Čína – Mexiko 5:2 (kon.) | Bulharsko – Izrael 10:5 (kon.) | Juhoafrická rep. – Nový Zéland 3:1 (kon.)
Juhoafrická republika
3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Nový Zéland
cz Piatok 17.04.2015, 20:00 • Grandwest Ice Arena, Kapské Město • Majstrovstvá sveta - 2. Divízia, sk. B

46:08
    Za sekání vylučuje rozhodčí Roshchyn domácího Andreho Maraise (RSA). Hosté tak mají výbornou šanci ke snížení.

38:13
    Tlak hostů přerušil faul Bertona Hainese (NZL). Ten se proti pravidlům provinil hákováním a oslabí tak své mužstvo na dvě minuty.

32:59
    Přesilovka domácích končí. George Lyon (RSA) se provinil sekáním a už sedí na trestné lavici. Bude se hrát čtyři na čtyři.

32:25
    Bude se opět vylučovat. Dvouminutový trest dostal hostující Rem Sandoy (NZL). Ten si odsedí dvouminutový trest za sekání.

29:16
    Tak pozor. Domácí jdou do tří. Uthman Samaai (RSA) zbytečně fauloval ve středu a nabízí tak Zélandu výhodu o dva hráče.

27:57
    Poměr sil se ovšem na ledě vyrovná. Přesilovka domácích právě skončila. Na trestnou lavici usedá Cameron Birrell (RSA), jenž si pomohl sekáním.

27:12
    Domácí si zahrají další přesilovou hru. Tentokrát je vyloučen Jamie Lawrence (NZL). Ten vyfasoval dvouminutový trest za vražení na hrazení.

19:30
    Síly na ledě se vyrovnají. Domácí Chris Reeves (RSA) byl potrestán dvouminutovým trestem za vražení na hrazení.

17:47
    Nový Zéland jde opět do čtyř. Connor Harrison (NZL) již sedí na trestné lavici. Hostující hráč dostal dvě minuty za podražení.

14:19
    Paris Heyd (NZL) oslabuje své mužstvo. Dvouminutový trest za nedovolené bránění dostal tento čtyřiadvacetiletý útočník Nového Zélandu.

03:43
    Prvním vyloučeným hráčem dnešního utkání je Maxwell Macharg (NZL), který obdržel dvě minuty za vražení.

Alan Šrámek

Góly a asistencie: 35. Samaai (Birrell, Magmoed), 40. Samaai (Krotz, Marais), 59. Samaai (Bremner, Nebe) – 48. Harrison (Heyd)

Juhoafrická republika: Bock (Strydom) – Marais, Reeves, Magmoed, Ashworth, Watson, Gonsalves, Malgas – Krotz, Giot, Birrell, Vladas, Lyon, Engelbrecht, Carelse, Bremner, Samaai, Grebe, Botha, Nebe, du Preez
    Nový Zéland: Parry (Pine-Murphy) – Lawrence, Frear, Haines, Sandoy, Hay, Wannamaker, Coslett, Tappin – Henderson, Heyd, Cox, Harrison, Harrop, Challis, Attwell, Chai, Hay, Macharg, Burns, Apps

Rozhodca: Roshchyn (ESP) – Jaksys (LTU), Progin (SUI)