Nowy Targ – Žilina 2:5 (kon.) | Vítkovice – HC Slovan 3:6 (kon.) | Chomutov – K. Vary 3:2 (kon.)
Trnava – SHK Hodonín 2:4 (kon.) | Most – Benátky n/J 3:1 (kon.) | Trenčín – Beibarys Atyrau 0:4 (kon.)
Znojmo – Plzeň 3:1 (kon.) | Slavia – Litoměřice 3:4 (0:1 po s.n.) | Skalica – Nové Zámky 7:4 (kon.)
Vsetín – Šumperk 3:4 (kon.) | Prostějov – Havířov 3:0 (kon.) | Břeclav – Senica 5:2 (kon.)
Detva – Lipt. Mikuláš 1:2 (0:1 po s.n.) | Zlín – Kometa Brno 3:1 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
HC Škoda Plzeň
cz Utorok 18.08.2015, 18:00 • Zimní stadion města Znojma • Prípravný zápas

Díky za pozornost, příjemný zbytek večera a příště na shledanou. (20:09:00)

Velice pěkné utkání týmu z EBEL a z ELH končí výhrou 3:1 prvně jmenovaného. O všem rozhodla druhá část, ve které se Orli dostali do dvoubrankového vedení, ovšem hosté dokázali snížit. Vzápětí vystřídali brankáře, který za svá záda navíc nepustil žádný puk, avšak ani jeho spoluhráči už jeho kolegy v protější bráně překonat nedokázali. V závěru potvrdil výhru Znojma střelou do prázdné brány Yellow Horn.

Kristl se rovněž snažil o střelu mezi nohy, avšak Nechvátal byl připraven. Také v samostaných nájezdech dnes vítězí Orly, tentokrát s čistým kontem, 3:0.

Pucher s přehledem proměňuje, 3:0.

Indrák neuspěl, k Nechvátalovi přijel příliš blízko.

Šedivý zavěsil přesně pod břevno – 2:0 pro Orly.

Kubalík střelou mezi betony neuspěl, stále 1:0.

A dává gól – 1:0.

A právě Yellow Horn pojede jako první.

Na řadu ještě přijdou samostatné nájezdy.

59:33
    Orli právě vstřelili branku!
    COLTON YELLOW HORN svým premiérovým gólem ve znojemském dresu, který vsítil do prázdné brány, rozhoduje o dnešním vítězství svého mužstva.
    Asistence: Ondrej Šedivý a Jakub Stehlík.

59:22
    Hosté se osvobozují, ale čas jim ubýhá. Přesto to zkouší bez gólmana.

59:16
    Přikryl (PLZ) nyní zcela zbytečně oslabuje svůj tým, jde pykat na dvě minuty za napadení.

59:01
    A Znojmo vyhrálo buly, běží poslední minuta.

58:57
    Vhazuje se v obranném pásmu Plzně, takže Kukin míří zpátky do brány.

58:57
    Hosté si vyžádali oddechový čas.

58:57
    Oba týmy jsou kompletní.

58:47
    Fiala zblízka mířil mezi betony, ale hostující brankář je včas sklapl k sobě. Už to mohlo být o dva góly.

58:02
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, Znojmo obstřeluje Kukina ze všech pozic, ale ten zatím drží své čisté konto.

56:58
    Bude se hrát 4 na 3. Kubalík (PLZ) si jde odpočinout za podražení.

56:27
    Vyloučen Lattner (ZNO) na 2 + 5 minut za hrubost a Andrlík (PLZ) na 5 minut za hrubost. Hraje se 4 na 4.

56:27
    Bitku předvedli Lattner s Andrlíkem a znojemský hráč ukázal svému soupeři, jak se to dělá v EBEL a souboj vyhrál.

56:27
    Vyloučen Indrák (PLZ) na dvě minuty za nedovolené bránění.

56:27
    Hosté neunáší tíhu okamžiku, po dalším faulu jsou vyloučeni, což se jim vůbec nelíbí a vyvolávají šarvátky.

55:53
    Nechvátal raději schoval puk pod lapačku.

55:12

54:35
    Až teď se k tvrdé střele dostal Šedivý, brankář Kukin puk vyrazil vyrážečkou.

54:15
    Znojemským se přesilovka příliš nedaří.

53:12
    Vyloučen Chalupa (PLZ) – 2 minuty za držení kotouče.

52:27
    Od modré pálil Bořuta, gólman hostí střelu kryje.

50:52
    V útočném pásmu domácích byla k vidění menší potyčka, vylučovat se ale nebude.

50:40

49:30
    Znojmo se v oslabení brání dobře, Plzeň se nemůže dostat do útočné třetiny.

48:33
    Vyloučen Šeda – 2 minuty za hákování.

48:33
    Sklenička pálil z mezikruží, jeho střelu však zlikvidoval Nechvátal.

47:20
    Hosté se v oslabení ubránili. Orli nadále tlačí soupeře v útočném pásu.

45:38

44:50
    Vyloučen Váchal (PLZ) – 2 minuty za hákování. Pokračuje se čtyři na čtyři.

43:34
    Hráčská lavice Orlů obdržela dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Jindřich Abdul.

