Chabarovsk – Barys 3:5 (kon.) | Vladivostok – Omsk 3:1 (kon.) | Novokuzneck – Ufa 5:2 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk – Togliatti 3:4 (po pr.) | Čeljabinsk – Jugra Chanty-Mansijsk 4:2 (kon.) | Kazaň – Nižnekamsk 1:2 (kon.)
Čerepovec – HC Slovan 4:2 (kon.) | Jaroslavľ – Soči 1:2 (po pr.) | Novgorod – Záhreb 3:1 (kon.)
CSKA Moskva – D. Moskva 0:2 (kon.) | Petrohrad – Helsinki 2:1 (2:0 po s.n.)
po s.n. (2:0)
SKA Petrohrad
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Jokerit Helsinki
Nedeľa 15.02.2015, 15:30 • Ice Palace • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.

SKA Petrohrad patrí dlhodobo k najväčším favoritom na zisk Gagarinovho pohára. Ruský tím však stále čaká na najcennejšiu klubovú trofej v Európe. Zverenci trénera Bykova sa aktuálne nachádzajú na druhej priečke v západnej konferencii KHL a na lídra súťaže strácajú štrnásť bodov. Petrohrad čakajú do konca základnej časti štyri zápasy. Doma nastúpi SKA už iba proti Jokeritu a zvyšné tri duely odohrá na ihriskách súperov. Zaujímavosťou je, že Petrohradčania majú momentálne najlepšiu ofenzívu v celej ligy, keď nastrieľali 199 gólov. Hráči CSKA Moskva však dosiahli iba o jeden presný zásah menej.

P. Thoresen – 36 bodov (16+20)

Jokerit Helsinki je nováčikom Kontinentálnej hokejovej ligy, no už vo svojej prvej sezóne patrí medzi najlepšie tímy v súťaži. Fínsky klub vsadil na domácich reprezentantov, ktorých dopĺňajú kvalitní legionári. Američan Steve Moses je blízko toho, aby sa stal najlepším strelcom základnej časti, keď zaznamenal 35 gólov. Jokerit odohrá ešte posledných päť zápasov, ale bude si musieť poradiť s náročným cestovaním, pretože vždy na nastúpi na klziskách súperov. Helsinčania sú momentálne na štvrtej pozícii v západnej polovici KHL a už teraz majú istotu, že play-off začnú na domácom ihrisku. Ich súperom bude Dinamo Minsk alebo Lokomotiv Jaroslavľ.

Góly: Kovaľčuk 2x, Tichonov, Panarin – Moses

SKA Petrohrad: Koskinen – Kalinin, Rukavišnikov, N. Belov, Kutejkin, Čudinov, Chafizulin, Jermakov, Judin – Kovaľčuk, Ericsson, Červenka – Ketov, Šipačiov, Dadonov – Thoresen, Martensson, Tichonov – Burdasov, Kablukov, Chochriakov.

Jokerit Helsinki: Karlsson – Korpikari, Gunderson, Väänänen, Jaakola, Ohtamaa, Lajunen – Hagman, Kapanen, Huhtala – Ben-Amor, Wirtanen, Pöysti – Moses, Koukal, Omark – Hahl, Rita, Mäki.

Rozhodca: Anisimov, Bulanov – Birin, Morozov.

00:01

00:57
    Šipačiov posunul puk do jazdy Dadonovovi, ktorý z uhla takmer prekvapil Karlssona.

02:00
    Hostia vysoko napádajú, čím znepríjemňujú život hráčom Petrohradu.

02:52
    Burdasov si telom odstavil obrancov Jokeritu, prešiel medzi kruhy a príklepom vyskúšal Karlssona.

04:00
    Úvod zápasu je opatrný. Oba tímy pozorne bránia a nechcú urobiť chybu.

04:32
    Pöysti ostal sám na osi ihriska, a tak sa oprel do puku. Koskinen betónom vyrazil jeho strelu.

