Maďarsko – Japonsko 4:2 (kon.) | Ukrajina – Kazachstan 2:5 (kon.) | Poľsko – Taliansko 1:2 (kon.)
Maďarsko
4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Japonsko
cz Nedeľa 19.04.2015, 13:00 • Krakow Arena • Majstrovstvá sveta - 1. Divízia, sk. A

Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu MS IA.divize, ve kterém se střetne reprezentace Maďarska s výběrem Japonska. Utkání začíná v 13:00.

Mistrovství světa Divize I Skupina A 2015

Letošní souboj o dvě postupová místa do elitní divize mistrovství světa se koná v polském Krakowě a střetnutí Maďarska s Japonskem je vůbec prvním zápasem druhého nejprestižnějšího mistrovství světa. Původně se sice toto mistrovství mělo konat na Ukrajině, avšak vzhledem k aktuální situaci v této zemi bylo pořadatelství přesunuto do Polska, které tak bude mít po loňském postupu výhodu domácího prostředí.

K největším favoritům na postup patří především Kazachstán, který minulý rok sestoupil z elitní divize a letos se do ní bude chtít bezpochyby vrátit. Celek složený převážně z hráčů hrajících KHL navíc potvrdil své kvality ve dvou přípravných utkáních, ve kterých porazil Itálii 3:1 a 2:0.

Právě Itálie by pak mohla být dalším favoritem. Loňský sestup z elitní divize byl určitě zklamáním a případný návrat by italští reprezentanti jistě přivítali. V roce 2015 však Italové prohráli s Kazachstánem, Slovinskem i Rakouskem a výhru si připsali jen nad jakýmsi B výběrem Slovenska. Hned první zápas s Polskem tak pro ně bude velmi důležitý. Přidávám informaci, že Itálie hrála s Polskem loni v prosinci a prohrála dvě utkání s celkovým skóre 1:7.

Dále už se přímý favorit na postup bude hledat složitěji. Mezi tradičně silnější celky A skupiny I divize patří Japonsko, které však nemá, kdo ví jakou formu. Překvapit budou chtít na domácím ledě Poláci, kteří vyhráli 7 z posledních 10-ti utkání, a úplně odepisovat nejde ani Maďarsko s Ukrajinou. Vždyť právě Maďaři se ještě před pár lety účastnili elitní divize.

Maďarsko

Člen IIHf: od 24.1.1927
    Pořadí v žebříčku: 19
    Celkový počet hráčů: 4 449 (muži: 557)
    Počet stadionů: 37 (19 krytých)

Maďarská reprezentace se sice nedávno, v roce 2009, účastnila MS elitní divize, avšak šest proher ji tehdy odsoudilo k účasti v druhé nejvyšší divizi, a od té doby se Maďarsko střetává převážně s týmy jako Japonsko, Ukrajina, Polsko, apod. Na posledním mistrovství IA.divize si navíc Maďaři připsali pouhé dvě výhry, skončili předposlední a tak si letos určitě budou chtít napravit reputaci.
    Pro českého fanouška je z maďarského výběru známý především János Vas, který se účastnil Tipsport extraligy v dresu Slavie.

Posledních pět zápasů:
    12.4.2015 Maďarsko-Slovinsko 2:4 (přátelské utkání)
    10.4.2015 Maďarsko-Slovinsko 3:2 (přátelské utkání)
    8.4.2015 Rakousko-Maďarsko 2:4 (přátelské utkání)
    8.2.2015 Maďarsko-Ukrajina 6:5 (Turnaj v Polsku)
    7.2.2015 Poslko-Maďarsko 2:0 (Turnaj v Polsku)
    Maďarská reprezentace po příjezdu do Krakova

Irány: Krakkó! 󾔛󾟦󾌵Ki jön még? 󾍇

Posted by Magyar Jégkorong on 17. duben 2015

Japonsko

Člen IIHf: od 26.1.1930
    Pořadí v žebříčku: 21
    Celkový počet hráčů: 19 260 (muži: 9 641)
    Počet stadionů: 230 (110 krytých)

Několikanásobný účastník ZOH a MS elitní divize, Japonsko, se v poslední době potýká s "hokejovou krizí" a ne a ne se dostat z IA.divize. Minulý rok se Japonci do elitní divize neprokousali jen vinou horšího skóre a skončili třetí. V posledních osmi zápasech se sice střetávali se silnějšími týmy (Chabarovsk, Slovinsko, Rakousko, Bělorusko), avšak i tak je pouhá jedna výhra poměrně málo a na tomto mistrovství tak bude japonská reprezentace velkou záhadou.

