Blues – K. Vary 2:4 (kon.) | Vítkovice – Sparta Praha 6:3 (kon.) | Dinamo Minsk – Riga 7:1 (kon.)
CSKA Moskva – Třinec 9:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
6:3 (1:0, 4:0, 1:3)
HC Sparta Praha
cz Nedeľa 09.08.2015, 08:30 • WERK ARENA • President Cup

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:30.

HC Vítkovice Steel
    Na Vítkovice včera vyšel těžký semifinálový soupeř, na suverénní CSKA ostravští hráči nestačili. V první třetině sice tyto týmy vedly vyrovnaný souboj, od druhé části ale dominovali Rusové a přestříleli tak svého soupeře 6:0. Vítkovice si tedy dnes zahrají o bronzové místo.

Sparta včera narazila na Oceláře z Třince. I přesto, že pražští hráči ve své skupině neprohráli ani jednou, semifinálový boj nezvládli a prohráli 2:5. Sparta se prosadila až ve třetí třetině zásluhou Flídra a Čížka. Za chvíli se pokusí získat třetí místo v turnaji President Cup.

Jak už bylo řečeno, v tomto utkání se bude bojovat o bronz. Oba týmy se jistě budou chtít získat medaili a tak mají velkou motivaci hrát na sto procent.

Před začátkem utkání zazní česká hymna.

00:01

00:20
    Sparťané se chopili puku a snaží se založit útok, na brankáře Malíka letěla první střela.

01:20
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovice se bleskově ujímají vedení! Z protiútoku se před Škorpíka dostal JAN VOJTOVIČ a střelou nad rameno poslal puk do sítě. Asistence: Jakub Kylnar.

02:56
    Sparta se usadila v útočném pásmu a pokouší se o vyrovnání. Vítkovice se osvobodily, ale jen za cenu zakázaného uvolnění.

03:34
    Sparta se sice drží v útočném pásmu, k pořádné střele se ale nedostala.

04:07
    Hra se přesunula na druhou stranu a do útoku míří Vítkovice. Ostravští hráči ale také nejsou úspěšní.

04:46
    Bieniek pálil od modré, Škorpík jeho střelu ale bez problému zlikvidoval.

05:04
    Vítkovický brankář raději skryl puk do lapačky a přerušil hru.

05:28
    Sparťanský hráč ztratil rovnováhu a puk se tak dostal k domácím, Ti mohli pálit, ale puk jim přeskočil hole.

06:34
    Sledujeme velice svižný hokej, hra se přesouvá ze strany na stranu.

07:24
    Imlauf přihrával před branku Prymulovi, jeho střela šla ale mimo bránu.

08:38
    Tůma zachytil vítkovickou přikhávku na modré čase, o puk ale následně zase přišel.

09:20
    Vítkovice měly dobrou šanci, puk před Škorpíkem skákal, nakonec jej ale dokázali zkrotit Sparťané a poslali jej do bezpečí.

09:35
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

10:05
    Pšenička pálil od modré, brankář Malík ale střelu dobře viděl a neměl problém s jejím zneškodněním.

10:50
    Gluzman pálil z úhlu, trefil ale pouze boční síť.

11:30
    Sparťané se teď dlouho držela v pásmu, překonat Malíka se jim ale stále nepodařilo.

12:09
    Před Škorpíkem se vytvořil závar a měl tak hodně práce. Puk ale nakonec ve změti těl našel a mohl tak přerušit hru.

12:48
    Sparta se sama připravila o útočné pásmo, musí tak znovu založit útok.

13:43
    Čížek dostal na modrou čáru přihrávku svého spoluhráče, jeho střela ale mířila pouze pod nohy soupeře.

14:00
    Zakázané uvolnění Vítkovic, hra se tak přesunuje zpátky před Malíka.

14:38
    Rubeš přihrával před branku Gluzmanovi, tomu se ale vítkovického brankáře překonat nepodařilo.

15:35
    Čermák pálil od modré čáry, proti této střele ale vítkovický brankář včas vytasil lapačku.

16:32
    Bienek pálil z levého kruhu, jeho střela ale trefila pouze soupeřova beka.

17:20
    Hráči bojují o puk v rohu kluziště.

17:30
    Vítkovicím bylo opět odpískáno zakázané uvolnění.

17:47
    Vítkovice se snažily založit útok, dostaly se ale do ofsajdu a tak se bude znovu vhazovat.

18:36
    Tůma pálil od modré čáry, jeho střelu ale zablokoval soupeř.

18:54
    Pika se dostal do samostatného úniku, na jeho ránu ale stihl Malík vytáhnout svoji lapačku.

19:30
    Hráči ještě bojují o puk u mantinelu v útočné třetině hostů.

