Nowy Targ – Žilina 2:5 (kon.) | Vítkovice – HC Slovan 3:6 (kon.) | Chomutov – K. Vary 3:2 (kon.)
Trnava – SHK Hodonín 2:4 (kon.) | Most – Benátky n/J 3:1 (kon.) | Trenčín – Beibarys Atyrau 0:4 (kon.)
Znojmo – Plzeň 3:1 (kon.) | Slavia – Litoměřice 3:4 (0:1 po s.n.) | Skalica – Nové Zámky 7:4 (kon.)
Vsetín – Šumperk 3:4 (kon.) | Prostějov – Havířov 3:0 (kon.) | Břeclav – Senica 5:2 (kon.)
Detva – Lipt. Mikuláš 1:2 (0:1 po s.n.) | Zlín – Kometa Brno 3:1 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
3:6 (0:1, 3:3, 0:2)
HC Slovan Bratislava
Utorok 18.08.2015, 17:00 • Ostrava Aréna, Ostrava • Prípravný zápas

Vítame vás pri online prenose. Stretnutie sa začína o 17:00.

HC Slovan Bratislava si v príprave na novú sezónu v KHL naplánoval desať zápasov, v utorok nás na ľade v Ostrava Aréne čaká predposledný, hostiteľom belasých bude HC Vítkovice Steel.

HC Slovan doposiaľ v príprave zdolal dvakrát Salavat Julajev Ufa zhodne 3:2. V Brne v treťom zápase s účastníkom KHL zdolal hráčov Torpedo Nižný Novgorod po výsledku 2:1. Nasledovali tri domáce zápasy. S účastníkmi českej extraligy Slovan zvíťazil až po samostatných nájazdoch, s Kometou Brno sa zrodil výsledok v riadnom hracom čase 4:4, s PSG Zlín 2:2. V treťom domácom dueli videli fans prehru belasých, Medveščak Záhreb zvíťazil v Bratislave 3:1. Slovan sa potom vybral za dvomi odvetami na južnú Moravu, v Brne podľahol domácej Komete 5:1, v Zlíne to už bolo na víťaznú notu a Slovan zvíťazil 3:2.

HC Vítkovice Steel odštartovali prípravu prehrou s Dynamom Minsk v pomere 3:5, aby si chuť vzápätí napravili víťazstvom v Havířove v pomere 6:3. V treťom zápase sa zrodil remízový výsledok, Olomouc však napokon triumfovala po samostatných nájazdoch. Štvrté vystúpenie a opäť remíza, tento krát s HC Košice, no Vítkovice jeden gól pridali v predĺžení a radovali sa z víťazstva. Nasledoval zápas s účastníkom KHL, Vítkovice hostili Torpedo Nižný Novgorod a zápas skončil pomerom 2:5. V severomoravskom derby v Třinci Vítkovice opäť uhrali nerozhodný výsledok a domáci Oceláři rozhodli o svojej výhre po sérii samostatných nájazdov. Na rad prichádza zápas s HC Slovan Bratislava.

Ostatné dva vzájomné zápasy dnešných súperov: kluby sa stretli vo finále Tatranského pohára v Poprade v roku 2006, finále lepšie zvládli „severomoraváci“ a zvíťazili 4:2. Pred rokom v Bratislave sa zrodil nerozhodný výsledok, na rýchly gól Vondrku odpovedal v druhej tretine gólom Stehlík a keďže viac gólov nepadlo, zápas išiel do predĺženia. Už v jeho 37. sekunde hostia gólom Burgera rozhodli o svojom víťazstve a diváci napokon obľúbené samostatné nájazdy nevideli.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu predposledného prípravného zápasu belasých, aktuálne dianie na ľadovej ploche v Ostrava Aréne vám sprostredkujeme krátkymi písanými vstupmi v našom on-line prenose.

HC Vítkovice Steel:

HC Slovan Bratislava:

Brust (Garnett) – Barker, Sersen, Starosta, Švarný, Valach, Mihalik, Kozák, Luža – Surový, Nedorost, Nagy – Jeglič, Tičar, Šťastný – Viedenský, Protasenja, Bartovič – Skalický, Lušňák, Petráš.