Posledních pět utkání:
    15.4.2015 Slovinsko-Japonsko 4:1 (přátelské utkání)
    10.4.2015 Slovinsko-Japonsko 4:0 (přátelské utkání)
    8.11.2014 Bělorusko-Japonsko 2:4 (Turnaj ve Slovinsku)
    7.11.2015 Japonsko-Rakousko 1:5 (Turnaj ve Slovinsku)
    6.11.2015 Slovinsko-Japonsko 3:1 (Turnaj ve Slovinsku)

Posledních pět vzájemných zápasů:

26.4.2014 Maďarsko-Japonsko 5:4 sn. (MS IA.div.)
    20.4.2013 Maďarsko-Japonsko 1:0 (MS IA.div.)
    9.4.2013 Maďarsko-Japonsko 7:0 (přátelské utkání)
    15.4.2012 Japonsko-Maďarsko 1:5 (MS IA.div.)
    11.11.2011 Maďarsko-Japonsko 3:5 (přátelské utkání)
    V této Aréně se ode dneška bude konat MS I divize A skupina. Polské zápasy jsou údajně vyprodané a domácí reprezentace se tak může těšit na 15 000 diváků!

Ještě jednou vítejte u onlajnu z MS I.divize A skupiny. Již za pár minut by mělo začít utkání, ve kterém se utká Maďarsko s Japonskem.

00:01

00:36
    První atak Maďarů neskončil výrazným ohrožením japonské brány.

01:36
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    Země vycházejícího Slunce jde již ve druhé minutě do vedení! DAJSUKE OBARA si od mantinelu nabruslil více na střed, švihem vystřelil a Rajna propustil tečovanou ránu za svá záda. Asistence: Kejgo Minošima, Masahito Nišiwaki
    Dajsuke OBARA - 0:1

02:00
    Další nebezpečný útok Japonců likviduje parádním zákrokem Rajna!

02:55
    Maďaři dokázali vyrovnat, avšak gól zřejmě nebude uznán, neboť Banham dorazil puk do brány vysokou holí! Začátek zápasu se hraje ve skvělém tempu.

03:08
    Kotouč se ocitl mimo ledovou plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

03:55
    Japonci šli nyní hodně důrazně do brány a je z toho přerušení, protože Rajnova svatyně není na svém místě.

05:00
    Po velmi aktivním začátku se utkání pomalu uklidňuje, žádný z týmů se nedostává do dalších šancí.

06:32
    Dobrá střela z pravého kruhu skončila na pravém betonu Fukufujiho.

07:22
    Janos Vas se natlačil před Fukufujiho, zadovkou našel Banhama, ale ten již v tísni neodkázal pořádně zakončit.

08:40
    Opět je na ledě Vas a znovu musí zasahovat brankář Fukufuji. Tentokrát na něj šla střela z pravé strany, se kterou si gólman Esbjergu bez problémů poradil.

09:44
    Maďarsko právě vstřelilo branku!
    A je vyrovnáno! Maďaři opět sevřeli Japonce a slaví branku. Skvěle postavený DANIEL KÓGER před Fukufujim tečoval Magosiho ránu a puk končí v bráně japonského celku. Asistence: Balint Magosi, Andrew Sarauer
    Daniel KÓGER - 1:1

10:37
    Fukufuji měl opět potíže, dokázal zasáhnout, ale Maďarsko si zahraje přesilovou hru. Na lavici hanby usedá Mej Ušu (JPN), který je potrestán za hákování.

11:00
    Maďaři se usazují v útočném pásmu a rozjíždí kombinaci.

