Zenit – Eindhoven 3:0 (kon.) | FK Dinamo Moskva – Anderlecht 3:1 (kon.) | Mönchengladbach – Sevilla 2:3 (kon.)
Salzburg – Villarreal 1:3 (kon.) | Besiktas – Liverpool 1:0 (5:4 po pen.) | Fiorentina – Tottenham 2:0 (kon.)
D.Kyjev – Guingamp 3:1 (kon.) | Inter – Celtic 1:0 (kon.) | Légia Varšava – Amsterdam 0:3 (kon.)
Bilbao – Turín 2:3 (kon.) | Feyenoord – AS Rím 1:2 (kon.) | Everton – YB Bern 3:1 (kon.)
Neapol – Trabzonspor 1:0 (kon.) | Brugge – Aalborg 3:0 (kon.) | Lisabon – Wolfsburg 0:0 (kon.)
Olympiakos – Dnipropetrovsk 2:2 (kon.)
Athletic Club Bilbao
2:3 (1:2)
FC Turín
Štvrtok 26.02.2015, 21:05 • San Mamés Stadium (Bilbao) • Európska liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:05.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu Európskej ligy medzi Athletic Club Bilbao a FC Turín.

Athletic Bilbao si z Turína prinieslo cennú remízu 2-2, a tak má pred odvetou na domácom štadióne menšiu výhodu. V Turíne to bol veľmi napínavý zápas a oba tímy si mohli pripísať víťazstvo. Nakoniec sa zrodila remíza, ktorá vyhovuje španielske klubu. Bilbao si cez víkend poradilo v domácej lige s Rayom Vallecano, ktoré zdolalo 1-0 a v dobrej nálade sa môže pripraviť na dnešný zápas Európskej ligy.

FC Turín

FC Turín mal na domácom štadióne na dosah výborný výsledok, nakoniec sa však musel uspokojiť s remízou. Tá mu dáva v odvete menšie šance na postup do ďalšieho kola, ale taliansky klub sa určite nevzdá. V domácej lige odohrali uplynulý víkend dobrý zápas, a proti favorizovanej Fiorentine vybojovali remízu 1-1. Na listine zranených má FC Turín iba Álvara Gonzáleza, ktorý má problémy s kolenom, a do dnešného zápasu s istotou nezasiahne.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne San Mamés Stadium v Bilbau, ktorý má kapacitu 53 289 divákov.

Athletic Club Bilbao: I.Herrerín- A.Laporte, S.José, Iraola, Etxeita, Benat, M.Rico, Gurpegi, De Marcos, Muniain, Aduriz

Náhradníci: Iraizoz, Balanziaga, Susaeta, U.López, Ibai, Vuguera, Williams

FC Turín: D.Padelli- C.Molinaro, N.Maksimović, E.Moretti, K.Glik, M.Darmian, O.El Kaddouri, A.Gazzi, G.Vives, M.López, F.Quagliarella

Náhradníci: L.Castellazzi, C.Bovo, P.Jansson, G.Silva, A.Farnerud, J.Martínez, Amauri

Rozhodca: Liran Liany- D.Biton, O.Borneshtain (Izrael).

Hráči oboch tímov už prichádzajú na hraciu plochu. O malú chvíľu sa začne zápas Európskej ligy medzi Athletic Club Bilbao a FC Turín.

1

1
    Zápas v Bilbau sa začal. Domáci nastúpili v tradičných červeno-bielych dresoch a hostia z Turína v modrých.

2
    Aktívnejšie začali domáci, ktorí majú hneď v úvode rohový kop.

3
    Z prvého rohového kopu sa šanca nezrodila a loptu už majú hostia, ktorí na vlastnej polovici začínajú novú akciu.

4
    Domáci štadión je poriadne zaplnený. Priaznivci Bilbaa očakávajú, že do ďalšej fázy Európskej ligy postúpi práve domáci tím. Rohový kop aj pre Turín.

4
    Akcia Turína sa končí útočným faulom Gazziho, a novú akciu zakladajú hráči Bilbaa.

5
    Ďalší faul Gazziho, tento krát na vlastnej polovici a bude z toho priamy kop pre domácich.

6
    Priamy kop ani následné strelecké pokusy úspech nepriniesli a loptu už majú hostia z Talianska. Tí pricestovali do Bilbaa s náročnou úlohou a dnes to budú mať veľmi ťažké.