20:00

V první třetině jsme viděli velice svižný a vyrovnaný hokej. Vítkovice se hned ve druhé minutě ujaly vedení, zásluhou Vojtoviče a do druhé části tak nastoupí s jednobrankovým náskokem.

20:01

20:35
    Začátky třetin zatím Vítkovicím vycházejí perfektně! Z protiútoku se do samostatného úniku dostal PETR FRIDRICH, který sice brankáře Škorpíka napoprvé nepřekonal, po dorážce už ale puk skončil v síti. Asistence: Bez asistence.

21:06

21:32
    Tak tohle bylo rychlé. Hned o minutu později přidává další branku JAKUB KYLNAR , který našel přihrávku Vojtoviče a z levého kruhu poslal puk nad rameno Škorpíka. Asistence: Jan Vojtovič, Adam Beránek.

22:31
    Sparta si zahraje přesilovku. Vacula si odpyká trest za sekání.

23:05
    Sparťané se drží v útočném pásmu a zaměstnávájí brankáře Malíka.

24:01
    Došlo ke změně v brance Sparty, Škorpíka vystřídal Černý.

24:31

25:01
    Vítkovice se ujaly puku. Černý má za sebou první zákrok, střela vítkovického hráče skončila v ochranné síti.

25:42
    Střela Havlína od modré čáry skončila mimo bránu.

26:30
    Vítkovice zvyšují na čtyřbrankový rozdíl. Nejdřív pálil z mezikruží Pastor, jehož střelu stihl Čermák vyrazit, dorážka MICHAELA VAVŘÍKA už ale skončila v síti. Asistence Patrik Pastor, Vojtěch Lednický.

27:07
    Sparta se usadila v útočném pásmu a pokouší se snížit nepříznivý stav, to se jí ale zatím nedaří.

28:01
    Vítkovice se ocitly v přečíslení tři na dva, domácí z toho ale další gól nevytěžili.

29:36
    Tohle už je pro Spartu hodně špatné. K VOJTĚCHU LEDNICKÉMU se dostal odražený puk a proti jeho přesné střele pod horní tyč neměl Čermák šanci. Asistence: Patrik Pastor.

30:25
    Vítkovice si zahrají přesilovku. Imlauf je vyloučen za nedovolené bránění.

30:46
    Ostravští hráči byli opět ve velké šanci, Čermák chvíli vůbec nevěděl, kde má puk. Z této situace vznikla menší potyčka, za kterou se bude vylučovat.

30:46
    Síly na ledě se srovnají, Beránek si odpyká trest za hrubost.

31:03
    Vítkovičtí se vydali do útoku, zastavil je ale ofsajd.

31:36
    Proti dorážce Malíka teď vytasil Čermák vynikající zákrok.

32:01
    Vítkovičtí se sami připravili o útočné pásmo, musí tak založit nový útok.

32:25

32:46

33:43
    Zakázané uvolnění Sparty, hra se tak vrací před Čermáka.

34:08
    Gluzman pálil z otočky, jeho střelu ale Malík bez potíží vyrazil.

35:44
    Hraje se ve středním pásmu, ani jeden tým se nedokázal usadit v útočném pásmu.

36:26
    Vítkovice mají k dispozici další přesilovku, Haš si odsedí dvě minuty za držení protihráče.

36:54
    Čermák střelu soupeře zneškodnil a raději přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho pravici.

37:49
    Vítkovice jsou velice aktivní. Beránek pálil z pravého kruhu, ale trefil pouze vnější tyč.

38:26

39:13
    Čížek pálil z levého kruhu, jeho ránu ale Malík zneškodnil a přerušil hru.

39:31
    Sparťané měli hned několik šancí. Nejdříve mohli dorážet skákavý puk, o něco později minul jejich hráč odkrytou bránu.

40:00

Zatímco v první třetině jsme viděli vyrovnaný souboj, ve druhé už měli navrch Vítkovičtí. Ti se opět prosadili na začátku třetiny, tentokrát dokonce hned dvakrát, zásluhou Fridricha a Kylnara. Další branky pak v průběhu prostřední části přidali Vavřík a Lednický. Sparta se naopak nedokázala prosadit ani jednou a tak mají domácí pětibrankový náskok.

40:01

40:34
    Vítkovice opět zachytily přihrávku Sparty a Malík pálil od modré čáry. Jeho třela ale letěla nad bránu.

41:40

42:08
    Čermák lapil nadhozený puk do lapačky a raději přerušil hru.

42:55
    Vítkovice se usadily v útočném pásmu, Sparta se ale dokázala osvobodit.

43:44
    Imlauf pálil od modré, s jeho střelou ale neměl Malík žádný problém.

