Zenit – Eindhoven 3:0 (kon.) | FK Dinamo Moskva – Anderlecht 3:1 (kon.) | Mönchengladbach – Sevilla 2:3 (kon.)
Salzburg – Villarreal 1:3 (kon.) | Besiktas – Liverpool 1:0 (5:4 po pen.) | Fiorentina – Tottenham 2:0 (kon.)
D.Kyjev – Guingamp 3:1 (kon.) | Inter – Celtic 1:0 (kon.) | Légia Varšava – Amsterdam 0:3 (kon.)
Bilbao – Turín 2:3 (kon.) | Feyenoord – AS Rím 1:2 (kon.) | Everton – YB Bern 3:1 (kon.)
Neapol – Trabzonspor 1:0 (kon.) | Brugge – Aalborg 3:0 (kon.) | Lisabon – Wolfsburg 0:0 (kon.)
Olympiakos – Dnipropetrovsk 2:2 (kon.)
Inter Miláno
1:0 (0:0)
Celtic Glasgow
Štvrtok 26.02.2015, 19:00 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst) • Európska liga

Je za nami dvojduel medzi Inter Milánom a Celticom Glasgow. Po celkovom skóre 4:3 postupujú ďalej Taliani. V dnešnom zápase boli lepším tímom. Veľmi im pomohlo aj vylúčenie van Dijka v prvom polčase. Zaklincoval to v 86.minúte krásnou strelou Guarin. Glasgow sa snažil, ale dnes to nebol jeho deň. Domov odchádzajú smutní. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (20:55:52)

Žltú kartu dostáva Commons (Celtic Glasgow).
    Gól Guarina

90+3

90+3
    V poslednej minúte mal ešte šancu na skórovanie jeden z hráčov Milána, no Skvelý Gordon vychytal aj túto šancu.

90+2
    Inter neskóroval, no aj tak zostáva v útoku. Už mu nič nemôže zobrať vytúžený postup.

90+1
    Prvú minútu strávia hráči pred Gordonom. Inter získal roh.

90
    Slovenskí rozhodcovia pridávajú dnešnému stretnutiu posledné tri minúty.

89
    Striedanie v tíme Inter Miláno: z ihriska odchádza Palacio, prichádza Puscas.

88
    Celtic vyráža vpred so všetkým čo má. Buď teraz alebo nikdy.

87
    Celtic teraz na postup potrebuje streliť dva góly. Pripomíname, že majú jednu červenú kartu.

86
    Inter dal gól!
    Strelcom je FREDY GUARIN.
    A je tu eufória radosti po góle, ktorý zariadil krásnou strelou z dvadsiatich metrov do ľavého horného rohu Guarin. Brankár Gordon sa síce hodil, no proti tejto strele nemal najmenšiu šancu. Tento úžasný gól posúva Inter s najväčšou pravdepodobnosťou ďalej.
    GUARIN - 1:0

85
    Žltú kartu dostáva Matthews (Inter Miláno).

85
    Palacio sa snažil prejsť po ľavej strane cez Matthewsa. Čiastočne sa mu to aj podarilo, no waleský hráč ho potiahol k zemi.

84
    Žltú kartu dostáva Biton (Celtic Glasgow).

83
    Campagnarov center nikto netečoval a tak ho zachytil do náruče Gordon.

82
    Inter naďalej pokračuje v hlbokej ofenzíve. Stále bez náznaku väčšej šance.

81
    Je pred nami posledná desaťminútovka. Ideálny čas na strelenie gólu z rýchleho brejku, čo by pre Glasgow znamenalo postup.

80
    Striedanie v tíme Inter Miláno: z ihriska odchádza D'Ambrosio, prichádza Campagnaro.

80
    Striedanie v tíme Inter Miláno: z ihriska odchádza Hernanes, prichádza Kovacic.

79
    Toto stretnutie je jediné v ktorom ešte nepadol gól vrámci dnešného kola EL.

78
    Striedanie v tíme Celtic Glasgow: z ihriska odchádza Armstrong, prichádza Commons.

77
    Johansen sa dostával do rýchleho brejku a Guarin bol nútený ho poslať lakťom k zemi.

77
    Žltú kartu dostáva Guarin (Inter Miláno).

