu.
    Hokejisté Raumy si již včera vyzkoušeli led BCF Areny.

Vítám tu všechny milovníky dobrého hokeje! Dnes startuje druhý ročník hokejové Ligy mistrů a já Vás zavedu do 11. skupiny, v jejímž rámci přivítá švýcarský celek Fribourg-Gottéron finský Lukko Rauma. Hrací model skupinové fáze se oproti loňské premiérové sezóně soutěže trochu změnil. 48 účastníků je rozděleno do 16 základních skupin po třech týmech, z nichž si zajistí postup do play-off vždy nejlepší dva.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 1. Plüss (Gardner, Neukom), 2. Sprunger (Mottet, Rathgeb), 28. Marchon (Schmutz, Fritsche) – 3. Niskala, 7. Sipilainen (Virtanen), 8. Koski (Lahti, T. Koivisto), rozh. náj. Gagnon