7
    Úvod stretnutia je veľmi opatrný z oboch strán, hoci nemožno povedať, že by to bola nuda. Aktívnejší sú domáci, ktorí hrozia nepríjemnými loptami centrovanými do 16ky Turína.

8
    Domáci sa zdržali na polovici Turína pomerne dlho, ale žiadnu šancu si nevypracovali. Obaja brankári sú zatiaľ bez zásahu.

9
    Vives fauloval Aduriza a bude z toho priamy kop pre domácich z veľmi nebezpečnej vzdialenosti.

9
    Loptu si postavil Benat a namieril veľmi dobre ! Padelli loptu končekmi prstov vyškrabal na rohový kop.

10
    Z rohového kopu si domáci šancu nevypracovali, no loptu majú opäť vo svojej moci a treba povedať, že úvod zápasu je jasne v ich réžii.

11
    Gazzi fauloval Aduriza, a je z toho ďalší priamy kop pre domácich.

12
    Ani tento pokus nepriniesol úvodný gól a dopredu môžu ísť hostia. Práve tí dnes potrebujú tvoriť a streliť gól.

13
    Hráči Turína teraz pekne ,,ukradli,, loptu domácim pri pokuse o prechod do 16ky a môžu sa pokúsiť o ohrozenie domácej brány.

14
    Hra sa pomaly vyrovnáva. Turín má loptu častejšie na kopačkách a zdá sa, že úvodný nápor domácich sa skončil.

15
    Maxi López dostal dobrú loptu do 16ky domácich a skúsil strelu z otočky ale trafil iba obrancu domácich. Následne vypálil z 15 metrov Quagliarella ale jeho pokus išiel vysoko nad bránu.

16
    Máme za sebou aj prvé vážne pokusy hostí, zápas začína dostávať dobré tempo.

16
    Penalta pre Turín !

16
    Gurpegi fauloval Vivesa a nasleduje pokutový kop.

16
    FC Turín dal gól! FABIO QUAGLIARELLA so šťastím prekonáva Herrerína a hostia idú do vedenia. Útočník Turína to nekopol dobre, brankár Bilbaa jeho pokus vystihol ale lopta sa predsa len dostala do siete.
    Fabio QUAGLIARELLA - 0:1

18
    Hostia sa dostali do vedenia a teraz musia tvoriť domáci. Po faule na Vivesa bude nasledovať priamy kop pre domácich.

19
    Veľmi dlhá lopta končí až za čiarou a z tohto žiadna šanca nebude. Na trávniku ostáva ležať jeden z hráčov hostí.

20
    Molinaro, ktorý ostal ležať po súboji v 16ke na trávniku je už v poriadku a vrátil sa na hraciu plochu.

21
    Vives fauloval Rica v strede ihriska a je z toho priamy kop pre domácich. Tí sú zaskočení penaltou pre Turín ale snažia sa čo najskôr vyrovnať. Aj výsledok 1-1 posúva do ďalšieho kola práve Bilbao.

22
    Molinaro skvele zasiahol proti Munianovi pri rohovej zástavke a bude z toho outové vhadzovanie pre domácich.

22
    Ďalší faul Gazziho a ďalší priamy kop pre domácich. Gazzi je dnes veľmi aktívny, hoci najmä čo sa týka faulov.

23
    Do 16ky Turína smerovala dobrá lopta, ale Benat ju nadvihol hlavou až príliš a tá končí vysoko nad bránou.

24
    Domáci sa znova dostávajú do tlaku. Turín to využíva na rýchle protiútoky.

25
    Hostia stiahnutí pred vlastnou 16kou a domáci skúšajú dostať loptu bližšie k bráne Turína. Dnes to bude veľmi náročný zápas pre oba tímy a hneď v úvode je jasné, že aktívnejší budú domáci.

26
    Znova v akcii Gazzi, tento krát ako faulovaný hráč. Lopta pre Turín.

27
    Gurpegi v súboji s Molinarom, úspešnejší hráč Turína a následne strela Quagliarellu z veľkého uhla, a lopta končí na bočnej sieti domácej brány.

