Bayern – Mainz 2:0 (kon.) | Dortmund – Brémy 3:2 (kon.) | Mönchengladbach – Augsburg 1:3 (kon.)
Hoffenheim – Hertha 2:1 (kon.) | Hannover – Freiburg 2:1 (kon.) | Frankfurt – Leverkusen 2:1 (kon.)
Hamburger – Schalke 2:0 (kon.) | Kolín nad Rýnom – Wolfsburg 2:2 (kon.) | Paderborn – Stuttgart 1:2 (kon.)
Borussia Mönchengladbach
1:3 (1:0)
FC Augsburg
Sobota 23.05.2015, 15:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Nemecká Bundesliga

Tak a je dobojované. Z víťazstva sa tešia hráči Augsburgu, ktorí v dnešnom stretnutí víťazia 3:1. Za domácich sa v 36.minúte presadil Raffael, no a za hostí skórovali Højbjerg, Matavž a Mölders. Borussia sa po zápase nachádza na 3.mieste, Augsburg na 6.priečke.

To je odo mňa všetko. Prajem Vám ešte príjemný deň. (17:25:12)

90+5
    Sascha MÖLDERS - 1:3

90+5
    FC Augsburg dal gól!
    Tak predsa ešte jeden gól. SASCHA MÖLDERS dostal prihrávku za obranu hostí a prehodil bezmocného brankára Sommera. Už je to o dva góly a pravdepodobne je po všetkom.

90+3
    Kruse (Mönchengladbach) videl za protesty žltú kartu. A musíme mu dať zapravdu, lebo mal pravdu.

90+2
    Domáci získali výhodu priameho kopu zo zaujímavej pozície. Toto je jedna z posledných šancí na vyrovnanie. Bude tomu tak?

90+1
    Zatiaľ sa len ošetroval jeden z hráčov hostí, ktorý ležal na zemi dobré dve minútky.

90
    Nadstavený čas v 2.polčase sú 3 minúty!

89
    Stretnutie sa už iba dohráva. Uvidíme koľko minút nadstaví hlavný rozhodca.

87
    Obrovská šanca domácich! Johnson dostal výbornú prihrávku za obranu hostí a už sa ocitol iba pred brankárom Hitzom. Lenže spracovanie nebolo práve najlepšie a následná strela tiež nie, keďže prestrelil bránu hostí!

86
    Za lakeť v tvári hosťujúceho hráča videl Wendt (Mönchengladbach) žltú kartu.

85
    Augsburg sa dokonca posúva už na piatu priečku, keď predbehol aj Schalke 04. To prehráva na pôde Hamburgu 0:2!

84
    Striedanie v tíme Borussie Mönchengladbach: ihrisko opúšťa Hazard, jeho miesto zaujíma Traore.

83
    Nebezpečná strela domácich! Jej autorom bol Kruse, lenže lopta mu úplne nesadla, a tak z dobrej pozície len prestrelil! Toto sa určite dalo zakončiť lepšie.

82
    Mönchengladbach sa aj snaží zaútočiť, no v desiatich to nie je jednoduché. Borussia sa nevzdáva a tlačí sa dopredu.

81
    Augsburg drží loptu na svojich kopačkách čo najdlhšie a to sa nepáči domácim fanúšikom. Tí pískajú, no nie je im to nič platné.

80
    Do konca stretnutia ostáva 10 minút. Podarí sa ešte domácim niečo urobiť s týmto stretnutím?

79
    Tak toto boli najlepšie žolíky, aké mohol do hry prísť. V 53.minúte prišiel na hraciu plochu Matavž a v 59.minúte Parker. Teraz zafungovala spolupráca medzi nimi a hostia poriadne oslavujú.
    Tim MATAVŽ - 1:2

77
    Hosťom sa podaril fantastický obrat a diváci v Borussia-Parku sú ako obarení. Center sprava od Perkera našiel výborne nabiehajúceho TIMA MATAVŽA, ktorý sa zavesil do vzduchu a nedal Sommerovi žiadnu šancu na úspešný zákrok! Augsburg dokonáva obrat a dá sa povedať, že Európsku ligu už má v suchu!

75
    Dortmund stále vedie 3:1, no nemusí mu to byť nič platné. Ak si Augsburg z tohto stretnutia odnesie aspoň bod, dostane sa do Európskej ligy!

