Zenit – Eindhoven 3:0 (kon.) | FK Dinamo Moskva – Anderlecht 3:1 (kon.) | Mönchengladbach – Sevilla 2:3 (kon.)
Salzburg – Villarreal 1:3 (kon.) | Besiktas – Liverpool 1:0 (5:4 po pen.) | Fiorentina – Tottenham 2:0 (kon.)
D.Kyjev – Guingamp 3:1 (kon.) | Inter – Celtic 1:0 (kon.) | Légia Varšava – Amsterdam 0:3 (kon.)
Bilbao – Turín 2:3 (kon.) | Feyenoord – AS Rím 1:2 (kon.) | Everton – YB Bern 3:1 (kon.)
Neapol – Trabzonspor 1:0 (kon.) | Brugge – Aalborg 3:0 (kon.) | Lisabon – Wolfsburg 0:0 (kon.)
Olympiakos – Dnipropetrovsk 2:2 (kon.)
Zenit Petrohrad
3:0 (1:0)
PSV Eindhoven
Štvrtok 26.02.2015, 18:00 • Stadion Petrovskij, Petrohrad. Kapacita: 21,570 diváků. • Európska liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu Európskej ligy medzi Zenitom Petrohrad a PSV Eindhoven.

Hráči Zenitu si z Eindhovenu prinášajú víťazstvo 1-0, a pred dnešným odvetným zápasom tak majú veľkú výhodu. V Holandsku podali dobrý výkon, a zaslúžene zvíťazili. Dnes im na postup bude stačiť aj remíza, ale určite nebude správne spoliehať sa to, a podať slabší výkon. V Rusku je momentálne ligová prestávka, a tak miernou nevýhodou Zenitu môže byť absencia súťažných duelov. Uvidíme, ako sa s tým hráči Zenitu vysporiadajú, a či potvrdia úlohu favorita v tomto dvojzápase.

Holandský tím ide do odvety s ťažkou úlohou. V prvom zápase nepodali hráči PSV ideálny výkon a prehrali o jeden gól. Dnes musia predviesť lepší futbal, ak chcú pomýšľať na postup do ďalšej fázy Európskej ligy. V domácej súťaži sa Eindhovenu darí skvele. V poslednom zápase si poradil s Dordrechtom 3-0 a s 14 bodovým náskokom vedie holandskú najvyššiu súťaž.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne Petrovskij Stadion v Petrohrade, ktorý má kapacitu 21 570 divákov.

Zenit Petrohrad: Y.Lodygin- A.Anyukov, Neto, I.Smolnikov, E.Garay, O.Shatov, J.García, A.Witsel, Hulk, S.Rondón, Danny

Náhradníci: E.Baburin, D.Criscito, I.Zuev, A.Ryazantsev, P.Mogilevets, A.Tymoshchuk, A.Kerzhakov

PSV Eindhoven: J.Zoet- N.Mirin, J.Bruma, J.Willems, J.Brenet, A.Maher, G.Wijnaldum, A.Guardado, M.Depay, L.De Jong, L.Narsingh

Náhradníci: R.Pasveer, A.Tamata, J.De Wijs, R.Vloet, O.Hiljemark, J.Hendrix, J.Locadia

Rozhodca: Cüneyt Çakır- B.Duran, T.Ongun (Turecko).

Hráči oboch tímov už prichádzajú na hraciu plochu. O malú chvíľu sa začne zápas Európskej ligy medzi Zenitom Petrohrad a PSV Eindhoven.

1

1
    Zápas v Petrohrade sa začal. Domáci nastúpili v modrých dresoch a hostia z Eindhovenu v červeno-bielych. Prvá akcia patrí domácim hráčom.

2
    Loptu už získali hráči PSV a presunuli sa pred domácu 16ku.

3
    Je tu prvý rohový kop dnešného zápasu. Zahrávať ho budú hráči PSV.

3
    Prvý rohový kop vytlačil brankár Lodygin len na ďalší roh, tento krát z opačnej strany.

4
    Hostia sa z rohových kopov nepresadili, ale stále ostávajú pri lopte.

5
    Wijnaldum sa dopustil faulu a to znamená, že domáci budú zahrávať priamy kop.

6
    Loptu si na štandardku postavil Hulk, ale jeho strela nebola presná a lopta končí vysoko nad bránou PSV.

7
    Hulk s Rondónom vymysleli peknú akciu, ktorá sa ale skončila v 16ke PSV po tom ako druhý menovaný nastrelil len obrancu hostí. Následne si ale domáci vybojovali priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti.

8
    Loptu si postavil opäť Hulk ale ani druhý pokus mu nevyšiel a loptu zblokovali obrancovia PSV.

9
    Úvod stretnutia patrí domácim. Hostia toho veľa nevymysleli, a ani strela De Jonga z polovice ihriska na tom nič nezmenila.