28
    Aj tento tlak domácich trochu ustal a dopredu sa častejšie dostávajú hostia.

28
    Etxeita vidí žltú kartu za faul na El Kaddouriho. Nasleduje priamy kop pre hostí z nebezpečnej vzdialenosti.

29
    Sám faulovaný El Kaddouri si zobral loptu na priamy kop, ale jeho strela na bránu končí tesne vedľa.

30
    Znova útok Turína, ale tento krát sa končí šanca hostí ofsajdom.

31
    Prvý polčas dnešného zápasu prináša skvelý futbal. Domáci sú aktívnejší, ale ich tlak neprináša veľké šance ani góly, naopak hostia vyťažili z minima maximum a premenili pokutový kop.

32
    Padelli má v rukaviciach loptu, ktorá smerovala do 16ky Turína z kopačky Benata. Dopredu idú hostia.

32
    Ofsajd hostí a v ňom Quagliarella.

33
    Faul Molinara na Rica znamená, že domáci budú zahrávať priamy kop. Je to síce veľká vzdialenosť na priame ohrozenie brány, ale aspoň center do 16ky by mohol priniesť úspech.

34
    Padelli má loptu vo svojich rukaviciach a hostia si môžu vydýchnuť. Do konca prvého polčasu ostáva ešte viac ako 10 minút.

35
    Ďalší ofsajd hostí. Na ofsajdy je to už 1-3 pre Turín. Na góly 0-1. Dopredu idú znova domáci, ktorí by to prestávky radi vyrovnali.

36
    Laporte sa ocitol na trávniku po nedovolenom zákroku hostí a nasleduje priamy kop pre Bilbao. Pred 16kou hostí je poriadne horúco.

36
    Gurpegi sa pri doskoku na trávnik zrejme zranil, a nevyzerá to s ním dobre. Leží na trávniku a zrejme bude musieť striedať, kedže už priniesli aj nosidlá.

37
    Hráč Bilbaa sa možno zotaví a zapojí sa do hry. Momentálne hrajú domáci s 10 hráčmi.

38
    López bol veľmi aktívny a po centri od Quagliarellu sa dostal do dobrej šance. V 16ke domácich si ale počínal nedovolene a Laporte po súboji ostal ležať na trávniku.

38
    López vidí žltú kartu za jeho zákrok na Laporteho.

39
    Zranený Gurpegi sa medzičasom vrátil do hry. Domáci zrejme nebudú musieť striedať.

40
    Domáci mali v posledných minútach problémy so zraneniami a nemohli sa sústrediť na útok. To vyhovuje hosťom z Turína, ktorí držia výborný výsledok 0-1.

41
    Domáci sú akoby zaskočení a hostia predvádzajú jednu šancu za druhou. Herrerín v domácej bráne je ale istota, a dnes chytá naozaj skvele.

42
    Tak Gurpegi predsa len musí opustiť hraciu plochu. Nahradí ho Williams.

43
    S domácimi to na konci prvého polčasu nevyzerá dobre. Pre zranenie musel striedať Gurpegi a ich útoky za 43 minút nepriniesli výraznejšiu príležitosť. Do druhého polčasu musia niečo zmeniť, inak dnes zrejme neuspejú.

44
    Maksimović ostal ležať na trávniku po súboji s De Marcosom, ale zdá sa, že bude v poriadku.

44
    Bilbao dalo gól! Domáci sa predsa len dočkali ! Benat našiel peknou centrovanou loptou IRAOLU, ktorý z veľkého ohla pekným lobom prekonáva Padelliho.
    Andoni IRAOLA - 1:1

45
    Na konci prvého polčasu prichádza veľký tlak domácich. Po faule pri rohovej zástavke bude nasledovať priamy kop pre Bilbao.

45+1
    V prvom polčase sa budú nadstavovať 2 minúty.

45+2
    Rico dostáva žltú kartu za faul na Vivesa.

45+2
    Tesne pred koncom druhého polčasu lietajú do 16ky Turína veľmi nebezpečné lopty, ktoré sa ale darí hosťom odvracať.