43:30
    Štachovo nahození od modré krotil Kukin betonem.

42:30
    Nemčík střílel od modré, zmatek před bránou Indiánů neskončil, Fiala nedokázal puk protlačit za brankáře Kukina.

41:06

40:42
    Znojmo se v pokračujícím oslabení úspěšně brání, kotouč se před Nechvátalem dlouho neohřál.

40:01
    Dochází ke změně v brankovišti Plzně. Místo Polívky nastoupí Fjodor Kukin.

40:01

Ve druhé periodě se Orli prezentovali útočnou hrou. Bylo vidět několik pohledných akcí a díky mnoha šancím v přesilovkách Orli vedou nad Plzní poměrem 2:1 po gólech Podešvy a Bartoše. Třetí třetina začne přibližně v 19:26.

40:00

39:06
    Vyloučen Nemčík (ZNO) – 2 minuty za nedovolené bránění.

38:59
    Fiala z vrcholu kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě, ale brankář Plzně střelu vyráží.

38:06
    Znojemští hokejisté jsou v útoku velmi aktivní, ale brankář Polívka předvádí neuvěřitelné zákroky.

36:54
    Šulák v přesilovce střílel od modré, Fiala se snažil puk prostrčit za záda brankáře Polívky, ten puk skryl lapačkou. Vhazování v útočném pásmu Znojma.

36:28
    Vyloučen Andrlík (PLZ) – 2 minuty za nedovolené bránění.

35:29
    Orli se usadili v útočném pásmu a ostřelují bránu brankáře Polívky.

35:05
    Vyloučen Marcel (PLZ) – 2 minuty za podražení.

34:25
    Orli drtivým tlakem zatlačili Indiány v útočném pásmu, Lattner pak z mezikruží střílel pouze do brankáře Polívky.

33:39
    Yellow Horn střílel z kruhu, přičemž jeho projektil těsně minul břevno.

32:39
    Andrlík pálil do modré, Nechvátal reflexivně vyráží ramenem.

30:55
    Plzeň právě vstřelila branku!
    TOMÁŠ ANDRLÍK dostal přihrávku do pohybu, objel bránu a puk prostrčil po Nechvátalovy betony. Asistence: Filip Suchý.

29:34
    Roman Tomas pálil tvrdě z vrcholu kruhu, brankář Polívka však vyrazil puk maskou do ochranné sítě.

27:58
    Orli se dostali do přečíslení tři na jednoho, Abdul ideálně načasoval přihrávku na najíždějícího DAVIDA BARTOŠE, který z první střílí druhou branku znojemského týmu. Asistence: Jindřich Abdul.

27:27
    Plzeňským se nedaří udržet se v pásmu, Orli všechna jejich nahození odpalují pryč.

26:32
    Šulák vyhodil kotouč přes všechny čáry.

25:47
    Vyloučen Štach (ZNO) – 2+10 minut za držení hole.

Dnešní utkání sleduje 1925 diváků.

24:50
    Pucher přihrával zpoza brány Lattnerovi, Polívka se musel hodně ohánět lapačkou, aby chytil jeho střelu.

24:10
    Přikryl se snažil zakončit bekhendem, zamířil však mimo branku Nechvátala.

22:40
    MARTIN PODEŠVA se dostal do samostatného úniku a forhendovým blafákem zamířil přesně pod vyrážečku Polívky. Asistence: Marek Biro.

22:20
    Šeda z pravého kruhu přestřelil, následně se netrefil ani Beroun.

21:50
    Po další akci Plzně posunutá branka.

21:00
    Bartoš přihrával na Šedivého, plzeňský gólman však včas sklapl betony a puk chytá.

20:40
    Plzeň zavezla puk do obranného pásma Orlů, Nechvátal puk přídržel. Vhazování před znojemským brankářem.

20:01

Úvodní dějství nabídlo rychlý hokej z obou stran, aktivnější ale byli domácí, jejichž střely jen se štěstím hostů neskončily v bráne. Další třetina začně přibližně v 18:41.

20:00

18:59
    Stehlík pálil od modré na Polívkův beton.

18:57
    Krliš zůstal na ledě po nešťastném sražení o mantinelu, přičemž se chytal za koleno. Nakonec ale vstal a za podpírání kustoda dojel na střídačku.

18:06
    Hra se přelévá z jedné strany kluziště na druhou bez významnějších šancí od obou celků.

16:52
    Závar před bránou hostů rozuzlil Tomas, který vyslal dorážku k Polívkovi, ten ji ale vytěsnil betonem mimo tři tyče.

16:04
    Další Kristlova šance, tentokrát to zazvonilo! Svým dalším nahozením trefil plzeňský hráč břevno!

15:11
    Jedovaté nahození od modré předvedl Kristl, jehož projektil jen o pár centimetrů minul bránu.

14:29
    Bartoš nachystal skvělou šanci Šedivému, tou ale samostnému před Polívkou utekl o pár centimetrů puk!

13:46
    Číp si pro sebe ukořistil puk, jeho rána ale skončila na zadním mantinelu.