76
    Palaciova strieľaná prihrávka nenašla ani spoluhráčov a ani bránu Glasgowa. Odkopávať tak bude Gordon.

75
    A na milánskej striedačke sa pripravuje prvé striedanie. Potrebujú nový impulz ak sa chcú dostať cez dobrú obranu Celtica.

74
    Icardi sa dostal ku dlhému pasu za obranu a hlavičkou sa snažil trafiť bránu. Žiaľ, neúspešne.

72
    Stále je stav nerozhodný, čo vyhovuje domácim a teoreticky ich posúva ďalej. Celtic hrá v početnej nevýhode a potrebuje skórovať ak chce ísť ďalej.

71
    Shaqiri nespracoval loptu podľa svojich predstáv. Gestom poďakoval spoluhráčovi.

70
    Žltú kartu dostáva Gordon (Celtic Glasgow).

69
    Držanie lopty
    Inter-Celtic 60%:40%

68
    Ranocchia sa objavil za obranou, no dlhý pas poslal len do bočnej siete.

67
    Hernanes vybojoval priamy kop z tridsiatich metrov.

66
    Hlavičky Icardiho a Shaqiriho postavili divákov zo sediačiek, no gól nepriniesli.

65
    Hru majú posledné minúty pod kontrolou domáci hráči. Celtic sa ani nepodíva mimo svoju šestnástku.

64
    Shaqiri po útoku padá v šestnástke a dúfa v šestnásku, no ani na toto Kružliak neskočil.

63
    Rohový kop Shaqiriho skončil na hlave Rannocchiu, ktorý ale nenasmeroval loptu do brány.

62
    V hre sa môže pokračovať.

60
    Ošetrovanie po tvrdej strele potreboval Jason Denayer.

60
    Vtipná scéna je na San Sire, keď sa tréner Mancini rozhodol poslať inštrukcie svojim hráčom. Napísal ich na papierik a potom putovali cez troch-štyroch hráčoch až kým neskončil pri Shaqirim.

59
    Pekným volejom sa prezentoval Hernanes. Chýbali mu, avšak potrebné gólové parametre.

58
    Inter Miláno pomaly začína vyvíjať tlak na obranu Celticu. Chcel by si zabezpečiť postup čo najskôr. Má výhodu jedného muža naviac.

57
    Striedanie v tíme Celtic Glasgow: z ihriska odchádza Guidetti, prichádza Forrest.

56
    Kamera si vyberá striedačku Celticu, kde sa pripravuje na striedanie Forrest.

55
    Guarin báječne nabehol za obranu, dostal skvelú prihrávku a vystrelil na Gordona. Ten si pripisuje úspešný zákrok keď úžasne zastavil strelu Guarina.

54
    Izaguirre nacentroval z ľavej strany. Carizzo odkopol loptu, aj keď o pár sekúnd sa hneď vrátila pred šestnástku.

53
    Rozhodca nakoniec potrestal hráča Celticu za faul na Palacia. Žltú kartu dostáva Izaguirre (Celtic Glasgow).

52
    Ani faul Palacia nebol odpískaný. Avšak pri lopte zostal Hernanes, ktorý trochu vyskúšal pozornosť Gordona. Ten loptu vyboxoval do bezpečia.

51
    Najprv faul na Guidettiho tesne pred šestnástkou, potom faul na Shaqiriho. Ani jeden nebol potrestaný.

50
    Ambrose zachránil situáciu odkopnutím lopty Gordonovi.

49
    Po ofsajde Celticu sa dostal do útoku Inter. Palacio po behu do šestnástky vypálil z prvej, no jeho strela letela vysoko nad.