11:48
    Magosi měl na holi druhou branku Maďarska, ale puk nakonec skončil na tyči Fukufujiho brány!

12:35
    Maďarsko hraje přesilovou hru opravdu výborně a Japonci mají velké problémy. Další dvě střely zlikvidoval Fukufuji.

12:37
    Japonsko v plném počtu.

13:44
    Po ubráněné přesilovce Maďarska se Japonci dostali do útočného pásma a Rajna musel vyrážet dvě střely od modré čáry.

14:24
    Nebezpečné Pozsgaiovo nahození trochu zaskočilo Fukufujiho, avšak puk nakonec nemířil mezi tři tyče.

14:42
    Kuji mohl Japonsku vrátit vedení! Centr třetího útoku Japonska se ocitl s pukem mezi kruhy, ale kotouč po jeho ráně zamířil vysoko nad.

15:14
    Zakázané uvolnění Maďarska znamená buly po Rajnově levici.

15:29
    Chyba Metcalfa přinesla další japonskou šanci. Křížná přihrávka na Takahašiho však přes výborný obranný zákrok jednoho z Maďarů neprošla.

Japonský brankář Jutaka Fukufuji byl v roce 2004 draftován týmem Los Angeles Kings, odchytal čtyři zápasy v NHL, avšak s průměrem 4,37 gólů na zápas a úspěšností 83,7% se v týmů Králů neuchytil a putoval zpět do nižších amerických lig. Nyní je brankářem dánského Esbjergu.

16:18
    Maďaři se po pár minutách dostali do dobré šance, ale střela z levého kruhu Fukufujiho nepřekvapila.

16:58
    Icing Maďarska, puk se vrací k Rajnovi.

18:19
    Japonsko se dokázalo dostat ke kombinaci v útočném pásmu a Rajna byl donucen k velmi dobrému zákroku proti Obarově ráně. Následně se japonští reprezentanti vyhnali do středního pásma.

18:53
    Útok Maďarska neznamenal nebezpečí pro Fukufujiho bránu, blíží se poslední minuta první třetiny.

19:37
    Po dalším ubráněném ataku maďarského výběru a vyhraném vhazování se k rychlému útoku dostali Japonci, ale Rajna si se slabým zakončením nadvakrát poradil.

20:00

Je za námi první třetina tohoto střetnutí a stav utkání je vyrovnaný 1:1. Japonsko mělo výborný začátek, když se prosadilo již ve druhé minutě, ale poté převzali iniciativu Maďaři a po neuznané brance Banhama dokázal v desáté minutě srovnat Daniel Kóger. Zápas je zatím poměrně vyrovnaný, což potvrzuje i počet střel, kterých mají oba celky osm.
    Maďarský útočník István Sofron, který je jednou z největších hvězd Maďarska, si bude muset na svůj start v Krakově dva zápasy počkat, protože právě dvouzápasový distanc dostal v Krefeldu za faul kolenem.

20:01

20:31
    Kóger byl naprosto bez problémů odzbrojen japonskou obranou a hosté, jak jsou Japonci uvedeni v zápise, se ujímají kotouče.

21:16
    Dlouhá rozehrávka Japonska byla tečována, zakázané uvolnění se proto nepíská. Puk však konči za Rajnovou svatyní a puk přebírají Maďaři.

22:02
    János Vas se po výborném prúniku Kovácse dostal do velké šance, ale střela slavistického hráče skončila vedle brány!
    Z Maďarska přijela do Krakova opravdu početná skupina fanoušků

23:29
    Týmům se nyní nedaří projít do pásma svého soupeře a puk tak většinou putuje ze středního pásma za bránu. Začátek druhé třetiny zatím oba celky nezastihl v nejlepším rozpoložení.

24:30
    Po zákroku Fukufujiho sice Maďaři vyhráli vhazování, ale puk letěl až do středního pásma.

24:43
    Další nepřesnost maďarského výběru znamená zakázané uvolnění.

25:13
    Sarauer obkroužil téměř celé útočné pásmo, našel spoluhráče na modré, avšak jeho rána nedělala Fukufujimu velké problémy.

