NY Rangers – Pittsburgh 2:1 (kon.) | Tampa Bay – Detroit 2:3 (kon.) | St. Louis – Minnesota 2:4 (kon.)
Anaheim – Winnipeg 4:2 (kon.)
Anaheim Ducks
4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Winnipeg Jets
cz Piatok 17.04.2015, 04:30 • Honda Center, Anaheim • Play-off NHL

Viděli jsme parádní hokejové utkání, ve kterém rozhodli zkušenosti. Ty převažují na straně domácího celku, jenž vyhrál 4:2. Ondřej Pavelec podal dobrý výkon, inkasované góly mu nelze vyčítat. Naopak, mnoho dalších šancí kryl. Ducks naplnili papírové předpoklady o tom, že jsou favority. (07:29:27)

59:27
    Michal Frolík pokoušející se odčinit vyloučení, po kterém Jets dostali gól, to zkoušel rychlou střelou, Andersen ho vychytal.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, Jets bojují, snaží se, ale pravděpodobně to bude marné.

58:24
    Vyloučen domácí Jakob Silfverberg na dvě minuty za hákování.

58:15
    Trouba se ještě pokoušel s výsledkem něco udělat, trefil jen Andersena. Honda Center zní Final Countdown, fandové slaví, jejích tým vede o dvě branky. Jets to zkouší bez brankáře. V šesti se pokusí hosté ještě postavit se osudu.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.
    Ryan GETZLAF - 4:2

56:55
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Mám takový pocit, že je dnes rozhodnuto. RYAN GETZLAF tvrdou střelou zápěstím v přesilovce prostřelil Pavelce, a tak posílá svůj tým do vedení o dvě branky. Jako správný kapitán zachoval se teď Getzlaf. Asistence: Corey Perry, Sami Vatanen.

56:29
    Ondřej Pavelec dobře zasáhl proti střele Perryho.

56:09
    Vyloučen Michael Frolík na dvě minuty za vražení na hrazení. Složitá situace pro Jets.

56:00
    Hostům mnoho času už nezbývá na vyrovnání.

55:32
    Lets go Ducks zní teď celou halou. Fanoušci jsou ve varu. Atmosféra je parádní, hokej rovněž. Sledujeme velké představení.

55:32
    Komerční přestávka. Winnipeg se snaží vyrovnat, hraje aktivně, vytváří si jednu šanci za druhou, ale nedaří se mu překonat obranu domácího týmu, který nyní jen brání jednobrankový náskok.

54:56
    Jets znovu před brankou soupeře, snaží se něco vymyslet. Ale Ducks hrají velmi zodpovědně.

54:31
    Domácí vyhazují.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 2. Vatanen (Perry, Getzlaf), 42. Perry (Maroon, Vatanen), 54. Perry (Getzlaf, Lindholm), 57. Getzlaf (Perry, Vatanen) – 3. Lowry (Trouba, Stuart), 25. Stafford (Scheifele)

Anaheim Ducks: Andersen (Labarbera) – Beauchemin, Lindholm, Despres, Fowler, Vatanen, Stoner – Perry, Getzlaf, Maroon – Palmieri, Kesler, Beleskey – Silfverberg, Rakell, Cogliano – Jackman, Wagner, Etem
    Winnipeg Jets: Pavelec (Hutchinson) – Byfuglien, Chiarot, Myers, Enström, Trouba, Stuart – Frolík, Little, Ladd – Wheeler, Scheifele, Stafford – Stempniak, Lowry, Halischuk – Thorburn, Slater, Tlustý

Rozhodca: Pochmara, O'Rourke – Kovachik, Pancich

Diváci: 17 174