Juventus – Neapol 3:1 (kon.) | CFC Janov – Inter 3:2 (kon.)
3:2 (2:2)
Inter Miláno
Sobota 23.05.2015, 20:45 • Stadio Luigi Ferraris (Janov) • Talianska Seria A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu talianskej Serie A medzi CFC Janov a Inter Miláno.

CFC Janov

Klub z prístavného mesta Janov prežil pomerne úspešnú sezónu. Dve kolá pred koncom majú hráči Janova, medzi ktorými je aj slovenský reprezentant Kucka na svojom konte 56 bodov, a v tabuľke Serie A sú na šiestom mieste. Na piate miesto zabezpečujúce Európsku ligu síce strácajú iba dva body, no CFC Janov nedostal od UEFA potrebnú licenciu na to, aby mohol hrať v pohárovej Európe kvôli nevyhovujúcemu štadiónu, a tak vládne v Janove smutná atmosféra. V posledných piatich zápasoch si hráči Janova počínali veľmi dobre, kedže získali 12 bodov za štyri výhry a jednu prehru. V poslednom zápase zdolali Atalantu Bergamo presvedčivo 4-1.

O mimoriadne nevydarenej sezóne môžu hovoriť v Miláne, pretože okrem trápiaceho sa AC zažíva zlú sezónu aj Inter. Po 36 kolách majú zverenci Roberta Manciniho na svojom konte 52 bodov, a v tabuľke sú na ôsmom mieste. Boj o pohárovú Európu prehrali už pred niekoľkými týždňami, a posledné kolá už len dohrávajú. Miláno si asi ani nepamätá sezónu, v ktorej by aspoň jeden z dvoch slávnych klubov nehral v európskych súťažiach, no sezóna 2015/2016 takou bohužiaľ bude. V posledných piatich zápasoch získali hráči Interu 10 bodov za tri výhry a jednu remízu. V poslednom zápase prehrali s prvým Juventusom tesne 1-2.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne Stadio Luigi Ferraris v Janove, ktorý má kapacitu 36 743 divákov.

CFC Janov: Perin – De Maio, Burdisso, Roncaglia – Edenilson, Kucka, Costa, Rincón – Falqué, Pavoletti, Bertolacci.

Náhradníci: Lamanna, Sommariva – També, Izzo, Perotti, Lestienne, Soprano, Panico, Mandragora, Laxalt.

Inter Miláno: Handanovič – Nagatomo, Jesus, Ranocchia (C), D'Ambrosio – Brozović, Medel, Kovačić – Hernanes – Palacio, Icardi.

Náhradníci: Carrizo – Andreolli, Campagnaro, Kuzmanović, Obi, Santon, Felipe, Gnoukouri, Puşcaş, Donkor, Shaqiri, Bonazzoli.

Rozhodca: Paolo Tagliavento- G.Dobosz, A.Marrazzo.

Hráči oboch tímov sú už na hracej ploche. Na štadióne v Janove je skvelá atmosféra aj s ohňostrojom, a o malú chvíľu sa začne posledný zápas tejto sezóny Serie A v Janove medzi Janovom a Interom Miláno.

1

1
    Zápas v Janove sa začal. Začiatok bol trochu oneskorený, kvôli vznášajúcemu sa dymu nad hracou plochou po ohňostroji. Domáci dnes nastúpili v tradičných červeno-modrých farbách, a hostia z Milána v bielych.

2
    Hneď v úvode akcia Interu a zásah Perina, ktorý musel vyraziť nebezpečnú loptu smerujúcu do brány Janova.

3
    Loptu už získali hráči Janova, ktorí sa snažia založiť svoju prvú akciu.

3
    Pred bránu Interu smerovala dobrá prihrávka, ale brankár Handanovič si s tým poradil a loptu má vo svojich rukaviciach.

4
    Domáci sú znova pred bránou Interu, a budú zahrávať rohový kop.

4
    Z rohového kopu si domáci nevypracovali žiadnu šancu, a loptu pohodlne chytil brankár Handanovič.

5
    Novú akciu Janova začína slovenský reprezentant Kucka, a Inter je už stiahnutí pred vlastnou 16kou.

6
    Lestienne skúsil strelu z hranice 16ky, a jeho pokus s námahou vyrazil skvelý Handanovič.

6
    V dnešnom zápase rozhodne nevidíme žiadny opatrný úvod. Oba tímy sa hneď od začiatku pustili do hry veľmi aktívne, a snažia sa otvoriť skóre.