45+2
    FC Turín dal gól! Čo teraz predviedli hostia ? Toto je otázka na ktorú zrejme nikto nedokáže odpovedať. Neuveriteľné, hostia sa presadili gólom MAXIHO LÓPEZA, ktorý hlavou prekonáva Herrerína.
    Maxi LÓPEZ - 1:2

45+2

Prvý polčas v Bilbau sa skončil. Priniesol nádherné futbalové divadlo v podobe troch gólov. Ako prví sa presadili hostia zásluhou gólu z penalty. Potom však domáci vyrovnali pekným gólom v 44. minúte, ale v nadstavenom čase prvého polčasu, dá sa povedať, že asi 10 sekúnd pred jeho koncom strhol vedenie na stranu hostí skvelý López. Uvidíme, čo prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

46

46
    V Bilbau sa začal druhý polčas. Loptu majú hostia, ktorí sú momentálne vo výhodnejšej pozícii.

47
    Loptu už získali domáci a okamžite sa pustili do útoku.

48
    Gazzi zastavil Muniaina nedovolene tesne pred vlastnou 16kou a vidí žltú kartu.

49
    Laporte skúsil strelu na bránu a nebolo to zlé riešenie. Lopta skončila tesne nad ľavým horným rohom brány Turína.

50
    Maxi López sa dostal do obrovskej šance a z tesnej blízkosti neprekonal Herrerína ! Brankár Bilbaa je hrdina zápasu.

51
    Začiatok druhého polčasu nie je o nič horší ako ten prvý. Môžeme sa tešiť čo nám prinesie ďalší priebeh zápasu.

52
    Faul Molinara v strede ihriska a lopta pre domácich. Tí mali pred malou chvíľou kus šťastia a môžu sa pokúsiť vyrovnať na 2-2.

53
    Benat si v útoku počínal nedovolene, a tak sa akcia domácich končí. Na druhej strane sa v ofsajde ocitol Quagliarella a končí sa aj akcia Turína.

54
    Žrď teraz zachránila hostí ! Neuveriteľné príležitosti prináša dnešný zápas.

54
    Darmian vidí žltú kartu za faul na hráča Bilbaa. Nasleduje priamy kop pre domácich.

55
    Obrovské príležitosti pre domácich. Tí sú teraz vo veľkom tlaku a v 16ke hostí to doslova vrie.

56
    Hráči Turína len odkopávajú lopty na polovicu Bilbaa kde ich zbierajú domáci obrancovia a posielajú znova pred 16kou hostí.

57
    De Marcos centroval do 16ky Turína, ale jeho pokus sa dostal len k obrancom hostí. Tí si teraz môžu aspoň na chvíľu vydýchnuť.

58
    Aduriz stiahol za dres Maksimovića a je z toho priamy kop pre hostí na vlastnej polovici. Lopta sa presúva z jednej strany na druhú ale šance majú v posledných minútach len domáci.

59
    Munian sa dopustil útočného faulu a loptu majú znova hostia. Tí zrejme prežili veľký tlak na začiatku druhého polčasu.

60
    Do pokutového územia Turína lietajú stále veľmi nebezpečné lopty, ale obrancovia hostí ich dokážu vždy odhlavičkovať mimo 16ku. Na trávniku ostáva ležať kapitán hostí Glik, ktorý má zranenú nohu.

60
    Réžia stále ponúka mega šancu Lópeza, ktorý trafil nohu brankára domácich v šanci, ktorá mohla rozhodnúť o postupujúcom z tohto dvojzápasu.

61
    Bilbao dalo gól! Je vyrovnané ! DE MARCOS dáva gól na 2-2 a domáci sa môžu radovať. Muniain skvele vysunul De Marcosa, ktorý pohodlne prekonáva Padelliho.
    Óscar De MARCOS - 2:2

63
    Williams sa ocitol v ofsajde a ďalšia akcia domácich gól na 3-2 nepriniesla. Ak by sa zápas v riadnom hracom čase skončil 2-2 nasledovalo by predĺženie.

64
    Domáci sú stále v tempe a hostia nevedia kam skôr skočiť aby dokázali vystihnúť prihrávky Bilbaa. Atmosféra na štadióne vyzerá, ako keby sa hralo finále Ligy majstrov.

65
    Akciu Turína ukončila ruka Quagliarellu a dopredu pôjdu znova domáci. Tí majú 25 minút pred koncom riadneho hracieho času veľkú chuť strhnúť víťazstvo na svoju stranu.

66
    Hostia majú po dlhej dobe loptu na kopačkách aspoň minútu ale v útoku si zatiaľ šancu nevypracovali.

67
    FC Turín dal gól! Čo sa to dnes v Bilbau deje ? Odpoveď: Neuveriteľné veci ! Nádherný center do 16ky Bilbaa a lopta v domácej sieti po strele MATTEA DARMIANA.
    Matteo DARMIAN - 2:3

69
    Momentálne musia streliť domáci dva góly aby si zabezpečili postup do ďalšej fázy Európskej ligy. Dnes to ale nie je nič nemožné, pretože dnešný zápas je bláznivý.