74
    Chvíľu to trvalo, no hosťom sa podarilo využiť početnú prevahu a zaslúžene vyrovnali. Výborná správa pre fanúšikov Augsburgu, ktorý pozorne sledujú aj zápas v Dortmunde.
    Pierre-Emile HØJBJERG - 1:1

72
    Tak predsa sa hosťom podarilo streliť gól a bol to výstavný kúsok. K odrazenej lopte sa dostal PIERRE-EMILE HØJBJERG a ten napriahol z približne 25 metrov. Jeho pokus bol famózny a lopta skončila v ľavom hornom rohu domácej brány! Je vyrovnané a začína sa od začiatku!

70
    Do konca zápasu ostáva 20 minút. Budeme svedkami ešte nejakých gólov alebo to bolo na dnes všetko?

69
    Striedanie v tíme FC Augsburg: ihrisko opúšťa Kohr, jeho miesto zaujíma Mölders.

68
    Borussia bude mať výhodu priameho kopu zo zaujímavej pozície. Zrejme z toho bude center do ohňa.

67
    Domáci fanúšikovia cítia, že ich miláčikovia potrebujú práve teraz najväčšiu podporu od nich, a tak ich silno povzbudzujú svojimi hlasivkami.

66
    Tlak Augsburgu sa stupňuje a pomáha tomu aj fakt, že hostia hrajú v početnej výhode.

65
    Stretnutie je ešte viac nervózne a tvrdé osobné súboje pribúdajú. Máme sa na čo tešiť!

64
    Striedanie v tíme Borussie Mönchengladbach: ihrisko opúšťa Herrmann, jeho miesto zaujíma Johnson.

63
    Hostia sa teraz predierali do vápna svojho súpera, lenže domácich hráčov tam bolo viac, a tí si dali teraz veľký pozor.

62
    Červená karta pre domáceho stopéra Nordtveita (Mönchengladbach)! Nevinná akcia hostí sa končí až takýmto spôsobom. Bol tam dlhý nákop na útočníka Parkera, ktorý sa otočil okolo stopéra domácich a už by išiel sám na brankára, lenže Nordtveit ho stiahol a správne videl červenú kartu.

61
    Máme za sebou hodinu hry a pre hostí to nevyzerá dobre. Borussia vedie najtesnejším rozdielom 1:0, ale musí sa brániť, pretože Augsburg bojuje v tomto stretnutí o účasť v Európskej lige.

59
    Striedanie v tíme FC Augsburg: ihrisko opúšťa Esswein, jeho miesto zaujíma Parker.

58
    Domáci útočník Raffael leží na zemi po súboji s hosťujúcim Kohrom. Ten ho o loptu pripravil čisto, no Raffaela zbúral ako domček z kariet.

57
    Augsburg útočí do plných, ale stále sa nevie dostať k priamej strele a k ohrozeniu domáceho brankára.

56
    Nedovolený zákrok domáceho Hazarda na Baiera. Voľný kop pre hostí.

55
    Mönchengladbach sa znova prezentoval nepresnou rozohrávkou a stráca loptu na útočnej polovici ihriska. Augsburg už rozohral a ženie sa dopredu.

54
    Tréner hostí cíti, že jeho mužstvo potrebuje zmenu a nový element. Do hry prišiel čerstvý Matavž a som zvedavý, či práve on bude tým správnym žolíkom.

53
    Striedanie v tíme FC Augsburg: ihrisko opúšťa Altintop, jeho miesto zaujíma Matavž.

51
    Hostia veľmi dobre vedia aká je situácia v Dortmunde, aj preto sú v posledných minútach oveľa aktívnejší. Stále je to však bez priamej strely na domáceho brankára.

50
    Čo sa týka Augsburgu, to je na tom horšie. Dortmund totiž vyhráva doma s Brémami 3:1 a priebežne sa usadil na šiestom mieste, z ktorého vytlačil práve Augsburg. Ten musí dnes vybojovať aspoň bod, aby si zabezpečil účasť v Európskej lige.

49
    Informácia z Kolína. Wolfsburg vedie nad domácimi 2:1, a to znamená, že zatiaľ Mönchengladbachu nestačí ani víťazstvo v tomto zápase na druhé miesto. Vlci by museli stratiť nejaký bod a Borussia by musela bodovať naplno.

