Metallurg Magnitogorsk – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | Togliatti – Jekaterinburg 1:3 (kon.) | Helsinki – D. Moskva 1:2 (kon.)
Dinamo Minsk – Čeljabinsk 2:4 (kon.) | Jaroslavľ – Vladivostok 0:3 (kon.) | A. Mytišči – Jugra Chanty-Mansijsk 6:1 (kon.)
Petrohrad – Kazaň 1:5 (kon.) | Viťaz – Chabarovsk 3:2 (kon.)
Lada Togliatti
1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Avtomobilist Jekaterinburg
Pondelok 09.02.2015, 16:00 • Arena Lada • KHL

Súboj dvoch priamych konkurentov v boji o play-off zvládol lepšie Avtomobilist Jekaterinburg. Hostia síce po prvej tretine prehrávali 0:1, no v nasledujúcich štyridsiatich minútach skóre otočili a zvíťazili 3:1. Jekaterinburg si ziskom troch bodov upevnil pozíciu v najlepšej osmičke východnej konferencie KHL a je zase o krok bližšie k postupu do vyraďovacej fázy súťaže. Lada naopak dnešnou prehrou stratila reálnu šancu bojovať o play-off, pretože vo zvyšných šiestich dueloch by musela zmazať jedenásťbodové manko. (18:32:26)

Strely na bránu: 25-40.

60:00
    Anton LAZAREV - 1:3

59:41
    Jekaterinburg dal gól!
    Domáci sa rozhodli pre hru bez brankára a zahrali si v početnej výhode o dvoch hráčov. V hre šiestich proti štyrom však neuspeli a napokon inkasovali. Presnou strelou do odkrytej brány sa prezentoval ANTON LAZAREV. Asistencia: Nikita Triamkin.

59:00
    Do konca riadneho hracieho času ostáva posledná minúta. Hostia sa zatiaľ úspešne bránia v oslabení.

58:07
    Domáci tréner si berie oddychový čas. Posledná šanca na vyrovnanie pre jeho tím.

58:07
    Vylúčenie Avtomobilist. 2 minúty za nedovolené bránenie si odsedí Alexej Simakov.

56:20
    Hráči Avtomobilistu sa ocitli v prečíslení dvoch proti jednému. Golyšev tvrdo vypálil, ale Ivannikov si s jeho pokusom poradil.

55:43
    Hostia sa príkladne bránia. Dve strely hráčov Lady zblokovali obrancovia Jekaterinburgu.

54:39
    Lazarev priviezol puk do útočného pásma, podržal ho na hokejke a získal cenné sekundy pre svoj tím, ktorý je blízko víťazstva.

54:00
    Domácim sa výrazne kráti čas. V prípade, že prehrajú, ich šanca na play-off bude minimálna.

53:16
    Obranca Megalinskij skúšal šťastie, no jeho strela letí mimo brány.

52:34
    Na ľade sa viac bojuje ako hrá pekný hokej. Teraz prebiehajú súboje pri mantineli v obrannom pásme Avtomobilistu.

51:31
    Domáci v plnom počte.

50:47
    Hosťom táto presilovka nevychádza. Ivannikov nemá veľa práce a Lada sa pohodlne bráni.

49:31
    Vylúčenie Lada. 2 minúty za hrubosť dostáva obranca Barancev.

48:16
    Hokejisti Lady Togliatti vystrelili v tretej tretine na bránu Jakuba Kovářa iba raz.

47:30
    Domáci v snahe útočiť zabúdajú na obranu. Hráči Jekaterinburgu mierili dvaja na brankára Ivannikova, no tomu v poslednej chvíli pomohol obranca Sloboda.

46:20
    Skrumáž pred bránou Ivannikov sa skončila prerušením hry. Domáci gólman ostal ležať na ľade, brána je posunutá.

45:13
    Brejk troch proti dvom v podaní Jekaterinburgu. Hosťom však nevyšla koncovka, keď strela nemierila na bránu.

44:24
    Po dlhšom čase sa puk nachádza v obrannom pásme Lady. Hostia sa však nedostávajú k strelám.

43:30
    Kovář je v týchto chvíľach pod tlakom. Tentoraz sa pohyboval puk v nebezpečnej blízkosti jeho brány, no nikto z domácich ho nedokázal poslať do siete.

42:15
    Domáci hokejisti sa snažia niečo spraviť s nepriaznivým skóre. Pred bránou sa objavil český obranca Hunkes, ale svojho krajana v bráne Jekaterinburgu neprekonal.

41:20
    Lada sa vydala do útoku. Tvrdá strela od modrej čiary však skončila iba na obrancovi Jekaterinburgu Gusevovi. Hra musela byť prerušená.
    Sami LEPISTÖ - 1:2

40:18
    Hostia výborne odštartovali záverečnú časť hry. Fínsky obranca SAMI LEPISTÖ sa ocitol pred Ivannikovom, položil si ho a skóroval. Asistencie: Alexej Simakov, Alexandr Rybakov.

40:01

Strely na bránu: 19-30.