25:54
    Znovu se Sarauer dostal ke kotouči, tentokrát sám střílel a donutil japonského brankáře k dalšímu zákroku.

26:07
    Masahito Nišiwaki se hned po buly dostal ke střele a Rajna musel na led. Vhazování se tak bude po pár sekundách opakovat.

26:58
    Dobrá střela od modré čáry prošla až k Rajnovi a ten musel zasahovat. Puk však zůstává na holích japonských hráčů.

27:12
    A přichází další střela! Tentokrát již Rajna musel vytáhnout těžší zákrok. To se mu povedlo a stav utkání tak zůstává 1:1.

28:26
    Balázs Sebök získal kotouč u mantinelu, protáhl se až k zakončení, ale Fukufuji si poradil a tuto nebezpečnou situaci vyřešil. Následná strkanice před bránou japonského celku nepřinese vyloučení.

29:02
    Tak teď měl Fukufuji štěstí! Puk se po několika odrazech dostal na hůl maďarského útočníka, který okamžitě zakončoval a japonský brankář, který jen ležel na zádech, se štěstím zastavil puk.

29:48
    Pro změnu šance na druhé straně. Několikrát byli Japonci ve střelecké pozici, avšak ani jednou puk neprošel až k Rajnovi. Maďaři zahrávají na zakázané uvolnění.

Hned deset hráčů maďarského výběru hraje v nejlepším týmu Maďarska, Sapa Fehervár, který se účastní mezinárodní EBEL ligy. V japonské reprezentaci pak je devět hráčů z Oji Eagles.

30:40
    Při signalizovaném trestu a ponechané výhodě Japonci dokázali sevřít Maďary a jdou opět do vedení. Janadori přistrčil puk na hůl JUŠIROHA HIRANA a ten ze strany tvrdou ranou trefil přesně do horního rohu Rajnovy brány. Asistence: Šinja Janadori, Kotaro Jamada
    Juširoh HIRANO - 1:2

31:04
    Jenže záhy je znovu vyrovnáno! Madaři vyhráli buly v útočném pásmu, puk se dostal k CSANÁDU ERDÉLYMU a mladíček s rokem narození 1996 pohotovým zakončením rozvlnil síť za Fukufujiho zády. Asistence: Balázs Sebök, János Hári
    Csanád ERDÉLY - 2:2

32:58
    Maďaři jsou po vyrovnávací brance na koni a tlačí Japonce. Fukufuji zatím drží svůj celek.

33:25
    Nyní se ale ke střele dostal japonský hráč, avšak jeho rána šla hodně mimo Rajnovu bránu.

35:09
    Japonsko teď dvakrát narazilo na dobře postavenou obranu Maďarska a další útok začíná až zpoza brány, kterou stráží Jutaka Fukufuji.

35:22
    Rajna likviduje slabé nahození, ale Japonci získali aspoň buly v útočném pásmu.

35:48
    Výbornou akci předvedl János Vas! Útočník pražské Slavie se dokázal dostat do dobré pozice, vypálil zápěstím a Fukufuji jeho ránu vytáhl výborným zákrokem ramenem nad.

36:39
    Goši Kumagaj (JPN) vyloučen za hákování.

37:22
    Neuvěřitelné, co teď Sarauer nedal! Banham po výborné kličce hledal u tyče Sarauerovu hokejku, ale útočník Maďarska nedokázal trefit prudkou přihrávku a puk skončil za bránou. Nutno říci, že stačilo kotouč lehce tečovat a nasměřovat ho za záda japonského brankáře.

38:13
    Maďarská přesilovka je opět velmi nebezpečná a Fukufuji má, co dělat, aby udržel vyrovnaný stav.

38:26
    Jenže přesilová hra Maďarska předčasně končí. Na trestnou lavici míří Tyler Metcalfe (HUN), který se provinil sekáním.

38:39
    Japonsko již hraje v plném počtu, ale puk má v lapačce opět Fukufuji, který lapil svižnou ránu Martona Vasa.

39:27
    Špatná kombinace japonských obránců vyhnala Japonsko do středního pásma.