Príjemný podvečer vám želám pri sledovaní nášho prenosu z prípravného zápasu HC Slovan na ľade vo Vítkoviciach.

00:01

00:11
    Slovan vyhral úvodné buly zápasu a natlačil sa s pukom do pásma domácich.

03:43
    Slovan Bratislava dal gól!
    Slovan svoju aktivitu pretavil v úvodný gól zápasu. Jeglič naservíroval puk svojmu krajanovi a ten sa nepomýlil, ROK TIČAR otvára dnešný účet. Asistencie: Žiga Jeglič a Tomáš Starosta.

04:22
    Slovan naďalej aktívnejším tímom, a rovnako, ako pred rokom v Bratislave, sa aj "v odvete" ujal vedenia gólom v úvodných minútach duelu.

05:24
    Brust dobre čítal hru a s pukom, ktorý smeroval medzi žrde jeho bránky, si hravo poradil.

06:00
    Milan Bartovič, kapitán belasých, preveril pozornosť Dolejša, nateraz bol gólman domácich v strehu a zmenu skóre nepripustil.

06:35
    Káňa sa snažil presadiť pred bránkoviskom hostí, defenzíva hostí ho však k efektnému zakončeniu nepustila a Brust bol bez práce.

07:40
    Slovan v útoku, domáci tím ho ale k zakončeniu nepúšťa.

08:32
    Puk lieta zo strany na stranu, hráči zvolili od úvodu pekné tempo, defenzíva oboch tímov v tejto fáze hry na výbornú.

09:00
    Szturc sa do listiny strelcov zapísať nemohol, puk z jeho hokejky minul bránku Brusta.

09:43
    Mihalik pálil od modrej, cez prehustené medzikružie však puk k bránke nedorazil, zblokovali ho hráči pred Dolejšom.

10:25
    Brust poslal puk na ochranné sklo nad svoju bránku, keď sa domáci snažili presadiť v pásme belasých.

12:09
    Skalický sa prezentoval peknou a tvrdou strelou, Dolejš jeho puk schoval niekde vo svojom výstroji.

12:53
    Domáci sa pri prechode do útoku previnili proti pravidlám zakázaným uvoľnením, vhadzovať budeme pred Dolejšom.

13:12
    Slovan operuje s pukom v pásme domácich a snaží sa vytvoriť si palebnú pozíciu.

13:30
    Puk už opustil pásmo a čiarový rozhodca akciu hosťom zastavil pre ofsajd na modrej.

13:48
    Protasenja chcel presekať puk za chrbát Dolejša, nepodarilo sa mu to a vpred pôjdu domáci hráči.

14:27
    Balán sa oprel do puku, ktorý ešte jeden z jeho spoluhráčov stihol pred bránkou tečovať, Brust sa ale prekvapiť nenechal a zmenu skóre nepripustil.

15:11
    Slovan motá hlavy domácej defenzíve, Vítkovice sa však umne bránia.

15:42
    Barker v dobrom obrannom zákroku vygumoval Hlinku a Brust zasahovať nateraz nemusel.

16:45
    Gřeš dostal puk za chrbát defenzívy belasých, Brusta v bránke hostí však neprepálil.

17:35
    Hákovanie v podaní domáceho Olesza a prvú presilovú hru v zápase si zahrá Slovan.

17:58
    Domáci vyhodili puk von z pásma a Vandas v pásme hostí bráni ich rozohrávke.

18:06
    Domáci opäť vyhodili puk von z pásma a zbierajú cenné sekundy zo svojho oslabenia.

18:40
    Vítkovice naďalej umne odolávajú tlaku hostí pred bránkou Dolejša.

19:06
    Od kruhu vystrelil Šťastný, Dolejš mal odkrytý výhľad a puk vykryl.

19:21
    Tlak hostí trvá a nie a nie to tam padnúť, Vítkovice úporne bránia svoje oslabenie.

19:35
    Domáci v plnom počte, Slovan svoju prvú presilovku v zápase nevyužil.

19:55
    V závere prvej tretiny sa previnil proti pravidlám Valach a za sekanie pôjde na dve minúty na lavicu hanby, presilovka pre Vítkovice.