40:00

39:04
    Plynie posledná minúta druhej tretiny, v ktorej hostia dokázali vyrovnať na 1:1 zásluhou Popova. V záverečných sekundách sa asi gólu nedočkáme.

38:00
    Záver druhej tretiny sa nesie v pokojne duchu. Ani jeden z tímov nechce urobiť zbytočnú chybu.

36:15
    Lepistö dvakrát po sebe vystrelil od modrej čiary na Ivannikova, ale domáci brankár dnes podáva veľmi dobrý výkon.

34:30
    Domáci sa usadili v útočnom pásme, kontrolujú puk, ale nestrieľajú.

33:32
    Obranca hostí nedokázal prekonať brankára Ivannikova.

33:32
    Alexander Streľcov zahákoval Alexandra Loginova. Rozhodca nariadil trestné strieľanie.

33:17
    Rybakov prenikol popri mantineli, vystrelil na Ivannikova a trafil domáceho gólmana do masky.

32:16
    Golubev sa nechal inšpirovať Šenfeldom a pokúsil sa o samostatnú akciu. Jeho strela však skončila na brankárovi hostí.

31:30
    Šenfeld sa skúsil presadiť individuálne, uspel v súboji jedného proti jednému, dostal sa pred Kovářa, ale český brankár bol na mieste.

30:20
    Dal sa očakávať vyrovnaný zápas a tieto predpoklady sa zatiaľ napĺňajú.

29:32
    Hosťom sa naskytla možnosť prečíslenia troch proti dvom, no akcia stroskotala na nepresnej prihrávke.

28:23
    Jekaterinburg je ofenzívne naladený a dnes to skúša takmer z každej pozície. 25 striel za necelú polovicu zápasu hovorí jasnou rečou.

27:45
    Hostia dnes pricestovali bez niekoľkých kľúčových hráčov. V zostave Avtomobilistu chýbajú Viklund, Brule, Palushaj, Bumagin, Antonov a Jemelejev.

26:32
    Barancev vystrelil od modrej čiary, no Kovář bol na mieste a puk ukryl v lapačke.

25:43
    Na druhej strane úspešne zasiahol Ivannikov po strele Loginova spoza obrancu.

25:04
    Táto presilovka domácemu celku príliš nevyšla. Jekaterinburg sa bez väčších problémov ubránil.

23:45
    Domáci sú síce nasťahovaní v útočnej tretine, no Kovářa strelecky neohrozili.

23:04
    Vylúčenie Avtomobilist. 2 minúty za podrazenie si odsedí Denis Mingalejev.
    Vitalij POPOV - 1:1

22:10
    Hostia svoju streleckú prevahu korunujú gólom. VITALIJ POPOV dôsledne sledoval puk a dostal ho za chrbát Ivannikova. Asistencia: Anatolij Golyšev.

21:30
    Peter Podhradský sa už dnes zapísal do štatistík, keď prihral na gól Lady a zároveň bol dvakrát vylúčený. Za domácich však po takmer mesačnej pauze nastúpil aj Karol Slobda.

21:00
    Chyba v domácej obrane. Protiútok Avtomobilistu dvoch proti jednému však vyriešil spoľahlivý Ivannikov.

20:03
    Megalinskij si takisto odpykal trest a zapojil sa do hry.

20:01

Strely na bránu: 10-18.

20:00

19:51
    Aj druhé vylúčenie Petra Podhradského prežila Lada bez gólovej ujmy.

18:30
    Jekaterinburg je siedmym najtrestanejším tímom v celej KHL. Jeho hráči nazbieral už 766 trestných minút.

18:03
    Vylúčenie Avtomobilist. 2 minúty za nedovolené bránenie pre Dmitrija Megalinského.

17:51
    Vylúčenie Lada. 2 minúty za hákovanie si odsedí Peter Podhradský.

17:14
    Opäť bol v akcii domáci gólman, ktorý si poradil s tvrdými strelami od modrej čiary.

16:30
    Brankár Lady Ivannikov musel likvidovať v doterajšom priebehu zápasu už štrnásť streleckých pokusov.

15:44
    Zvyšok početnej výhody v podaní Jekaterinburgu taký vydarený nebol. Podhradský je späť v hre.

14:20
    Hostia už dvakrát počas presilovej hry ohrozili gólmana domáceho tímu, no ten si drží čisté konto.

13:44
    Vylúčenie Lada. 2 minúty za faul lakťom dostáva Peter Podhradský.

13:15
    Avtomobilist sa po dlhšom čase dostal do ofenzívy. Spoza obrancu vystrelil Golyšev, no našiel iba pripraveného Ivannikova.

12:00
    Lada je síce druhá najhoršia v premieňaní presilových hier v celej KHL, no nedisciplinovanosť svojho súpera potrestala.

11:24
    Hostia hrajú v plnom počte.
    Georgij BELOUSOV - 1:0

10:46
    Togliatti dáva gól! Tesne pred koncom početnej výhody o dvoch hráčov sa presadzuje GEORGIJ BELOUSOV, ktorý bol síce z uhla, no našiel medzeru medzi Kovářom a žŕdkou, aby dopravil puk do siete. Asistencia: Peter Podhradský.