48
    Hostia sa rútili do rýchleho protiútoku, lenže center Wernera nebol úplne presný. Pri lopte však ostane Augsburg.

47
    Druhé dejstvo sa zatiaľ nesie v pokojnom dojme, keďže hostia si loptu prihrávajú na útočnej polovici ihriska a snažia sa pripraviť si svoju akciu.

Červené karty: 0-0

Tak máme za sebou prvý polčas. V ňom si lepšie viedli hráči Mönchengladbachu, ktorí vedú najtesnejším rozdielom 1:0,. O jediný presný zásah sa v 36.minúte postaral Raffael, ktorý dokončil krásnu akciu svojho mužstva. Podarí sa hosťom vyrovnať, či dokonca otočiť vývoj stretnutia alebo si domáci postrážia priaznivý výsledok? Na túto otázku nám odpovie druhé dejstvo.

2.polčas sa začne približne o 16:33.

45+3

45+2
    Domáci sa snažia podržať loptu na svojich kopačkách čo najdlhšie, aby už prešiel prvý polčas.

45+1
    Nadstavený čas v 1.polčase sú 3 minúty!

45
    Prvý polčas sa už iba dohráva. Som zvedavý koľko minút, a či vôbec nadstaví hlavný rozhodca.

44
    Začína sa priostrovať. Ďalší dohraný súboj a ďalšia žltá karta. Tentoraz ju videl hosťujúci Kohr (Augsburg).

43
    Striedanie v tíme Borussie Mönchengladbach: ihrisko opúšťa Xhaka, jeho miesto zaujíma Hahn.

42
    To už sa nepáči ani trénerovi, ktorý chystá striedanie za Xhaku. Chvíľu bol pri ňom aj rozhodca, ktorý mu asi povedal, nech ho vystrieda, inak ho vylúči.

41
    Domáci Xhaka bol poslaný k zemi, lenže hlavný rozhodca nič neodpískal. Hráč je veľmi nervózny a dáva to najavo.

40
    Do konca prvého polčasu ostáva päť minút. Podarí sa niektorému z tímov streliť klasický gól do šatne?

39
    Obrovská šanca Augsburgu! Bol tam nepríjemný center hostí, ktorý našiel Babu. Ten si loptu spracoval a vystrelil, lenže na bránkovej čiare trafil spoluhráča Wernera! To sa nestáva tak často, no teraz sa hostia obrali o gól.

38
    Hosťujúci gólman Manninger ostáva ležať na zemi po súboji s Raffaelom a potrebuje ošetriť. Hra sa po góle stále nezačala.
    RAFFAEL - 1:0

36
    Mönchengladbach dal gól!
    Nádherná akcia domáceho Herrmanna, ktorý potiahol útok svojho mužstva. Následne prihral RAFFAELOVI, ktorý z prvej posunul na Xhaku. Ten našiel pod sebou prvého menovaného, ktorý vystrelil veľmi nepríjemne. Brankár hostí Manninger neudržal jeho strelu a k dorážke sa dostal RAFFAEL, ktorý už nemal problém trafiť prázdnu bránu! Borussia sa dostáva do jednogólového vedenia.

35
    Ani jeden z tímov sa už nehrnie do útoku a už je to viac o defenzíve. Snáď sa to časom zlepší.

34
    Højbjerg (Augsburg) nepríjemne dohral domáceho Hazarda a aj on videl kartu žltej farby.

33
    Augsburg mal výhodu priameho kopu, lenže vôbec s ním nenaložil dobre, pretože exekútor Werner trafil iba prvého brániaceho hráča.

32
    Veľká šanca Mönchengladbachu! Bol tam protiútok tri na dva, ktorý nebol najlepšie zakončený. No potom sa k lopte ešte dostal Kruse, lenže ten neprestrelil pred sebou dvoch obetavých hráčov hostí! Nasledovať bude rohový kop.

30
    Máme za sebou polhodinu hry. Skóre sa nám stále nemenilo a oba tímy sa viacej zatiahli dozadu a čakajú na súpera.

29
    Z rohu nič nebolo, pretože domáca obrana poslala loptu do bezpečnej vzdialenosti od vlastnej brány.

28
    Hostia sa predierali do pokutového územia domácich a prišla prudká prízemná prihrávka, no tú Wendt zrazil na rohový kop.