44:09
    Žemba střílel z levého kruhu, branku ale přestřelil a tak Černého neohrozil.

45:13
    Zakázané uvolnění Sparty.

45:42
    Dlouho se u mantinelu bojovalo o kotouč, který nakonec získali Sparťané. jejich nepřesnou přihrávku ale nakonec zachytil vítkovický hráč.

46:31
    Urban pálil z levého kruhu, jeho střela ale letěla pouze do ochranné sítě.

47:04
    Sparťané byli tři u vítkovické brány a snažili se dorazit skákavý puk. Malík ale zachoval chladnou hlavu a kotouč za svá záda nepustil.

47:32
    Lednický je vyloučen na dvě minuty za podražení.

47:46
    Malík opět chytil střelecký pokus Sparty a přerušil hru.

48:45
    Sparta drží puk na svých holích, jejich střely ale zatím výborně blokuje vítkovická obrana.

49:32

50:04
    Sparťané drží útočné pásmo i po skončení přesilovky, k pořádné střele se ale zatím nedostali.

50:40
    Flídr šel sám proti třem vítkovickým hráčům, ti ho ale dál než za modrou čáru nepustili.

52:24
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparta přece jen využívá svůj tlak a snižuje. MARCEL ČÍŽEK si nabruslil do předrankového prostoru a přesnou trefou poslal puk za záda Malíka. Asistence: bez asistence.

53:34
    Sparťané nepolevují a stále mají puk pod kontrolou. Před Malíkem se vytvořil závar, ze kterého vznikla menší potyčka.

54:00
    Kuboš je vyloučen za sekání.

54:27
    Sparta využívá přesilovku! ONDŘEJ PŠENIČKA se ocitl před brankou a přesnou trefou poslal puk do sítě. Asistence: Čížek Prymula

56:04
    Sparťané Malíka opět ohrozili, ten raději přikryl puk do své lapačky a přerušil hru.

56:34
    Kumpošt pálil od modré čáry, jeho střela ale mířila mimo bránu.

56:45
    Vítkovice se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

56:45
    Domácí si vybírají oddechový čas.

56:49
    Tak tohle ještě může být drama. Arnošt hned po vhazování přihrál JEVGENIJI PIKOVI a jeho střela prošla Malíkovi mezi betony.

57:35
    Sparťany zastavil ofsajd.

57:37
    Hosté si vybírají oddechový čas.

57:38
    Sparta vyhrála vhazování, následně ale přišla o puk.

58:00
    Vítkovický hráč vyhodil puk přes mantinel až do hlediště.

58:23
    Malík chytil střelu pražského hráče a přerušil hru.

58:35
    Sparta zkouší hru bez brankáře.

59:04
    Vítkovice si pojišťují třetí místo! JAKUB KYLNAR posílá puk do prázdné brány a přidává tak svůj druhý gól v tomto utkání.

59:33
    Sparta se ještě pokusila o útok, gól už z toho ale nebyl.

Vítkovice tedy v tomto turnaji získávají bronzové medaile a Sparta se umisťuje na čtvrtém místě. Nejlepšími hráči jsou Kylnar (VIT) a Prymula (SPA).

Medaile za třetí místo předá Vítkovicím Jan Peterek.

Třetí třetinu hráli Sparťané od začátku velmi aktivně, bylo vidět, že touží po vyrovnání. Jejich tlak se ale vyplatil až v 53. minutě, kdy se trefil Čížek. O dvě minuty později jej následoval Pšenička, který využil přesilovku. Poté si domácí vybrali oddechový čas, po kterém krátce po vhazování snížil Pika. Další gól se ale Spartě už vstřelit nepodařilo, naopak vítkovický Kylnar pojistil výhru trefou do prázdné brány. (10:45:52)

Monika Návratová

Góly a asistencie: 2. Vojtovič (Kylnar), 21. Fridrich, 22. Kylnar (Vojtovič, Beránek), 27. Vavřík (Pastor, Lednický), 30. Lednický (Pastor.), 60. Kylnar – 53. Čížek, 55. Pšenička (Čížek, Prymula), 57. Pika (Arnošt)

HC Vítkovice Ridera: Malík N. (Dobeš) – Bieniek, Bílý, Kuboš, Malík Z., Raška, Šulák, Vacula, Vícha – Beránek, Fridrich, Konečný, Kylnar, Lednický, Mrva, Pastor, Plánka, Vjačka, Vojtovič, Žemba, Urban.
    HC Sparta Praha: Škorpík (Černý) – Bureš, Imlauf, Haš, Havlín, Kumpošt, Mysliveček, Tůma, Vorobjev – Arnošt (C), Čížek, Čech, Čermák, Flídr, Gluzman, Pika, Prymula, Pšenička, Rubeš, Vitouch