20:00

Prvá tretina duelu sa skončila, hostia sa ujali vedenia rýchlym gólom Tičara a keďže gól diváci už nevideli, Slovan odišiel do šatne spokojnejší. Slovan hral aj presilovku, no nevyužil ju. Domáci však budú v početnej výhode pokračovať v úvode druhej časti hry, keďže v závere prvého dejstva bol poslaný na trestnú Valach. Uvidíme, čo nám hráči predvedú v druhej časti hry.

Ďalšia tretina sa začne približne o 17:44.

20:01

20:34
    Vítkovice hrajú presilovú hru a s pukom to točia v pásme hostí, defenzíva belasých na čele s Brustom však umne odoláva.

20:55
    Slovan puk poslal von cez všetky čiary a oba tímy môžu prestriedať a poslať na ľad čerstvé sily.

21:18
    Tičar nedovoľuje domácm kľudne rozohrať ich akciu.

21:55
    Hostia v plnom počte, ani Vítkovice nevyužili svoju prvú presilovú hru v zápase.

22:21
    Vítkovice dali gól!
    Domáci dohrávali akciu po skončenej početnej výhode v pásme hostí a Gřeš efektne naservíroval STANISLAVOVI BALÁNOVI, ktorý sa postaral o vyrovnanie. Asistencia: Tomáš Gřeš.

23:05
    Spoza bránky Dolejša zakladajú domáci ďalšiu svoju útočnú akciu.

23:29
    Brust opäť podržal svoj tím, keď zlikvidoval puk po strele jedného z hráčov domácich.

24:01
    Vítkovice obliehajú bránku hostí, Brust je pozorný a Slovan v defenzíve úspešne odoláva akcii domácich.

24:20
    Pozornosť Dolejša preverili hostia, gólman domácich puk ukryl do náručia.

25:01
    Slovan sa previnil na modrej ofsajdom, jeho akciu zastavil čiarový rozhodca.

25:24
    Slovan sa dostal s pukom do pásma domácich, k streleckému zakončeniu však nie a vpred s pukom na hokejkách postupujú domáci.

26:01
    Zdráhal stál pri bránke Brusta a chcel lyšiacky zakončiť, na skúseného Brusta to však nestačilo.

27:07
    Slovan odskakuje domácim opäť o jeden gól, LADISLAV NAGY peknou strelou prekonal Dolejša v bránke Vítkovíc. Asistencia: Cam Barker.

28:15
    Slovan zakladá z hĺbky vlastného pásma svoju akciu, ktorú sa snažia hostia narušiť už v obrannom pásme hostí.

28:43
    Slovan sa opäť previnil proti pravidlám ofsajdom a čiarový hru musel prerušiť.

29:41
    Domácim sa podarilo vyrovnať a Slovan sa dlho z vedenia netešil. Slobodovu strelu dokázal Brust ešte vyraziť, k puku sa však dostal MICHAL HLINKA a pohotovo zakončil. Asistencie: Karol Sloboda a Patrik Zdráhal.

31:16
    Hra nabrala na rýchlosti a divákom sa to páči, no už nie fakt, že domáci inkasovali ďalší gól. TOMÁŠ SUROVÝ prítomným ukázal, že to vie a vymietol Dolejšovi pavučiny v hornom rohu bránky. Asistencia: Cam Barker.

32:24
    Domáci bojujú srdnato o puk, Slovan im ho však len tak nedá a diváci sú svedkami pekných a tvrdých osobných súbojov.

32:50
    Viedenský hákoval a ponukol presilovú hru domácim, dočká sa aréna vyrovnania?

33:56
    Vítkovice obstreľujú bránku hostí, Slovan odoláva na čele s Brustom ich tlaku.

34:17
    Hostia poslali puk von cez všetky čiary a oba tímy posielajú na ľad čerstvé sily.

34:38
    Jeglič sa dostal s pukom do pásma a vystrelil, o zmenu skóre sa však nepostaral.

34:50
    Hostia v plnom počte, Slovan oslabenie prežil bez ujmy.

