SP v severské kombinaci - skoky HS130, Lahti | Vítěz: H. Klemetsen (NOR) (kon.) | | | SP v severské kombinaci - běh 10 km, Lahti | Vítěz: A. Watabe (JPN) (kon.) |
HME v atletice: Dopolední souhrn | (kon.) | | | HME v atletice: Odpolední souhrn | (kon.) |
SP ve skocích na lyžích - kvalifikace HS130, Lahti | Vítěz: A. Jacobsen (NOR) (kon.) |
Ondřej Jícha
Štatistiky
Páteční program halového ME
16:15 – tyč ženy – kvalifikace (Ptáčníková, Maláčová, Morysková)
16:25 – 60 m překážek muži – semifinále (Svoboda)
16:40 – 400 m muži – semifinále (Maslák, Šorm, Tesař)
17:10 – 400 m ženy – semifinále (Rosolová)
17:25 – koule muži – finále (Prášil)
17:35 – pětiboj ženy – 800 m (Klučinová)
17:55 – dálka muži – finále (Juška)
18:00 – 3000 m muži – rozběhy
18:35 – 60 m překážek ženy – finále
18:55 – 60 m překážek muži – finále
Páteční program halového ME
16:15 – tyč ženy – kvalifikace (Ptáčníková, Maláčová, Morysková)
16:25 – 60 m překážek muži – semifinále (Svoboda)
16:40 – 400 m muži – semifinále (Maslák, Šorm, Tesař)
17:10 – 400 m ženy – semifinále (Rosolová)
17:25 – koule muži – finále (Prášil)
17:35 – pětiboj ženy – 800 m (Klučinová)
17:55 – dálka muži – finále (Juška)
18:00 – 3000 m muži – rozběhy
18:35 – 60 m překážek ženy – finále
18:55 – 60 m překážek muži – finále
Páteční program halového ME
16:15 – tyč ženy – kvalifikace (Ptáčníková, Maláčová, Morysková)
16:25 – 60 m překážek muži – semifinále (Svoboda)
16:40 – 400 m muži – semifinále (Maslák, Šorm, Tesař)
17:10 – 400 m ženy – semifinále (Rosolová)
17:25 – koule muži – finále (Prášil)
17:35 – pětiboj ženy – 800 m (Klučinová)
17:55 – dálka muži – finále (Juška)
18:00 – 3000 m muži – rozběhy
18:35 – 60 m překážek ženy – finále
18:55 – 60 m překážek muži – finále
Páteční program halového ME
16:15 – tyč ženy – kvalifikace (Ptáčníková, Maláčová, Morysková)
16:25 – 60 m překážek muži – semifinále (Svoboda)
16:40 – 400 m muži – semifinále (Maslák, Šorm, Tesař)
17:10 – 400 m ženy – semifinále (Rosolová)
17:25 – koule muži – finále (Prášil)
17:35 – pětiboj ženy – 800 m (Klučinová)
17:55 – dálka muži – finále (Juška)
18:00 – 3000 m muži – rozběhy
18:35 – 60 m překážek ženy – finále
18:55 – 60 m překážek muži – finále
16:15 – tyč ženy – kvalifikace (Ptáčníková, Maláčová, Morysková)
16:25 – 60 m překážek muži – semifinále (Svoboda)
16:40 – 400 m muži – semifinále (Maslák, Šorm, Tesař)
17:10 – 400 m ženy – semifinále (Rosolová)
17:25 – koule muži – finále (Prášil)
17:35 – pětiboj ženy – 800 m (Klučinová)
17:55 – dálka muži – finále (Juška)
18:00 – 3000 m muži – rozběhy
18:35 – 60 m překážek ženy – finále
18:55 – 60 m překážek muži – finále
Do finále se bude chtít probít také překážkář Petr Svoboda, který se vrací mezi překážkářskou elitu po vleklém zranění.
Roli favoritů by měli splnit čtvrtkaři. Jak Denisa Rosolová, tak i Pavel Maslák patří mezi kandidáty na mistrovský titul. Sám Maslák se dokonce postavil do role největšího favorita a před domácím publikem nebere nic jiného, než titul evropského šampióna.
První medaili by ale do české výpravy mohl přinést koulař Ladislav Prášil, jenž bude obhajovat z Göteborgu bronz.
Koleczeková (POL)
Tomičová (SLO)
Beringsová (BEL)
Pedersenová (NOR)
Talayová (BLR)
Morozovová (RUS)
Ivančevičová (CRO)
Penellová (ITA)
Visserová (NED)
Onyová (ESP)
Rolederová (GER)
Ploticynová (UKR)
Solomonová (GBR)
Neziriová (FIN)
Zbärenová (SUI)
Pětiboj ženy
Zlato – Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR)
Stříbro – Nafissatou Thiamová (BEL)
Bronz – Elišká Klučinová (CZE)
Vrh koulí – muži
Zlato – David Storl (GER)
Stříbro – Asmir Kolašinac (SRB)
Bronz – Ladislav prášil (CZE)
Startovní listina
Andrea Ivančevičová (CRO)
Hanna Ploticynová (UKR)
Lucy Hattonová (GBR)
Nooralotta Neziriová (FIN)
Serita Solomonová (GBR)
Alina Talayová (BLR)
Isabelle Pedersenová (NOR)
Ciny Rolederová (GER)
Startovní listina
Balázs Baji (HUN)
Lawrence Clarke (GBR)
Wilhelm Belocian (FRA)
Petr Svoboada (CZE)
Dimitri Bascou (FRA)
Pascal Martinot-Lagarde (FRA)
Konsadínos Douvalídis (GRE)
Erik Balnuwit (GER)