05:21
    Omark si od mantinelu potiahol puk bližšie k bráne a spoza obrancu nepríjemne ohrozil brankára domácich.

06:14
    Korpikari preváhal ideálnu možnosť na streľbu a jeho pokus od modrej čiary zastavil jeden z hráčov Petrohradu.

07:00
    Prvá formácia domácich ohrozila Karlssona. Najskôr strieľal Ericsson, následne dorážal Červenka a jednu strelu na bránu vyslal aj Kovaľčuk

08:20
    Ohtamaa vyrobil obrovskú chybu, keď nabil rovno na hokejku Martenssonovi. Švédsky útočník ešte prihral pred bránu Tichonovovi, ktorý príklepom neskóroval.

09:15
    Ďalšia nepresnosť v defenzíve hostí. Korpikari prenechal puk Burdasovovi, no ten to nevyužil.

10:45
    Červenka sa uvoľnil zo zovretia hosťujúcich obrancov, našiel medzi kruhmi Kovaľčuka, ale ten príklepom prestrelil bránu.

12:00
    Hviezdy Petrohradu sa zatiaľ nedokážu presadzovať. Skúsený tréner hosti naordinoval dobrú taktiku.

12:45
    Z ničoho nič si obranca Belov nakorčuľoval pred bránu, dostal ideálnu prihrávku, ale v najväčšej šanci doterajšieho priebehu zápasu minul bránu.

14:00
    Pöysti utŕžil v súboji pri mantineli ranu hokejkou do tváre, ale rozhodca nič nevidel.

15:32
    Na ľade dominujú obrany. Oba tímy sa ťažko dostávajú do šancí. Čaká sa na chyby.

16:45
    Ericsson priťukol puk Kovaľčukovi, ktorého si domáca obranca vôbec nevšímala. Ruský kanonier si ho potiahol bližšie k bráne, ale Karlsson ho vychytal.

17:47
    Petrohrad dal gól!
    Domáci sa napokon dočkali z nenápadnej situácie. Nahodený puk Rukavišnikova úspešne tečoval JEVGENIJ DADONOV. Asistencia: Roman Rukavišnikov.
    DADONOV - 1:0

18:40
    Najlepší strelec KHL Steve Moses skúšal šťastie strelou spoza obrancu, no tá bola zblokovaná. Koskinen zatiaľ nemá veľa práce.

19:34
    Brejk domácich hokejistov. Kovaľčuk ukázal svoju rýchlosť, keď unikol obrane Jokeritu, ale jeho strelecký pokus zastavil gólman hostí.

20:00

Strely na bránu: 16-3.

20:01

20:34
    Hagman zachytil puk na modrej čiare, potiahol si ho bližšie k bráne a tvrdo vypálil. Trafil však len pripraveného krajana Koskinena.

21:04
    Šipačiov z ľavého kruhu tesne minul bránu Karlssona, ktorý zatiaľ v tejto tretine nezasahoval.

21:45
    Semir Ben-Amor hádzal puk pred bránu, kde sa blížil Pöysti. Fínsky útočník na prihrávku nedosiahol.

22:14
    Pöysti sa tentoraz dostal k strele, keď zblízka bekhendom takmer prekvapil domáceho gólmana.

23:23
    Kablukovova zblokovaná strela doskákala až pred Karlssona, ktorý puk na dvakrát skrotil vo svojej lapačke.

24:08
    Kovaľčuk dnes vystrelil už štvrtýkrát. Skúšal to príklepom na vyrážačku, ale neuspel.

25:12
    Omark našiel spätnou prihrávkou pred bránou voľného Koukala, no českému útočníkovi sa puk zamotal medzi nohami.

26:30
    Zakázané uvoľnenie domácich hokejistov. Nasleduje reklamná prestávka.

27:03
    Kapanen sa zbytočne hral pred vlastnou bránou s pukom. Napokon vyrobil chybu a ponúkol veľkú šancu Červenkovi, ktorý však strelou z otočky netrafil bránu.