35:19
    Hákovanie v podaní domáceho Hlinku a presilovú hru bude hrať teraz Slovan.

35:59
    Slovan operuje s pukom v pásme domácich, podarí sa mu vsietiť a využiť početnú výhodu?

36:12
    Hostia sa dostávajú do dvojgólového brejku, keď sa o zápis do listiny strelcov po peknej kombinačnej akcii postaral VLADIMÍR MIHALIK: Asistencia: Vaclav Nedorost.

37:15
    Szturc prevetral Brustove betóny, gólman hostí bol však pozorný a puk poslal späť do hry.

37:36
    V tejto tretine vidia diváci gólové hody a domáci sa kontaktným gólom vracajú do hry. Puk preletel bránkoviskom a PETR KOLOUCH ho usmernil do siete hostí. Asistencia: Rostislav Olesz.

38:02
    Slovan s pukom na svojich paliciach postupuje smer Dolejš.

38:28
    Jeglič s Tičarom predviedli divákom svoje hokejové umenie, ich útočná akcia ale ovocie v podobe streleného gólu nepriniesla, škoda.

39:30
    Akcia strieda akciu a puk lieta z pásma do pásma, no túto tretinu už len dohrávame.

40:00

V druhej tretine videla Ostrava Aréna až šesť gólov a hráči si to pekne podelili, po troch do každej bránky. Slovan, tak ako po prvej tretine, aj teraz odchádzal do šatne s jednogólovým brejkom. O všetkom tak rozhodne záverečná časť dnešného, na góly bohatého, duelu.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:30.

40:01

41:00
    Dolejš schoval puk pod svoju lapačku a ukľudnil hru na ploche, keď sa hostia snažili po vyhranom buly v úvode tretiny presadiť v pásme domácich.

41:44
    Balán s Vandasom sa snažili čo to vymyslieť v pásme hostí, puk však zakrátko stratili a vpred vyrazil Slovan.

42:05
    Slovan chyboval pri prechode do pásma domácich a vyrobil zakázané uvoľnenie, vhadzovať budeme pred Brustom.

42:13
    Slovan posadil domácich na koňa, za nedovolené bránenie dostal dve minúty Starosta a Protasenja za faul na hlavu a krk trest dve minúty + osobný trest v trvaní desiatich minút. Presilovka domácich päť na tri.

42:50
    Domáci to roztočili v pásme hostí a Slovan odoláva početnej výhode domácich o dvoch hráčov.

43:20
    Slovan prerušil obrovský tlak domácich a puk poslal von zo svojho pásma.

43:38
    Balán zbytočne oslabuje svoj tím, nedovolené bránenie a Vítkovice budú pokračovať v presilovke štyria proti trom.

44:13
    Slovan v plnom počte a hra bude pokračovať jeho presilovou hrou.

44:44
    Slovan s pukom na hokejkách kombinačne prechádza útočnou modrou v snahe zakončiť.

45:03
    Dolejš teraz podržal svoj tím, keď zlikvidoval strelecké pokusy Barkera a Jegliča.

45:38
    Domáci Balán už na ľade a budeme sa venovať hre s plným počtom hráčov na oboch stranách.

46:02
    Spolupráca Kucseru s Balánom k zakončeniu neviedla, vpred tak môžu s pukom vyraziť hostia.

47:11
    Barker sa oprel do puku na modrej čiare, len to tak zazvonilo na zadnom mantineli za bránkou domácich.

47:27
    Šťastný sa prezentoval peknou strelou, no ani on sa nepresadil a do listiny strelcov sa tak nezapíše.

48:20
    Štich s Jegličom si to rozdali pri bránke Dolejša a arbitri ich za hrubosť oboch poslali von na dve minúty, hráme štyria proti štyrom.

48:45
    Slovan drží puk v pásme domácich, podarí sa belasým uspieť v hre štyroch proti štyrom?

49:05
    Švarný poslal puk na bránku domácich, no fans hostí rozveseliť nedokázal, skóre sa teraz meniť nebude.

49:49
    Domáci sa dostali s pukom do pásma hostí, Slovan však Vítkovice k streleckému zakončeniu nepúšťa.