39:58
    Po rychlém útoku se podél obrany Maďarska prohnal Kuji, ale Rajna si jeho zakončení na bližší tyč pohlídal a dvě sekundy před koncem třetiny přerušil hru.

40:00

Čtyřicet minut zápasu je fuč a stav utkání je stále vyrovnaný. Do vedení šli ve 31.minutě opět Japonci, avšak již po 24 sekundách srovnal Erdély a před třetí třetinou tak mají na svém kontě oba týmy dvě branky.

40:01

40:26
    Zbývajících 26 sekund maďarského oslabení je pryč, oba celky jsou v plném počtu.

41:03
    Zakázané uvolnění Maďarska vrací hru před Miklóse Rajnu.

41:31
    Týmům se nedaří proniknout do útočného pásma, hraje se především v neutrální zóně mezi oběma modrými čarami.

42:01
    Chybu v obraně Maďarska mohl potrestat Nišiwaki, ale jeho zakončení nemířilo mezi tři tyče.

42:30
    András Benk se snažil obhodit jednoho z japonských obránců, což se mu nepovedlo a reprezentanti Japonska získávají kotouč.

43:17
    Nepřesná rozehrávka maďarského celku znamená další zakázané uvolnění.

43:34
    Fukufuji likviduje Kógerovu střelu a na druhou stranu už spěchá Jamašita. Jeho přihrávka na Uena neprošla.

Hiroki Ueno si v letošní sezóně v dresu Nikko Icebucks připsal 80 kanadských bodů za 40 gólů a stejný počet asistencí, čímž se stal nejproduktivnějším hráčem Asijské ligy. Tento počin se mu podařil v pouhých 48 zápasech!

44:52
    Kuji našel obránce na modré čáře, ale jeho ránu Rajna i přes Tanaku našel a schoval v náruči.

45:27
    Magosi dostal výbornou přihrávku na útočnou modrou čáru, ale jeho velkou šanci zastavil těsný ofsajd. Následná rozmíška v blízkosti japonské brány byla záhy uklidněna a nebude se vylučovat.

45:44
    Banhamovo nahození bez problémů lapil Fukufuji, Maďarsko získalo buly v útočném pásmu.

46:18
    Kóger kroužil v útočném pásmu tak dlouho až ztratil puk a po bleskovém protiútoku se až k Rajnovi dostal Kumagaj, ale ten nakonec nevyzrál na výborného gólmana maďarské reprezentace.

47:43
    Opět se do šance dostali Japonci! Osawa tenisově trefil letící puk a Rajna měl velké štěstí, protože kotouč zamířil nad jeho bránu.

48:12
    Závar před Fukufujiho bránou nakonec neskončil ohrožením brány japonského výběru, neboť Sarauer se zamotal do vlastních kliček.

48:54
    Blíží se posledních deset minut třetí třetiny a začínají se nám hromadit dobré šance. Případná branka jednoho z týmů může být rozhodující!

50:00
    Icing Maďarska, vhazování u Rajny.

50:37
    Hiroki Ueno se už už podél mantinelu dostával za obranu Maďarska, ale ta ho na poslední chvíli dokázala zastavit a poslat k ledu. Vylučovat se nebude.

51:28
    Japonci jsou v posledních chvílích nebezpečnějším týmem a Maďarsku se nedaří prosadit až k nebezpečnému zakončení.

52:07
    Maďarský útočník Frank Banham se po delší době předvedl v dobré akci, ale jeho střela z dobré pozice byla sražena a kotouč následně pomalu doskákal až do Fukufujiho lapačky.

52:38
    Útočník švédského MODO, János Hári, si dovolil ještě jednu kličku na útočné modré čáře a zavinil tak ofsajd maďarského celku.

52:56
    András Benk byla zahákován Goši Kumagajem (JPN) a Maďaři tak mají výhodu přesilové hry.

53:20
    Japonsko sice vyhodilo puk až k Rajnovi, ale Maďaři už jsou zpět v útočném pásmu.

53:49
    Sarauer před bránou neodkázal trefit neposedný puk a následná tvrdá rána Martona Vasa letěla mimo tři tyče.