48
    Matthewsová hlavička nebola najpresnejšia ale jeho spoluhráč Gordon si s ňou poradil.

48
    Johansen si neustrážil svoju pozíciu a ocitol sa v ofsajde.

47
    Počas polčasu nedošlo ku žiadnym zmenám. Druhý polčas začal škótsky celok.

46

Je za nami prvý polčas odvetného zápasu medzi Interom a Celticom. Stav je nerozhodný 0:0 a aj napriek pár šanciam sme žiaden gól nevideli. Z prvého polčasu sa o trochu akcie postaral van Dijk, keď obdržal dve žlté karty a tak oslabil na zvyšok zápasu svoj tím. Celtic musí vyhrať ak chce postúpiť a s desiatimi hráčmi to bude poriadne ťažká úloha.
    Druhý polčas sa začne približne o 20:03 .

45+2

45+2
    Nič výrazné sa už nestalo a Ivan Kružliak píska koniec prvého polčasu.

45+1
    Rozohrávka na krátko Shaqiriho nevyšla a vykopávať bude Gordon. Jemu to bude trvať, nakoľko sa nemá kam ponáhľať.

45+1
    Center Palacia odvrátený Emiliom na roh.

45
    Inter má ešte 2 minúty nadstavenia na zmenu skóre.

44
    Žltú kartu dostáva D'Ambrosio (Inter Miláno).

43
    Inter stále stupňuje tlak. Zrejme aj takto bude vyzerať druhý polčas. Hostia musia zostať koncentrovaní a dúfať, že sa im podarí streliť gól.

42
    Shaqiri mohol skórovať. Z desiatich metrov trafil len predním-stojaceho obrancu. Ďalšia dorážka trafila len brankára Gordona.

41
    Hráči domácich sa snažia si duel poistiť ešte pred polčasom.

40
    V 40.minúte prišlo vynútené striedanie hostí. Mackay-Steven bol obetovaný a namiesto neho prišiel obranca Ambrose.

39
    Striedanie v tíme Celtic Glasgow: z ihriska odchádza Mackay-Steven, prichádza Ambrose.

38
    Po priamom kope mal skvelú šancu sa ujať vedenia Icardi. Jeho hlavičku bravúrne vytlačil Gordon. Gól by aj tak neplatil kvôli ofsajdu.

37
    Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Van Dijk (Celtic Glasgow).

36
    Icardi sa dostal do rýchleho útoku a pred ním bol len Van Dijk, ten ho fauloval, a nie len že si nezahrá ďalší zápas. Nedohrá ani tento. Je tu červená karta!

35
    Loptu odkopol jeden z obrancov. Rozhodca ešte odpískal útočný faul.

34
    Mackay-Steven skvelo zachytil loptu od Shaqiriho a potiahol ju pol ihriska až kým získal prvý roh stretnutia.

33
    Po polhodine sa hráči Glasgowa po prvýkrát dostali do poriadneho obliehania šestnástky Interu. Trvalo im to len pár desiatok sekúnd a loptu hneď stratili.

32
    Prvý center po dlhých minútach uskutočnil Guarin. Gordon sa musel poriadne natiahnuť do vzduchu, ale loptu napokon chytil bezpečne do náruče.

31
    Palacio opäť na ihrisku. Zdá sa, že je v poriadku.

30
    Carizzo nepredviedol skvelý odkop a vďaka nemu získal loptu Johansen.

29
    Inter je v posledných minútach na polovici súpera. Jeho cesty sa vždy zastavia na obrane Glasgowa.

28
    Palacio hral ďalej, no po ďalšom súboji si privodil zrejme menšie zranenie a odkráčal za čiaru.

27
    Žltú kartu dostáva Van Dijk (Celtic Glasgow).

26
    Van Dijk nepekne fauloval prenikajúceho Palacia. Vidí prvú žltú kartu a to znamená, že nenastúpi v ďalšom možnom zápase EL.

25
    Gordon znovu odkopáva z päťky po Santonovom neúspešnom centre.

24
    Kamera si vyberá Juana, ktorý si zrejme v nejakom súboji privodil menšie zranenie stehna.

23
    Menšie zmätky vyviedli stopéri Milána. Loptu získal Celtic, no po pár sekundách o ňu hneď prišiel nepresnou prihrávkou.