50:20
    Dvaja kohúti Štich a Jeglič už na ľadovej ploche a budeme pokračovať v hre s plným počtom hráčov na oboch stranách.

50:48
    Slovan vyvinul tlak v pásme domácich, Dolejš však mužom na správnom mieste drží svojich stále v hre.

51:12
    Vítkovice vyhodili puk von cez všetky čiary aj za cenu zakázaného uvoľnenia, hra sa vráti pred Dolejša.

52:08
    Ďalší puk za bránkou Brusta, odkiaľ Slovan zakladá svoju útočnú akciu.

52:59
    Zdráhal s Hlinkom si nerozumeli na útočnej modrej a domácim čiarový akciu zastavil pre ofsajd.

53:20
    Skalický sa v peknej individuálnej akcii dostal s pukom až pred bránku Dolejša, k efektnému streleckému zakončeniu sa však už nedostal.

53:57
    Čerešňák vystrelil z ľavej strany od kruhu, Brust bol však pozorný a puk poslal späť do hry.

54:41
    Akcia strieda akciu a oba tímy cítia blížiaci sa záver tretej tretiny.

55:54
    Olesz vystrelil spoza obrancu hostí, k dorážke sa dostal ešte Kudělka, ktorému k zakončeniu chýbala presnosť.

57:03
    Domáci odolali tlaku hostí a puk na čas poslali do stredného pásma.

57:32
    Dnešný duel je zrejme rozhodnutý, Slovan v závere tretej tretiny ide do dvojgólového vedenia. Nagy ideálnym pukom našiel TOMÁŠA SUROVÉHO, ktorého puk od žrde skončil v bránke domácich. Asistencia: Ladislav Nagy.

58:10
    Domáci hrajú vabank a tlačia sa na bránku Brusta, toto môže byť voda na mlyn pre rýchly brejk hostí.

58:49
    Slovan s pukom v pásme domácich a čakáme na záverečný klaksón zápasu.

59:42
    Nagy dostal dve minúty za svoj priestupok proti pravidlám. Presilová hra pre domácich.

59:42
    Dolejš vykorčuľoval z bránky na striedačku a Vítkovice sa pokúsia o zázrak.

59:44
    Dnešné stretnutie sleduje 1.324 divákov.

59:59
    Slovan gólom do prázdnej bránky uzatvára dnešný účet duelu. Od gólmana Brusta začala akcia hostí, ktorú zakončil MILAN BARTOVIČ. Asistencie: Tomáš Surový a Barry Brust.

Slovan víťazí na ľade vo Vítkoviciach, keď v závere zápasu pridal do domácej klietky ešte dva góly. Asistenciu si pripísal na svoj účet aj gólman hostí Barry Brust. Belasých čaká ešte jeden prípravný zápas na ľade vo Zvolene a o týždeň v stredu to rozbalí v úvodnom domácom zápase KHL v bratislavskej Slovnaft Aréne. Určite bude potrebovať aj vašu podporu a tým, ktorí sa na tribúny nedostanú, onlajny.eu prinesú aktuálne dianie na ľadovej ploche v on-line prenose, pekný večer všetkým želá Vladimír Korduliak, onlajny.eu (19:12:06)

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 23. Balán (Gřeš), 30. M. Hlinka (Sloboda, Zdráhal), 38. Kolouch (Olesz) – 4. Tičar (Jeglič, Starosta), 28. Nagy (Barker), 32. Surový (Barker), 37. Mihalik (Nedorost), 58. Starosta (Nagy), 60. Bartovič (Surový, Brust)

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Kantor) – Čerešňák, Kudělka, Sloboda, Štich, Klok, Pastor, Kovář, Štencel – Gřeš, Olesz, Illéš, Szturc, Zdráhal, Hlinka, Kucsera, Káňa, Vandas, Balán, Tomi
    HC Slovan Bratislava: Brust (Garnett) – Barker, Sersen, Starosta, Švarný, Valach, Mihalik, Kozák, Luža – Surový, Nedorost, Nagy – Jeglič, Tičar, Šťastný – Viedenský, Protasenja, Bartovič – Skalický, Lušňák, Petráš

Diváci: 1.324