27
    Domáci už začínajú napádať, no stále to je len také vlažné. Takto loptu nikdy nezískajú. Navyše prichádza žltá karta pre Herrmanna (Mönchengladbach), ktorý na polovici ihriska úmyselne podkopol protihráča.

25
    Tempo hry výrazne opadlo a už to nie je taká naháňačka ako na začiatku. Augsburg sa snaží prekvapiť svojho súpera prudkými centrami do vápna, lenže ten si zatiaľ dáva pozor.

24
    Mám pocit, že Borussia-Park je zaplnený do posledného miesta, a to znamená, že na štadióne by malo byť približne 54 000 ľudí. Počkáme si však na oficiálne informácie.

23
    Znova prišla nepresná rozohrávka domácich, ktorý prichádzajú o loptu. Snáď sa časom zlepší presnosť na oboch stranách a čoskoro uvidíme nejaké góly.

22
    Domáci sa snažia upokojiť hru a prihrávajú si na vlastnej polovici ihriska. Tempo hry sa nám spomalilo, no do týchto chvíľ bolo veľmi vysoké a hralo sa zo strany na stranu.

21
    Xhaka (Mönchengladbach) nepríjemne dohral súboj a zaslúžene videl kartu žltej farby.

20
    Máme za sebou 20 minút a zatiaľ sme nevideli žiaden presný zásah. Bližšie k nemu mali hostia, ktorý sú aktívnejší a pôsobia lepším dojmom.

19
    Borussia robí veľké chyby v defenzíve, ktoré zatiaľ neboli potrestané. Keby hral proti ním o trochu lepší tým, už by prehrávali aj o dva-tri góly.

18
    STRELY CELKOM: 0-3
    STRELY NA BRÁNU: 0-0
    Zatiaľ sú na tom trochu lepšie hostia, no chýba tomu presnosť.

17
    Hosťujúci Esswein si prebral loptu pred pokutovým územím a vyskúšal svoju pravačku, lenže jeho pokus bol nepresný. Kop od brány.

16
    DRŽANIE LOPTY: 51% – 49%
    Zatiaľ je to veľmi vyrovnané stretnutie.

15
    Hostia si teraz prihrávajú loptu na útočnej polovici ihriska a pomaly sa posúvajú dopredu. Mönchengladbach vytvoril na vlastnej polovici hustý obranný blok, ktorý je veľmi pozorný.

14
    Od úvodu stretnutia je lepším tímom Augsburg. Vytvára si viac nebezpečných šancí a pohyb hráčov je veľmi aktívny.

12
    Obrovská šanca aj na druhej strane! Presný center našiel útočníka Raffaela v pokutovom území, lenže ten sa ocitol v tesnom ofsajde.

11
    Veľká šanca Augsburgu! Lopta sa po rohu odrazila za hranicu pokutového územia odkiaľ pohotovo vystrelil kapitán Baier. Jeho strela nebola vôbec zlá, no nakoniec skončila tesne vedľa pravej tyče domácej brány! Toto bolo teda veru veľmi tesné!

10
    Exekútor rohu bol Werner, lenže nenašiel žiadneho zo svojich spoluhráčov. Tí však ešte zabojovali a vybojovali ďalší rohový kop.

9
    Hosťujúci Werner dostal loptu na ľavej strane a pokúsil sa odcentrovať do ohňa, lenže jeho prihrávka bola zblokovaná na rohový kop.

8
    V súbojoch sa začína poriadne priostrovať a je vidieť, že v tomto stretnutí sa bojuje o veľa. Mönchengladbach o druhé miesto a Augsburg o Európsku ligu.

7
    Presne tak sa aj stalo, lenže žiaden z hráčov hostí nebol nájdený, pretože lopta padla presne do hŕstky domácich hráčov, ktorý ju poslali do bezpečia.

6
    Hostia teraz vybojovali priamy kop na útočnej polovici ihriska a môže z toho niečo byť. Zrejme to bude center do ohňa.

5
    Domáci Xhaka nepríjemne poslal k zemi Altintopa, ktorý bol teraz viackrát okopaný. Snáď to nebude nič vážne a bude môcť pokračovať.