70
    Aduriz vidí žltú kartu za neprimeranú reakciu po faule na Glika.

70
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Benat a nahradí ho Susaeta.

72
    Po striedaní a žltých kartách prichádza šanca domácich a zákrok brankára Padelliho. Ten pri zákroku zasiahol aj Aduriza, ale faul a teda pokutový kop sa nepíska.

73
    Striedanie hostí. Odchádza López a nahradí ho Martínez.

75
    Domáci s loptou na kopačkách stále pred 16kou Turína. Hostia sa bránia so všetkými hráčmi.

76
    Domáci sa nevedia dostať pred bránu Turína, a hostia aj dobrou taktickou hrou držia loptu ďaleko od svojej 16ky.

77
    Martínez sa na ihrisku dlho neohrial a už vidí žltú kartu za faul na hráča Bilbaa.

78
    Po priamom kope domácich ostali na trávniku ležať traja hráči.

79
    Striedanie domáceho tímu. Odchádza Rico a nahradí ho López.

80
    Domáci s loptou na kopačkách v snahe streliť aspoň gól na 3-3, ale hostia skvele bránia. Nasleduje rohový kop pre domácich.

81
    To čo teraz zahodil Martínez asi ani nie je možné. V 16ke Bilbaa si obišiel brankára a následne keď mal pred sebou prázdnu bránu strieľa tvrdú strelu vysoko na tribúnu.

83
    Do konca zápasu neostáva veľa času a domáci neúnavne skúšajú dostať lopty bližšie k bráne Turína. Hostia sú naopak stiahnutí so všetkými hráčmi a čakajú čo domáci vymyslia.

84
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza El Kaddouri a nahradí ho Farnerud.

85
    Do konca riadneho hracieho času ostáva 5 minút. Domáci budú zahrávať ďalší rohový kop.

86
    Domáci ako keby nemali dostatok síl na poriadny nápor. Nemožno sa čudovať, pretože dnešný zápas má super rýchle tempo. Ani druhý rohový kop v rýchlom slede nepriniesol šancu pre domácich.

87
    3 minúty pred koncom riadneho hracieho času musia dať domáci dva góly ak chcú postúpiť. To sa môže zdať ako nemožná úloha, ale v dnešnom zápase je možné všetko.

88
    Bilbao teraz niekoľkými zbytočnými faulami v strede ihriska stráca cenné sekundy. To vyhovuje Turínu, kedže hostia sa vôbec nikam neponáhľajú.

89
    Domáci už nemajú sily a hra sa vyrovnáva. Namiesto záverečného tlaku sa hra presunula do stredu ihriska.

90
    Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času. V Bilbau začalo poriadne pršať, ale tesne pred koncom zápasu to vôbec nevadí.

90+1
    V druhom polčase sa budú nadstavovať 4 minúty.

90+1
    Ešte štyri minúty majú domáci na strelenie dvoch gólov, ale tí sú stiahnutí na vlastnej polovici a loptu majú hostia z Turína.

90+2
    Molinaro sa sťažuje hlavnému rozhodcovi, že ho Muniain fauloval, ale to je už len klasické ,,divadlo,, na zbieranie cenných sekúnd.

90+3
    Domáci si v posledných 10 minútach nevypracovali ani len jednu šancu a fanúšikovia Turína, ktorí prišli do Bilbaa môžu oslavovať.

90+4
    Prebieha posledná minúta zápasu. Domáci sa už nehrnú dopredu, a najradšej by už mali dnešný zápas za sebou.

90+4

Zápas v Bilbau sa skončil. Bol to skvelý zápas s krásnymi gólmi a s veľkým množstvom zahodených šancí, so šťastným koncom pre hostí z Turína. Tí dokázali v Bilbau zvíťaziť 3-2 a postupujú do ďalšej fázy Európskej ligy. V druhom polčase sme videli dva góly, po jednom na oboch stranách. Za domácich vyrovnával na 2-2 De Marcos, no následne na 2-3 pre hostí upravil Darmian.
    To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte dobrú noc. (22:59:32)