22
    Hra pokračuje aj naďalej vyrovnanými silami na oboch stranách. Defenzívy fungujú ako stroje a ofenzívy nevedia nájsť cestu do brány.

20
    Johansen hľadal v šestnástke Guidettiho. Ten rýchlo padol ešte predtým ako získal loptu. Švédsky hráč chcel penaltu po údajnom faule od Juana. Penalta to nebola lebo si pád zavinil sám.

19
    Veľká šanca sa konala pred bránkou Gordona. Icardi nedokázal loptu usmerniť do brány. Chýbal mu jeden krok aby otvoril skóre.

18
    Carizzo si teraz musel trochu pobehať. Po chybe v obrane Milána mal šancu na strelu Johansen. Carizzo včas vybehol a loptu odkopol do bezpečia.

17
    Shaqiri poslaný k zemi. Malý faul v strede ihriska.

16
    Guidetti načapaný v ofsajde. V hre budú pokračovať hráči Interu.

15
    Celtic pomaly ožíva. Hra sa čoraz viac posúva na domácu polovicu.

14
    Už tu mohla byť penalta po zákroku Ranocchia na Johansena. Slovenský rozhodca neposúdil fyzický kontakt ako nedovolený aj keď všetci škótski priaznivci si to prajú.

13
    Strely hráčov Celtica z 13.minúty sa určite nezapíšu do futbalovej histórie. Ich strely skončili len na telách brániacich hráčov.

12
    Van Dijk v poslednej chvíli zachránil svoj tím, keď dokázal zachytiť nebezpečnú prihrávku na nabiehajúceho Palacia.

11
    D'Ambrosio zatiaľ len ústne napomínaný za faul na Johansena.

10
    Prvá desaťminútovka je za nami. Obe tímy sa pohybujú inteligentne a nerobia veľa chýb, ktoré by ohrozili stav stretnutia.

9
    Denayer mal problémy so spracovaním lopty. Pri ňom sa zavil Palacio, ktorého musel belgický hráč faulovať.

8
    Gordon svojim výkopom našiel spoluhráčov a oni sa už snažia niečo vymyslieť na domácu obranu.

7
    Rýchle protiútoky na oboch stranách. Prvú strelu si pripísal Johansen po útoku do odkrytej obrany. Na druhej strane sa snažil ohroziť brankára Palacio. Brankári si hravo poradili so slabými strelami.

5
    Palacio sa dostal za obranu, zoči voči brankárovi Gordonovi. Loptu nespracoval a aj keby to dokázal, neplatilo by to kvôli ofsajdu.

4
    Celtic sa aj po získaní lopty nedokáže dostať zo zovretia Interu a lopty len zakopáva. Inter je po pár sekundách naspäť v ofenzíve.

3
    Inter už od prvých minút ukazuje, že chce byť tým tímom, ktorý dnes zvíťazí. Všetky sily upiera do postupného útoku.

2
    Matthews je v poriadku a v hre pokračujeme výkopom Carriza.

1
    Hneď po prvom útoku je potrebné ošetrovanie Matthewsa, ktorý sa zrazil v šestnástke s Icardim po snahe o strelenie rýchleho gólu.

1
    Stretnutie práve začalo.

-1
    Slovenský rozhodca Kružliak je pripravený začať svoj prvý debut v pískaní európskych súťaží.

-5
    Tímy sú už nastúpené v tuneli. Stretnutie začne o pár minút.

Inter Miláno: D'Ambrosio, Ranocchia, Juan Jesus, Santon; Guarin, Medel, Hernanes; Shaqiri; Icardi, Palacio.
    Náhradníci: Handanovic, Kovacic, Campagnaro, Vidic, Kuzmanovic, Obi, Puscas

Celtic Glasgow: Gordon; Matthews, Denayer, van Dijk, Izaguirre; Brown, Bitton; Mackay-Steven, Johansen, Armstrong
    Náhradníci: Zaluska, Ambrose, Stokes, Commons, Wakaso, Forrest, Henderson

Rozhodca: Ivan Kružliak – Somolani, Mokoš, Tutz, Kralovič..