10
    Rondón pálil z 20 metrov a Zoet si pripisuje prvý vážny zákrok.

10
    Po dlhšom čase môžu pokojne založiť novú akciu aj hostia z Eindhovenu. Tí dnes musia vyhrať, ak chcú postúpiť do ďalšej fázy Európskej ligy.

11
    Depay skúsil strelu z hranice 16ky ale domáci gólman si s ňou poradil bez väčších problémov.

12
    Dopredu išli znova domáci, konkrétne Hulk sa predral až do 16ky PSV a zamestnal brankára hostí Zoeta.

13
    Smolnikov pálil z veľkej vzdialenosti, ale jeho pokus končí nad bránou PSV. Prvých 13 minút dnešného zápasu patrí jasne domácemu tímu.

14
    Ofsajd zastavil nádejnú akciu PSV, a tak sa k lopte dostanú znova hráči Zenitu Petrohrad.

15
    Po faule hostí tesne pred vlastnou 16kou majú domáci k dispozícii veľmi dobrú možnosť na úvodný gól.

16
    Rondón trafil len nohu obrancu PSV a lopta sa odrazila na rohový kop.

17
    Po rohovom kope brankár Zoet vybehol k lopte, ktorú ale neudržal v rukách a tak akcia domácich pokračovala. Zenit ale v útoku nič nevymyslel a tak pôjdu do útoku hostia.

18
    Brankár Zoet chcel zabrániť rohovému kopu a loptu sa snažil chytiť ďaleko od brány, to sa mu však nepodarilo a jeho snaha o zachytenie lopty vyzerala dosť komicky. Nasleduje rohový kop pre hostí.

19
    Hostia si z rohového kopu žiadnu šancu nevypracovali a dopredu išli hráči Zenitu. Ani tí si v 16ke PSV neporadili najlepšie a tak sa bude kopať od brány PSV.

20
    Brenet vidí žltú kartu za faul na Hulka.

21
    Hra sa presunula do stredu ihriska. Domáci poľavili z veľkého náporu a hostia sa môžu konečne nadýchnuť a kombinovať na vlastnej polovici.

22
    Willems vystrašil brankára Lodygina strelou z veľkej vzdialenosti, a ten loptu s ťažkosťami vytlačil na rohový kop.

23
    De Jong poslal loptu hlavou do siete domácej brány, gól však neplatí pre odpískaný ofsajd.

24
    Shatov bol faulovaný Willemsom tesne pri postrannom rozhodcovi, a ten to videl veľmi jasne. Nasleduje priamy kop pre Zenit Petrohrad.

25
    Loptu si postavil Hulk, ktorý skúsil priamu strelu na bránu a brankár Zoet loptu vytlačil mimo 16ku.

26
    Ofsajd domáceho tímu a v ňom kapitán Danny. Končí sa ďalšia akcia Zenitu, ktorý si zatiaľ počína veľmi dobre.

27
    Domáci štadión je zaplnený takmer do posledného miesta, a po dnešnom zápase by všetci domáci priaznivci radi oslavovali postup svojho tímu do ďalšej fázy Európskej ligy. Akcia hostí sa končí ofsajdom Depaya.

28
    Willems fauloval Shatova pred 16kou Zenitu a hostia sa musia stiahnuť na vlastnú polovicu.

29
    Zenit Petrohrad dal gól! Prvý gól v Petrohrade ! Domáci sa presadili po skvelej práci kapitána Dannyho, ktorý prešiel do 16ky PSV prihral voľnému SALOMÓNOVI RONDÓNOVI, ktorý peknu strelou prekonáva brankára Zoeta.
    José RONDÓN - 1:0

30
    Domáci idú zaslúžene do vedenia a šance hostí sú už veľmi mizivé. PSV potrebuje streliť gól ak chce aspoň pomýšľať na postup.

31
    Willems sa do 16ky Zenitu nedostal, a domáci idú okamžite do rýchleho protiútoku.

32
    Veľká šanca domácich. Hulk posielal centrovanú loptu na Shatova, ktorý hlavou neprekonal Zoeta. Z následného rohového kopu vznikla ďalšia obrovská šanca domácich, po tom ako sa lopta dostala k voľnému Rondónovi a ten z čistej príležitosti mieril vysoko nad bránu PSV.

33
    Aj po úvodnom góle teda pokračuje tlak Zenitu. Hostia nevedia kam skôr skočiť. Hráči v modrých dresoch sú vždy skôr pri lopte.