7
    Nagatomo si v útoku neporadil, ale Inter sa veľmi rýchlo dostal späť na útočnú polovicu a robí problémy obrane Janova.

8
    Je tu prvý rohový kop aj pre Inter. Posledné minúty sa hra prelieva z jednej strany na druhú.

9
    Kovačić sa ocitol vo veľkej šanci v 16ke Janova, ale nedokázal si urobiť priestor na strelu, následne poslal loptu na hlavu Brozovića, ale ten mieril tesne nad bránu.

10
    Handanovič predviedol doslova zázračný zákrok. Toto bude minimálne zákrok kola. Lestienne mal na hlave istý gól, ale z štyroch metrov neprekonal brankára Interu.

11
    Janov zahrával rohový kop z pravej strany, ale z neho sa žiadna príležitosť nezrodila. Následne sa hráči Janova dostali do ofsajdu, a pri lopte sú už hráči Interu.

12
    Ďalší ofsajd domáceho tímu a lopta pre Inter. Hostia sú v posledných minútach trochu stiahnutí, a musia sa brániť proti aktívnym domácim hráčom.

13
    Hráči Interu sa snažia o rozohrávku na vlastnej polovici, ale domáci im to vôbec neuľahčujú vysokým napádaním.

14
    Hostia sa už dostali na útočnú polovicu, ale v 16ke Janova si nerozumeli a Kucka im loptu zobral.

15
    Inter si ešte vypracoval rohový kop, ale ani ten nepriniesol žiadnu príležitosť. Hostia však rýchlo získali loptu, a znova sa snažia preniknúť do 16ky Janova.

16
    Pavoletti bol faulovaný v strede ihriska, a domáci budú zahrávať priamy kop.

17
    Lestienne v príležitosti, ale proti obrancom Interu si tentokrát neporadil.

18
    Lestienne a Ranocchia mali medzi sebou pomerne veľký spor, ale hlavný rozhodca už situáciu upokojil a hráčov od seba oddelil. Nasleduje priamy kop Interu z cca 35 metrov.

19
    Táto štandardka Interu vôbec nevyšla, a po tom čo lopta končí za čiarou nasleduje odkop od domácej brány.

19
    Inter dal gól! Hostia sa dostávajú do vedenia po góle, ktorý zaznamenal MAURO ICARDI. Útočník Interu mal aj kus šťastia, pretože brankár Perin nepredviedol najlepší zákrok, a lopta sa za jeho chrbát dostala dosť ľahkým spôsobom.
    Mauro ICARDI - 0:1

21
    Kucka skúsil strelu z 25 metrov, a brankár Handanovič predviedol ďalší skvelý zákrok. Loptu vytlačil na rohový kop, a jeho spoluhráči mu môžu znova ďakovať.

22
    Ani tento rohový kop nepriniesol šancu Janova, ale treba pochváliť slovenského reprezentanta z Bojníc, pretože do týchto chvíľ je jedným z najlepších hráčov Janova.

23
    Tlak Janova stále trvá. Domáci skúšajú strieľať z každej pozície, a Inter sa bráni len s veľkými ťažkosťami.

24
    Lopta je už na opačnej strane ihriska kde hráči Interu vhadzujú loptu pri rohovej zástavke.

25
    Jesus zachraňoval pred Falquém, ktorý sa rútil do 16ky Interu. Lopta je za postrannou čiarou.

25
    CFC Janov dal gól! Je vyrovnané. LEONARDO PAVOLETTI poslal loptu z hranice 16ky k ľavej žrdi, a na tento pokus bol Handanovič krátky.
    Leonardo PAVOLETTI - 1:1

26
    Loptu už majú hráči Interu, ktorí sa snažia o rýchlu odpoveď. Na štadióne v Janove sa ozýva hlasný piskot divákov.

27
    Nagatomo dostal prihrávku za obranu Janova, ale bol v ofsajde a tak nemôže pokračovať v akcii.

28
    Lestienne posielal prihrávku pred bránu Interu, ale jeho pokus bol zblokovaný. Domáci s loptou na kopačkách rozohrávajú novú akciu v strede ihriska.