27:53
    Karlsson výborne zasiahol betónom. Švédsky gólman si poradil s nebezpečným tečom Šipačiova.

28:40
    Omark nabil medzi kruhy Mosesovi, ktorý strieľal príklepom. Trafil však iba hráčov stojacich pred sebou.

29:32
    Hostia sú v druhej tretine nebezpečnejší a čoraz viac času trávia pred Koskinenom.

30:10
    Topi Jaakola nahodil od modrej čiary, Koskinen veľa nevidel, ale betónom vykopol puk.

31:00
    Šipačiov obkrúžil útočné pásmo, poslal puk na bránu a Dadonov ho ešte jemne tečoval priamo do lapačky Karlssona.

31:18
    Vylúčenie Petrohrad. 2 minúty za držanie dostáva Tony Martensson.

31:22
    Jokerit Helsinki dáva gól! Bleskovo využitá presilovka hostí. VILLE LAJUNEN vypálil od modrej čiary a vyrovnal na 1:1. Asistencie: Linus Omark, Steve Moses.
    LAJUNEN - 1:1

32:00
    Domáci hokejisti sa presvedčili o tom, že presilovka je veľkou zbraňou hostí. Jokerit využil hneď prvú početnú výhodu v tomto zápase.

32:32
    Z Fínska to nie je do Petrohradu ďaleko. Preto je v hľadisku množstvo priaznivcov Jokeritu.

33:05
    Aktívny Kovaľčuk to skúša z každej pozície, ale Karlsson dnes pôsobí veľmi spoľahlivo a sebaisto.

33:41
    Kutejkinovo nahodenie od modrej čiary tečoval pred bránou Šipačiov. Domáci boli veľmi blízko k tomu, aby opäť viedli.

35:00
    Domáci hokejisti potrebovali vystriedať, preto Čudinov takmer pol minúty krúžil s pukom a čakal na spoluhráčov.

36:26
    Jokerit sa v týchto momentoch stiahol do defenzívy a minimálne do konca druhej tretiny chce udržať remízový stav.

37:05
    Ketov ostal ležať na ľade, čo hostia využili na prečíslenie. Steve Moses však nevystrelil najpresnejšie.

37:53
    Chafizulin dostal veľa priestoru, a tak si potiahol puk bližšie k bráne. Jeho strela bola zblokovaná.

38:40
    Hostia predviedli už viacero zákrokov na hrane, ale rozhodcovia dnes nechávajú hru plynúť. Zatiaľ vylučovali len raz.

39:33
    Vylúčenie Jokerit. 2 minúty za nedovolené bránenie si odsedí Petr Koukal. Dnes sme však videli aj horšie zákroky.

40:00

Strely na bránu: 25-9.

40:01

40:49
    Presilovka domácemu tímu nevychádza. Jokerit vyhadzuje puk cez všetky čiary.

41:33
    Hostia v plnom počte.

42:00
    Rukavišnikov príklepom preveril Karlssona, ktorý puk zrazil do rohu klziska.

43:14
    Obraz hry z konca druhej tretiny sa nemení. Petrohradčania sa snažia o útočenie, ale narážajú na dobre sformovanú obranu hostí.

44:10
    Moses našiel zadovkou Pöystiho, ktorý v dobrej pozícii z pravého kruhu prestrelil bránu.

45:00
    Nebezpečný Moses sa snažil prekvapiť Koskinena zakončením spoza brány.

46:34
    Huhtala z uhla vystrelil len priamo do lapačky Koskinena. Tretia tretina prináša zatiaľ najslabší hokej.

47:16
    Vylúčenie Jokerit. 2 minúty za podrazenie si odsedí Semir Ben-Amor.

48:05
    Domáci zahrali presilovkový signál na Thoresena, ktorého strela príklepom skončila v náručí Karlssona.

49:16
    Jokerit sa bez väčších problémov ubránil.