34
    Po dlhom čase sa k lopte dostali hostia a snažia sa ju čo najdlhšie podržať na svojich kopačkách.

35
    Hulk sa rútil do veľkej šance, ale tesne pred 16kou PSV nevedel čo s loptou a akcia domácich sa skončila. Loptu vybojovali hráči PSV a pomaličky začínajú novú akciu.

36
    Do 16ky Zenitu smerovala pekná centrovaná lopta, ktorú peknou ,,rybyčkou,, odhlavičkoval Smolnikov. Dopredu idú domáci.

37
    Guardado vidí žltú kartu za faul na hráča Zenitu.

40
    Neuveriteľné šance domácich. Danny dostal loptu do 16ky, následne centroval na voľného Rondóna, ten ale hlavou neprekonal brankára Zoeta. Následne sa nepresadil ani Shatov a nasleduje rohový kop pre Zenit.

41
    Hulk centroval do 16ky PSV a loptu vyboxoval Zoet mimo 16ku. Tak domáci boli veľmi blízko druhého gólu.

42
    Hulk posielal prudkú loptu do 16ky PSV a obrancovia ju odkopávajú len na rohový kop. Tak záver prvého polčasu patrí hráčom Zenitu.

44
    Z rohového kopu sa domáci nepresadili a hra sa presunula na opačnú stranu ihriska. PSV si ale v útoku nedokáže vypracovať žiadnu šancu a dnes to s holandským tímom nevyzerá dobre.

45
    Prebieha posledná minúta prvého polčasu. Depay preveril Lodygina strelou z 20 metrov ale brankár Zenitu s jeho pokusom nemal žiadne problémy.

45+1
    V prvom polčase sa bude nadstavovať 1 minúta.

45+1
    Žltá karta pre Wijnalduma, ktorý veľmi nepríjemne fauloval Witsela v strede ihriska.

45+3

Prvý polčas v Petrohrade sa skončil. Domáci ho vyhrali 1-0 zásluhou gólu z 29. minúty, ktorý zaznamenal Rondón. Zenit bol v prvom polčase lepším tímom a hostí takmer k ničomu nepustil. Hráči Zenintu mohli pridať aj ďalšie góly, ale myslím, že ak sa nič výnimočné nestane, domáci si vybojujú postup do ďalšej fázy Európskej ligy. Uvidíme čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

46

46
    V Petrohrade sa začal druhý polčas. Do útoku okamžite vyrazili domáci, ktorí by radi pridali druhý gól.

47
    Hra sa presunula do stredu ihriska, kde sledujeme niekoľko outových vhadzovaní za sebou.

48
    Zenit Petrohrad dal gól! Domáci dávajú druhý gól a tento je naozaj parádny. HULK sa oprel do lopty a z 20 metrov krásnou strelou prekonáva brankára Zoeta.
    HULK - 2:0

50
    Domáci hneď v úvode druhého polčasu potvrdzujú, že tento dvojzápas s PSV je jasne v ich réžii.

51
    Po faule hostí budú zahrávať domáci priamy kop takmer v strede ihriska.

52
    Veľká šanca domácich ! Kapitán Danny sa dostal do pokutového územia PSV a jeho strela končí na bočnej sieti brány hostí.

53
    Do útoku idú aj hostia, ktorí budú zahrávať rohový kop.

54
    Peknú centrovanú loptu vyboxoval Lodygin mimo 16ku, a celá akcia hostí sa končí ofsajdom.

55
    Depay skúsil strelu z 25 metrov, lopta bola tečovaná a skončila za postrannou čiarou.

55
    V 16ke Zenitu sa zrazili Depay so Smolnikovom, ale obaja hráči sú už na nohách a budú v poriadku.

56
    Po strelení druhého gólu domáci zvoľnili tempo a prichádzajú aj šance hostí. Po centri Depaya do 16ky Zenitu bude nasledovať rohový kop.

57
    Wijnaldum skúsil strelu z hranice 16ky, ale brankár Zoet s jeho pokusom nemal problémy, kedže lopta smerovala presne do stredu brány.

58
    Hulk sa dostával do dobrej šance, ale na hranici 16ky bol zastavený Mirinom. Nasleduje rohový kop Zenitu.

59
    Domáci sa už nikam neponáhľajú. Ich náskok je nedostihnuteľný a zrejme usúdili, že nie je potrebné mrhať silami na ďalšie góly.

60
    Útočný faul domácich ukončil ich akciu a dopredu môžu ísť hráči PSV.

61
    Hostia budú kopať pokutový kop po ruke Garaya v pokutovom území !

62
    Neuveriteľné ! Brankár Lodygin zneškodnil pokutový kop De Jonga ! Tak dnes to hosťom jednoducho nejde.

63
    Striedanie hostí. Odchádza Narsingh a nahradí ho Locadia.

64
    Hosťom dnes nevychádza vôbec nič, a potvrdzuje to aj nepremenený pokutový kop. Treba pochváliť aj brankára Lodygina, ktorý skvele vystihol smer lopty.