Už len to, že doma dokázali vyrovnať zápas bol malý zázrak. Neočakáva sa, že by dokázali postúpiť ďalej. No toto je futbal, hra v ktorej sa môže stať čokoľvek. Zostaňte s nami a sledujte online každú minútu zápasu.

Stávkové kancelárie majú vo favoritovi jasno. Kurz na Inter je 1,57. Na remízu 4,33 a na výhru Glasgowa 6,5.

Celticu Glasgow sa naopak v domácej súťaži veľmi darí. Sú na prvom mieste so šesťdesiatimi bodmi a vedú sedem-zápasovú vlnu bez straty bodu. Zverenci Ronnyho Deila nemali príliš ťažký žreb, no napriek tomu mali problémy s postupom. Ten im prisúdil rakúsky Salzburg, chorvátsky Dinamo Záhreb a rumunskú Astru. Zo šiestich zápasov získali osem bodov za dve víťazstvá, dve remízy a dve prehry, no a nakoniec sa umiestnili na postupovom druhom mieste.
    Celtic stále čaká na výhru v Taliansku. Počas jedenástich zápasov odohraných s talianskymi celkami trikrát remizovali a až osemkrát prehrali. Ďalšou tmavou štatistikou je, že nevyhrali už päť zápasov v EL na ihriskách súpera.

22.02.2015 Celtic – Hamilton 4:0
    19.02.2015 Celtic – Inter 3:3
    14.02.2015 St. Johnstone – Celtic 1:2
    11.02.2015 Partick – Celtic 0:3
    07.02.2015 Dundee FC – Celtic 0:2 (Pohár)

Inter Milánu sa v domácej súťaži veľmi nedarí. V tejto chvíli je na ôsmej priečke a po dvadsiatich štyroch kolách má na konte 35 bodov. V posledných troch kolách sa mu zadarilo a pripísal si tri výhry po súbojoch s Palermom, Atalantou a Cagliarim. Nepriaznivú pozíciu v lige by si chceli nahradiť Európskou Ligou. Priaznivú skupinu zvládli na výbornú. Po troch výhrach a troch remízach obsadili prvú priečku. Prvé kolo zvládli veľmi dobre a už im len zostáva dobre zvládnuť odvetu.
    Talianom sa doma proti škótskym celkom darí. Vyhrali tri zápasy a jeden remizovali, zatiaľ čo inkasovali len jeden gól. Inter taktiež drží slušnú šnúru neporaziteľnosti v európskych súťažiach, keď poslednú prehru zažil ešte v Auguste 2012 a to 2:0 s chorvátskym Splitom.

Posledné zápasy:
    23.02.2015 Cagliari – Inter 1:2
    15.02.2015 Atalanta – Inter 1:4
    11.02.2015 Inter – Haladas 2:2 (prípravný)
    08.02.2015 Inter – Palermo 3:0

Po týždni sa vracia prestížna Európska Liga a na rad prichádzajú odvetné kola. Inter Miláno privíta na San Sire Škótov Celtic Glasgow.
    V prvom zápase sme videli poriadnu kanonádu na oboch stranách. Inter viedol v 13.minúte už 0:2 po góloch Shaqiriho a Palacia. Domácim trvalo len trinásť minút kým vyrovnali. Najprv v 24.minúte si dobre nabehol na prihrávku do šestnástky Stuart Armstrong a minútu neskôr si dobre počíňal vo vzdušnom súboji Campagnaro. Gól do šatne inkasovali Škóti po veľkej chybe brankára Gordona, ktorý nechytil loptu a ponúkol odkrytú bránu pre Palácia. V druhej polovici mali viac šancí domáci a nakoniec skórovali až v tretej minúte nadstaveného času zásluhou krásneho voleja Guidettiho. Tak sa oba tímy rozlúčili s nerozhodným výsledkom.
    Skóre 3:3 je prijateľnejšie pre taliansky celok. Podľa pravidiel mu stačí doma remizovať 0:0, 1:1, 2:2 a stále postúpi vďaka trom gólom z Glasgowa.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.