54:30
    Pěkná kombinace Maďarska došla až k Sebökovi, ale ten místo střely hledal spoluhráče, což se mu nepovedlo a šance byla zhacena.

54:54
    A opět to byl Sebök, který měl šanci! Zcela sám se maďarský útočník po skvělé přihrávce svého spoluhráče ocitl před Fukufujim, ale ten výborným zákrokem vyrazil puk a zachránil tak Japonsko před třetí inkasovanou brankou!

54:56
    Japonsko hraje v plném počtu.

56:08
    Přichází další přesilová hra pro Maďarsko. Kazumasa Sasaki (JPN) se provinil hákováním a míří na trestnou lavici.

56:08
    Maďarsko si bere oddechový čas.

56:35
    Japonsko pyká za sovu nedisciplinovanost a Maďaři jdou do vedení! Sarauer dvakrát nabil FRANKU BANHAMOVI, jeho první rána ještě gólem neskončila, avšak ta druhá již letěla mimo dosah Fukufujiho a puk skončil v síti. Asistence: Andrew Sarauer, Balint Magosi
    Frank BANHAM - 3:2

57:37
    Rajna lapil nahození od modré čáry a přerušuje hru.

58:07
    Zakázané uvolnění Japonska vrací hru před Fukufujiho.

Japonsku minulý rok k postupu do elitní divize stačilo v posledním zápase základní skupiny porazit Maďarsko, avšak Marton Vas vyrovnal na 4:4 66 sekund před koncem třetí třetiny a následně Maďaři vyhráli po samostatných nájezdech. Na úkor Japonska se tak do elitní divize dostalo Slovinsko s Rakouskem.

58:43
    Jutaka Fukufuji míří na střídačku, Japonci to zkouší v šesti!

58:54
    Jenže to byl opravdu špatný tah! Toto nebyla nejvhodnější situace pro odvolání brankáře a je definitivně rozhodnuto! JÁNOS HÁRI bez větších problémů dovedl kotouč až do prázdné brány a gólem na 4:2 pojišťuje vítězství Maďarska. Asistence: Attila Orbán, Csanád Erdély
    János HÁRI - 4:2

59:40
    Japonci se ještě snaží snížit, ale to už se jim dnes nepovede a Maďarsko si připíše první tři body.

60:00

Úvodní utkání MS I.divize skupiny A je u konce a Maďarsko v něm poráží Japonsko 4:2. Ve třetí třetině se v přesilovce v 57.minutě prosadil Banham a poté trefil prázdnou bránu Hári, čímž bylo stanoveno konečné skóre.

Nejlepší hráči zápasu:
    Csanád Erdély (HUN) – Jutaka Fukufuji (JPN)

Dozněla maďarská státní hymna a já se s vámi tímto loučím. U dalších zápasů z MS I.divize se na vás bude těšit Lukáš Podleśny. (15:17:10)

Lukáš Podleśny

Góly a asistencie: 10. Kóger (Magosi, Sarauer), 32. Erdély (Sebök, Hári), 57. Banham (Sarauer, Magosi), 59. Hári (Orbán, Erdély) – 2. Obara (Minošima, Nišiwaki), 31. Hirano (Janadori, Jamada)

Maďarsko: Rajna (Bálizs) – Orbán, M.Vas, Orbán, Metcalfe, Szirányi, Göz, Kiss, Pozsgai – Kóger, Sarauer, Banham – Sebök, Hári, Vincze – Kovács, J.Vas, Erdély – Benk, Nagy, Magosi
    Japonsko: Fukufuji (Ito) – Hašiba, Kazumasa, Sasaki, Manošima, Ušu, Janadori, Jamada, Sato – R.Tanaka, Ueno, Jamašita – G.Tanaka, Kuji, Hirano – Takahaši, Nišiwaki, Obara – Takagi, Mitamura, Osawa

Rozhodca: Andris Ansons (LAT), Marc Wiegand (SUI) – Dmitrij Goljak (BLR), Wojciech Moszczynski (POL)

Diváci: 2 543