65
    Faul Shatova na Isimata. Nasleduje priamy kop pre hostí.

66
    Obrovská šanca Zenitu a skvelý zákrok Zoeta ! Rondón pálil z 10 metrov a brankár PSV loptu zázračne vyrazil.

67
    Zenit Petrohrad dal gól! Po faule na Shatova kopali domáci priamy kop. Hulk vypálil na Zoeta prudkú strelu, ktorú ešte brankár PSV vyrazil, ale na dorážku SALOMÓNA RONDÓNA nemal nárok.
    José RONDÓN - 3:0

68
    Ďalšie striedanie hostí. Odchádza Brenet a nahradí ho Tamata.

69
    Rondón fauloval Isimata a loptu majú hostia. Hráči PSV dnes pokazili čo sa dalo a zaslúžene prehrávajú 0-3.

70
    Žltá karta pre Shatova, ktorý úplne zbytočne fauloval Guardada.

71
    20 minút pred koncom dnešného zápasu vyhrávajú domáci 3-0 a domáci kráčajú za postupom do ďalšej fázy Európskej ligy.

72
    Striedanie domácich. Z ihriska odchádza Witsel a nahradí ho Tymoshchuk.

73
    Obdobie striedaní oboch tímov sa pomaly končí a záver zápasu sa už bude zrejme len dohrávať. Hostia dnes nepredviedli vôbec nič podobne ako v minulom zápase na domácej pôde. Zenit si svojím výkonom postup zaslúžil.

74
    Hrá sa v strede ihriska. Oba tímy strácajú loptu pri pokuse o rozohrávku.

75
    Domáci priaznivci na tribúnach oslavujú skvelý výsledok svojho tímu. Na ihrisku ešte prebieha súboj o konečný výsledok. Hostia by radi strelili aspoň jeden gól, domáca obrana je proti a do ničoho ich nepúšťa.

76
    Smolnikov bol faulovaný pred vlastnou 16kou a končí sa tak ďalšia akcia PSV.

77
    Obrovská šanca domácich ! Shatov posielal skvelú loptu do 16ky PSV a Hulk strelou bez prípravy mieril len do stredu brány.

78
    Shatov posielal ďalšiu dobrú loptu do pokutového územia PSV, ale obrana hostí ju tento krát tečovala na rohový kop.

79
    Domáci s loptou na kopačkách predvádzajú pekný futbal. Hostia sa síce snažia aspoň zmierniť zlý celkový výsledok 4-0, ale dnešný zápas im vôbec nevychádza. O zahodenej penalte ani netreba hovoriť.

80
    Striedanie domácich. Z ihriska odchádza Danny a nahradí ho Ryazantsev.

80
    Striedanie hostí. Odchádza Guardado a nahradí ho Hendrix.

82
    Máme za sebou ďalšie dve striedania a hra na ihrisku môže pokračovať ďalej. Na trávniku ostal ležať Depay po faule Shatova ale zdá sa, že hráč PSV bude v poriadku.

84
    Hostia sú na polovici Zenitu a snažia sa vymyslieť akciu, ktorá by priniesla aspoň čestný gól, no ani to sa im zatiaľ nedarí.

84
    Posledné striedanie domácich. Z ihriska odchádza Hulk a nahradí ho Mogilevets.

87
    Hra sa vyrovnala. Domáci sa uspokojili s náskokom a hostia už zrejme úplne rezignovali. Posledné minúty dnešného zápasu prinášajú najmä hru v strede ihriska.

88
    Po peknej akcii domácich nasleduje rohový kop pre Zenit. Brankár Zoet si s centrovanou loptou poradil a hostia pôjdu dopredu.

89
    Faul na Mogilevetsa a lopta pre Zenitu v strede ihriska.

90
    Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času. Loptu majú domáci a ešte sa pokúšťjú pridať štvrtý gól.

90
    Smolnikov bol až príliš aktívny v 16ke PSV a počínal si nedovolene. Lopta pre hostí v posledných sekundách riadneho hracieho času.

90+1
    V druhom polčase sa nadstavuje 1 minúta.

90+1
    Posledný útok hostí, ale obrana Zenitu je pripravená pred vlastnou 16kou.

90+1

Zápas v Petrohrade sa skončil. Domáci ho vyhrali jasne 3-0 a po celkovom skóre 4-0 postupujú do ďalšej fázy Európskej ligy. Zenit bol dnes lepším tímom, strelil tri góly a môže sa radovať z postupu. Hosťom dnes nevyšlo vôbec nič. Nedali gól z hry a nepremenili ani pokutový kop.
    To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný večer. (19:51:37)