29
    Pri lopte stále domáci, ktorí po obliehaní 16ky vyslali strelu na bránu Interu, ale tá končí vedľa ľavej žrde.

30
    Do konca prvého polčasu ostáva ešte 15 minút, a v Janove je stav nerozhodný 1-1.

30
    Lestienne išiel sám na bránu, brankár Handanovič vybehol vysoko pred svoju 16ku aby mu loptu vypichol, ale píska sa ofsajd.

30
    Inter dal gól! Inter sa dostáva znova do vedenia krásnym gólom, ktorý zaznamenal RODRIGO PALACIO. Útočník Interu si potiahol loptu do 16ky Janova a potom peknou technickou strelou nedal šancu brankárovi domáceho tímu.
    Rodrigo PALACIO - 1:2

32
    Do útoku už mieria domáci, a Lestienne zahodil obrovskú šancu! Z 8 metrov nedokázal vystreliť na bránu, pretože jeho strela bola zblokovaná na rohový kop.

33
    Brvno zachránilo Inter od druhého inkasovaného gólu! Handanovič mal teraz šťastie po hlavičke Bertolacciho.

34
    Na opačnej strane sa snaží o tretí gól Inter, ktorý bude zahrávať rohový kop.

35
    Útočný faul ukončil útočný pobyt Interu. Roncaglia ostáva ležať na trávniku v 16ke Janova.

36
    Roncaglia je už na nohách, a na nohách je aj tréner Interu Mancini, ktorý dáva pokyny svojim zverencom. V Janove to dnes rozhodne nebudú mať jednoduché.

37
    Hlavný rozhodca Tagliavento dnes nemá ľahkú prácu, pretože oba tímy sú veľmi aktívne a musí riešiť množstvo situácií. Teraz sú pri lopte hráči Interu, ktorí mieria do 16ky Janova.

38
    Icardi sa ocitol v ofsajde, a hoci lopta končí v sieti, tento gól nemôže platiť.

39
    Domáci si teraz vydýchli, pretože tretí gól by už bol vážny problém na prípadný zisk aspoň jedného bodu za remízu. Pri lopte sú už domáci, a budú zahrávať priamy kop.

39
    Hernanes vidí žltú kartu za faul na Bertolacciho.

40
    Domáci zahrávali priamy kop z cca 25 metrov po faule Hernanesa, ale Falqué poslal loptu len do múru hráčov.

41
    Lopta je už v strede ihriska, kde sa hráči Interu snažia vymyslieť novú útočnú akciu.

42
    CFC Janov dal gól! Veľká chyba brankára Handanoviča a obrancu Ranocchiu, ktorí pripravili ľahký gól pre útočníka Janova. MAXIME LESTIENNE poslal loptu bez problémov do siete.
    Maxime LESTIENNE - 2:2

43
    Na ihrisku sa strhla potýčka medzi hráčmi p tom ako Rincón fauloval Kovačića.

44
    Kucka vidí žltú kartu za nešportové správanie.

44
    Brozović vidí žltú kartu za nešportové správanie.

45
    Pavoletti si vypýtal faul v strede ihriska, a v poslednej minúte prvého polčasu majú domáci ešte jednu možnosť na strelenie tretieho gólu.

45
    Kucka a Hernanes v ďalšej potýčke pri postrannej čiare. Slovenský reprezentant sa dnes zapája do celého diania na ihrisku.

45

Prvý polčas v Janove sa skončil. Videli sme v ňom štyri góly, jedno nastrelené brvno a niekoľko veľkých šancí na oboch stranách. Prvý gól zaznamenal Icardi, ktorý dostal hostí do vedenia, no už o 6 minút vyrovnal Pavoletti. V 30. minúte poslal hostí znova do vedenia Palacio, ale v 42. minúte vyrovnal Lestienne. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

46

46
    V Janove sa začal druhý polčas medzi Janovom a Interom Miláno. Icardi sa snažil rýchlou akciou zaskočiť domácich, ale nepodarilo sa mu to.

47
    Palacio skúsil strelu na bránu, ale jeho pokus bol veľmi nepresný, a tak sa akcia Interu končí odkopom od domácej brány.

48
    Hráči Interu sa skúšajú presadiť nakopávanými loptami za obranu Janova, ale zatiaľ si vybojovali maximálne priamy kop po faule od Bertolacciho.