10:20
    Hunkesova strela bez prípravy skončila na žŕdke a následnú dorážku Baranceva kryl Jakub Kovář.

09:24
    Vylúčenie Avtomobilist. 2 minúty pre Nikitu Triamkina za hrubosť. Veľká možnosť pre Ladu na skórovanie v dvojnásobnej presilovke.

08:54
    Vylúčenie Avtomobilist. 2 minúty za podrazenie dostáva Gleb Klimenko.

08:25
    Hostia si v presilovke nevypracovali žiadnu vážnejšiu šancu. Lada hrá v plnom počte.

07:42
    Lepistö vypálil od modrej čiary, no Ivannikov na strelu videl a ukryl ju vo svojom náručí.

06:25
    Vylúčenie Lada. 2 minúty za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche.

05:30
    Rýchly protiútok Lady. Mastriukov našliapol na krídle a vypálil na bránu. Puk však letel ponad hornú žŕdku.

04:23
    Lada sa usadila v útočnom pásme. Nikitenko bol za bránou, chcel sa dostať do lepšej streleckej pozície, no obrana hostí mu to nedovolila.

03:15
    Zaťovič zaviezol puk do útočného pásma, ale nikto zo spoluhráčov mu nepomohol.

02:10
    Prvá strela na bránu Lady. Mingalejev z uhla preveril Ivannikova.

01:20
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, no brankári nemusia čeliť strelám.

00:30
    K puku sa po úvodnom buly dostali domáci. Ihneď založili útočnú akciu a pohrozili Kovářovi.

00:01

Lada Togliatti: Ivannikov – Barancev, Hunkes, Podhradský, Ogurcov, Šulakov, Vorobiov, Sloboda, Romanov – Černikov, Petrov, Zaťovič – Šenfeld, Nikitenko, Belousov – Golubev, Bočarov, Šarov – A. Streľcov, V. Streľcov, Mastriukov.

Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář – Žuravľov, Postnikov, Lepistö, Loginov, Triamkin, Gusev, Megalinskij, Metľuk – Mingalejev, Popov, Zykov – Rybakov, Simakov, Lazarev – Lewandowski, Klimenko, Nesterov – Kozlov, Golyšev, Jemelin.

Rozhodca: Dejev, Soin – Nazarov, Fatejev.

Lada Togliatti má pred sebou posledných sedem zápasov základnej časti, v ktorých môže zabojovať o postup do play-off. Nováčik Kontinentálnej hokejovej ligy nazbieral v doterajších 53 dueloch 63 bodov a na ôsme miesto stráca osem bodov. Lada dokázala bodovať v posledných siedmich zápasoch, vďaka čomu sa stále drží v hre o postup do vyraďovacej fázy súťaže. Do konca základnej časti odohrá Togliatti štyri zápasy na svojom ľade a trikrát sa predstaví vonku. Lade chýba výrazný bodový líder, a tak má najproduktívnejším hráč na svojom konte len 22 bodov. Jurij Petrov strelil osem gólov a na ďalších štrnásť prihral.

Avtomobilist Jekaterinburg sa nachádza na ôsmom mieste vo východnej konferencii, ktoré mu aktuálne zaisťuje postup do play-off. Jekaterinburg je v dobrej situácii, pretože pred deviatym Vladivostokom má sedembodový náskok. Zverenci Anatolija Jemelina majú pred sebou ešte posledných šesť duelov, v ktorých si musia udržať túto výhodnú pozíciu. V kádri Avtomobilistu by ste takisto márne hľadali hráčov, ktorí by sa nachádzali medzi najproduktívnejšími hokejistami ligy. Spomedzi hráčov Jekaterinburgu sa dostali cez dvadsaťbodovú hranicu len Alexej Simakov a Anton Lazarev. Veľkou hviezdou tímu je však český gólman Jakub Kovář, ktorý nastúpil vo všetkých 54 zápasoch základnej časti.

V aktuálnej sezóne sa stretli tieto tímy trikrát. Dvakrát bola úspešnejšia Lada, ktorá zvíťazila doma 4:2 a vonku 2:1 po samostatných nájazdoch. Jekaterinburg sa tešil iba v jednom prípade, keď doma zvíťazil 3:2 po predĺžení. Prípadná prehra by Ladu výrazne vzdialila od postupu do play-off. Naopak Jekaterinburg by si v prípade víťazstva upevnil pozíciu v najlepšej osmičke východu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Tomáš Lengyel

Góly a asistencie: 11. Belousov (Podhradský) – 23. Popov (Golyšev), 41. Lepistö (Simakov, Rybakov), 60. Lazarev (Triamkin)

Lada Togliatti: Ivannikov – Barancev, Hunkes, Podhradský, Ogurcov, Šulakov, Vorobiev, Sloboda, Romanov – Černikov, Petrov, Zaťovič – Šenfeld, Nikitenko, Belousov – Golubev, Bočarov, Šarov – A. Streľcov, V. Streľcov, Mastriukov.

Rozhodca: Dejev, Soin – Nazarov, Fatejev