4
    Šanca Augsburgu! Hostia urobili peknú akciu, keď ju potiahli cez stred poľa, následne prišla prihrávka na krídlo a potom pred bránu. Tam sa výborne pohyboval Altintop, ktorý sa dostal k zakončeniu, lenže jeho pokus minul ľavú žrď domácej brány! Nasledovať bude kop od Sommerovej svätyne.

3
    Nedovolený zákrok hosťujúceho Babu na polovici ihriska, voľný kop pre Borussiu.

2
    Od úvodu majú loptu na svojich kopačkách domáci. Tí teraz kombinujú v strede poľa a pomaly sa posúvajú dopredu.

1

O výkop sa postarajú domáci. Prajem Vám príjemný športový zážitok.

-5
    Hráči už prichádzajú na hraciu plochu. Domáci sa predstavia v bielo-čiernej kombinácii dresov, hostia v zelených farbách.

-15

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Korb, Brouwers, Nordtveit, Wendt – Xhaka, Kramer – Herrmann, T. Hazard – Raffael, M. Kruse.
    Náhradníci: Blaswich – Daems, Marx, Hahn, Traoré, Johnson, Hrgota.

FC Augsburg: Hitz – Feulner, Hong Čong-ho, Klavan, Baba – Baier – Højbjerg, Kohr, Altintop, Werner – Esswein.
    Náhradníci: Manninger – Janker, Schuster, Thommy, Matavž, Mölders, Parker.

Rozhodca: Michael Weiner – Norbert Grudzinski, Holger Henschel.

Vítam Vás pri sledovaní zápasu posledného 34.kola Bundesligy medzi Borussiou Mönchengladbach a FC Augsburg. Z tohto zápasu vám prinesieme v textovej forme akcie, štatistiky, zaujímavosti a v grafickej forme GIF obrázky.
    __________________________________________

Zverenci Luciena Favreho boli v tomto ročníku najvyššej nemeckej súťaže obrovským prekvapením. Po 33 kolách sa prekvapivo nachádzajú na treťom mieste, keď majú na svojom konte 66 bodov za devätnásť víťazstiev, deväť remíz a päť prehier. Naposledy sa v lige predstavili na pôde Brém, kde potvrdili svoju výbornú formu. Síce v prvom polčase gól nepadol, no v tom druhom sme videli dva presné zásahy. Skóre zápasu otvoril v 53.minúte Raffael, ktorý poslal hostí do vedenia. Dlho sa nič vážnejšie nedialo. Ale v 85.minúte padol druhý gól, o ktorý sa postaral znova Raffael. Mönchengladbach zvíťazil 2:0 a pripísal si do tabuľky tri body.

FC Augsburg
    Tím okolo Markusa Weinzierla taktiež nehral v tejto sezóne najhoršie a pohybuje sa na veľmi dobrých miestach. Po 33 odohraných zápasoch okupuje šiestu priečku, keď získal 46 bodov za štrnásť víťazstiev, štyri remízy a pätnásť prehier. V poslednom ligovom zápase sa predstavil na domácom trávniku, kde privítal Hannover. O úvodný presný zásah sa v 24.minúte postaral Stindl, ktorý poslal hostí do vedenia. To im však dlho nevydržalo, pretože o šesť minút neskôr si loptu na biely bod postavil domáci Verhaegh, ktorý vyrovnal. Krátko po zmene strán sa znovu presadil Stindl, ktorý strhol vedenie na stranu hostí. V 77.minúte musel ísť pod sprchy hosťujúci Sakai, ktorý videl druhú žltú a následne červenú kartu. Domáci však penili ešte viac. V 90.minúte dostal druhú žltú a následne červenú kartu jediný domáci strelec Verhaegh a v nadstavenom čase bol ešte vylúčený Bobadilla. Augsburg už nestihol vyrovnať, a tak obišiel bodovo naprázdno.

Stávkové kancelárie
    Na víťazstvo domácich sa kurz pohybuje na hranici 1,55, na remízu okolo 4,50 a na výhru hostí približne 5,50.

Rozhodcovia
    Dnešné stretnutie bude viesť Nemecký rozhodca Michael Weiner, ktorému na čiarach budú asistovať Norbert Grudzinski a Holger Henschel.

Tip
    V dnešnom zápase je ťažké určiť favorita, no mierne navrch by mali mať domáci. Môj tip na výsledok dnešného stretnutia je 2:1.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.