49
    Priamy kop z cca 25 metrov nedopadol podľa predstáv Interu. Hernanes loptu dvihol príliš vysoko, a tá končí ďaleko za bránou.

50
    Úvodných 5 minút druhého polčasu je oveľa pokojnejších ako to bolo v prvom polčase. V útoku sú domáci, konkrétne Kucka si hľadá priestor na strelu.

51
    Roncaglia sa dopustil útočného faulu, a domáci musia opustiť útočnú polovicu.

52
    Oba tímy teraz predvádzajú niekoľko nepresných prihrávok, ktoré kazia inak pekné akcie.

53
    Rincón fauloval Kovačica, a hostia budú zahrávať priamy kop pri postrannej čiare.

54
    Lestienne skvele potiahol loptu a poslal center do 16ky Interu, ale tam neboli pripravení hráči Janova.

55
    Falqué vybojoval rohový kop pre Janov. Domáci sa už dlho držia na útočnej polovici, a znepríjemňujú život hráčom Interu.

56
    Z rohového kopu sa žiadna šanca nezrodila, a naopak Edenilson musel hasiť rýchly protiútok Interu faulom na Palacia. Nasleduje priamy kop Interu z cca 25 metrov.

57
    Pekná akcia Janova, a Falqué vybojoval ďalší rohový kop. Tento hráč dnes patrí k najlepším v domácom tíme.

58
    Ani tento rohový kop nepriniesol úspech domáceho tímu, a domáci musia ďalšiu akciu začínať rozohrávkou na vlastnej polovici.

59
    Palacio sa ocitol v obrovskej príležitosti v 16ke Janova, ale v rozhodujúcej chvíli sa pošmykol. Domáci si teraz vydýchli, pretože pred útočníkom Interu už bola iba brána a v nej Perin.

60
    Kovačic poslal pozdrav brankárovi Janova v podobe jemnučkej strely na bránu z veľkej vzdialenosti. Na opačnej strane ofsajd Janova, v ktorom bol Pavoletti.

61
    Do konca zápasu ostáva pol hodina hry, a ešte to môže byť veľmi zaujímavé. Domáci by dnes radi vyhrali pred zaplneným štadiónom, a naopak Inter si musí udobriť svojich fanúšikov po zlej sezóne.

62
    Pekná akcia Janova, ale Bertolacci neodhadol silu prihrávky, a loptu poslal zo 16ky až k rohovej zástavke.

63
    De Maio vidí žltú kartu za faul na Palacia.

64
    Po faule na Palacia zahrávali hostia priamy kop v strede ihriska, ale z tejto štandardky nebolo žiadne ohrozenie domácej brány.

64
    D´Ambrosio vidí žltú kartu za faul na hráča Janova. Nasleduje priamy kop domáceho tímu z cca 25 metrov.

65
    Kucka poslal loptu len do múru hráčov, ale lopta sa odrazila tesne pred bránu. Našťastie pre hostí sa pískal ofsajd, a situácia sa nedohrala.

66
    Loptu už majú hráči Interu, ktorí smerujú do útoku.

67
    Lestienne zobral loptu D´Ambrosiovi a snažil sa dostať predrať pri postrannej čiare, ale vybojoval iba outové vhadzovanie.

68
    Bertolacci vyslal na bránu Interu skvelú strelu smerujúcu k ľavej žrdi, ale Handanovič vyťahuje ďalší skvelý zákrok, a vyráža loptu na rohový kop.

69
    Z rohového kopu sa žiadna šanca nezrodila, a nasleduje odkop od brány Interu.

70
    Domáci sú v posledných minúta aktívnejší, a hostia môžu byť radi, že majú v bráne Handanoviča. Nasleduje ďalší rohový kop Janova.

71
    Domáci si po odkope Kovačica rohový kop zopakujú.

72
    Kapitán Janova Burdisso poslal loptu po rohovom kope hlavou tesne vedľa ľavej žrde. Veľká príležitosť domáceho tímu.

73
    Palacio má svalové problémy, a už odchádza na ošetrenie za postrannú čiaru.

74
    Hra pokračuje ďalej. Icardi pálil z 25 metrov, ale jeho pokus bol zblokovaný. Následne sa ešte pokúšali hráči Interu o zakončenie, ale domáci bránia skvele.

75
    Neuveriteľné, aké šťastie teraz mali hráči Janova! Dvakrát po sebe trafili hráči Interu konštrukciu domácej brány. Najprv to bola pravá žrď, a následne brvno.