12:51
    Ne, přišla akce z čistého nebe, Biro se ocitl sám před Polívkovou bránou, jeho ránu plzeňský maskovaný gólman vytěsnil jen stěží!

12:38
    Orli stále u puku, ten je ale za Nechvátalem.

11:42
    Domácí sice kontrolují hru, ale na druhý pokus se jim stále nepodařilo projít přes střední pásmo.

10:53

10:27
    Štach pálil od modré, ale jeho projektil trefil Podešvu do zadních partií jeho těla.

10:04
    Nahození od Šuláka Polívka viděl, proto jej skryl bez problémů. Vhazování u svatyně hostů.

09:31
    Příhrávka zpoza brány byla tečována, Bořuta ji tak nestihl na modré zachytit. Puk končí až za Nechvátalovou klecí.

08:53
    Znojemský tlak ústí faulem hostů. Vyloučen Tulačka (PLZ) – dvě minuty za sekání.

08:24
    Na druhé straně se ale dostal k samostatnému úniku Šedivý, ale z bezprostřední blízkosti střelou neuspěl!

08:06

07:57
    Skákavý odražený puk si našel cestu až k Nechvátalovi, ale ten jej stihl zneškodnit.

07:22
    Po dlouhém boji u mantinelu vyslal Podešva kotouč přes všechny čáry.

06:46
    Skleničkovo nahození od modré se snažil doklepnout Pitule, ale Nechvátal byl proti a kotouč zalehl.

06:06
    Vyloučen Štach (ZNO) – dvě minuty za sekání. První vyloučení zápasu.

06:00
    Další skvělá šance Znojma! Lattner poslal k tyčce touš Fialovi, ten z bezprostřední blízkosti zasouval, ale vynikající plzeňský gólman stihl přimáčknout beton k tyči!

05:35
    Orli jsou stále aktivnější, tlačí se do koncovky, ale všechny střely prozatím kryje Polívka.

04:44
    Bartoš se dostal k puku v mezikruží po tom, co se k němu odrazil od mantinelu. Jeho ránu na centimetry přesnou vytěsnil Polívka špičkou betonu.

03:53
    Číp vyslal skvělou přihrávkou do útoku Tomase, ten se dostal do samostatného úniku, ale bekhendový blafák mu nevyšel! Obrovská šance domácích!

03:24
    Po více jak třech minutách přichází první přerušení hry, Bartoš sevřel puk rukou při útočné akci u mantinelu. Vhazuje se před Polívkou.

02:23
    Hostům vázne kombinace, nemohou se dostat přes střední pásmo. Tam totiž skvěle figuruje domácí obrana, která všechny puky sbírá a posílá ofenzivě.

01:35
    Ondrej Šedivý na druhé straně kluziště střílel z mezikruží, jeho projektil ale o notný kus minul klec.

01:06
    Kubalík se dostal k puku pčřed Nechvátalem, ten ale střelu z ostrého úhlu pokryl náručí.

00:16
    Podešva poslal ideální pas od modré Bartošovi před bránu, ten ale osamocen před brankářem minul tři tyče.

00:01

Obě mužstva nastupují na led.

HC Škoda Plzeň: Polívka (Kukin) – Sklenička, Walter, Chalupa, Andrlík, Marcel, Holý, Indrák, Pitule, Kepka, Kubalík, Přikryl, Suchý, Michel, Kristl, Váchal, Beran, Tulačka, Krliš.

Orli Znojmo

Orli, účastníci mezinárodní EBEL ligy, mají za sebou dva tripy. Druhý srpnový víkend si vyšlápli na mistra české extraligy HC Litvínov a o den později přehráli i německého vicemistra z Ingolstadtu. O týden později pak zamířili na turnaj do Švýcarska, kde si připsali po jedné výhře a jedné prohře.

Mimo hru byli Martin Podešva i Martin Bača. Oba trápí menší zranění a jejich start v zápase je s otázníkem. Do sestavy se naopak vrací Peter Pucher, kterého nechali trenéři odpočívat.

Indiáni odehráli v přípravě již sedm utkání. Porazili prvoligové Kladno, České Budějovice a dvakrát Chomutov, nováčka extraligy. Naopak porážky museli skousnout v odvetě proti Kladnu, Jekatěrinburgu a Karlovým Varům.

Na jih Moravy přiveze trenér Michal Straka především mladé hráče. "Stáhneme si některé kluky, kteří hrají v Klatovech," řekl již dříve pro klubový web.

Znojemští hokejisté se představí poprvé před domácím publikem. Jejich soupeřem bude extraligová Plzeň, pro kterou to bude již osmé přípravné utkání. Orli odehrají páté.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vojta Pojer

Góly a asistencie: 23. Podešva (Biro), 28. Bartoš (Abdul), 60. Horn (Šedivý, Stehlík) – 31. Andrlík (Suchý)

HC LERAM Orli Znojmo: Nechvátal (Fučík) – Štach, Biro, Stehlík, Šulák, Bořuta, Kousalík, Nemčík – Csamango, Tomas, Podešva, Číp, Šedivý, Bartoš, Yellow Horn, Lattner, Pucher, Fiala, Špaček, Šeda, Beroun, Abdul.