50:29
    Momentálne je to boj. Hráči si nedarujú ani kúsok ľadu a často tvrdo dohrávajú súboje.

50:48
    Jaakola dvoma strelami od modrej čiary udržal Koskinena v prevádzkovej teplote.

51:03
    Opäť Jaakolova strela od modrej. Tentoraz bola tečovaná Omarkom a obtrela sa o konštrukciu brány.

52:43
    Je cítiť, že sa blíži play-off. Oba tímy hrajú veľmi zodpovedne a nepúšťajú sa do bezhlavého útočenia.

53:30
    Hra sa presunie pred Koskinena, ktorý radšej prikryl nahodený puk pred dorážajúcim Omarkom.

55:12
    Brankári v tretej tretine nemuseli vyťahovať žiadne vážnejšie zákroky. Prevažne riešia len ľahké nahodené puky.

56:13
    V Petrohrade to vyzerá na predĺženie, pretože hráči na oboch stranách poňali túto tretinu veľmi opatrne.

56:45
    Kovaľčuk posunul puk na modrú čiaru Chafizulinovi, ktorý príklepom vyskúšal pozornosť Karlssona.

58:00
    Do konca riadneho hracieho času ostávajú dve minúty.

58:43
    Tichonov ukázal, že je silný na puku, no prihrávkou nenašiel nikoho pred bránou.

59:14
    Takticky vedená tretia tretina sa chýli ku koncu. Aj keď hráči Petrohradu ešte bojujú v útočnom pásme.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:31
    Anton Burdasov vystrelil spoza obrancu, no len do pripraveného Karlssona.

61:08
    Väänänen našiel medzeru v domácej obrane, predral sa až pred bránu, ale jeho strela zblízka Koskinena neprekvapila.

62:30
    Skúsení tréneri na oboch stranách naordinovali svojim tímom defenzívnu taktiku, a tak sa pravdepodobne rozhodne až v samostatných nájazdoch.

62:59
    Kovaľčuk sa objavil sám pred Karlssonom, ale bol veľmi blízko a puk nedokázal lepšie usmerniť.

63:48
    Gundersonovu bombu Koskinen pohodlne skrotil a rozbehol útočnú akciu svojho tímu.

64:34
    Steve Moses predviedol svoju rýchlosť, chcel sa natlačiť cez Kalinina až pred bránu, no v poslednej chvíli mu ušiel puk.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

Podľa hry v tretej tretine a predĺžení sa nemožno čudovať, že zápas dospel až do samostatných nájazdov.

Samostatné nájazdy začínajú.

1. séria
    0:0
    Český útočník Roman Červenka strelou medzi betóny neprekonal Karlssona.

1. séria
    0:0
    Kapitán hostí Niko Kapanen zvolil rovnaký recept ako Červenka a takisto nepochodil.

2. séria
    1:0
    Iľja Kovaľčuk si položil brankára a zavesil puk pod hornú žŕdku.

2. séria
    1:0
    Kanonier Steve Moses neuspel.

3. séria
    2:0
    Je rozhodnuté. Chochriakov rozhýbal Karlssona a prestrelil ho.

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím SKA Petrohrad. Domáci hokejisti zvládli rozstrel pohodlne pomerom 2:0. O víťazný gól sa postaral IĽJA KOVAĽČUK.
    KOVAĽČUK - 2:1

Súboj dvoch kvalitných tímov nepriniesol pekný hokej. V prvej polovici zápasu sa hralo zo strany na stranu, oba tímy si dokázali vytvoriť šance, no od vyrovnávajúceho gólu Jokeritu to bolo veľmi opatrné. V tretej tretine brankári nemali veľa práce, predĺženie takisto rozhodnutie neprinieslo, takže víťaza určili až nájazdy, v ktorých uspeli domáci. (18:07:22)

Tomáš Lengyel

Góly a asistencie: 18. Dadonov (Rukavišnikov), rozh. náj. Kovaľčuk – 32. Lajunen (Omark, Moses)