76
    Na opačnej strane útok Janova. Záver zápasu sa hrá vo vysokom tempe, s množstvom príležitostí.

76
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Lestienne, a nahradí ho Laxalt.

76
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Brozović, a nahradí ho Shaqiri.

77
    Striedanie Interu. Z ihriska odchádza Palacio, a nahradí ho Bonazzoli.

78
    Loptu majú domáci, ktorí sa snažia dostať loptu do 16ky Interu, ale hostia im to zatiaľ nechcú dovoliť.

80
    Faul Rincóna a priamy kop pre Inter. Do konca zápasu ostáva ešte 10 minút.

81
    Hernanes mal na kopačke gól, ale Perin vytiahol skvelý zákrok a strelu hráča Interu vytlačil na rohový kop.

82
    Handanovič predviedol pomerne riskantný zákrok keď vybehol pred svoju 16ku aby odkopol nebezpečnú loptu. Našťastie pre hostí sa táto situácia skončila dobre, a loptu prebrali obrancovia Interu.

83
    Icardi sa ocitol v dobrej šanci po prihrávke od Shaqiriho, ale hlavou poslal loptu vedľa ľavej žrde.

83
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Falqué, a nahradí ho Izzo.

84
    Pri lopte sú hráči Janova, ktorí sa snažia strhnúť vedenie na svoju stranu. Nový muž na ihrisku Izzo dostal loptu do dobrej pozície v 16ke Interu, ale akoby prihrávku nečakal, a lopta od neho len odrazila za čiaru.

85
    Janov znova v útoku, a domáci budú zahrávať rohový kop.

86
    Bonazolli poslal loptu za čiaru, a domáci budú zahrávať ďalší rohový kop.

86
    Ani tieto rohové kope Janova nepriniesli úspech, ale domáci sa nevzdávajú a stále bojujú o loptu na polovici Interu.

87
    Izzo vybojoval ďalší rohový kop pre Janov. Tlak domáceho tímu pokračuje.

87
    Po rohovom kope pálil z 25 metrov Rincón, ale jeho pokus smeroval vysoko nad bránu Interu.

87
    Striedanie Interu. Z ihriska odchádza D´Ambrosio, a nahradí ho Puscas.

88
    Domáci znova a znova smerujú pred 16ku Interu, a hostia sa v závere zápasu už len bránia.

88
    Jesus vidí žltú kartu za faul na hráča Janova.

89
    CFC Janov dal gól! Po priamom kope Janova, ktorý zahral Edenilson sa v 16ke Interu hlavou presadil slovenský reprezentant JURAJ KUCKA, a domáci sa radujú. Celý štadión skanduje meno rodáka z Bojníc.
    Juraj KUCKA - 3:2

90
    V závere zápasu faul Roncagliu, ktorý vidí žltú kartu.

90+1
    V druhom polčase sa budú nadstavovať 4 minúty.

90+2
    Prebieha už druhá minúta nadstaveného času. Inter bude zahrávať priamy kop z hranice 16ky.

90+3
    Icardi napálil loptu iba do múru hráčov. Toto Interu vôbec nevyšlo, hoci hostia budú zahrávať ešte rohový kop.

90+4
    Prebieha posledná minúta nadstaveného času. V 16ke Janova je aj brankár Handanovič.

90+4
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Edenilson, a nahradí ho També.

90+5
    Po rohovom kope odpískal hlavný rozhodca faul v 16ke Janova, a nádeje Interu na remízu sú mizivé.

90+5
    Hlavný rozhodca pridáva ešte 1 minútu nadstaveného času, ktorá už plynie.

90+5
    Icardi sa rútil sám na bránu, padá v 16ke Janova, ale hlavný rozhodca ukazuje, že to penalta nebude.

90+5

Zápas v Janove sa skončil. Domáci oslavujú víťazstvo nad Interom 3-2. O rozhodujúci gól sa postaral v 89. minúte slovenský reprezentant Kucka, ktorý hlavou vsietil tretí gól Janova. Bol to skvelý zápas plný gólov a zaujímavých situácií. Možno povedať, že víťazstvo domáceho tímu je zaslúžené, hoci ani Inter dnes nepodal zlý výkon.
    To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte dobrú noc. (22:40:57)